Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2010., 13:15   #441
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Znači garancija je otišla u vjetar . Nemaš garanti list, a jamstvo je najvjerojatnije godinu dana što bi uskoro moglo proći.
A što zapravo ne radi na toj pumpi, malo pojasni, možda se vrlo lako može otkloniti kvar. Ako imaš u kući neku malo sposobniju mušku ruku, vrlo lako bi mogao otkriti kvar . Možda samo spoj ili prekidač tvornički nije dobro spojen. Motor te pumpe gotovo je nemoguće pokvariti, ako ne dođe do kratkog spoja, što ionako se neuvažava u jamstvu.
Bila kod servisera, pogledao je i kaže da je stvar baš u motoru te pumpei da mi se ne isplati popravljati nego je najbolje da uzmem novo ali ovaj put kvalitetno..

Zahvaljujem na trudu i pomoći !!
__________________
Uživam u životu!!!!
FASHION GIRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 15:29   #442
Quote:
FASHION GIRL kaže: Pogledaj post
Bila kod servisera, pogledao je i kaže da je stvar baš u motoru te pumpei da mi se ne isplati popravljati nego je najbolje da uzmem novo ali ovaj put kvalitetno..

Zahvaljujem na trudu i pomoći !!

. Onda nemoj opet nešto bezveze, na pamet kupiti. Pitaj nas. Reci koliko ti misliš koristiti pumpu i dobit ćeš odgovor.
P.S- NE KUPUJ U PEVCU
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 16:33   #443
Poz bunardzijama i svima koji buse

Ovak, bunar je 80cm sirine, okrugao, obzidan zutim fasadnim ciglama do dna. Do dna bunara je 7m, vode ima 1,8m ( sada ), nikad ne presusuje.
Vadi se kantom i onaj drveni kolotur sa velikim tockom, nakon jedno 9-10 kanti zna biti malo pijeska u vodi, inace ako se pazljivo vadi ( da kanta ne propadne duboko ) pijeska nema.

Cini se da je donekle imun na oborinske vode jer kad su bile one poplave i puni bunari vode kod mene je voda porasla svega pola metra.
E sad, dojadilo mi vise sa kantom vadit, zaljeva se malo basca te bi se punio bazen, u basci imam burad koja bi se punila tom vodom, crijevno
zaljevanje tom vodom ne dolazi u obzir jer je voda prehladna i mora se prvo malo zagrijati u tim buradima.

Sta kupit, koju pumpu, tj. koju vrst pumpe za samo vadjenje vode iz bunara i transport iste do 20m udaljene basce ? Zanima me nesto jeftino a da sluzi samo toj svrsi,
necu spajat bunar na kucnu instalaciju, vanjsku pipu itd...
Nela73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 13:51   #444
Quote:
Nela73 kaže: Pogledaj post
Poz bunardzijama i svima koji buse

Ovak, bunar je 80cm sirine, okrugao, obzidan zutim fasadnim ciglama do dna. Do dna bunara je 7m, vode ima 1,8m ( sada ), nikad ne presusuje.
Vadi se kantom i onaj drveni kolotur sa velikim tockom, nakon jedno 9-10 kanti zna biti malo pijeska u vodi, inace ako se pazljivo vadi ( da kanta ne propadne duboko ) pijeska nema.

Cini se da je donekle imun na oborinske vode jer kad su bile one poplave i puni bunari vode kod mene je voda porasla svega pola metra.
E sad, dojadilo mi vise sa kantom vadit, zaljeva se malo basca te bi se punio bazen, u basci imam burad koja bi se punila tom vodom, crijevno
zaljevanje tom vodom ne dolazi u obzir jer je voda prehladna i mora se prvo malo zagrijati u tim buradima.

Sta kupit, koju pumpu, tj. koju vrst pumpe za samo vadjenje vode iz bunara i transport iste do 20m udaljene basce ? Zanima me nesto jeftino a da sluzi samo toj svrsi,
necu spajat bunar na kucnu instalaciju, vanjsku pipu itd...

U bunar bi trebalo spustit cijev veličine 5/4 (sad neznam koju da ti preporučim-alkaten ili običnu pocinčanu, alkatenka se neda lijepo prilagoditi). Najbolje ti je kupiti hidropak jer uz njega uvijek dolazi tlačna sklopka koja obična pumpa nema. To znači da na pumpi nesmiješ prekinuti tok vode u šlaufu dok ne isključiš pumpu, a hidropaku slobodno. Razlika u cijeni ti je kakvih 100-150kn, a veća je komocija. Uzmi (za to što si napisala) slabiji hidropak "noname", pomogučnosti da ima što više godina jamstva. Tako, recimo imaš u OBI-u za 500kn solidan hidropak sa 5 godina jamstva.
U prijašnjem postu sam već napisao što ti sve treba od priključaka za hidropak.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 19:45   #445
Quote:
Nela73 kaže: Pogledaj post
Sta kupit, koju pumpu, tj. koju vrst pumpe..
Potopnu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 11:27   #446
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Potopnu
Da, ali kasnije ispadne skuplje. Jedino ako ne misliš na onu jeftiniji za 200kn??
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 22:17   #447
Pozdrav Mucku!Neznam odakle si točno,ali promjer od 180 mm je premalen i riskira se pjeskarenje bunara.Nadalje šljunak se ne stavlja da bi se dobila veća količina vode nego on služi kao umjetni filter između bunarske cijevi i vodonosnog sloja.Iz mojeg iskustva kakvoća vode i količina vode sa dubine od 15 metara jako je upitna za korištenje,pogotovo ako se radi o poljoprivrednim zemljištima gdje se prska i samim procjeđivanjem uz prisustvo oborina ta voda se filtrira u gornje(površinske)slojeve.Da bi se došlo do količine vode koja je prihvatljiva za korištenje,a pod tim se podrazumijeva i kakvoća i količina,treba bušiti dublje i praktički tek od 35 do 40 pa sve do 150 metara negdje u našim krajevima u vž županiji se može očekivati voda koja svojom kvalitetom i kolićinom odgovara za piće,a samim time i ostalim potrebama.
Jer sad su kiše aktualne i površinska voda je veoma blizu i ljudi se iznenade i vesele kad je bunar izbušen na manjoj dubini nego što je potrebno,a kad počnu suše onda nema vode.Potpuna suprotnost su arteški bunari veće dubine,financijski teže za podnijet,jer budimo iskreni,nisu neka vremena za veće poslove,ali kod bunara se ne smije škrtarit i moj savjet je da ako se ide na projekt kojim će se snabdijevat čitavo kućanstvo i gdje je potrebna veća i stalna količina voda da se odabere dubinski (arteški) bunar koji sigurno neće presušit dugi dugi niz godina ako se sve pravilno odradi.A netko kome to nije potrebno i da ima bunar više radi ukrasa i toliko da zalije cvijeće jasno da je povoljnija opcija široki bunar u kojem se voda skuplja procjeđivanjem i da se ukrasi da ga ljudi gledaju.E sad je na ljudima da odaberu.Voda za stalne potrebe,financijski skuplje,ali bez straha od presušivanja i bez smanjenja količine dobave i u najsušnijim mjesecima ili bunar za manje potrebe a da se vidi da na dvorištu ipak ima nešto.
Za sve informacije možete se obratiti naObrisano - reklama

Zadnje uređivanje Majstor : 09.03.2015. at 18:06. Reason: Obrisana reklama
hrv999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 18:59   #448
HAHAHAHAHAHA, ljudi, ne obraćajte se na ovakve gluposti, pa jesi li ti normalan????????????????????. U vž županiji????. Bogati, pa voda je već na 7,5 m u užoj okolici vž-a znači kakvih 5-10km. U samom centru ima i na 3,5m.
Rođak ima zabijenu pumpu već 40god. na dubini 3,5m, voda se svakodnevno upotrebljava za piće i to već 40god., čovjek ima 83god i sve je super. Sad se ti ovdje nađeš pametovati kako treba izbušiti bunara na 150m- ovo je prejako jbt- nuts. Neznaš što govoriš, čovječe božji. Ti sad ovdje i o arteškim bunarima u vž-u, pa to je totalno blesavo. Nigdje na selu u vž-u nećeš naići na arteški bunar jer je nepotreban. Prijatelj mi je doma u vidovcu, ondje se užašno šprica, ima nabitu zemlju na 12m, i žviv je jbt.Vodu ujedno koristi i za navodnjavanje i nikada nije presušilo. Očito si gore mislio za bunare koji su negdje na ivančici, pa treba duboko ići. Sve u svemu:

Zadnje uređivanje Majstor : 09.03.2015. at 18:07. Reason: Reklama - obrisano
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 19:19   #449
Quote:
hrv999 kaže: Pogledaj post
Pozdrav Mucku!Neznam odakle si točno,ali promjer od 180 mm je premalen i riskira se pjeskarenje bunara.
Dobro objašnjeno ovdje su obično bušili oko 7-8 metara, dok nisu došli do vode. Zato većini presušuje bunar kad budu suše. Moj ima 11 metara i nije presušio nikad.
__________________
Sent from my NOKIA 3310

Zadnje uređivanje Majstor : 09.03.2015. at 18:08. Reason: Skraćivanje quotanja - reklama
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 09:53   #450
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Dobro objašnjeno ovdje su obično bušili oko 7-8 metara, dok nisu došli do vode. Zato većini presušuje bunar kad budu suše. Moj ima 11 metara i nije presušio nikad.
Fora je u tome da u vž-u nemože presušiti niti na 4m, a on 50-pa na više
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 15:50   #451
Tražim uslugu bušenja bunara

Tražim uslugu bušenja bunara u Riječkoj regiji, ili ako netko zna da me usmjeri onome tko to radi.
Hvala!
gothard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 19:21   #452
Question

Quote:
hrv999 kaže: Pogledaj post
Pozdrav Mucku!Neznam odakle si točno,ali promjer od 180 mm je premalen i riskira se pjeskarenje bunara.
taj filter(šljunak)se prilikom ispumpavanja spušta oko perfuracija što je i logično a što se tiče količine vode u ilovači dobiješ više vode mojim bunarom nego betonskim tulcima jer njima začepiš sve žile(te sve žile su debljine prsta)i voda ti navire samo odispod.do sada sam izbušio otprilike petstotinjak bunara i nikda se nije dogodilo da ljudi nisu bili zadovoljni.

Zadnje uređivanje Majstor : 09.03.2015. at 18:08. Reason: Skraćivanje quotanja - reklama
mucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 08:29   #453
Exclamation PRODAJEM PUMPU Grundfos SQ 5-70 s opremom za 80m

Grundfos SQ 5-70 s prozirnim armiranim crijevima ukupne dužine 80 m, inox sajla 130m, opremljena i spojena s električnim kabelom, sklopkom, sve spremno za upotrebu. NIKAD KORIŠTENO.
Nabavna cijena kompleta cca 10 000 kn.

ponude na privat.
friflaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 19:17   #454
arteški bunar

Ti armstrong si tolka budala da nemožeš biti veča.Pa daj se kontroliraj malo.Onda bi sva vodocrpilišta zabijala cijevi u zemlju na 3,5 metra!!!Daj malo pogledaj kvalitetu vode!kužiš?ja bum tebe otpelal na polje de ljudi špricaju s kojekakvim sranjima i zabili bumo cev v zemlju i pil buš tu vodu,pa da vidimo koliko sekundi života ti bu ostalo!Ne lemaj gluposti,jer nisi adekvatan da o tome pričaš i nekim dedama od 83 god.ti počni pit vodu s 3,5 metra,pa bumo vidli kak dugo buš živel.Ali onu s polja.Možda taj deda ima bunar koji nije blizu nečega kaj zagađuje i taj sloj vode je možda odvojen nekim proslojkom gline,al suviše je to obašnjavat nekome ko tebi.predugačko je i ne želim svoje znanje davati budalama.Pa čoveku na Vinici su ruže povenule,zato jer je imal vodu sa "čak"12 metra i popušil lepu svotu novaca jer umjesto prve bile 3 kategorija.Pa ti sad misli malo kaj to dela v tvojem organizmu.Nemoj molim te.Pa ja znam kaj je arteški a kaj je plitki bunar.Halo,čovječe!Malo prolistaj literaturu o bušenju,geologiji i sl. stvarima.
hrv999 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.11.2010., 08:59   #455
Quote:
hrv999 kaže: Pogledaj post
Ti armstrong si tolka budala da nemožeš biti veča.Pa daj se kontroliraj malo.Onda bi sva vodocrpilišta zabijala cijevi u zemlju na 3,5 metra!!!Daj malo pogledaj kvalitetu vode!kužiš?ja bum tebe otpelal na polje de ljudi špricaju s kojekakvim sranjima i zabili bumo cev v zemlju i pil buš tu vodu,pa da vidimo koliko sekundi života ti bu ostalo!Ne lemaj gluposti,jer nisi adekvatan da o tome pričaš i nekim dedama od 83 god.ti počni pit vodu s 3,5 metra,pa bumo vidli kak dugo buš živel.Ali onu s polja.Možda taj deda ima bunar koji nije blizu nečega kaj zagađuje i taj sloj vode je možda odvojen nekim proslojkom gline,al suviše je to obašnjavat nekome ko tebi.predugačko je i ne želim svoje znanje davati budalama.Pa čoveku na Vinici su ruže povenule,zato jer je imal vodu sa "čak"12 metra i popušil lepu svotu novaca jer umjesto prve bile 3 kategorija.Pa ti sad misli malo kaj to dela v tvojem organizmu.Nemoj molim te.Pa ja znam kaj je arteški a kaj je plitki bunar.Halo,čovječe!Malo prolistaj literaturu o bušenju,geologiji i sl. stvarima.
neznam odakle si al si u krivu.Amstrong kaže da je kod nas voda na 3,5m a cijevi su na 10,12 ili 15m i voda je odlična.osobno sam odnesel na analizu i kvalitetnija je nego gradska a čovijeku na vinici su ruže uvenule samo zato jer je pošpricao sa otrovom koji je povučen iz prodaje
mucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 19:13   #456
Quote:
hrv999 kaže: Pogledaj post
Ti armstrong si tolka budala da nemožeš biti veča.Pa daj se kontroliraj malo.Onda bi sva vodocrpilišta zabijala cijevi u zemlju na 3,5 metra!!!Daj malo pogledaj kvalitetu vode!kužiš?ja bum tebe otpelal na polje de ljudi špricaju s kojekakvim sranjima i zabili bumo cev v zemlju i pil buš tu vodu,pa da vidimo koliko sekundi života ti bu ostalo!Ne lemaj gluposti,jer nisi adekvatan da o tome pričaš i nekim dedama od 83 god.ti počni pit vodu s 3,5 metra,pa bumo vidli kak dugo buš živel.Ali onu s polja.Možda taj deda ima bunar koji nije blizu nečega kaj zagađuje i taj sloj vode je možda odvojen nekim proslojkom gline,al suviše je to obašnjavat nekome ko tebi.predugačko je i ne želim svoje znanje davati budalama.Pa čoveku na Vinici su ruže povenule,zato jer je imal vodu sa "čak"12 metra i popušil lepu svotu novaca jer umjesto prve bile 3 kategorija.Pa ti sad misli malo kaj to dela v tvojem organizmu.Nemoj molim te.Pa ja znam kaj je arteški a kaj je plitki bunar.Halo,čovječe!Malo prolistaj literaturu o bušenju,geologiji i sl. stvarima.
A ti hrv999 spadaš u kategoriju ljudi koji misle da su najpametniji sa svojim improvizacijama. Ajde idi ti bakice okolo tupi svojim pametovanjima, mene i ostale forumaše nećeš. Život mi se vrti oko kemije, a sad ti nešto ovdje kako ovo, kako ono, molim te idi dalje s ove teme jer ti ovdje nije mjesto. Po tvojim riječima tisuće ljudi bi već umrle zbog toga.

Oko centra vž-a voda je cca na 4 m, dok se udaljavanjem od drave razina spušta, u ravnici do 12m dubine. Ako si ti toliko pametan oko špricanja, koliko ja znam u centru varaždina nema nikakva oranica, e ček ček, da nije možda korzo?????, možda ondje špricaju opločnike da se ne razvija mahovina, ili koja kuća okolo pokoji trs ili vočku, pa daj molim te, suzdrži se glupih činjenica koje ne drže vodu. Točno znam da ćeš sada igrati na kartu, što onda sa kišom?? E pa kiša se temeljito pročisti do početka vodenog sloja, tako da takva voda nigdje u vž-u nije od vanjske vode onečišćena. Još jedan minus je tvoji.
Treći minus: okolica varaždina otprilike na dubini od 7m ima nekakvo kameno područje u obliku stijene preko koje vanjska voda gotovo i ne prolazi.
Kada smo već kod vode, jel bi ti dao ruku u vatru da je voda iz vodovoda čišća od one s zdenca, koji se negdje nalazi čak na 3m dubine. Pa mili moj pazi da se ne opečeš.
Imaš četiri minusa, ispadaš!!!

Vjerojatno si ti bio jedan od lakovjernih koji se dao navući kako bi trebao imati arteški bunar, da bi iz njega crpio eliksir života i jedini se mogao hvaliti sa tom činjenicom. Sorry popušio si onda foru, jer u vž- definitivno ne postoji nikakva razlika u kvaliteti vode: bakteriološki i kemijski.

Da, molim te odgovori na ovo pitanje.!!!!!!!!!!!!!!
1.Dali su i prije 10,20 i više godina kod kuće se radili arteški bunari????
2.(ako jesu) Jesu li i tvoji preci prije mnogo godina imali takve bunare.
P.S molimte nemoj se preznojiti oko odgovora na ova dva pitanja.


Sretno ti bilo sa tvojom crnom rupom(bunarom)
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 06:56   #457
Da li mi netko može preporučiti koju pumpu da kupim i koliko ista cca košta za povremenu crpnju vode iz 12 metara dubokog bunara.
sekretar dvd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 19:03   #458
Potopnu, a košto i do 3000 kuna
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 23:02   #459
Quote:
sekretar dvd kaže: Pogledaj post
Da li mi netko može preporučiti koju pumpu da kupim i koliko ista cca košta za povremenu crpnju vode iz 12 metara dubokog bunara.
potopna i u obi-u košta 1000kn sa 5 godina garancije
mucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 16:19   #460
Vidim da je tema ziva i aktivna.
Pa bi samo htio skrenuti pozornost, jer mnogi su se vec opekli i to gadno.
Naime, ako skratim u par rijeci bitne stavke iz zakona o vodama i pripadajuce pravilnike.
Sva zahvacanja vode koja prelaze granicu osobnih potreba (higijana, domacinstvo, kuhanje..), potrebna je vodopravna dozvola koju izdaju Hrvatske Vode.
"Takvim (osobnim) korištenjem NE smatra se korištenje vode za navodnjavanje, te korištenje vode u tehnološkom procesu pri obavljanju gospodarske djelatnosti."

Osim toga, bez obzira koristi li se voda za osobne potrebe ili ne, bez Vodopravne dozvole smije se zahvacati voda samo iz prvog vodonosnika i to do 10 m dubine.
"zahvaćanje površinske i podzemne vode iz prvoga vodonosnoga sloja do 10 m dubine i to za: piće, kuhanje, grijanje, održavanje čistoće, sanitarne i druge potrebe u kućanstvu"

to je ukratko. vise na:
http://www.zakon.hr/z/124/Zakon-o-vodama
makinator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.