Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2008., 23:48   #1
Affiliate programi

Listao sam malo po forumu i naisao na nekolicinu postova koji samo "dodiruju" temu hrvatskih web-ova koji nude affiliate program.
Cini se k'o da se radi o tabu temi jer, jasno, uzima se neka pinkica, i cini se da je tesko kritizirati neke web stranice s kojima smo afillirani pa je glupo pljunuti u ruku koja nas (ne) hrani mrvicama.
Imam iskustva sa nekima od njih, adriatica.net i .hr, generalturist, uniline (i, jasno, google adsens)....pa bih rado opet naceo temu.
O problemima i preprekama na koje nailazim u poslovanju s navedenim firmama voljan sam prodiskutirati sa svima koji su upuceni u taj nacin zarade i spremni "okvirno" podijeliti probleme (npr.prosao je ugovoreni rok isplate ali jos mi nisu platili), sumnje (npr.preusmjerujem im 1000 posjetitelja dnevno bez ijedne prodaje) ili pak bilokakvu pohvalu (npr. sa ????.com zaradio sam ovaj mjesec 1000 eura i uplatili su mi u dogovorenom roku). Takodjer, pojma nemam o pravima nekog affiliate partnera (nisu mi platili...sta da radim?)....
Ukoliko ima zainteresiranih za temu...javite se pa da razmjenimo iskustva...ako ne....iebiga....
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:39   #2
Zahvaljujući pravno-informatičkom ćumezu od države u kojem smo, ne postoji pravno regulirana sloboda cash flow-a s takvim stvarima, stoga bez pravnog subjekta teško je doći do sredstava. Ispravite me ako griješim i dajte alternative, rado ću isprobat. Iskustva so far nisu bila opće dobra s domaćima.

U zadnjem razgovoru s jednim mladim kolegom smo zaključili da je super napraviti affiliate program u hrvatskoj, ljudima obećat svašta no zbog poteškoća u isplati čekat da treća strana odustane jer im nije vrijedno npr zbog 500 kn se trsit 3 mjeseca i pokušavat dobit pare. Ultimate scam. Legalan čak.

Primjerice, zaradiš nekako 1000 kn preko nekakvog programa, i dok ti jave da mogu samo putem fakture platit, ili preko SC ugovora, pa dok odvagneš opcije koje imaš i zaključiš da te otvaranje obrta košta 1000-ak kn i od tvojih 1000 koje sjednu ostane 700, znači grand total: -300, ili baš nemožeš preko SC, zapravo odustaneš od toga, ove pustiš di jesu, i makneš to s weba No pametna ekipa je ostvarila dobit na temelju tih 1000 kn i fucka se njima vise
Not likely? Brijem very likely.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Nosf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 13:44   #3
@Nosf, da nazalost tako opcenito vecina Hr. biznisa posluje pa se onda cudimo kako poduzetnici imaju problema.

@trn, Sto se tice Hr. aff. programa nemam iskustva sa njima, svojedobno sam bio razmisljao da probam sa adriaticom ali me voda nekako odvela u smijeru stranih i sigurnih aff. programa Sa stranima sam vjerovao da aff. program smatraju dugorocnim poslom a sve vise sam uvjeren u to.

Mene zanima, tvoje iskustvo sa unline.hr? Jer sam trebao radit kod njih ali nakraju se malo iskompliciralo bilo, no znam ljude koji rade tamo i odnos prema radnicima nije bas bajan, cujem da stalno trebaju nove ljude a odmah vam je jasno kakva je to firma koja stalno mjenja ljude Tako da me nebi cudilo ako slucajno stekaju sa aff. programom?
__________________
SEO expert @ Fortis, SEO for SaaS Marketing Agency.
BoneS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 23:53   #4
....

Sa adriaticom sam u affiliate-u zadnjih 4 godina i zarada mi je sasvim pristojna (jasno, zaradjuje se od 01.04 do 15.09, a ostatak godine..nista)
U ugovoru im stoji da ce isplatiti lovu u roku od 30 dana od primitka racuna i toga se ne drze...obicno isplate jedno 40 dana nakon primitka racuna.
Ovaj mjesec jos uvijek cekam isplatu za kolovoz.
Ako ih se upita zbog cega kasni uplata, u startu ce vam govoriti da su gospodje iz racunovodstva na godisnjem..ili takve neke bedastoce. Kasnije cete se naviknuti na to..pa i ako ih upitate sta je sa isplatom...izmotavat ce se i nece vam nista odgovoriti. U svakom slucaju...placaju.
Drugi minus im je to sto nikada nije jasno kako tocno posluju, preusmjerite im, u mjesec dana npr. 1000 posjetitelja, 50 njih napravi "upit" (zeli nesto "kupiti") i od njih 50 na kraju realiziraju samo 7 prodaja a ponekad, maximalno 20.
Znaci realizacija je u rasponu od 3:1 do 7:1. Vjerovatno to ovisi o sposobnostima njihovih prodajnih agenata.
Znati sa sigurnoscu dali su vam "prijavili" sve prodaje nemozete jer u svojim affiliate statistikama ne navode niti sta je prodano niti tko je kupio. Znaci, radi se "na povjerenje".
Radio sam jedno vrijeme i sa adriatic.hr, oni su, sto se tice isplata, sasvim korektni, isplacuju iznos u roko od 48 sati. Izvrsili su mi 3 isplate bez ikakvih komplikacija. Njihov problem je bio agent za govorno podrucje posjetitelja koji su im stizali sa moje stranice, cesto su ih mjenjali, pa ponekada nije bilo nikoga da odgovara na upite....slao sam im posjetitelje, medjutim nitko im nije odgovarao pa kad vidite da nekom preusmjeravate 100 posjetitelja dnevno tjedan dana, a nema prodaje....nema smisla. Sa uniline-om sam poceo ovo ljeto, affiliate statistike su im lose jer ih jos nisu zavrsili...Ukoliko preusmjereni posjetitelj iznajmi automobil preko njih, ne placaju vam proviziju. Provizija vazi samo za iznajmljivanje smjestaja. Navodno da ce od slijedece godine isplacivati i provizije za rent a car.
Realizacija prodaje o kojoj sam Vam malo prije govorio, kod unilinea, je oko 15:1 ...znaci...gledate si statistike i vidite: storno, storno, storno(i tako 15 puta)..pa prodaja, pa opet storno, storno,....
Oni imaju interesantnije uvijete, promet koji ste im napravili Vam se uvijek zbraja (sa adriaticom.net i .hr svake godine se pocinje od nule...3%-4%-5%-7%), sa uniline-om mozete doci i do 10% (jasno..trebate im napraviti vise od 500.000 eura prometa).
Sa generalturistom sam takodjer probao (stavio sam jedan link na stranicu, za probu), ali kako nemaju stranicu prevedenu na spanjolski jezik, nemogu nista prodati. Oni placaju po prodaji 25 eura, bez obzira koliko je novaca posjetitelj potrosio. Pogledao sam broj prodaja sa adriaticom.net i pomnozio sa 25 eura...da sam toliko prodaja realizirao sa generalturistom....zaradio bi 35% vise...jasno...neke od prodaja sa adriatica.net bile su od 35-50 eura. Sumnjam da bi generalturist na rezervaciju smjestaja za jednu noc od 50 eura affiliate-u isplatio 25 eura.
Najbedastije sto mi se desava, ali na svu srecu to ne primjecujem, je kad netko posjeti moju stranicu, pa se prebaciti na jednu od tih "partner" stranica i vidi besplatan broj telefona na njihovoj stranici, nazove ih, potrosi novce a affiliate partner zaradi nulu...
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 00:06   #5
da nadodam...

jos uvijek cekam isplatu adriatice.net od 150 eura (stopedeset eura) napravljenih u rujnu (prosle godine, 2008)...poslali su mi mail da se "nadaju" da ce mi "slijedeci" tjedan biti uplaceno...iebena je to "firma"
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 01:50   #6
zablokran racun...

adriatici?
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 19:24   #7
Najbolji affiliate program u ovom trenutku je..?

Imam neki site pa trazim neki dobar affiliate program
nesto privlačno i nesto sto ljude vuče da kliknu da se prijave a webmasteri normalno nesto zarade..
imate sto za ponudit da vidimo
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
black_dragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 14:35   #8
Thumbs up Affiliate - Zlatna koka interneta!

Do prije godinu dvije bio sam jako skeptičan u pogledu mogučnosti zarade na internetu. Ali bio sam uporan i malo po malo počeo sam ostvarivati nekakve prihode...

Znanje sam kupio mukotrpno i mic po mic učeći se na vlastitim pogreškama, a onda mi je tip nedavno pokazao izvod svog ClicBank računa u zadnjih tri mjeseca i nisam mogao vjerovati Radi se o Affiliate marketingu. Tip je od početka godine ostvario nevjerovatne prihode, bar za moj pojam (prosjek nekih 1500 $ mj.)

Zato me zanima ima li tko iskustva sa ovim ili sličnim paketom koji je on navodno koristio
..... ...
Pozdrav

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 15.07.2010. at 23:45. Reason: maknut link
bunoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 23:22   #9
Moje iskustvo

Jedini paket koji ja koristim je moje iskustvo u marketingu sta ti moze prikazati slika nize a ako si affiliate ClickBanka onda znas o cemu slika govori. Ti govoris o nekih 1500$ na mjesec a ja ti govorim o 1900-2000$ na dan....


http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._3116629_n.jpg

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 16.07.2010. at 00:12. Reason: prevelika slika
gox1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 23:40   #10
Quote:
gox1971 kaže: Pogledaj post
Jedini paket koji ja koristim je moje iskustvo u marketingu sta ti moze prikazati slika nize a ako si affiliate ClickBanka onda znas o cemu slika govori. Ti govoris o nekih 1500$ na mjesec a ja ti govorim o 1900-2000$ na dan....


http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._3116629_n.jpg

O_O

svaka čast.

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 16.07.2010. at 00:12. Reason: prevelika slika
Jason is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 09:52   #11
Quote:
gox1971 kaže: Pogledaj post
Jedini paket koji ja koristim je moje iskustvo u marketingu sta ti moze prikazati slika nize a ako si affiliate ClickBanka onda znas o cemu slika govori. Ti govoris o nekih 1500$ na mjesec a ja ti govorim o 1900-2000$ na dan....


http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._3116629_n.jpg

Daj molim te budimo ozbiljni ljudi. Ovakvih sličica u vidu jpg racuna je pun internet....
ClikBank racun koji sam ja vidio je stvaran i baš zato sam i trazio iskustva vezano za ovaj sistem xxxxxxxx ili ako neko ima neki drugi koji pouzdano zna da ga netko primjenjuje uspješno

...nadam se da niko ne osporava ogromni potencijal ovakvoga posla

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 16.07.2010. at 10:48.
bunoza is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.08.2010., 22:28   #12
Ja imam affiliate račune na web hosting stranicama iz HR. Jedni nude isplatu, a drugi isključivo da iskoristiš te pare kod njih. A to mi i paše pošto imam dvije web stranice kod njih.
__________________
Današnji novac napravljen je od crvenog luka, čim otvorim novčanik plače mi se.
Robi052 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 02:34   #13
Quote:
Robi052 kaže: Pogledaj post
Ja imam affiliate račune na web hosting stranicama iz HR. Jedni nude isplatu, a drugi isključivo da iskoristiš te pare kod njih. A to mi i paše pošto imam dvije web stranice kod njih.
e i? mislim da nije spika samo o tome već affiliate programima koji isplaćuju...ja znam da infoit.hr isplaćuje recimo, plus.hr isto....ima ih pun k
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:02   #14
Vidim da je tema zamrla ,molila bi neku preporuku za dobar afilate program prodaja robe,kozmetike nakita ,putovanja ...
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:28   #15
Quote:
strijelčica kaže: Pogledaj post
Vidim da je tema zamrla ,molila bi neku preporuku za dobar afilate program prodaja robe,kozmetike nakita ,putovanja ...
Hrvatsko tržište ili strano?
Kasa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 20:35   #16
Radim Jedan poslić ali bi još neki nevezano koje tržište naše ili strano ,ako je solidn afirma i dobra mogučnost zarade
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:49   #17
Quote:
strijelčica kaže: Pogledaj post
Radim Jedan poslić ali bi još neki nevezano koje tržište naše ili strano ,ako je solidn afirma i dobra mogučnost zarade
Kasnim godinu dana
Si uspjela stogod "izaffilirati"?
Ako jos uvijek trazis affiliate za ovo sta si spomenula, Amazon je najbolji i najsigurniji.
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 18:23   #18
Vezano uz amazon. Napravio sam acc prije 3 tjedna i povezao s blog stranicom i sada kada je konačno krenula neka sitna zarada od cca 15$, dobio email da ne prihvaćaju moju prijavu, kao da nema dovoljno sadržaja kada se maknu oglasi, što uopće nije istina, ono wtf? Ima ko iskustva s time.
KCmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 20:53   #19
Nije uopće pouzdan Amazon, kao što nije ni Google i slični...

Iskoriste tvoj sadržaj i oglasni prostor ( website / blog ) i onda kao fol nađu da kršiš neka pravila i ništa od zarade a oni su zahvaljujući tebi ostvarili prodaju.

A da ne spominjem da su to mizerni iznosi s obzirom na ukupnu cijenu za koliko se prodaje proizvod a isto tako ima puno i ukradene affiliate zarade jer link nakon nekog vremena više ne vrijedi.

Zato ja radim samo sa tripleclicks webshopom gdje nema toga, čak štoviše kada se netko registrira i kupi preko mojeg linka, svaki idući put kada bilo što kupi ostvarujem zaradu a dobivam i neke dodatne bonuse, a osim webshopa ima tu i igrica, a zanimljive su i aukcije gdje se nerijetko dešava da se za par dolara kupi vrijedan proizvod, tako da ima više mogućnosti zarade.

Isplata ide preko payoneera što je opet još jedna pogodnost.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 12:35   #20
Quote:
trn kaže: Pogledaj post
Kasnim godinu dana
Si uspjela stogod "izaffilirati"?
Ako jos uvijek trazis affiliate za ovo sta si spomenula, Amazon je najbolji i najsigurniji.
Radila sam Bfashion koji je propao tj vise nije dostupan nama a taman se uhodala trazim moda,kozmetika,nesto taj dir ali da je dostupno nasem trzistu
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.