Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2014., 14:42   #61
U crno-bijelim filmovima pravi je muškarac u odijelu sa šeširom na glavi i puši cigaretu.

Je li se meni čini ili u američki filmovi postoji klišej: zločesti Rus.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 21:04   #62
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
U crno-bijelim filmovima pravi je muškarac u odijelu sa šeširom na glavi i puši cigaretu.

Je li se meni čini ili u američki filmovi postoji klišej: zločesti Rus.
Da, ali to je bio i neki muški ideal tog vremena, mislim da moda,glazba i duh vremena nije nužno kliše
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 22:29   #63
Tada su svi nosili šešire a odokativno je svaka druga osoba pušila pa tu ne vidim nikakav problem.
__________________
Treba mi kuhinjsko pomagalo koje se koristi za prinošenje hrane ustima. Ima ručku i konkavnu površinu. Ovakve je veličine. Mislim da se zove žlica.
KukmastiČučumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 23:14   #64
Quote:
KukmastiČučumar kaže: Pogledaj post
Tada su svi nosili šešire a odokativno je svaka druga osoba pušila pa tu ne vidim nikakav problem.
Imaš one stare klipove Zone Sumraka i onaj uvodni narator, kojeg prikažu - puši

Toliko je to bilo uobičajeno, dok danas, barem ne u filmovima ili humorističnim serijama, gotovo nitko
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 02:13   #65
-svi kompjuteri, bez obzira koje je desetljeće, ispuštaju zvukove, bilo kad klikneš nešta, stisneš neku tipku ili kad se neki proces odvija: pretraživanje ili nešta slično...
-na kompu je grafika iz 70-ih ili uberkul iz 30-ih. 21. stoljeća.
-svi na mobitelima imaju istu ili jako sličnu melodiju, i to one zastarjele bez obzira koji mobitel koristi i koja je godina
-u određenom filmu svi imaju iste mobitele, nekad je to na prijeklop bilo, sada najčešće smartfon. svaki mobitel ima uključene zvukove koji se javljaju kad stisneš tipku na njemu. oni prijeklopni i zvuk kad ga otvaraš. kod prijeklopnog uvijek prvo mora otvorit mob i onda stisnit tipku za javljanje iako se može naštimati drugačije.
-na mobitele pričaju ko da imaju besplatne pozive nonstop. pa onaj jack bauer u jednom danu potroši više neg ja godišenje
-ne postoji dovoljno slab udarac zbog kojeg auto ne bi eksplodirao, uvijek je to moguće, bilo da se zabije u stup ili strovali u provaliju (osim kad je tu glavni lik), uz to dovoljno je ispucati nekoliko metaka da auto eksplodira. kad bi auti bili na razini te sigurnosti, ni jedan ne bi završio na tržištu
-kad klinci oće igrat video igre (konzole), samo upale tv i igraju kao da su pauzirali prije par sekundi i sad nastavljaju
-kad lik nešto traži na netu, to odmah i nađe. u 5-6 pritisaka na tipkovnicu. ili nedajbože miša
-nepostoji nešto što nije moguće hakirati u par minuta. pa makar i nadzorna kamera u frizerskom salonu
-sve kamere, iako iz prve imaju krš rezolucije, su zapravo vrhunske i možeš iz odsjaja na crnoj površini vidjeti točno facu crnca u crnoj odjeći i program za raspoznavanje lica odmah izbaci sve o njemu
-ženska na šalteru je uvijek neka nadrkana debela crnkinja s retardiranim naglaskom
-tijekom pljačke biločega, barem i u centru grada, policiji treba barem tri minute da se pojave
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 02:55   #66
superjunaci

većina superjunaka ima traume iz djetinjstva, najčešće gubitak njima bliskih osoba
spider-man - ujak ben, nema roditelja
superman - roditelji
batman - roditelji
ironman - roditelji

uvijek se prvo pojavi superjunak, pa tek onda njegovi protivnici

većina superjunaka i njihovih protivnika dobiju moći iz istog izvora

jako malo vremena im treba da ovladaju svojim novim moćima i već u nekoliko tjedana, ili čak dana, rasturaju

svaki superjunak je od svoje bliske osobe čuo neke prodike (a te osobe poslije umru)

superjunak je uvijek zaljubljen u osobu koju zna cijeli život ali nikad nisu bili zajedno. a ta osoba često bude oteta i ovaj je na kraju uspješno spasi

većina superjunaka i njihovih protivnika su na neki osobni načini povezani
superman - lex luthor
spider-man - green goblin
...

superjunaci nikad ne umiru, ili kad umru, brzo se vrate

zločinac nerijetko nastrada od samog sebe, jer nedajbože da je naš junak ubojica

maltene svi superjunaci su iz new yorka

svatko tko ima bilokakvu moć, ili će postati superjunak ili zločinac

svaki superjunak koji ima svog nekog pomoćnika, taj pomoćnik je ili mlađahan ili glupav

superjunakinje su većinom dobrih seksualnih atributa

dosta likova ima ime i prezime s istim početnim slovom: Peter Parker, Lois Lane, Reed Richards, J.J. Jameson, Lex Luthor, Bruce Banner...

načini na koje superjunaci/zločinci dobivaju moći:
-vanzemaljac
-znanstvenik kojem je eksperiment krivo završio
-znanstvenik sam na sebi izvršava vlastiti eksperiment
(gore spomenuti eksperimenti najčešće se ne mogu ponovno izvesti)
-zarobljen u zoni visokog zračenja
-inteligenti milijarder koji je nasljedio visokotehnološku kompaniju

koliku god katastrofu naprave u jako napučenim gradovima, većinom nema ljudskih žrtava

zločinac na kraju bitke umre ili bude uhvaćen (kasnije pobjegne) ali nikad ne dobije smrtnu kaznu

policija nikad ne istražuje je li superjunak nešto ukrao iako je spriječio pljačku banke a novac je tkoznagdje

policija/političari/javnost su u početku uvijek protiv superjunaka i na kraju malo popuste (osim kod x-mena )

riješenje za sve je nasilje i uništavanje iako u nekim situacijama bude talaca koji nikad ne nastradaju

gotovo nikad nema pucnjave iz vatrenog oružja (osim ako to superjunaka ne može spriječiti)

evo nabaco sam svašta
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 03:24   #67
Quote:
p3r02d3r0 kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem s onime za obavljanje nužde i Francuze koji savršeno pričaju engleski.

Evo još nekih koje su mi pale na pamet...


- fajt scene na kojima kurca ne vidiš što se zbiva jer kamera izmjenjuje kut i kadar svake milisekunde
Meni iskreno više od tog mjenjanja i "trešnje" kamere u tim fajt scenama smeta što se to počelo sve više izvoditi kao stil snimanja u ScFi serijama, kao da svi jebote pokušavaju kopirati Galacticu misleći da će takvim načinom snimanja kao potaći da je to više dramaturški, da je realno... I ONDA ISPADNE KATASTROFA... ali doslovno, primjer, ne znam dal si ikad gledao:

1. Normalno snimanje: Stargate SG-1, Stargate Atlantis (uspjesne sve kod fanova)

2. Trešnja kamere i phicke materine AKA Galactica: Stargate Universe (totalno sranje od serije popljuvano kod većine fanova).

I što je najgore na staju oni na tome, evo u novoj seriji "THE 100" nastavak toga, u nesto manjoj dozi ali ista branša.

Quote:
p3r02d3r0 kaže: Pogledaj post
- kad je najviše potrebno, mobitel nikad nema signal ili taman tada baterija umre
Klasika... e Bože da mi je samo jednom vidit da u napetoj situaciji NA MOBITELU IMA SIGNALA (a da taj poziv može riješiti totalno problem)!!!! samo jednom.

Quote:
p3r02d3r0 kaže: Pogledaj post
- nalazi se u jezivoj kući i obavezno mora provjerit odakle dolazi jeziv zvuk, bez da naravno barem pokuša upalit svjetlo
Meni je gori klišej od toga u hororima onaj sa zrcalom... O BOŽE IMA LI TE, hoće li ikad prestat s time, primjer: on/ona uzima tablete u WC-u koji ima ogledalo gdje stoje tablete il neki k...c, i onda otvori, i zatvori I IZA NETKO STOJI

Quote:
p3r02d3r0 kaže: Pogledaj post
- negativac može bit bez nogu i ruku, a protagonist ultramaratonac, no negativac će ga uvijek stići
E za ovo nagradu stoljeća dobiva Myers iz Halloween, možeš biti najbrži na svijetu, pobjediti na Olimpijadi, ali ON ŠETA JEBOTE i svejedno kad god se okreneš iza tebe je.

Quote:
p3r02d3r0 kaže: Pogledaj post
- gdjegod da te metak pogodio (ako ne računamo glavu), umireš gotovo odmah, nakon nekoliko pozdravnih rečenica
Osim ako nisi lik koji MORA nastaviti živjeti jer je ultra dobar ili je jedan od glavnih likova, koliko si puta vidio da svi padaju kao pokošeni od metka u guzicu kamoli u respektabilno mjesto, dok dotični ako ga i pogodiš gdje treba IMA VREMENA ZA SRATI NEŠTO I JOŠ DOĐE I HITNA PO NJEGA I ZAVRŠI NA NJEZI U BOLNICI I OPORAVI SE, svi ostali mrtvi mada pogođeni na mnogo ne-ranjivije mjesto.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:28   #68
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
većina superjunaka ima traume iz djetinjstva, najčešće gubitak njima bliskih osoba
spider-man - ujak ben, nema roditelja
superman - roditelji
batman - roditelji
ironman - roditelji

uvijek se prvo pojavi superjunak, pa tek onda njegovi protivnici

većina superjunaka i njihovih protivnika dobiju moći iz istog izvora

jako malo vremena im treba da ovladaju svojim novim moćima i već u nekoliko tjedana, ili čak dana, rasturaju

svaki superjunak je od svoje bliske osobe čuo neke prodike (a te osobe poslije umru)

superjunak je uvijek zaljubljen u osobu koju zna cijeli život ali nikad nisu bili zajedno. a ta osoba često bude oteta i ovaj je na kraju uspješno spasi

većina superjunaka i njihovih protivnika su na neki osobni načini povezani
superman - lex luthor
spider-man - green goblin
...

superjunaci nikad ne umiru, ili kad umru, brzo se vrate

maltene svi superjunaci su iz new yorka

svatko tko ima bilokakvu moć, ili će postati superjunak ili zločinac

svaki superjunak koji ima svog nekog pomoćnika, taj pomoćnik je ili mlađahan ili glupav

načini na koje superjunaci/zločinci dobivaju moći:
-vanzemaljac
-znanstvenik kojem je eksperiment krivo završio
-znanstvenik sam na sebi izvršava vlastiti eksperiment
(gore spomenuti eksperimenti najčešće se ne mogu ponovno izvesti)
-zarobljen u zoni visokog zračenja
-inteligenti milijarder koji je nasljedio visokotehnološku kompaniju

Ovo što si napisao nije kliše .

To je već odavno poznata stvar i zove se MONOMYTH i sveprisutna je u svakoj književnosti i svim kulturama.

Slikovito to izgleda ovako:



o tome više u knjizi Junak s tisuću lica .

Navodno je poslužila Georgu Lucasu u kreiranju Star Warsa.


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 14:26   #69
svaka čast za ovo
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 15:03   #70
U ratnim filmovima protivnici uvijek napadaju ko horda barbara, nikakva taktika, nikakva strategija, samo bezglavo trče i pucaju, čak se ni ne pokušavaju sakriti iza zaklona. Suborci pored njih ginu ko muhe ali nitko ne trza, gazi se preko mrtvih, ranjene ne gledaju niti im pokušavaju pomoći...
Dok je na drugoj strani sve suprotno.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 16:48   #71
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
U ratnim filmovima protivnici uvijek napadaju ko horda barbara, nikakva taktika, nikakva strategija, samo bezglavo trče i pucaju, čak se ni ne pokušavaju sakriti iza zaklona. Suborci pored njih ginu ko muhe ali nitko ne trza, gazi se preko mrtvih, ranjene ne gledaju niti im pokušavaju pomoći...
Dok je na drugoj strani sve suprotno.
Znači tebi je rat kliše.....

A kako misliš da bi se netko trebao ponašati u takvoj situaciji?


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 16:51   #72
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
U ratnim filmovima protivnici uvijek napadaju ko horda barbara, nikakva taktika, nikakva strategija, samo bezglavo trče i pucaju, čak se ni ne pokušavaju sakriti iza zaklona. Suborci pored njih ginu ko muhe ali nitko ne trza, gazi se preko mrtvih, ranjene ne gledaju niti im pokušavaju pomoći...
Dok je na drugoj strani sve suprotno.
Ako misliš na Vijetnamske, nažalost, Vietcong je i imao takve taktike ljudskih valova, zato je poginulo samo 50.000 Amerikanaca i čak 2 miliona Vijetnama (OK ne svi u borbi prsa o prsa, ali ipak)
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 19:30   #73
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Ovo što si napisao nije kliše.
to što je neko izmislio novu riječ i formirao sve, pa čak i knjigu napisao, ne znači da nije kliše.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 21:31   #74
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
to što je neko izmislio novu riječ i formirao sve, pa čak i knjigu napisao, ne znači da nije kliše.
Da bi razumio o čemu je riječ moraš znati razlikovati stereotip (a.k.a. kliše) od arhetipa .



.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 21:53   #75
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Znači tebi je rat kliše.....

A kako misliš da bi se netko trebao ponašati u takvoj situaciji?


.
Ne već ratni filmovi.

Pa ako ti misliš da jedna strana pazi na sebe dok druga bezglavo juriša to je druga stvar... samo što u stvarnosti ta druga strana ne bi dugo opstala


Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ako misliš na Vijetnamske, nažalost, Vietcong je i imao takve taktike ljudskih valova, zato je poginulo samo 50.000 Amerikanaca i čak 2 miliona Vijetnama (OK ne svi u borbi prsa o prsa, ali ipak)
Ma to je tako prikazano skoro u svim ratnim filmovima, WW2, Vijetnam, Koreja, Irak, Afganistan... you name it.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 22:10   #76
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ne već ratni filmovi.
Pa ako ti misliš da jedna strana pazi na sebe dok druga bezglavo juriša to je druga stvar... samo što u stvarnosti ta druga strana ne bi dugo opstala
.
U modernim ratnim filmovima koje si ti opisao , političko propagandna komponenta je zamijenjena onom psihološkom, što je omogućilo realističan prikaz jurišne bitke watrenim oružjem. Spašavanje Vojnika Ryana, na primjer.

Ne znam dali si ikada jurišao na neprijatelje, s punom ratnom opremom.

Vojna vježba, paintball, airsoft može ti bar približno dočarati takvo stanje.


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 22:20   #77
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
-svi kompjuteri, bez obzira koje je desetljeće, ispuštaju zvukove, bilo kad klikneš nešta, stisneš neku tipku ili kad se neki proces odvija: pretraživanje ili nešta slično...
Haha, to, kak se tog nisam sjetio
Nikad nisam skužio zašto to rade u filmovima, ali i u serijama.

Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Meni je gori klišej od toga u hororima onaj sa zrcalom... O BOŽE IMA LI TE, hoće li ikad prestat s time, primjer: on/ona uzima tablete u WC-u koji ima ogledalo gdje stoje tablete il neki k...c, i onda otvori, i zatvori I IZA NETKO STOJI
Kaj je najbolje mene i dan danas ponekad to zna strzat, iako ZNAM da će se upravo to dogodit
p3r02d3r0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 22:53   #78
Kada osvetnika, junaka koji spašava čitav svit od terorista, izvanzemaljaca i čega sve ne, pogode u ruku ili nogu, napravi zavoj od majice (što je odlična ideja da malo napasemo oči na njegovim trbušnim mišićima) i nastavi spašavati svit ko da mu apsolutni nikakva kost nije iskočila ni ikakav metak se tu nije zadržao...ali zato ga boli dok mu neka sisara čisti tu istu ranu.
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 22:59   #79
Quote:
zvir1 kaže: Pogledaj post
Kada osvetnika, junaka koji spašava čitav svit od terorista, izvanzemaljaca i čega sve ne, pogode u ruku ili nogu, napravi zavoj od majice (što je odlična ideja da malo napasemo oči na njegovim trbušnim mišićima) i nastavi spašavati svit ko da mu apsolutni nikakva kost nije iskočila ni ikakav metak se tu nije zadržao...ali zato ga boli dok mu neka sisara čisti tu istu ranu.
To smo već pokrili, pažljivije čitaj.

Ali ovo ima više veze sa stvarnošću no što mislimo. Tako ja kad mi se trpi pišat, trčem doma da dođem što prije. Kad se nađem nad školjkom, pari mi se da sam doša u zadnji čas, inače bi vodovod propustio, a u stvari bi moga izdržat još sat-dva. Sve je u glavi.

Tako i taj junak izdržava sve što mora, a kad svemu dođe kraj, može stenjat u naručju svoje ljubovce.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 23:01   #80
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
To smo već pokrili, pažljivije čitaj.

Ali ovo ima više veze sa stvarnošću no što mislimo. Tako ja kad mi se trpi pišat, trčem doma da dođem što prije. Kad se nađem nad školjkom, pari mi se da sam doša u zadnji čas, inače bi vodovod propustio, a u stvari bi moga izdržat još sat-dva. Sve je u glavi.

Tako i taj junak izdržava sve što mora, a kad svemu dođe kraj, može stenjat u naručju svoje ljubovce.
Jebiga...kad uđen u temu ne čitan otpočetka smart ass!
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.