Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2010., 07:37   #9201
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
ne shvati krivo ali razlika u cijeni izmedju corinan i compact ploce je malo reci ogromna.... ma suludo velika je razlika tako da mu mozemo oprostiti to malo "odsjaja"

evo malo realnih podataka za jedan realan projekt ( kuhinju )

corrian - 27000kn
kerrock - 15220kn
compact - 3300kn sa bijelom jezgrom!!!

)
Ovo su cijene kojima ja raspolažem.

Rausolid je cca 1600 kn/m2, a kompakt 700 - 800 kn. To su informacije stolara.
pure silver is offline  
Old 09.11.2010., 08:33   #9202
Quote:
ishtvanna kaže: Pogledaj post
FYI, upućena sa u cijeli proces i obradu drvne građe. Od same sječe u šumi, vuče, izvoza, do obrade u pilani, prerade, pa do izrade namještaja.

Cijelo drvo, kako kažeš, se ne može koristiti cijelo za izradu namještaja.

Drvo se reže, pa se onda lijepi na način da se godovi usmjere suprotno - inače bi se savilo u smjeru godova. Na taj način se dobiva drvena ploha koja se dalje prodaje ili od koje se dalje izrađuje namještaj.
To što komad drva izgleda kao cjelina ne znači da su ga takvog posjekli i ispilali. Jednostavno je dobro obrađeno.

However, znam na što misliš, samo me malo ubolo ono "cijelo drvo". Cijela daska ili planka koja bi bila široka kao moj kuhinjski pult, a da prije toga nije stolarski sljepljena barem na 4 mjesta, savila bi se u smjeru godova. Fact.
Potpisujem.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 09.11.2010., 09:27   #9203
kakva je to kompakt radna ploča?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 09.11.2010., 09:42   #9204
hm, kompakt kao ime ti je nesto slicno kao i kalodont za pastu za zube....

recimo da u 99% slucajeva compact ima crnu jezgru i u nekoj boji povrsinu, obicno je debel/tanak 12/13mm... radi te ( obicno ) crne jezgre imas osjecaj kao da je iveral kantiran sa crnom trakom
potpuno je vodotporan i sudoper se moze montirati "ispod" radne ploce ukoliko se zeli. povrsina tj njegova struktura je u osnovi mat i ima neku blagu teksturu, kao iveral "narancina kora" ali mozda jos malo blazu

meni osobno ovi sa crnom jezgrom izgledaju bezveze ( za kuhinju ) ali ovaj skroz bijeli je jako dobar. dakle definitivno ga ima size kupres a kolega gore spominje i conty
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 09.11.2010., 09:46   #9205
Quote:
pure silver kaže: Pogledaj post
Znači, treba mi radna ploča na kojoj mogu svaki dan raditi, a da mi ne otkaže poslušnost.
ako imas naviku minimalno paziti na stvari koje posjedujes, obicna ( iveral + melamin ) radna ploca trajati ce beskrajno dugo...

pod paznju podrazumijevam sljedece:
-padela sa sparheta mora na podmetac
-za sjeckanje sluzi daska/podloga za rezanje ( barem u 95% slucajeva )

ako ti stolar/majstor pazljivo i kvalitetno izvede spojeve, ugradi sudoper, plocu za kuhanje..... trajati ce ploca koliko i kuhinja
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 09.11.2010., 09:52   #9206
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
ako imas naviku minimalno paziti na stvari koje posjedujes, obicna ( iveral + melamin ) radna ploca trajati ce beskrajno dugo...

pod paznju podrazumijevam sljedece:
-padela sa sparheta mora na podmetac
-za sjeckanje sluzi daska/podloga za rezanje ( barem u 95% slucajeva )

ako ti stolar/majstor pazljivo i kvalitetno izvede spojeve, ugradi sudoper, plocu za kuhanje..... trajati ce ploca koliko i kuhinja
Znači ovakva ploča je dobar izbor..
Ja si mislim uzeti bijelu, narančina kora, jel takvu teško održavati s obzirom da nije potpuno glatka..?
Jel bi možda obična glatka bila bolji izbor?
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Old 09.11.2010., 10:03   #9207
"obicnu glatku" imas samo sjajnu.... neznam nikoga tko sjajnu plocu ima barem par godina da ti kazem koju pametnu
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 09.11.2010., 10:07   #9208
iskreno, ja sam skepticna prema "obicnim" bijelim plocama. strah me ako se npr malo zagrebe ili nesta da ce se tu stalno skupljati sve zivo i na kraju da ne potamni.. bijelo u kombinaciji s narancinom korom je meni uzas. vidjela sam jednu takvu kuhinju i to nakon manje od godinu dana izgleda konstantno prljavo
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Old 09.11.2010., 10:13   #9209
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
"obicnu glatku" imas samo sjajnu.... neznam nikoga tko sjajnu plocu ima barem par godina da ti kazem koju pametnu
Aha,nisam znala , ja sam si zamislila neku mat...a ništa čekat ću svog stolara di mi preporuči neku, jer znam samo da mora bit bijela a dalje ću prepustiti njemu.

Quote:
Amarillis kaže: Pogledaj post
iskreno, ja sam skepticna prema "obicnim" bijelim plocama. strah me ako se npr malo zagrebe ili nesta da ce se tu stalno skupljati sve zivo i na kraju da ne potamni.. bijelo u kombinaciji s narancinom korom je meni uzas. vidjela sam jednu takvu kuhinju i to nakon manje od godinu dana izgleda konstantno prljavo:ne zna:
Ajme toga sam se i bojala da će netko napisati...
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Old 09.11.2010., 10:14   #9210
amarilis

ja imam bijelu običnu radnu ploču i nemam nikakvih problema
normalno se počisti, i da opet radim kuhinju opet bih stavila bijelu
cilla is offline  
Old 09.11.2010., 10:52   #9211
jel glatku sjajnu ili hrapavu mat? i mene sad zanima jer ja do sada nisam nigdje u zivo vidjela nekoga s bijelom obicnom(od iverala) radnom plocom. a ja zelim bijelu kuhinju i znam da kad ju budemo radili nece biti love za neku skupu plocu..

ova kuhinja bijela o kojoj ja pricam ima onak sivu spricanu sjajnu plocu-i to meni djeluje totalno cudno(mislim na plocu).. al sama vrata i korpusi gdje se vide izgledaju prljikavo..
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Old 09.11.2010., 10:55   #9212
meni prijatelji ( vrlo dobri ) imaju bijelu nk plocu a drugi imaju svijetlo sivu nk plocu i nitko od njih nema nikakvih problema sa ciscenjem.... a znam da oboje puno kuhaju ( + dvoje djece svaka obitelj )
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 09.11.2010., 10:56   #9213
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
hm, kompakt kao ime ti je nesto slicno kao i kalodont za pastu za zube....

recimo da u 99% slucajeva compact ima crnu jezgru i u nekoj boji povrsinu, obicno je debel/tanak 12/13mm... radi te ( obicno ) crne jezgre imas osjecaj kao da je iveral kantiran sa crnom trakom
aaa, znam na što misliš
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 09.11.2010., 10:57   #9214
mat bijelu plocu potpuno glatke stukture proizvodi Duropal ( Conty + ) , oznaka je U1027SM ali ne mogu reci nikakvu pametnu o njoj u vidu povratne informacije
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 09.11.2010., 11:12   #9215
Quote:
Amarillis kaže: Pogledaj post
jel glatku sjajnu ili hrapavu mat? i mene sad zanima jer ja do sada nisam nigdje u zivo vidjela nekoga s bijelom obicnom(od iverala) radnom plocom. a ja zelim bijelu kuhinju i znam da kad ju budemo radili nece biti love za neku skupu plocu..

ova kuhinja bijela o kojoj ja pricam ima onak sivu spricanu sjajnu plocu-i to meni djeluje totalno cudno(mislim na plocu).. al sama vrata i korpusi gdje se vide izgledaju prljikavo..
bilo je ovdije dosta kuhinja sa obicnom bijelom plocom od iverala, i uvijek jako dobro izgleda
ja mislim da s njom nemozes bas pogrijesit
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 09.11.2010., 11:21   #9216
m anece se skoro raditi kuhinja,ova je tek godinu dana.. to kad se budemo sirili ici ce veca kuhinja, ali ne za prije od 4-5 godina..

samo sam ja malo cudna pa sve zivo vec daleko unaprijed pregledavam
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Old 09.11.2010., 11:27   #9217
razlikujemo bijelu radnu ploču narančina kora što je netko gore spomenuo i bijelu sjajnu. Mislim na ovu iveral varijantu

Prvu imam i ja .. i jako je zahvalna za održavanje. Nemam nikakvih problema sa njom.... na nekim mjestima sam ju uspjela malo i zarezati al se ne vidi osim ak se ne zabuljim ...
I još otkad sam kupila u dm-u one neke spužvice ako i ostane neki flekec negdje s tim sve ide dolje. Baš sam jako zadovoljna i opet bi uzela isto.

A ovu sjajnu je imala jedna forumašica tu na forumu. To je ona lijepa kuhinja sa divnim pogledom na more al se ne mogu sjetiti kako se forumašica zove
Možda je rekla i koju o održavanju takve ploče ....
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Old 09.11.2010., 11:46   #9218
ja isto govorim o narancinoj kori, najobicnijoj.

a sjajnu ima inra divno izgleda, samo ja bih se bojala sjajne, nekako mislim da je to preosijetljivo za normalnu uporabu.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 09.11.2010., 12:03   #9219
ja ti imam bijelu nar.kora radnu plocu i u ovih godinu dana, nisam pozalila. stop se odrzavanja tice, ja sam onaj tip koji "minimalno pazi"... znaci vruca posuda ide na podmetac i povrce rezem na dasci.... cistim cak s obicnom spuzvicom nakon objeda (onom za sudje, jedino je druge boje od one kojom perem sudje da se ne zeznem )... kuham svaki dan jednom, navecer samo nesto u rangu palacinki i nikakvih problema nema. gornji elementi su mi bijeli, sjajni, i sve skup je sasvim ok. ako nemas u planu dat novce za corrian , mislim da je nk bolje rjesenje od glatke bijele. radna ploca je horizontalan element i po samom kutu svjetla po njoj ce ti ionako bit drugacija od bijele na vertikalnom elementu... a meni je ruznije dok se tuku razlicite bijele boje, nego dok je razlicita struktura.
papi73 is offline  
Old 09.11.2010., 12:39   #9220
Quote:
ishtvanna kaže: Pogledaj post
FYI, upućena sa u cijeli proces i obradu drvne građe. Od same sječe u šumi, vuče, izvoza, do obrade u pilani, prerade, pa do izrade namještaja.

Cijelo drvo, kako kažeš, se ne može koristiti cijelo za izradu namještaja.

Drvo se reže, pa se onda lijepi na način da se godovi usmjere suprotno - inače bi se savilo u smjeru godova. Na taj način se dobiva drvena ploha koja se dalje prodaje ili od koje se dalje izrađuje namještaj.
To što komad drva izgleda kao cjelina ne znači da su ga takvog posjekli i ispilali. Jednostavno je dobro obrađeno.

However, znam na što misliš, samo me malo ubolo ono "cijelo drvo". Cijela daska ili planka koja bi bila široka kao moj kuhinjski pult, a da prije toga nije stolarski sljepljena barem na 4 mjesta, savila bi se u smjeru godova. Fact.
U teoriji ne bi reagirao i rekao bi neka si ona misli ..ali širiš neistine i dezinformacije..puno drvo se može "umiriti" na razne načine bez potrebe lijepljenja u kontra godu ..pogotovo danas uz nove kemijske spojeve (tipa epoksid i poliuretan..) pa se obrazuj u tom smijeru..a prirodne smole su se koristile tisućljećima.pa se i dan danas ne pigaju stolovi velmoža...
..inaće u startu sam govorio o dekoru punog drva , i glupo se naveo na raspravu..neću više..
Old fart is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.