Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2007., 20:12   #41
Javi se u svoj ured za obranu.

Osnovni uvjeti regulirana vojna obveza i da prođeš liječnički. Sada je zamrznut vojni rok pa neznam kak to sad šljaka, ali oni u uredu za obranu će ti znat objasniti.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:15   #42
Dali treba ispuniti neke vece kriterije da bi bio primljen za obicnog vojnika?
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:24   #43
1. ZAKONSKI UVJETI ZA PRIJEM U DVS U STATUSU DJELATNOG VOJNIKA:

* državljanin RH
* starosna dob do 27 godina (s danom stupanja u službu)
* odsluženje vojnog roka (uspješno završena specijalistička vojna obuka)
* nekažnjavanje
* zdravstvena sposobnost

http://www.morh.hr/ssrediste/uvjeti.asp

Imaš i otvoren natječaj traži se prek 700 ljudi
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:28   #44
Ispunjavam sve uvjete 100% samo nisam sluzio vojni rok a sad je ukinut?
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:31   #45
Nema veze, imaš dragovoljni. Direkt sa odsluženja vojnog roka ideš na selekcijsku obuku i ako prođeš, potpisuješ profesionalni ugovor.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:37   #46
Uglavnom kolike su mi sanse nakon odsluzenja roka da se zaposlim u vojsci?
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 18:34   #47
sanse su ti 100%,nemaju ljudi,a ovi iz domovinskog rata idu van!znaci prvo odsluzi vojni rok,nakon toga se prijavljujes za statut vojnika buduci da nemas fakultet,obuka ide mislim oko 8 mjeseci,primas 80% place,oko 3000 kn,nakon toga kad zavrsi obuka trazi si stelu za premjestaj ako te bace dalje od mjesta prebavalista,obicno te stave blize!placa ce ti biti 3800 kn+terenski dodaci,mislim da je to super placa za SSS,nakon sto udjemo u nato vjerujem da bi otisao na bar 5000,nakon 8 godina uz preporuku zapovjednika mozes ici u docasnike,nemoj da ti novci budu motiv,za vojsku nije svatko,dobro razmisli jer tamo na sve moras biti spreman!nije vojska ono sto ljudi pricaju kad im spomenes obicno ju povezuju s drkanjem kurca i neradjenjem nicega!to pricaju oni koji su izbjegli vojni rok,moras biti spreman za neke stvari psihicki,pa i pojesti svoje govno doslovno,i sto u vojsci ide beneficirani radni staz isto nije bez veze,mozda jednog dana budes isao i u misije,tada ces trebati mir i zaboraviti i obitelj,djecu,mamu,tatu,sve.....jedna zabrinutost i odlutala misao te moze kostat glave,moras imati dusevni mir i hladnocu u tim situacijama,a stres vrhunski moras akumulirat....jos sta???
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:34   #48
Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
Uglavnom kolike su mi sanse nakon odsluzenja roka da se zaposlim u vojsci?
U Središtu za selekcijsku obuku kažu da od Nove godine idu novi uvjeti, što se tiče odsluženja vojnog roka, ali još neznaju kako će biti regulirano, ali svakako je velika potražnja za vojnicima tako da tu neće biti problema.

BTW, Šogore nemaš baš točne podatke.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:44   #49
imam brzinske,kakav je i bio moj post
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 16:15   #50
Prijem u DVS

Znači, zanima me nešto malo opširnije o natječaju za prijem u djelatnu vojnu službu. Znam da ima nekoliko tema, no stare su, mene zanimaju nešto svježije informacije, i po mogućnosti iz prve ruke. Koliko pristupnika prođe selekcijsku obuku? Ma sve uostalom.
Hvala puno.
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 19:07   #51
Nemoj iči u vojsku!!!!! Doči češ pošten, otiči češ je...! Dati će ti ugovor na 3 godine, poslije toga još jedan na 5, a onda dobivaš otkaz, osim ako ne dobiješ dočasnički ili časniki čin. Ako imaš više od 25 godina ni ne možeš dobiti dočasnički čin,a časnički možeš dobiti tek kad završiš fakultet koji moraš dovršiti do 27-28 godine. Mogu te stacionirati bili gdje u Hrvatskoj,spavat češ u vojarni koju neplačaš jedino ako nisi oženjen,a ako jesi onda ti uzimaju 500 kn od 1000 kn koji si dobio zbog odvojenog života, putne troškove ti plačaju za jedno putovanje mjesečno. Vojnička plača je 3900, sada je povečavaju i treba biti 4500 do našeg ulaska u NATO, Odi rađe u policiju,carinsku,pravosudnu, bilo šta samo ne u vojsku.
Savjet od starog vojnika.
__________________
I don't suffer from insanity, i enjoy every minute of it !
Johnny 3. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 17:55   #52
Djelatna vojna osoba

Molio bih nekoga sa iskustvom sve moguce informacije koje mi moze dati,
kakav je posao? kako izgleda prosjecan dan DVO-e?
ZAvrsavam fax pa se na ljeto namjeravam prijavit u daljnu casnicku izobrazbu,
u Vojnom uredu nisu mi imali previse toga za objasniti..

Dakle nakon 6-mjesecne obuke prebacuju me na casnisku skolu pretpostavljam?
jel u Zagrebu?
slusam predavanja ili?
zbilja mi nekog sa iskrenim namjerama molio da mi pomogne malo.
Vojska me oduvijek zanima i vuce, te ne vidim drugog posla koji bi radio s toliko entuzijazma.
Jel vrijeme na obuci ulazi u staz, dobivam neku placu? negdje procitah 80% osnovne place mi ide....

hvala,
Velimir
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 18:13   #53
Quote:
istoki kaže: Pogledaj post
Molio bih nekoga sa iskustvom sve moguce informacije koje mi moze dati,
kakav je posao? kako izgleda prosjecan dan DVO-e?
ZAvrsavam fax pa se na ljeto namjeravam prijavit u daljnu casnicku izobrazbu,
u Vojnom uredu nisu mi imali previse toga za objasniti..

Dakle nakon 6-mjesecne obuke prebacuju me na casnisku skolu pretpostavljam?
jel u Zagrebu?
slusam predavanja ili?
zbilja mi nekog sa iskrenim namjerama molio da mi pomogne malo.
Vojska me oduvijek zanima i vuce, te ne vidim drugog posla koji bi radio s toliko entuzijazma.
Jel vrijeme na obuci ulazi u staz, dobivam neku placu? negdje procitah 80% osnovne place mi ide....

hvala,
Velimir
za dobrovoljno služenje vojnog roka će se dobivati plača, tako su rekli, a dali će se toga i držati i dali je po zakonu ili bude neznam.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 19:07   #54
evo ovako:

U Uredu za obranu nisu ti znali ništa reći jer ministar obrane još nije donio odluku kada će biti prvi dragovoljni uput. Kako sada stvari stoje bit će dva dragovoljna uputa godišnje, međutim ove godine možda bude samo jedan. U Uredima za obranu za sada samo primaju predbilježbe zainteresiranih za dragovoljno služenje. Najvjerojatnije je da će uput biti u kolovozu.

Što se tiče prijema u DVS, tu se uvjeti nisu promijenili. Dakle minimalno SSS, za vojnika ili dočasnika, te VSS za časnika, isključivo hrvatski državljanin, sa reguliranim vojnim rokom (isključivo vojni rok, a ne civilna služba). Prednost za vojnika i dočasnike imaju kandidati do 23 godine života (gornja granica 27), a za časnike 27 (gornja granica 30).

Za sada kandidirati za prijem mogu samo oni koji su odslužili vojni rok, a kako će funkcionirati ovo sa dragovoljnom službom, ostaje da se vidi.

Inače, za časnika može konkurirati i osoba koja je završila vojni rok bez časničke izobrazbe, a ima potrebnu spremu i zvanje koje se traži. Izobrazbu će obaviti u onom 6-mjesečnom probnom roku.

Naravno, za prijem mogu konkurirati i žene koje ispunjavaju osnovne uvjete (državljanstvo, stručna sprema, godine).

Sva dokumentacija vezana za prijem podiže se u uredima za obranu po mjestu prebivališta (upitnik, popis potrebne dokumentacije, uputa). Kada se sve skupi predaje se u uredu koji zahtjev obradi, doda potrebne podatke iz vojne evidencije i proslijeđuje selekcijskom središtu koje vrši odabir kandidata i poziva na zdravstvene preglede i psihološka ispitivanja.

Nadam se da sam pomogao!
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 11:44   #55
Mislim da je odluka pametna, čak i za tebe koji nisi završio fax.
Uvijek uz rad možeš studirati.
Prođeš put od običnog vojnika pa kasnije časnika koji češ postati sa završenim faxom - čin poručnika.
Plaća običnog vojnika cc 3900,00 kn.
Fax - mogučnost napredovanja i siguran posao.
__________________
Ako imaš dovoljno razloga zašto, naći češ načina kako!
bombonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 16:46   #56
Dragi moji. Čitam vaše postove, i vidim sebe prije 14-ak godina kao lika koji bulji u plakate 4.GBr i mašta o vojsci kao idealnom poslu. A još je i rat bio, pa me malo i domoljublje povuklo.

Danas? Skupnik po činu, plaća 8s olakšicama zbog supruge i dvoje djece) 5300 kn, staž....

Al' sve je to čisto govno (sorry na izrazu).

Upravo sam pokrenuo postupak izlaska iz sustava, bez misovine i sličnih gluposti, jer mogu bolje. U MORH-u 1 radi a 5 gleda i ruga mu se. Ako ne misliš radit' idi u vojsku. Radni dan je malo kave, malo priče s glupanima....pa opet malo kave. A ako nisi baš s ekipom, ani piju kavu a ti radiš njuihov posao. kažeš šefu, a on kaže "ma znam ja to, al' šta ja tu mogu napravit'"....

Vojska je za idiote koji nemaju drugog izlaza u životu. Ako nekog zanima više detalja, nek se javi na PP pa ću odgovorit'. Nije to sve kao na filmu..
amiklic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 17:48   #57
pa da mene zanima konkretno kakvi su selekcijski 'dani' ?
pretpostavljam da se mjeri trcanje ( i kako, jel na krace staze il maratonski na izdrzljivost?) , sklekovi, trbusnjaci,
jel ukljucuje i plivanje?

jel i najobicniji papani prolaze tu selekciju il zbilja samo istrenirane mashine?

e da, i gdje je taj kamp za selekciju kuda ides kad se prijavis?

kak izgleda casnicka skola (TO ME NAJVISE ZANIMA) ? i gdi je?
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 19:27   #58
ma da si krme debelo prolaziš. Mjeri se vrijeme trčanja 3200m, po bodovima, sklekovi i trbušnjaci u 2 minute. Sve da i ne prođeš, nema veze. kažu: riješit' će to oni u postrojbama.

Mislim da su od ove vojske napravili shit teški, jer momci koji su stvarno dobri vojnici ne mogu isplivati. Na selekcijskoj vojnici govore da imaju vezu, skroz javno, ko' da je to najnormalnija stvar. Većina cura, iako potpišu ugovor za običnog vojnika, završi u nekom uredu..

Sve je to jadno. ne bih preporučio nikome.

časnička škola je isto tako shit. Jedina škola MORH-a u kojoj je itko dosad pao je škola stranih jezika.

Pa nećeš valjda radit' za tako male pare (cca 4500 kn kao poručnik?)?..Zapravo, dobit' ćeš u životu točno onoliko koliko si zaslužio. Ni liupe više...

Selekcijski kamp je sad u Sinju. Traje temeljna obuka 1 mj i specijalistička 2. Ali, moraš proić' vojni rok za prijavit' se. Ti eventualno možeš nešto drugo, prijavit' se za časnika i sl....

Nemam pojma. Sve je to jadno. Ne bih želio obeshrabrit' nekog, ali ljudi bježite što dalje od toga.

nažalost, svjestan sam da smo društvo vezaša i glupana u kojem svi jedva čekaju mjesto u državnoj službi, ležanje i dobivanje sigurne plaće bez obzira na količinu odrađenog posla.

Ipak, život je malo više od toga.
bar meni.

Amen
amiklic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 20:39   #59
Quote:
istoki kaže: Pogledaj post
kak izgleda casnicka skola (TO ME NAJVISE ZANIMA) ? i gdi je?
O selekcijskoj obuci su ti uglavnom dobro napisali, nije previše teško zadovoljiti tražene standarde, ali moram priznati da su neki od vojnika to toliko olako shvatili da kada su došli u postrojbe nisu prošli finalne provjere i nisu potpisali ugovor.

Tečaj temeljne časničke izobrazbe provodi se u Zagrebu i nije previše zahtjevan, sastoji se većinom od uobičajenih predavanja u učionici i ponešto prakse (dio prakse se provodi posjetom postrojbama gdje se vrši prezentacija postrojbe i stažiranjem u samim postrojbama, rad na stažiranju naravno varira od postrojbe do postrojbe). Nije osobito teška, ali kvaliteta predavača se zadnjim preustrojem ponešto srozala jer je dosta ljudi otišlo na druga radna mjesta.

BTW stanja i rada u postrojbama: rad, obuka i odnosi u postrojbama HV se toliko razlikuju da ponekad čovjek koji prijeđe u drugu bojnu iste postrojbe doživi velike promjene kao da je došao u drugu državu. Tako da se o HV nemože govoriti o iskustvu svoje postrojbe i to preslikati na cijelu HV.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 23:40   #60
Pusti vojsku.
Upiši višu tehničku,ili postani trgovac,ili odi radit u inozemstvo.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.