Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2013., 12:58   #61
E super, to je to. Hvala oboma
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 23:31   #62
To ti naplate konverziju valute. Nece ti valjda besplatno mjenjati u kune.

Racunaj da ti u prosjeku ovisno o tecaju za svakih 100 kn uzmu oko 5 kn. (iz USD u Kn)
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 15:05   #63
Pablo, ne radi se o konverziji valute (to radi Payoneer). Ajmo ovako; ako ides sa Maestrom (tekuci u Kunama) od PBZ banke isplatiti 1000 kn na bankomatu Splitske (recimo da imas peh da su se svi PBZovi pokvarili). Na tih 1000 kn nema konverzije valute ali banka naplacuje dodatni trosak zbog koristenja razlicite kartice od na bankomatu koja nije vlasnik te kartice i pripadajuceg racuna. Sad me samo zanima/lo koliki je to %tak.
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 15:13   #64
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Pablo, ne radi se o konverziji valute (to radi Payoneer). Ajmo ovako; ako ides sa Maestrom (tekuci u Kunama) od PBZ banke isplatiti 1000 kn na bankomatu Splitske (recimo da imas peh da su se svi PBZovi pokvarili). Na tih 1000 kn nema konverzije valute ali banka naplacuje dodatni trosak zbog koristenja razlicite kartice od na bankomatu koja nije vlasnik te kartice i pripadajuceg racuna. Sad me samo zanima/lo koliki je to %tak.
Da naplati ti se naknada od oko 15kn i to je fiksno bez obzira na iznos. To bi u slučaju Payoneera bila ona 3$.

Ali dizanjem love preko Payoneera na bankomatu ti se opet mjenja valuta po tečaju. Znam 100% jer neki bankomati (npr Reifeissen) ti baš napišu da će ti promjeniti valutu i po kojem tečaju a neki ne.

Kada dižeš lovu sa Payoneer accounta platiš 3$ naknadu + konverziju valute po tečaju na taj dan.
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 15:20   #65
Znam za konverziju valute, nema tu brige. Znam i da je profitabilnije za par kuna nego po nasim tecajima od nasih banaka
Recimo konverzija iz $ u kn kad isplacujes s VISE Electron neke nase banke (ili podizes gotovinu u banci) je uvijek po najnepovoljnijem tecaju za tebem nikad nije po srednje, dok Payoneer racuna po srednjem pa se prakticki sve anulira osim tog troska koristenja "tudjeg" bankomata
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 15:22   #66
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Znam za konverziju valute, nema tu brige. Znam i da je profitabilnije za par kuna nego po nasim tecajima od nasih banaka
Recimo konverzija iz $ u kn kad isplacujes s VISE Electron neke nase banke (ili podizes gotovinu u banci) je uvijek po najnepovoljnijem tecaju za tebem nikad nije po srednjem, dok Payoneer racuna po srednjem
Sorry onda sam ja tebe krivo shvatio pa lupetam o konverziji bez veze.

Je malo je isplativije ali nije tako velika razlika, još manje kada uračunaš i ta 3$, ali svaka kuna se broji.

Ali ako pitaš za naknade one su fixne a ne po postotku.
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 15:28   #67
E to, super, to me i zanimalo, thx
Jer ne bi volio na rastu u beskraj proporcionalno s isplatama kao sto je svojevremeno radio Neteller (ili jos radi?)
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 16:00   #68
Ovako,vi koji radite preko payoneer kartice i koristite ju za freelance, elance i slicne servise moze jedno pitanje??
Kako da ja nakon odradjenog posla na npr. elanceu taj novac od recimo 50$ za posao, imam u rukama u kunama na sto bezbolniji nacin?
Ako mi ne treba ni za placanje na netu, niti za shopping nego bi jednostavno ko hrcak lovu skupljao u kovertu doma??
Hvala i nadam se da ste me razumijeli
spyd3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 16:51   #69
Quote:
spyd3r kaže: Pogledaj post
Ovako,vi koji radite preko payoneer kartice i koristite ju za freelance, elance i slicne servise moze jedno pitanje??
Kako da ja nakon odradjenog posla na npr. elanceu taj novac od recimo 50$ za posao, imam u rukama u kunama na sto bezbolniji nacin?
Ako mi ne treba ni za placanje na netu, niti za shopping nego bi jednostavno ko hrcak lovu skupljao u kovertu doma??
Hvala i nadam se da ste me razumijeli
Pa na bankomat i dignes
Samo dizi sto vece iznose jer ti naplacuju 3 dolara za svako podizanje, a jos smo ustanovili i da banka (s cijeg bankomata podizes) isto uzima svoj dio.

Tak da ak imas 50$, a ocekujes kroz tjedan dva jos recmo 100 ili 200, radije pricekaj pa sve zajedno digni.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 19:05   #70
Quote:
John Coltrane kaže: Pogledaj post
Pa na bankomat i dignes
Samo dizi sto vece iznose jer ti naplacuju 3 dolara za svako podizanje, a jos smo ustanovili i da banka (s cijeg bankomata podizes) isto uzima svoj dio.

Tak da ak imas 50$, a ocekujes kroz tjedan dva jos recmo 100 ili 200, radije pricekaj pa sve zajedno digni.
Dobar savijet.

Ja isto odem i dignem sve odjednom da mi se ne nakuplja tih 3$ nepotrebnoh troškova.
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:24   #71
Da pitam za svaki slucaj, znaci ja mogu karticu napravit da mi dodje doma i sve, ali dok ju ne pocnem koristit ne ce mi nista se naplatit ili kako?
Dal mi je bolje napravit nakon sta odradim prvi posao na elance ili i prije??
spyd3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 16:20   #72
Quote:
spyd3r kaže: Pogledaj post
Da pitam za svaki slucaj, znaci ja mogu karticu napravit da mi dodje doma i sve, ali dok ju ne pocnem koristit ne ce mi nista se naplatit ili kako?
Dal mi je bolje napravit nakon sta odradim prvi posao na elance ili i prije??
Možeš napravit, neće ti se ništa naplatit. Slobodno se javi na PM.
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 17:36   #73
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
Bok,

dobio sam karticu, karticu sam aktivirao, te ako mi netko može objasniti na koji
način ja sebi mogu isplaiti lovu s paypala na navedenu karticu, što trebam napraviti ? koje je procedura ?

hvala !

Mene zanima ovo: recimo da je godišnja članarina za payoneer 20 dolara (zaokružimo na 100 kn). i što ako ja na dan kad trebam uplatiti članarinu nemam tih 100 kn na kartici, jel ja ulazim onda u minus ili je to debizna kartica kod koje ne možeš ulaziti u minus?
Sergej10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 17:43   #74
Quote:
Omega A kaže: Pogledaj post
Evo još jedanput da pojasnim aktivacija payoneer kartice se ne plača, Plača se godišnja naknada za korištenje svake godine i to $29.Uz uvjet da se sa karticom koristite. Kod prebacivanja novca sa pay pala nema nikakvog čekanja kako je neko naveo. Kad date nalog za prebacivanje novca na bank akount u roku 2-3 dana novci sjedaju na račun i raspoloživi su.

Mene zanima ovo: recimo da je godišnja članarina za payoneer 20 dolara (zaokružimo na 100 kn). i što ako ja na dan kad trebam uplatiti članarinu nemam tih 100 kn na kartici, jel ja ulazim onda u minus ili je to debitna kartica kod koje ne možeš ulaziti u minus? Molima vas brzomi odg jer je stvarno hitno. zahvaljujem
Sergej10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 09:34   #75
Nema minusa
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 15:08   #76
Nema vidljivog minusa ali ima "nevidljivi" odnosno skine ti se čim ti sjednu novci gore.
RaffaelloNadal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 19:39   #77
MEne zanima par pitanja oko te Payoneer kartice

Koliko je sigurno držati novac na njoj?

Kako ja na nju mogu staviti novac (ili netko drugi iz Hrvatske, BiH itd)? Kojim putem? Postoji li više opcija?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 19:55   #78
Quote:
Bizdo kaže: Pogledaj post
Možeš uplatiti direktno s debitne ili kreditne kartice na svoju Payoneer. Imaš opciju na njihovoj stranici. Mislim da se zove "private load" ili tako nešto.
Ok čitam da s emože uplatit.
A kolika je provizija njihova pri uplati.
To me malo čudi da se tka jednostavno može uplatit nainozemni račun, al eto baš super.

Mene zanima ako ja uplatim na nju 1000kn, kolko dolara će mi se na njoj pojavit.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 14:37   #79
nemogu povezati payoneer bankovni račun sa paypal-om, probao sam par puta ali neče, karticu od payoneer-a sam povezao i račun mi je verificiran ali i dalje ne mogu primati novce na paypal, poslao sam paypal-u 3 emaila ali ne odgovaraju.
tommy0412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 14:53   #80
na karticu ne možeš

Što se računa tiče to je zbog neke sigurnosti koja trenutno zajebava. Trebaš poslati mail na support onda će ti oni skinuti tu blokadu na par sati kada možeš staviti račun.
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.