Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2016., 20:29   #8281
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Prometheus nije film za svakog...to je film koji trazi odredeno stanje svijesti...hebiga vecina gledatelja?nema to sesto culo
Pa jebemumate', trebali su onda tako reći i u trejleru, pa postaviti karantin pred ulazom u kino, prvo podaci malo, hajmo, Čula, na parove prebrojs'... a ne da svako ulazi i da svako plaća kartu...samo odabrani!

Šupci!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 22:37   #8282
Jako općenito rečeno, pa budi konkretniji, da ne bi bilo krive interpretacije tvoje teze.

Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Prometheus nije film za svakog...to je film koji trazi odredeno stanje svijesti...hebiga vecina gledatelja?nema to sesto culo
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 11:47   #8283
Religijsko stanje svijesti....znaci gledas i ne postavljas pitanja...to nije film za racionaliste....recimo film nije za mene...ustvari vecina filmova nije za mene...dok gledam pitanja mi se roje u ludoj glavi...zasto ovo...zasto ono...Ali filmove gledam jer zivim u nadi da ce se pojaviti s vrimena na vrime...film koji ce imati sve poslozeno kako triba...

Dobar film se ne temelji na krupnim stvarima...nego su bitne sitnice...

Zrno soli viska moze...i jelo postaje preslano ili bljutavo

Zato je tesko snimiti dobar SF film...ljubitelji sf.a su sladokusci...gastronomi...koji imaju neka svoja ocekivanja...Previse smo mi filmova pogledali...hrane pojeli da bi nam se sad servirale splacine

Inace u mom prethodnom postu je sarkazam bio online
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 22:51   #8284
Ponašanje nekih obožavatelja ovog filma granići sa idolopoklonstvom, nikakve činjenice ih ne mogu razuvijeriti u njihovom stavu da pred sobom imaju remek djelo "epskih razmjera". Sa takvima je pravi dijalog praktički nemoguć.

I ne bih rekao da su generelno gledano ljubitelji SF filma sladokusci, takav stav ova tema debelo negira, jer to što su neki spremni progutati, i na kakve nebuloze su spremni zažmiriti nema baš puno zajedničkog sa SF gastronomijom.

Kada (ako) konačno nakon 5 godina prokuhavanja i dorađivanja jednog dana izbace nastavak na svijetlo dana, bit će interesantno vidjeti da li su se uspjeli u dostatnoj mjeri iskoprcati iz scenarističke crne rupe (ili slijepe ulice) prvog dijela, dakle Prometheusa, koju je sada već bivši scenarista dupeglavac Lindelof "osmislio".

Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Religijsko stanje svijesti....znaci gledas i ne postavljas pitanja...to nije film za racionaliste....recimo film nije za mene...ustvari vecina filmova nije za mene...dok gledam pitanja mi se roje u ludoj glavi...zasto ovo...zasto ono...Ali filmove gledam jer zivim u nadi da ce se pojaviti s vrimena na vrime...film koji ce imati sve poslozeno kako triba...

Dobar film se ne temelji na krupnim stvarima...nego su bitne sitnice...

Zrno soli viska moze...i jelo postaje preslano ili bljutavo

Zato je tesko snimiti dobar SF film...ljubitelji sf.a su sladokusci...gastronomi...koji imaju neka svoja ocekivanja...Previse smo mi filmova pogledali...hrane pojeli da bi nam se sad servirale splacine

Inace u mom prethodnom postu je sarkazam bio online
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 20:01   #8285
Jedno pitanje za negativiste, ako može.

Što mislite o filmu Serenity?
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 21:22   #8286
Meni dobar al serija je bila puno bolja
U filmu smo dobili nekakva objašnjenja koja su u seriji falila. Inače prosječan film

Zašto pitaš?
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 21:31   #8287
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Meni dobar al serija je bila puno bolja
U filmu smo dobili nekakva objašnjenja koja su u seriji falila. Inače prosječan film

Zašto pitaš?
Pričekat ću još par odgovora, pa da nešto priupitam.

Sad se sigurno gugla ba veliko.

Connection Serenity & Prometheus hahaha
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 21:33   #8288
Puko si
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 22:14   #8289
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Pričekat ću još par odgovora, pa da nešto priupitam.
Ili pitaj odmah ili se sve briše ako nema veze s Prometheusom jer ovo nije chat. Serenity pak ima svoju teme negdje.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 23:18   #8290
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ili pitaj odmah ili se sve briše ako nema veze s Prometheusom jer ovo nije chat. Serenity pak ima svoju teme negdje.
Sir, yes, sir!

A poveznica svakako postoji.
Ali eto, želim vidjeti hoće li je netko naći jer se ne može zguglat.
Što odmah skačeš?
Većinu si neistomišljenika isključio.
Ostao sam valjda samo još ja.

Tko želi, može mi slati na PM.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 23:28   #8291
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Tko želi, može mi slati na PM.


OK, ljudi, to smo riješili. Šaljite čovjeku PM ako vas zanima, ovdje s time završavamo.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 00:42   #8292
Da smanjimo melodramu s obe strane

Facer želi reć da je onaj brod iz prometeja klasa Firefly kao i Serenity
U filmu Serenity se na jednom mjestu pojavljiva logo Weylandove kompanije a mislim da se i solarni sustav u kojem se odvija radnja Serenitya spominje u prometeju

Prema tome radnja serije Firefly i filma Serenity se odvija u budućnosti Alien i Prometheus svjeta
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 01:14   #8293
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Da smanjimo melodramu s obe strane

Facer želi reć da je onaj brod iz prometeja klasa Firefly kao i Serenity
U filmu Serenity se na jednom mjestu pojavljiva logo Weylandove kompanije a mislim da se i solarni sustav u kojem se odvija radnja Serenitya spominje u prometeju

Prema tome radnja serije Firefly i filma Serenity se odvija u budućnosti Alien i Prometheus svjeta
I kakve to veze ima sa originalnim pitanjem za "negativiste"? I radnje Aliena 1 i 2 se događaju u budućnosti Prometheus svijeta pa se "negativistima" ti filmovi svejedno sviđaju. dobar film je dobar film, bez obzira u kojem se (fiktivnom) svijetu događa radnja. A zbrljan film je zbrljan film...
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 01:25   #8294
Zato sam i pita zašto pita

Weylandov logo se pojavljuje i u crvenom patuljku negdi
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 05:56   #8295
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Prema tome radnja serije Firefly i filma Serenity se odvija u budućnosti Alien i Prometheus svjeta
A još jača poveznica je ta što je Whedon ustvari napisao Alien Uskrsnuće, pa je to esster egg za one koji poznaju njegov rad.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 08:08   #8296
...I tako s vremenom od horror/SF-a koji je intrigrirao generacije gledatelja nastane svemirska sapunica.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:36   #8297
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
A još jača poveznica je ta što je Whedon ustvari napisao Alien Uskrsnuće, pa je to esster egg za one koji poznaju njegov rad.
Mislim da je htio reć kako to nije samo ester egg već da su čvršće povezani

Al ajmo pričekat pa da vidimo što je htio reć
Možda su to nove dubine odnosno visine koje je prometej dosegao a mi hejteri ne kontamo
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:55   #8298
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
... brod iz prometeja klasa Firefly kao i Serenity
U filmu Serenity se na jednom mjestu pojavljiva logo Weylandove kompanije a mislim da se i solarni sustav u kojem se odvija radnja Serenitya spominje u prometeju

Prema tome radnja serije Firefly i filma Serenity se odvija u budućnosti Alien i Prometheus svjeta
To je detalj za analne geekove, dakle ono čemu se danas voli tepati "easter egg", a što u stvari nema veze s ičim niti je bitno za išta.

Kada god se to počne uzimati kao nešto bitno u najboljem je slučaju smiješno, a u najgorem nastane niz katastrofalnih filmova kao što je bilo sa AvP.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 13:30   #8299
Ne, nego ima scena u kojoj dođu na Mirandu, kažu: aparatura ne očitava ništa opasno. I Mal skine kacigu.

Ne sjećam se da je itko tomu prigovarao tada.

Ali eto, nije valjda bilo ovako lako kopirat tuđe glupe izjave s interneta i ponavljat ih unedogled.

Over and out.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 13:53   #8300
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Ne, nego ima scena u kojoj dođu na Mirandu, kažu: aparatura ne očitava ništa opasno. I Mal skine kacigu.

Ne sjećam se da je itko tomu prigovarao tada.


Ali eto, nije valjda bilo ovako lako kopirat tuđe glupe izjave s interneta i ponavljat ih unedogled.

Over and out.
Prometej i Serenityjev film nisu za usporedbu. Ovo je blockbuster koji je imao sigurno 10 puta veću kampanju i produkciju i o njemu se zuji na Forum.hr-u četiri godine nakon prikazivanja, a to je ne toliko dobar završetak jedne serije koja je prerano otkazana.


Isto kao da se rugaš ovoj sceni jer je nelogična.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.