Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2012., 09:47   #41
A kaj očekuješ, da snime Alien 2,5 kako bi objasnili kaj je bilo između 2 filma?

Matica je mogla nesti jaja i bez tog kak kažeš produktivnog dijela jer to služilo samo za transport jaja koliko se moglo vidjeti.

Cijeli Alien 3 je zbrljavljen jer se radila hrpa scenarija i prepravki, bez Ripley, sa Hicksom i Newt, umjesto planeta postojala je opcija i s drvenim(!) samostanom u svemiru a na kraju su se odlučili za ovu opciju koju su napravili.

Ova poveznica između 2 filma je jedostavno rupa u scenariju jer je upitno di bi opće matica mogla ostaviti jaja pošto se skrivala negdje oko stajnog trapa dropshipa a nebi reko da tam ima nešto puno mjesta. Koliko je uopće jaja bilo jer ako je jedan hugger bio za Ripley drugi je morao biti za psa/bika, pošto jedan hugger samo jednom može ostaviti zametak u žrtvi.
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 16:25   #42
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Mislim da matica nije mogla nesti jaja vise jer se onaj njeg produktivni dio tijela odvojio od nje, pocupao. Tako da je ostao samo queen alien koji je ganjao Ripley.
Vidiš, meni je nekako nerealno prikazano da je matica uspjela ući u brod. Dobro, nismo vidjeli vlastitm očima, ali po mome matica nije mogla nikako ući u brod i nije imala vremena, a da je njih četvero preživjelih ne skuži.

A o ovoj rupi između Aliensa i Aliena 3 nema uopće smisla raspravljati, kad ni sami scenaristi koji su pisali scenarij za treći film nisu to pojasnili. To je bilo bijedno opravdanje scenarista, samo da bi snimili nastavak. Stoga ova rasprava ne vodi ničemu. Uostalom, Aliens iliti Alien 2 nije niti trebao dobit nastavak.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 19:01   #43
Kad se već raspravlja o Aliensima, a zašto nije ovako završilo .

How It Should Have Ended: How Aliens Should Have Ended
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 22:35   #44
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
A kaj očekuješ, da snime Alien 2,5 kako bi objasnili kaj je bilo između 2 filma?

Matica je mogla nesti jaja i bez tog kak kažeš produktivnog dijela jer to služilo samo za transport jaja koliko se moglo vidjeti.

Cijeli Alien 3 je zbrljavljen jer se radila hrpa scenarija i prepravki, bez Ripley, sa Hicksom i Newt, umjesto planeta postojala je opcija i s drvenim(!) samostanom u svemiru a na kraju su se odlučili za ovu opciju koju su napravili.

Ova poveznica između 2 filma je jedostavno rupa u scenariju jer je upitno di bi opće matica mogla ostaviti jaja pošto se skrivala negdje oko stajnog trapa dropshipa a nebi reko da tam ima nešto puno mjesta. Koliko je uopće jaja bilo jer ako je jedan hugger bio za Ripley drugi je morao biti za psa/bika, pošto jedan hugger samo jednom može ostaviti zametak u žrtvi.
Mislim da bi ta ''2.5'' verzija bila najkraci alien film ikad snimljen jer nebi imali puno materijala za njega

Sta se matice tice, mislim da nije mogla bez, jer je taj ''samostalni'' reproduktivni sustav dobila druga matica tek u cetvrtom filmu kada je bila klonirana iz mjesavine DNK od Ripley.

Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Vidiš, meni je nekako nerealno prikazano da je matica uspjela ući u brod. Dobro, nismo vidjeli vlastitm očima, ali po mome matica nije mogla nikako ući u brod i nije imala vremena, a da je njih četvero preživjelih ne skuži.
Da, to ni meni nije nikad bilo jasno.
Ono, toliki alien nikome nebi trebao promaknuti da ga jebes
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 23:03   #45
Već pri prvom gledanju Aliena 3, meni nije štimalo oko tog fachugera to što je on probio kapsulu za krio san.
Prvo, facehugger je glup. To nije gotova životinja nego nosač zametaka.
Drugo, ljudi su u kapsuli, dakle, ne može ih nanjušiti.
Treće, zaleđeni su, ne može im osjetiti toplinu, miris ni disanje.
Četvrto, ako se probije kapsula, neće li čovjek u kapsuli koji je zaleđen na tko zna koliko u minusu umrijeti ako se kapsula probije?

No generalno mi je Alen 3 čisto dobar, posebno ona verzija gdje zarobe aliena pa ga onaj luđak pusti. Alien 3 je odlično sve to zaokružio. I to što na početku poginu Hiks i Newt mi je isto u redu riješenje. Šteta sto Alien 4 nije bez Ripley. Nije to sapunica da moraju biti stalno isti likovi, u Alien serijalu ljudi su "expendable".
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 23:47   #46
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
...Sta se matice tice, mislim da nije mogla bez, jer je taj ''samostalni'' reproduktivni sustav dobila druga matica tek u cetvrtom filmu kada je bila klonirana iz mjesavine DNK od Ripley...
Kolega je već rekao, spomenuti dodatak je služio za prijenos/polaganje jaja na većoj udaljenosti od matice, idealno za masovno polaganje na većem prostoru.
A što se tiče sposobnosti matice u "četvorki", dobila je drugu mogućnost, mogućnost rađanja živog potomka.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 11:03   #47
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Mislim da matica nije mogla nesti jaja vise jer se onaj njeg produktivni dio tijela odvojio od nje, pocupao. Tako da je ostao samo queen alien koji je ganjao Ripley.
Mozda jednom saznamo tu zavrzlamu kako su ta jaja dospjela na brod, i kako je tocno facehugger oplodio Ripley dok je bila u komori. jer kolko se zna lesa od facehuggera u blizini njene komore nije ni bilo.
U stripovima je bilo par puta kako su najobicniji dronovi jaja nosili u kolonije i shipove i slicno. Logicno bi bilo da su i to tu napravili ali se nije vidjelo.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 13:41   #48
Moguce, kao i transport i svercanje jajima u Alien 4.

Cesto sam se pitao sta se dogodi s jajetom ako facehugger nikad ne nadje domacina. Dali se alien svejedno rodi ili ceka u nedogled.
Npr. u Alien 4 je bilo ako se dobro sjecam 13 aliena u pocetku, kasnije su se razmnozili a domacina nije ni bilo za jaja jer je sva posada napustila brod. Svi osim Ripley i nekolicine ljudi s broda ''Betty'' kako su ga zvali.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 13:53   #49
Može meni neko ovo objasniti: u prvom djelu (directors cut) Ripley nabasa na članove posade koje je alien spremio u ono svoje "ljepilo". Zašto ih nije odmah ubio? Je li ih on to sebi čuva za hranu (šta uopće oni jedu)ili Alien može evoluirati u maticu, pa ih je čuvao za impregnaciju?

Kaj mi nemamo topic o Alienima? Grehota.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 14:47   #50
nova slika
http://www.worstpreviews.com/images/...p/temp3258.jpg
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 15:08   #51
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Može meni neko ovo objasniti: u prvom djelu (directors cut) Ripley nabasa na članove posade koje je alien spremio u ono svoje "ljepilo". Zašto ih nije odmah ubio? Je li ih on to sebi čuva za hranu (šta uopće oni jedu)ili Alien može evoluirati u maticu, pa ih je čuvao za impregnaciju?

Kaj mi nemamo topic o Alienima? Grehota.
Alien ne moze evoluirati, jedino 'hugger moze napraviti maticu / warriora / drona kaj vec. Prije bi se reklo da ih je cuvao za impregnaciju, znao je da ima jos jaja na planetu. (Mrvu nategnuto al nema drugog objasnjenja)
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:04   #52
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Alien ne moze evoluirati, jedino 'hugger moze napraviti maticu / warriora / drona kaj vec. Prije bi se reklo da ih je cuvao za impregnaciju, znao je da ima jos jaja na planetu. (Mrvu nategnuto al nema drugog objasnjenja)
Možda tu ni ne treba zapravo neko dubokoumno objašnjenje. Alien vjerovatno ima u genetskom kodu zapisano da sve živo imobilizira- to je njegova misija i svrha, smisao postojanja. I da štiti maticu. Instinktivno djeluje, bez obzira na facehuggere, bili oni u blizini ili ne?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 00:01   #53
Quote:
evil bastard kaže: Pogledaj post
Nisam baš neki stručnjak za Pilot rasu al rekao bi da je to control room, bridge il kako već oćete nazvat mjesto odakle se upravlja brodom. Il možda prostorija u kojoj je pohranjena memorija svog znanja i tehnološkog dostignuća Pilot rase, karte različitih sustava svemira i tome slično.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 08:31   #54
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Nisam baš neki stručnjak za Pilot rasu al rekao bi da je to control room, bridge il kako već oćete nazvat mjesto odakle se upravlja brodom. Il možda prostorija u kojoj je pohranjena memorija svog znanja i tehnološkog dostignuća Pilot rase, karte različitih sustava svemira i tome slično.
da to je control room, kao sto je vidljivo iz same slike, sa prikazom Zeta Reticuli sustava (ako se ne varam) i covjek se nalazi na sredini platforme. ispred njega je vjerojatno Space Jockey, koji mu objasnjava tko je, sto je i gdje se nalazi. uostalom kog briga i zasto je bitno cega je to slika, kad ces ionako sve saznat za par mjeseci kad film izađe.

@scarlet
da, postoji vec stari topic, imas link na prvoj stranici (drugi ili treci post)

@phiber
moze evoluirati. oni konstantno evoluiraju i ne, matica bez ovipositora ne moze nest jaja i ne, ona 2 na Sulaco nisu nosili dronovi. tamo su se nasla zbog retardiranih producenata i nesposobnih scenarista, koji nisu znali kako nastavit pricu na Cameronov film.

@Hades
jajima se nista ne desi, ako dugo stoje. nisu kokosija
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 10:04   #55
Quote:
evil bastard kaže: Pogledaj post
@phiber
moze evoluirati. oni konstantno evoluiraju i ne, matica bez ovipositora ne moze nest jaja i ne, ona 2 na Sulaco nisu nosili dronovi. tamo su se nasla zbog retardiranih producenata i nesposobnih scenarista, koji nisu znali kako nastavit pricu na Cameronov film.
Po canonu (stripovi / knjige), odrasli alien ne moze postati nesto drugo, na to sam se referirao.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 11:45   #56
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Po canonu (stripovi / knjige), odrasli alien ne moze postati nesto drugo, na to sam se referirao.
ne znam koje si citao, ali upravo se u knjigama to spominje i opisuje iako alien i njegov razvojni ciklus kao takav, nije nikad bio zamisljen.

drugim rijecima, taj organizam ne ubija, ako nije ugrozen, vec lovi zivi plijen koji kasnije koristi za reproduciranje, tj od njih stvara "jaja"

alien queen je cista Cameronova improvizacija
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 11:45   #57
Quote:
evil bastard kaže: Pogledaj post
@Hades
jajima se nista ne desi, ako dugo stoje. nisu kokosija
Da jesu, bila bi to jedna prilicno divlja i neobicna kokos

Ako se s jajima nista ne dogadja, onda se ni neki alieni ne radaju iz njih ako nema hosta za impregniranje.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Po canonu (stripovi / knjige), odrasli alien ne moze postati nesto drugo, na to sam se referirao.
Jedino moze ''evoluirati'' u smislu poprimanja gena svog hosta.
Kao sta se to vidjelo u AvP i Alien 3, mjesanci aliena i predatora i aliena i psa.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 12:00   #58
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Da jesu, bila bi to jedna prilicno divlja i neobicna kokos

Ako se s jajima nista ne dogadja, onda se ni neki alieni ne radaju iz njih ako nema hosta za impregniranje.
da, upravo to. ne disu i mogu zivjeti u vakumu. taj organizam je upravo i isprogramiran na taj nacin da se moze prolagoditi okolini i uvjetima.



Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Jedino moze ''evoluirati'' u smislu poprimanja gena svog hosta.
Kao sta se to vidjelo u AvP i Alien 3, mjesanci aliena i predatora i aliena i psa.
to nije evolucija, to je upravo spomenuto prilagođavanje okolini. zato i proprimaju DNA strukturu, radi lakse prilagodbe.
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:58   #59
Znam, zato i je pod navodnicima jer pomalo asocira na to posto je postupak slican no donekle napredan.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:46   #60
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Znam, zato i je pod navodnicima jer pomalo asocira na to posto je postupak slican no donekle napredan.
postupak je apsolutno identican.
facehugger-zrtva-chestburster->dron
kao da radis kobasicu. bit ce onakva od kakvog nesa ju napravis, opet ce biti kobasica, nece biti kolac
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.