Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 17:06   #81
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Daklem, jednostavno, razmišljam o tome da uđem u ovaj program civilno-vojnog školovanja, no zanima me kakvi su zapravo uvjeti u MORH-u? Kakvi su međuljudski odnosi, kakve s uplaće (znači poručničke i više), kako se živi, što se misli,...
Mislim da ćeš se razočarati ako ti kažem da je poručnička plaća 4.800 kuna. Nakon najavljenog povećanja (najavljuju ga već godinu dana) oko 5.800. Ovo ostalo ćeš vidjeti sam.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:06   #82
Profesionalni vojnik

Proveo 3 godine kao pro vojnik.
Nisam htjeo produžiti slijedeći ugovor (opet 3 godine), jer sam znao da više vrijedim.

Dvije stvari koje su mi se najviše tamo svidjele su bile:
1. redovita plaća
2. niska razina odgovornosti

Od "mase stvari" koja mi se nije svidjela:
1. niska inteligencija zapovjednog kadra
2. napredovanje nema veze sa zaslugama, nego sa vezama
3. tereni
4. straže
5. rutina (uključujuću i metenje lišća ispred vojarne)
6. putovanje na posao (ako si sretan da ne moraš biti u vojarni)
7. spavanje i po 30 ljudi u jednoj sobi
8. konverzacija sa kolegama na razini 3 razreda osnovne
9. čišćenje oružja svaki dan
10. stvaranje klanova i grupica (kao kod ženske populacije)
top_dog_is_online is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 00:50   #83
Hmmmm.....evo i mene!
Radim u vojsci, imam zanimljivu obuku (za razliku od nekih postrojbi)...evo i sada sam na jednom zanimljivom tecaju...
Placa....hmmm.....od 5-6 mj. ce biti daleko bolje, 100%...a ni sada se ne mogu bas nesto potuziti.
Sve ovisi u koju postrojbu odes...ma sta postrojbu, ovisi cak i koja si satnija a ne postrojba!
Radim i studiram.....a nakon faxa cu vidjeti sta i kako cu dalje.
Uglavnom, kod nas u postrojbi stvari idu poprilicno na bolje.....za razliku od nekih...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 18:44   #84
Quote:
top_dog_is_online;

[U
kaže:
Od "mase stvari" koja mi se nije svidjela: [/U]
1. ........
2. ........
3. tereni
4. straže
5. rutina (uključujuću i metenje lišća ispred vojarne)
6. putovanje na posao (ako si sretan da ne moraš biti u vojarni)
7. spavanje i po 30 ljudi u jednoj sobi
8. ......
9. čišćenje oružja svaki dan
10........
Sorry... ali kaj si ti očekivao da ćeš raditi u vojsci?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 23:31   #85
Danas dobio jednu "'povjerljivu informaciji"...vjerojatno vaznu mnogima koji ne studiraju, a rade u vojsci.
Naime, navodno ce od 6. mj pomaknudi dobnu granicu da mozes postati docasnik do 30. godine zivota...eto, to danas cuo....a sada, moze biti istina, a opet moze biti i dezinformacija kakve dobivamo svakodnevno!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:03   #86
Mene bi više zanimala točnost informacije da će biti povišica u 6. mjesecu.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:49   #87
ovako -

plaća vojnika je 3900 kn (koeficijent 1.0), a ukoliko imaš neki čin množi ti se plaća vojnika s vrijednosti koeficijenta osobnog čina - npr. skupnik, kao najniži dočasnički čin ima koeficijent 1,15; poručnik/poručnik korvete, kao najniži časnički, ima 1,3....
tako da si računajte...

nadalje, postoji mnoštvo dodataka na plaću, ukoliko zadovoljavate uvjete na njih (odnosno samo na jednog od njih, jer DVO može ostvariti samo na jedan, najpovoljniji dodatak) : letački, mornarički, padobranski, pirotehnički, vojno-policijski, za specijalne postrojbe (BSD i 350. VOb), na otežane uvjete rada i štetnost po zdravlje, vojnički i zapovjedni dodatak...
koga ovo više interesira neka nađe u narodnim novinama pravilnik o dodatku na plaću pripadnika OS RH

što se tiče beneficiranog radnog staža, također da nešto krivo ne navedem - tko želi može pogledati uredbu o utvrđivanju dužnosti DVO na kojima se staž osiguranja uvećano računa

ukoliko ste oženjeni/udani - postoji dodatak za odvojeni život

također, putni troškovi - ali ne kod prvog prijama u službu (tek nakon određenog vremena), koliko ja znam jer ste onda obvezni ići gdje vas već rasporede

netko je pitao u vezi temeljne časničke izobrazbe - od ove godine će trajati produženo, znači ne više 6 mjeseci, već 9 mjeseci... teorija se sluša u vojarni na Črnomercu - Petar Zrinski u temeljnoj časničkoj. terena imaš malo, moguće je da će se sad časnički kandidati slati na kamp u gašince kojih par tjedana prije početka same časničke, postoji još 1 mjesec stažiranja u postrojbi nakon završetka teorijskog dijela...

ukoliko je netko pri završetku faksa ili je završio faks, ja bih mu u svakom slučaju preporučio da se prijavi ili u selekcijsko središte (vojarna na črnomercu) ili u područni vojni ured za daljnje informacije....

i još jedna stvar - pustite ljude što pričaju - svakakve komentare ćete čuti... neki su nezadovoljni, isfrustrirani radi xy razloga i onda prenose negativne vibre po forumima ili u javnom životu... istina je da postoji razlika od postrojbe do postrojbe, istina je da ima i isfrustiranih jadnika, ali i vrlo dobrih i kvalitetnih ljudi u sustavu, kao profesionalaca i kao ljudi.

ja sam ušao u sustav prije godinu dana i zaista nemam nikakvih primjedbi....
tako da vam preporučam da se prijavite
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:53   #88
Quote:
Špičasta* kaže: Pogledaj post
Mene bi više zanimala točnost informacije da će biti povišica u 6. mjesecu.
najavljen je rast plaća za DVO-e, kao i za državne službenike i namještenike u sustavu, no još se ne zna točno kada će do toga doći... moja pretpostavka je da bi se do kraja godine trebali povećati koeficijenti ili osnovica.
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:54   #89
Quote:
Špičasta* kaže: Pogledaj post
Mene bi više zanimala točnost informacije da će biti povišica u 6. mjesecu.


mislim da će ovaj tjedan na dnevnom rasporedu Vlade biti novi pravilnik o plaćama.Poslije Vlade ide u Sabor na glasovanje,pa na potvrđivanje od strane Predsjednika....
Dakle najoptimističnija procjena je povećanje plaće za 5. mjesec na dalje.
Dakle prva povećana plaća sjeda početkom lipnja

Ministar je rekao od 800-1200kn
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:17   #90
Svaka čast ministru, samo da ne ostane na obećanjima kao i toliko puta do sada...
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:22   #91
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post


mislim da će ovaj tjedan na dnevnom rasporedu Vlade biti novi pravilnik o plaćama.Poslije Vlade ide u Sabor na glasovanje,pa na potvrđivanje od strane Predsjednika....
Dakle najoptimističnija procjena je povećanje plaće za 5. mjesec na dalje.
Dakle prva povećana plaća sjeda početkom lipnja

Ministar je rekao od 800-1200kn
što znači 800-1200 KN??

ili ide povećanje osnovice ili koeficijenata...

zar misliš da će jedan general zbora dobiti 1200 kn povišice, a jedan vojnik ili pozornik 800 kn? jedan ima koeficijent 5,0, a drugi 1,0 ili 1,05... znači razlika u koeficijentima je golema, a ova povišica s obzirom na potonje i nije...
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:26   #92
Ni meni nije jasna logika povećanja, ali će se navodno smanjiti razlika u plaći satnik-bojnik i sžn-čsn.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:33   #93
Quote:
Špičasta* kaže: Pogledaj post
Ni meni nije jasna logika povećanja, ali će se navodno smanjiti razlika u plaći satnik-bojnik i sžn-čsn.
prvi put ovo čujem... prema toj logici bi se satnicima i stožernim narednicima trebao povećati koeficijent (budući da im je sad 1,6 i 1,35), dok bi se bojnicima i časničkim namjesnicima trebao smanjiti (a sad im je 1,9 i 1,45), za što nisam baš siguran kakav bi odjek ima među potonjima, sigurno ne pozitivan tako da sumnjam da će doći do ovakve neke varijante, a druga opcija je da će se onda samo stn-ima i sžn-ima povećat plaća, što opet ne stoji, jer povećanje ide svim DVO-ima i zaposlenicima u sustavu.
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:38   #94
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post
što znači 800-1200 KN??

ili ide povećanje osnovice ili koeficijenata...
Pitaj gospona Branka Vukelića

Samo prenosim što sam čuo...


A i neki dodatci na plaću se spominju
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:39   #95
Zato i velim da mi nije jasno, puno se priča a malo toga je provjereno pa zato čujemo svakakve nebuloze. A ovo za ostale u sustavu, na koga misliš? Civilima ide po drugim zakonima i propisima kao i staž, mirovina itd. Uostalom, kaj me briga kolika je povišica - glavno da je. Care - samo pare
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:46   #96
Quote:
Špičasta* kaže: Pogledaj post
Zato i velim da mi nije jasno, puno se priča a malo toga je provjereno pa zato čujemo svakakve nebuloze. A ovo za ostale u sustavu, na koga misliš? Civilima ide po drugim zakonima i propisima kao i staž, mirovina itd. Uostalom, kaj me briga kolika je povišica - glavno da je. Care - samo pare
na ostale sam mislio na drž. službenike i namještenike, kojima će se također povećati plaća, ali koeficijenti su tu drukčiji.

naravno da se veselim povišici, ali nije vrag da si u sustavu samo radi love... mislim da ako ti je do love, da onda ima i puno bolje plaćenih firmi i institucija u RH
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 22:09   #97
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post

naravno da se veselim povišici, ali nije vrag da si u sustavu samo radi love... mislim da ako ti je do love, da onda ima i puno bolje plaćenih firmi i institucija u RH
A jebiga, svi mi živimo od plaće.. u sustavu sigurno nitko nije samo radi love.. .. sigurno da ima bolje plaćenih poslova ali ovo je tema o poslu profesionalnog vojnika taj posao mogu raditi samo ovdje ...
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:50   #98
Je da, placa ce ici gore ali ce nam ukinuti gardijski dodatak pa onda i nije neko povecanje....a sigurno ce jos neki k.... naci za ukinuti!
Tu netko prica o odvojenom zivotu i te stvari.....bajke, to su bajke u sadasnjim uvjetima.
Putni troskovi!? Je da, dobim lovu za povratnu kartu jednom mjesecno.
Ljudi, procitajte si malo ugovore koje ste potpisali...pogotovo ova nova ekipa pa cete malo vidjeti sta i kako tj. kakva imate prava....a prava su vam NIKAKVA!
Samo malo ugovor procitajte. Iskreno se nadam da ce doci do nekih promjena u tim ugovorima jer je ovo katastrofa! Po ugovoru vojnik nema pravo cak ni na vojnu redovnu liniju.....samo na onu jednu povratnu kartu sto sam i naveo. Isto tako NEMA pravo na nikakav odvojeni zivot tj. taj dodatak.....koliko znam sve su odhebali tko je to trazio! Nema problema, svatko se moze buniti ali ce na kraju ispusit totalka.
Evo ja npr. imam srecu pa imam zanimljiv posao, sada sam prezadovoljan...i sada sam na jednom tecaju za razliku od velike vecine koja samo dere straze i ciste vojarne. Zar nije tako!? No, necemo u detalje...ipak to nije za javnost.
Isto tako, gdje je ekipa iz '91...od samoga pocetka rata!? Sta je njima u ugovorima pisalo!? Osigurani se im biti stanovi, 5-6 (ili koliko vec) prosjecnih placa ce kao dobivati mjesecno....ma svasta je pisalo! Ajde neka se javi bar jedan koji je dobio toliku placu i kome su cijeli ugovor ispostivali!
No, nadam se da ce biti bolje.....za sada ide na bolje. Ako nece biti bolje...Boze moj, ima i drugih vojnih poziva u svijetu daleko bolje placenih od ovoga.....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:53   #99
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post
ja sam ušao u sustav prije godinu dana i zaista nemam nikakvih primjedbi....
tako da vam preporučam da se prijavite
I kolega, kako provodis dane u svojoj postrojbi? Na koliko straza si bio? Dali ti je obuka trenutno zanimljiva...tj. dali je uopce imas...ili si samo na strazi pa na slobodnim danima?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 11:23   #100
imate u jučerašnjem jutarnjem (petak, 18.04.) kako će nam rasti plaće...

najveće povećanje (20% na koeficijent) će imati vojnici, kojima će sad koeficijent biti 1,2 , a najmanje će imati najviši gen. činovi...

pretpostavljam da će skupnicima isto porasti nekih 20%, što bi značilo da će im koeficijent sad iznositi negdje oko 1,32, poručnicima bi mogao narasti za 15 % (moja slobodna procjena) tako da bi koef. bio negdje 1,5

sve u svemu, ako prođe nije loše...
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.