Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2010., 00:38   #61
Quote:
Igor_1602 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me kako povezati AdWords sa Google Analitic-om? Naime, za sad u Analitic ne vidim podatke o prometu koji dolazi preko AdWords-a?
I mene ovo zanima. Neko vrijeme je sve bilo sinkronizirano - a sada već tjedan dana analytic pokazuje 0 novih posjeta, a adword nešto sasvim drugo.. help
mala plava 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 11:12   #62
Ouality Score

Kod keyworda? Kako ga povećati? help
ivchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:51   #63
Jel ima neka alternativa adwordsu? Imam par affiliate sajtova, jednog su mi prihvatili na adwordsu, ostale odbili, neznam zbog čega, svi su na istu shemu, ali svaki je za drugi affiliate, naravno, svaki ima unique tekstove. Obrazloženje je da ima premalo sadržaja, a na svima ima isto, neznam kak su jednog primili, a ostale odbili, pa ak neko zna neke alternativne sajtove. E da, rezutati adwordsa su prva liga, trenutno zaradim cca 5 puta od onog kaj uložim na oglašavanje.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 09:29   #64
Ja sam isto skroz nova u ovome.
Toliko toga ima za citat po tim google-ovim stranicama da se polako gubim.

Moze neko napisat onak bazicne stvari na koje treba paziti.
I plizz.. koja je fora sa placanjima. Kako predlazete uzet ovo placanje unapred ili poslje?
prunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 09:19   #65
Danas se na adwordsu možete reklamirati za 0,01 dolar po kliku i ništa više samo ako znate dobro naštimati postavke. I jedan savjet oglašavajte se banerima a ne tekstualnim oglasima zato jer ćete imati bolji CTR što znači više klikova i bolju posječenost!!
__________________
Kako oblikovati potpise
nikl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 16:35   #66
Okej.. mozes pojasnit o kakvim se banerima radi?
Koliko sam ja uspjela skuzit samo se moze tekst upisivati
prunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 10:09   #67
mogu se i flash banneri i gif/jpg/png banneri koristit na google-u
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 09:47   #68
Hvala ti na odgovoru...u medjuvremenu sam skuzila foru sa tim slickama..

neg jel postoji neki alat pomocu kojeg bi se moglo vidjeti u koje vrijeme su klikovi ili impresije bile najcesce?
prunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 12:30   #69
zar se ne mogu vezat analytics i adwords?
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 12:10   #70
Mogu.. koliko ja vidim, ali to nije to sto mi treba.

U analytics piše samo ukupan broj impresija i klikova te CTR i Prosj. CPC.
(moguce da ja to nisam dobro narihtala)
a meni treba nekakav ispis po kojem bi se vidjelo kada su klikovi ili impresije bile najcesce ( u kojem dijelu dana) i koje su to kljucne rijeci.

Za npr. jucerasnji dan vidim samo ukupan broj klikova i impresija, a zanima me kada su bili /ujutro, popodne ili navece/

Jel postoji nesto toga tipa?
prunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:37   #71
Google Adwords Certificate partneri

Uzeti ili ne? Tj. da li da sama krenem u to ili da uzmem neku firmu koja to radi tj. koja je "Google Adwords Certificate partner"? Koja im je cijena?
Kat83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 09:48   #72
Pozdrav ljudi.
Treba mi pomoć vezana uz spajanje analiticsa i adwordsa. Naime, imam 5 stranica svaka sa svojom domenom, s tim da su sve međusobno linkane. Možemo reć da je jedna kao homepage a onda se sve linka na ostale 4 domene. I sad kad hoću spojit analitics i adwords imam problem. Jel moguće da je problem zato što nemam e mail account od google, jer imam od svoje firme, čuo sam da to može biti problem. Ima li netko nekakva iskustva s tim. Isto tako imao sam analitics račun koji mi je pratio posjete na stranicama, sa starim mailom, znači onaj od firme. Sad sam otvorio novi e mail od google i spojio isto analitics sa stranicama i dolaze mi puno veći brojevi posjeta, impresija i svega ostalog. I sada neznam koji brojevi su točni a koji krivi. Istina, može bit da mi je krivo upisana ona skripta koja se upisuje u izvorni kod stranica. Hajd neka pomoć ako itko išta zna
siljo78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 19:17   #73
Quote:
siljo78 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.
Treba mi pomoć vezana uz spajanje analiticsa i adwordsa. Naime, imam 5 stranica svaka sa svojom domenom, s tim da su sve međusobno linkane. Možemo reć da je jedna kao homepage a onda se sve linka na ostale 4 domene. I sad kad hoću spojit analitics i adwords imam problem. Jel moguće da je problem zato što nemam e mail account od google, jer imam od svoje firme, čuo sam da to može biti problem. Ima li netko nekakva iskustva s tim. Isto tako imao sam analitics račun koji mi je pratio posjete na stranicama, sa starim mailom, znači onaj od firme. Sad sam otvorio novi e mail od google i spojio isto analitics sa stranicama i dolaze mi puno veći brojevi posjeta, impresija i svega ostalog. I sada neznam koji brojevi su točni a koji krivi. Istina, može bit da mi je krivo upisana ona skripta koja se upisuje u izvorni kod stranica. Hajd neka pomoć ako itko išta zna

uh malo si mi zbrčkan
u principu bi trebao imati jedan Google account
(znači jedan google e-mail) koji koristiš za gWords i gAnalitycs. U tom slučaju su oni automatski linkani i svakako klikni na polje I want to track Adwords camp. http://www.seonext.co.uk/blog/seo/tr...analytics.html fotka 3
nadam se da sam ti barem malo pomogla

Zadnje uređivanje ava : 04.07.2011. at 19:26.
ava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 19:18   #74
Quote:
Kat83 kaže: Pogledaj post
Uzeti ili ne? Tj. da li da sama krenem u to ili da uzmem neku firmu koja to radi tj. koja je "Google Adwords Certificate partner"? Koja im je cijena?
ukoliko nemaš previše novca za investirati, radi sama!
ava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 12:38   #75
Pozdrav,

evo uskacem u temu odjednom, ali jesam li ja taj Adwords dobro skuzio? Znaci, imam svoju web stranicu s .hr domenom ili .com i stavit na tu svoju web stranicu Google-ove oglase i koliko mojis posjetitelja na stranici kliknu na taj oglas toliko ja dobjiem novaca (po kliku odredena manja svota, znaci kada se sracunaju klikovi i novci oni meni posalju te novce), jeli to na tom principu radi, ili sam krivo shvatio? Hvala!
Other_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 09:37   #76
Quote:
Other_man kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo uskacem u temu odjednom, ali jesam li ja taj Adwords dobro skuzio? Znaci, imam svoju web stranicu s .hr domenom ili .com i stavit na tu svoju web stranicu Google-ove oglase i koliko mojis posjetitelja na stranici kliknu na taj oglas toliko ja dobjiem novaca (po kliku odredena manja svota, znaci kada se sracunaju klikovi i novci oni meni posalju te novce), jeli to na tom principu radi, ili sam krivo shvatio? Hvala!
Da dobijes po kliku, ali jedno veliko ALI...

Google te isplati tek kad dodjes do 70 eura a u medjuvremenu te moze banirat tj izmislit neke razloge zbog kojih nisu valjani klikovi...

Npr ja dodjem na tvoju stranicu i namjerno te hocu zeznut i namjerno par dana svaki dan klikam i eto ti bana...

Ako vec imas dobar promet na stranici iskoristi to za pametnije stvari a ne za reklamiranje googlea...
elektroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 11:21   #77
Quote:
Other_man kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo uskacem u temu odjednom, ali jesam li ja taj Adwords dobro skuzio? Znaci, imam svoju web stranicu s .hr domenom ili .com i stavit na tu svoju web stranicu Google-ove oglase i koliko mojis posjetitelja na stranici kliknu na taj oglas toliko ja dobjiem novaca (po kliku odredena manja svota, znaci kada se sracunaju klikovi i novci oni meni posalju te novce), jeli to na tom principu radi, ili sam krivo shvatio? Hvala!
Dobro si shatio princip ali je to Adsense a ne Adwords. Adsense je program za vlasnike stranica a Adwords za oglašivače.

Quote:
elektroman kaže: Pogledaj post
Da dobijes po kliku, ali jedno veliko ALI...

Google te isplati tek kad dodjes do 70 eura a u medjuvremenu te moze banirat tj izmislit neke razloge zbog kojih nisu valjani klikovi...

Npr ja dodjem na tvoju stranicu i namjerno te hocu zeznut i namjerno par dana svaki dan klikam i eto ti bana...

Ako vec imas dobar promet na stranici iskoristi to za pametnije stvari a ne za reklamiranje googlea...
Nemoj pričati o nečemu o čemu očigledno nemaš pojma.
Preko Adwordsa se ne reklamira Google već oglašivači koriste tu uslugu Google-a da promoviraju svoje proizvode i usluge.
I nisu u Google-u glupi pa da ne bi uočili kad netko namjerno klika na nečije linkove. Što misliš,zašto su oni najveći na netu? Puka sreća ha?
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 19:13   #78
Quote:
elektroman kaže: Pogledaj post
Da dobijes po kliku, ali jedno veliko ALI...

Google te isplati tek kad dodjes do 70 eura a u medjuvremenu te moze banirat tj izmislit neke razloge zbog kojih nisu valjani klikovi...

Npr ja dodjem na tvoju stranicu i namjerno te hocu zeznut i namjerno par dana svaki dan klikam i eto ti bana...

Ako vec imas dobar promet na stranici iskoristi to za pametnije stvari a ne za reklamiranje googlea...
Znaci ja sada nemogu staviti Google ADsense na svoju web stranicu i klikati stalno i oda oni vide da stalno klika isti IP i dobijem ban? A hoce li proci ako to klikam sa otprilike 5 kompjutera svaki dan hocu li onda dobiti ban?
Nisam nigdje procitao da me isplacuju nakon 70eura? I koliko ono klik košta? Pricam o Google ADsense, jer sam sada skuzio da je ADwords za oglašivače, a meni treba ADsense kao vlasnika stranice.
Other_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 19:57   #79
Angry

Quote:
Other_man kaže: Pogledaj post
Znaci ja sada nemogu staviti Google ADsense na svoju web stranicu i klikati stalno i oda oni vide da stalno klika isti IP i dobijem ban? A hoce li proci ako to klikam sa otprilike 5 kompjutera svaki dan hocu li onda dobiti ban?
Nisam nigdje procitao da me isplacuju nakon 70eura? I koliko ono klik košta? Pricam o Google ADsense, jer sam sada skuzio da je ADwords za oglašivače, a meni treba ADsense kao vlasnika stranice.
Ma kuzim ja sta je adwords a sta adsense samo sam htio ukazati da imamo posao sa prevarantom - googleom!!!

Zasto? U mnogo slucajeva kada se i ne radi o laznim klikovima oni kazu da su lazna...

Npr: moze ti se desit jedan lazni klik i oni poniste sve zaradjene novce.

Ja sam zaradio oko 50 eura i onda su me banali i nije bilo laznih klikova,tj nisam sam sebi klikao, pokoji put sam znao nagovorit nekog frenda ali zbog cega bi to bili lazni klikovi? I onda oni sve poniste tj to im je izgovor da ne isplate ljude!!

Radije se zato bavim sa ptc stranicama i neka je manja isplata ali bar me ne prave budalom kao google. Cak su mi i blog preko noci ukinuli skoro sam infarkt dobio...
elektroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 21:45   #80
Nisi sigurno dobio bezveze ban. Google u preko 500 parametara promatra sve adsense accounte i nema šanse da varaš, čak i u tvom slučaju, vide dali je neka osoba kliknula sa istog kompa više puta, nema veze drugi IP, obrisani kolačići i to, jer znaju da je klikano sa tog kompa. A ovo di tvrdiš da možeš nekome blokirati račun ako mu klikaš na reklame ne drži vodu jer svaki webmaster koji drži do svog adsense accounta bar jednom dnevno provjeri stanje i ako primjeti neke čudne promjene prijavi googlu da se osigura od bana.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.