Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2008., 12:49   #21
S.C. ja moram zakljuciti da se ti i ja apsolutno i definitivno ne slazemo o ovome.

Ja astrologiju gledmam prije svega kao tehniku, disciplinu i vjestinu da ti si od nje napravila filozofski sustav koja i ona je samo ne na način kako ti to prikazuješ

Nisi mi još rekla na koji način će se razlikovati dobar astrolog od lošeg astrologa po kriterijima psihološke astrologije.

Ako ti smtraš da astrologija ne može odrediti budućnost mislim da si u zaista velikoj zabludi.

Ovakav stav kakav ti zastupaš je nešto protiv čega se ja dugo borim. Tako široke apstrakcije, mogućnosti, varijacije nije nešto radi čega astrologija postoji.


Quote:
S druge strane razgovarala sam s Astrolozima po tim pitanjima, ne hocu li se zaposliti, nego koliko sam u skladu s natalnom kartom donijela dobru odluku o tome gdje cu se zaposliti.
Ovo ja katastrofa, ne mogu vjerovati da ovo čitam. Koja je ovo teška demagogija majko moja, pa ti S.C zapravo niti ne vjeruješ u astrologiju.


Evo ti pravoga primjera, samo ti pitaj o savjetima ovome onome, nego lijepo nađi Hajleg i Anaretu i samo čekaj da se poklope, onda nećeš moći pričati ni o kakvim apstrakcijama, savjetima i tako dalje - jer će te jasno napasti.

Kada je meni prim. direkcijom Mars kao anareta naletio na Sunce koje je Hajleg zamalo sam poginuo.

Dakle, dušo moja, pusti ti te bapske priče široke ali beskrajno površne apstrakcije. Nema tu "može ovako" a "može i onako". Ili tako ili ovako.

Psihološka astrologija je imunitet na odgovornost. Psihološka astrologija je strah od testiranja vlastitog znanja.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 12:54   #22
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Hm, imaš mi nekako poznati stil pisanja pošto mi namećeš stvari koje ja nikada nisam tvrdio.

Reci mi gdje sam napisao da astrologija može egzaktno predvidjeti događaje?

Ako sam nešto o tome rekao to je da astrologija ne može egzaktno predvidjeti događaje već te može uputiti koja će područja života biti aktivna u nekom vremenskom periodu, na koji način će se se to odvijati i preporuku kako bi se trebalo prema tome postaviti (s obzirom na aspekte).

evo ti par primjera, dolazi žena kažem joj za mjesec dana joj netko umire u obitelji i stvarno umrla joj je baka. drugi primjer: tip i ženska u vezi ona pita jel ju vara ja kažem vara opišem ga i opišem njegovu ljbuavnicu , ona ode provjeriti i stvarno bi tako.

Pa krajnja svrha astrologije jest njezina egzaktnost a oni koji od nje bježe nemaju pojma o njoj.

Naravno da se ne mogu svi događaji egzaktno predvidjeti, no dosta toga se može.

Meni S.C zvuči kao teški i veliki demagog u stilu New Age-a.


Ljudi žele odgovore Ništa više niti ništa manje od toga.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 12:54   #23
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
a nitko ti nista ne namece, sudeci prema tvom postu slozio si se sa Suspiriumom po to pitanju, no slobodno me ispravi ako sam u krivu.
Evo ispravljam

Po meni nema egzaktnih predviđanja niti će ih ikada biti jer astrologija nije znanost koja se može izraziti sa par pravila. Saturn u konjukciji sa Suncem nekome donosi bolest a netko ofarba kosu u plavo.

Quote:
Dakle, nista bez analize karaktera i prirode individue o kojoj je rijec.
Možda kod tebe no meni je astrološki rad puno uspješniji bez ikakvog ulaženja u psihološki profil osobe čiji horoskop gledam.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 13:03   #24
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
evo ti par primjera, dolazi žena kažem joj za mjesec dana joj netko umire u obitelji i stvarno umrla joj je baka. drugi primjer: tip i ženska u vezi ona pita jel ju vara ja kažem vara opišem ga i opišem njegovu ljbuavnicu , ona ode provjeriti i stvarno bi tako.
Imam i ja dosta takvih primjera dok sam se aktivno bavio astrologijom no smatram da takva egzaktna predviđanja nisu pravilo i dolaze tak nakon niza godina bavljenja astrologijom kad ti se razvije intuicija i još štošta.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 13:05   #25
Prognoza jest vrhunac astrologije no nije sama za sebe bit....

Što želim reći
Astrologija je savjetodavna djelatnost, kojoj je cilj prvenstveno pomoći osobi. Znači bit je pojasniti procese u životu osobe i dati savjet, ali nikako gotova rješenja ili pak betoniranu prognozu nalik na na slomit ćeš prst na desnoj ruci.

To znači da se ostavi osobi mogućnost izbora odnosno slobodne volje a pojašnjenjem neke životne situacije, i varijacije zbivanja osoba ima mogućnost odabira, što je jako bitno jer je u principu astrologu zabranjeno direktno utjecanje na tuđi život.

Dakle da bi astrolog dao dobar i kvalitetan savjet, odnosno ostvario cilj, a to je pomoći osobi u nekom trenutku života, potrebno je da prepozna sami karakter osobe ( i ne samo to ), iz razloga da može uopće predvidjeti neku buduću reakciju (prognostika) , što je opet preduvjet za dobar savjet , jer kako dobro savjetovati ako neznaš što može biti sutra !!!???? iz tog razloga sam i napisao prvu rečenicu u postu...

Znači
psihološki profil osobe (karakter) + dosadašnja zbivanja u životu osobe + trenutne okolnosti - daje prognozu, a sve zajedno daje dobar savjet za kljijenta jer se dobiva potpuni uvid u život osobe. Izostavljanjem bilo čega to nemožeš postići...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 13:16   #26
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Znači
psihološki profil osobe (karakter) + dosadašnja zbivanja u životu osobe + trenutne okolnosti - daje prognozu, a sve zajedno daje dobar savjet za kljijenta jer se dobiva potpuni uvid u život osobe. Izostavljanjem bilo čega to nemožeš postići...
Postizao sam i postižem i bez psihološkog profila osobe i dubljim ulaženjem u život te osobe. Za to su dovoljni psiholozi. Astrolozi nisu psiholozi i mislim da je arogantno da se takvima predstavljaju bez da su prošli adekvatne škole.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 13:36   #27
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
evo ti par primjera, dolazi žena kažem joj za mjesec dana joj netko umire u obitelji i stvarno umrla joj je baka...
A što je imala osoba od toga osim straha, i eventualnog čira na želucu (naravno pod uslovom da si rekao toj osobi ovako kako si ovdje napisao)...

Pred jedno 2/3 godine dođe mi jedna susjeda i tako ćakulamo, pa kaže ajde baci pogled na horoskop, što mi se sprema. Gledam ja nešto mi previše naglašena 8 kuća, no da vidimo što je bilo te i te godine rekoh, kaže ona , ajme ne spominji to, kaže, umro neznam muž od sestre , pa za dva mjeseca stric i zatim neka teta, troje njih u par mjeseci. A ja znam da ima muža i dvoje djece, i bogami dobro sam se preznojio dok nisam isključio (pogledao karte i djece i muža) i tek onda sam se usudio reći da će ta godina biti nalik na onu kad su troje njih iz njene bliže okoline preminuli, ali sam isključio, njenu užu obitelj, i vrlo pažljivo joj to nagovijestio kao tek postoji mogućnost da se ponovi slična situacija iz te neke godine... i tako je i bilo...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 13:42   #28
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Postizao sam i postižem i bez psihološkog profila osobe i dubljim ulaženjem u život te osobe. Za to su dovoljni psiholozi. Astrolozi nisu psiholozi i mislim da je arogantno da se takvima predstavljaju bez da su prošli adekvatne škole.
Možda misliš da nisi gledao karakter osobe...
Ako je nekom neznam asc u blizancima, So znak recimo ovan, a Mo znak recimo strijelac, takvom sigurno nećeš reći da će sjediti u kancelariji i baviti se recimo ekonomijom
Što je to doli osnovna struktura koja čini karakter osobe koji u konačnici sve određuje...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 13:46   #29
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
S.C. ja moram zakljuciti da se ti i ja apsolutno i definitivno ne slazemo o ovome.
Dobar zakljucak.


Quote:
Nisi mi još rekla na koji način će se razlikovati dobar astrolog od lošeg astrologa po kriterijima psihološke astrologije.
Paaaa.....po kriterijima PA, ako cemo vec raditi takve podjele, los bi bio onaj koji ce ti reci da ces za tri dana upoznati svog buduceg muza u posti na glavnoj cesti.

Dobar bi nekako bio onaj koji ce ti usmjeriti pogled unutar sebe i pomoci ti da shvatis zasto radis nesto sto radis, zasto tezis necemu cemu tezis....itd. Nazovi to psihologizacijom, ako zelis.


Quote:
Ovakav stav kakav ti zastupaš je nešto protiv čega se ja dugo borim. Tako široke apstrakcije, mogućnosti, varijacije nije nešto radi čega astrologija postoji.
Jesi li procitao onaj ljubicasti tekst iz mog posta?


Quote:
Ovo ja katastrofa, ne mogu vjerovati da ovo čitam. Koja je ovo teška demagogija majko moja, pa ti S.C zapravo niti ne vjeruješ u astrologiju.
U ovakvu kakvom se ti bavis - iskreno bas i ne. Tj. ne interesira me previse.

Stovise, misljenja sam da cak i ako ti ih netko pruzi, takva egzaktna tumacenja ne treba shvacati doslovno, nego pokusati vidjeti sto bi to znacilo u nedoslovnom znacenju i koja bi bila BIT tog tumacenja. Odnosno sto je pjesnik htio reci. Te sukladno tome pretpostaviti alternativne scenarije.

Ne znaci mi puno sto ce mi netko reci gotovo rjesenje ili slucaj, a da ja ne znam ZASTO bi to bilo tako. A i sam taj slucaj ne mora biti takav kakvog ces ti vidjeti.

Zato sam i rekla da nisu sami dogadjaji bitni. Dogadaj i aktivna podrucja su jedno, no njihov zadatak je usmjeren na samu individuu, unutar koje je dozivljaj nesto drugo.

Odredjeni aspekt tumaci se na odredjeni nacin: kao sto ti kazes "napad". No taj napad ne znaci isto za sve ljude. Hocu reci nekome ce se taj napad manifestirati kroz sasvim drugaciji dogadjaj nego tebi, i na fizickom i na psihickom planu.

Kao u Baphometovoj prici o Sunce 0° Saturn. (to je moj natalni aspekt )
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 13:50   #30
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Možda misliš da nisi gledao karakter osobe...
Ako je nekom neznam asc u blizancima, So znak recimo ovan, a Mo znak recimo strijelac, takvom sigurno nećeš reći da će sjediti u kancelariji i baviti se recimo ekonomijom
Što je to doli osnovna struktura koja čini karakter osobe koji u konačnici sve određuje...
Naravno, ako pokazatelji u horoskopu ukazuju na ekonomiju onda cu baciti pogled na So, Mo i ASC koji će mi pomoći konkretnije definirati o kakvoj se vrsti ekonomije radi.

Ali to je, kao što kažeš, osnovna struktura horoskopa dok sam ja mislio da pričamo o nekakvoj dubljoj psihološkoj analizi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 13:58   #31
Ne, nisam mislio u "dubljem" smislu...

Iako dublja je relativna riječ... ako gledamo s pozicije osobe i njenog horoskopa osnovna struktura je dovoljno "duboka" da se prepozna karakter ličnosti od kojeg osoba neće odstupiti, osim iznimno i to u kraćem vremenskom periodu.

No svejedno predstavlja psihološki profil osobe jer to i jest, zato i tvrdim da bez takvog gledanja , složit ćeš se samnom, nadam se, nema ni prognoze...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 14:35   #32
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ali to je, kao što kažeš, osnovna struktura horoskopa dok sam ja mislio da pričamo o nekakvoj dubljoj psihološkoj analizi.
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Ne, nisam mislio u "dubljem" smislu...

Iako dublja je relativna riječ... ako gledamo s pozicije osobe i njenog horoskopa osnovna struktura je dovoljno "duboka" da se prepozna karakter ličnosti od kojeg osoba neće odstupiti
Upravo zato da "skrate" ovaj postupak "ulaženja u psihu" su Brunek & Louise Huber (astropsihologija) stavili toliko težište na izgled natalne karte. Čim astrolog vidi npr. dominaciju crvenog podsvjesno mu to daje tiruriru za boju krvi, akcije, strasti, borbe...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 15:02   #33
Ljudi dragi,

znajnje je, dragi protivnici Pa, jedno ( i puno je izvora iz kojih se nauciti da), ali mudrost ipak sasvim nesto drugo. I nema je bez iskustva - osobnog.
Prozivljeno ce nam (uz znanje) dati uvid i razumijevanje onoga sto prozivljava osoba pred nama. Ili sto je tek ceka. Pa cemo autenticni, kakvima nas samo osobno iskustvo ucini, znati sto i kako joj to priopciti. I nema tu filozofije, al' mudrosti svakako da.
mamolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 15:09   #34
moram reći da se u potpunosti slažem sa Baphometom i Suspiriumom.
egzaktno predviđanje događaja je upravo razlog zbog kojeg sam prije 15 godina i počela proučavati astrologiju.
bila sam šokirana egzaktnošću prognoza nekih astrologa.
naravno astrolog mora biti jako dobar astrolog da bi takvo nešto bio i u stanju predvidjeti(a takvi su stvarno rijetki,zato i ima tako puno šarlatana).

e sad,slažem se i sa Leelom(i mislim da je netko spomenuo i dobivanje čira od nervoze zbog tih egzaktnih prognoza,za neke ljude je bolje da žive u neznanju).

Quote:
Leela kaže: Pogledaj post

Ovom egzaktnoscu o kojoj ti pricas mozes vrlo egzaktno ubiti covjeka.
Nije svatko u svakom trenu spreman za svoju buducnost.
Recimo, mozda nikad ne pronađem 'ljubav svog zivota',a provedem sasvim sretan zivot, uzbudljiv pun otkrivanja, nadanja, iscekivanja, i upoznavanja sebe kroz navedeno.
Reci mi u nekom trenu- 'okani se veza, za tebe nema srece u ljubavi' (ne uzimajuci u obzir da mi je cijeli horoskop okrenut drugome, i da najvise kroz drugog osjecam sebe) moze me dovesti i do suicida u labilnijim fazama zivota.
ovakvo nešto sam i sama doživjela i to je razlog zašto me je prije 5 godina astrologija prestala zanimati.
na nekom stranom sajtu su mi rekli da nikada u životu neću ostvariti ozbiljniju ljubavnu vezu,i razočarala sam se(ali malo,jer ipak mi ljubav i nije toliko bitna u životu).
mislim da pravi astrolozi čim vide nečiju natalnu kartu znaju kome mogu takvo nešto otvoreno reći,a kome ne.

moram ovdje spomenuti i astrokartografiju,sa astrodiensta,čija su me
egzaktna predviđanja spasila od sigurne smrti.
jednostavno su mi rekli za grad u kojem sam htjela živjeti da su velike šanse da ću tamo i umrijeti(nekoliko puta sam upravo tamo i bila na rubu smrti).
i sad,naravno da ću ja taj grad izbjegavati u širokom luku,i naravno da sam jako razočarana što tamo neću nikada živjeti,jer mi je to bila životna želja,ali bolje je takve stvari znati.

ali recimo ne želim znati kada će mi netko iz obitelji umrijeti.

suma summarum:

pravi astrolozi su itekako sposobni za nevjerovatna egzaktna predviđanja,ali na nama je samima da donesemo odluku želimo li nešto znati i možemo li živjeti sa tom spoznajom.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 16:24   #35
Evo, opisat ću vam dva pristupa astrologa iz kojih se može vidjeti je li ili nije bitno poznavati elemente psihološke astrologije:

1. Pošaljem post jednoj osobi koji mi, istina nakon nekog vremena temeljito, dovoljno kritično no i dovoljno taktično objasni sve što sam ju pitala. Iz postova sam shvatila da je "pročitala" i moja psihološka obilježja ( iako mi o tomu nije ništa pisala, bila je sasvim egzaktna ) i na baš meni prilagođen način objasnila sve nejasnoće.

2. napišem post drugoj osobi ( koja se smatra autoritetom u onomu čime se bavi ) koja mi odgovori jednom rečenicom koju bi ja ( s obzirom da imam Merkur u 12. kući ) svojom maštom mogla protumačiti na puno načina, dakle meni nedovoljno egzaktno, a na drugi post za koji ju sam ju zamolila da mi odgovori jer sam se ponadala da bi mogla dobiti egzaktniji odgovor, mi je tri puta nap. da će odgovoriti, a odgovor nisam dobila ( kad malo boje promislim, i bolje ).

Možda se psihološkom astrologijom ne moraju samoj osobi izravno interpretirati njegova stanja i okolnosti, jer ljudi su skloniji konkretnim dokazima, ali astrolog koji ne može procijeniti kako pristupiti čovjeku ( dakle onaj koji ne može prepoznati psihološka obilježja pojedinca ) je pogrešna osoba koja nikako ne može pridonijeti samospoznaji pojedinca bez obzira zvao se on tradicionalni astrolog ili astropsiholog.
Ljudi najčešće nisu niti svjesni što samo jedna pogrešno oblikovana rečenica može pokrenuti u nekim osobama, a da se to izvana uopće ne vidi.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 17:03   #36
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
No svejedno predstavlja psihološki profil osobe jer to i jest, zato i tvrdim da bez takvog gledanja , složit ćeš se samnom, nadam se, nema ni prognoze...
Ako se radi o raspravljanju kakav je posao prikladan za taj tip osobe onda je taj način gledanja u redu, ili ako se promatra kakav bi partner odgovoarao osobi...

No bez obzira na to, kad te ulovi Saturnov povratak ili slično životno važni aspekt onda je, bar po meni, psihološko profiliranje suvišno a možda čak i malo opasno upravo zbog nedostatka psihološke naobrazbe.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 17:05   #37
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Upravo zato da "skrate" ovaj postupak "ulaženja u psihu" su Brunek & Louise Huber (astropsihologija) stavili toliko težište na izgled natalne karte. Čim astrolog vidi npr. dominaciju crvenog podsvjesno mu to daje tiruriru za boju krvi, akcije, strasti, borbe...
Tako nekako i ja gledam na analizu natala. Bacim jedan općeniti pogled da bih vidio koje su energije na djelu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 17:22   #38
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ako se radi o raspravljanju kakav je posao prikladan za taj tip osobe onda je taj način gledanja u redu, ili ako se promatra kakav bi partner odgovoarao osobi...

No bez obzira na to, kad te ulovi Saturnov povratak ili slično životno važni aspekt onda je, bar po meni, psihološko profiliranje suvišno a možda čak i malo opasno upravo zbog nedostatka psihološke naobrazbe.
Ma govorim o tome, da će sasvim drukčije reagirati, naprimjer, pasivna od aktivne osobe ( što opet određuje osnovna struktura), naprimjer, aktivnoj će kvadrati više odgovarati i u natalu i u tranzitu jer ima izazova, dok će pasivna reagirati češće na trigon ( u tranzitu ) nego kvadrat a o tome će upravo ovisiti i sama prognoza, između ostalog , naravno...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:29   #39
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Imam i ja dosta takvih primjera dok sam se aktivno bavio astrologijom no smatram da takva egzaktna predviđanja nisu pravilo i dolaze tak nakon niza godina bavljenja astrologijom kad ti se razvije intuicija i još štošta.
pa ja tako i radim. imam extra inuticiju koja je u zadnjih godinu dana počela prelaziti u nešto više.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:37   #40
S.C

ja sam te pitao kako ce se razlikovati dobar astrolog od lošeg astrologa po kriterijima psihološke astrologije. Dakle kako usporediti dva psihološka astrologa.

Najbolji dokaz egzaktnosti astrologije su primarne direkcije.

dakle kada teško tijelo naleti na hajlega, pada sva psihologija u vodu.

One priča Saturn 0 Sunce donosi svakome drugačije , pa naravno da donosi a što će točno donijeti ovisi od poziciju u znaku polju, od opće strukture karte što je različito od osobe do osobe.

Ja mislim zapravo da se vi bojite istine, i bojite se odgovornosti i činjenice da trebate stati iza svojih riječi i prognoza. Astrolog koji ne daje prognoze nije astrolog. Da li se psihološki astrolog uopće može nazvati astrologom ili ga je prikladnije nazvati pedagogom ili psihologom ?

Ono što rade tzv. Psiho Astrolozi je ista stvar koju rade psihijatri i psiholozi koji bi sebe jednako mogli nazvati PA jer im za ono što melju ne trebaju nikakve planete već samo vješta retorička sposobnost i moć empatije.

Kada sam jednom prilikom radio za jednu firmu njih nisu previše zanimali uzroci već rezultati.

Legitimno je da svakog čovjeka zanima uzrok nečega, međutim kada on dođe vama po pomoć on traži rješenje, traži rezultat, traži - odgovor, i nemate se pravo nazvati astrologom ako mu niste u stanju dati odgovor i stati svojim imenom iza toga što mu kažete.

Ljudi ne idu astrolozima da im oni pričali o njhovim untuarnjem svijetu, to su ljudi koji imaju probleme i koji žele biti korak ispred da se mogu pripremiti.

Priče o raznim mogućnostima su tu odbačene.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.