Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 18:38   #1001
Hvala, ima jos kojih stranica?
Conan Persia is offline  
Old 29.11.2007., 01:55   #1002
skripte za cetvrti srednje

bok, ja sam iso u IV. gimnaziju u zagrebu... uglavnom, u cetvrtom srednje sam radio hrpetine skripti iz valjda svih predmeta koje smo imali i kad sam skuzio da me dosta ljudi trazi da im ih mailam il nesto, napravio sam stranicu sa skriptama pa da ih svi mogu koristit. za manje od mjesec dana su mi dolazili ljudi iz ostalih razreda, neke od njih nikad prije nisam ni vidio, i zahvaljivali mi se na skriptama.

uglavnom, stranica je opet u funkciji, u 4 i pol tjedna je imala vec oko 800 posjeta, s vremenom cu uploadat skripte za cijeli cetvrti razred, a vec mi ekipa iz moje sad vec bivse srednje salje dosta skripti i za prve, druge i trece razrede, pa ce bit i tog uskoro... pogledajte si sami..

http://cetvrtazagreb.googlepages.com

pozz
fskobic is offline  
Old 29.11.2007., 15:56   #1003
zna li tko sadržaj knjige "zagonetni dječak" -->lektira 5. razred
suncokretka is offline  
Old 30.11.2007., 11:52   #1004
u Kokov razred dolazi neki tip Marko Lukaric, kao dosao iz splita iz doma. No Koko i Tomo skuze da to nije pravi marko Lukaric i lagano dolaze do toga da stanoviti Mirko Koman igra dvostruki zivot - ide u 2 skole i sve to skupa. Mirko zivi s tetom Verom, a starci su mu u svabiji. Koko stupa u kontakt s Verom i ona mu nekaj sitno pomogne. Tu se jos malo uplice i marijana ma malo streljastvo pa malo zrakoplovni slet itd itd. Na kraju Koko i Tomo skuze da pravi Marko Lukaric zivi s nekim dedekom s veeeelikom brazgotinom na licu negdje blizu obale save u pripizdini. Dolaze tam i spasavaju situaciju...

Tolko se ja sjecam otprije 5g. Al daj si to procitaj, dobra je knjiga i brzo se cita.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Old 01.12.2007., 18:05   #1005
Question

Knjiga Dobri duh Zagreba sadrži nekoliko pripovijesti, ali mi moramo samo pročitati i napisati pripovijest "Dobri duh Zagreba"...
Pročitala sam ju, i nije mi baš jasna... Sve mi se nekako čini zbunjeno...
-Valentin je statističar... On tajno istražuje i predviđa ubojstva...
Baš kad je pomislio da je prikupio dovoljno dokaza da on može predviditi svako ubojstvo, počnu se događati čudne stvari.. "POREMETI SE RITAM"...
Nije mi jasan zadnji odlomak...


[I]"Iako su mu se ruke još uvijek tresle, Valentin Knez je osjećao spokojstvo. Ubrzanje ritma bio je jedini izlaz. Knjigu više neće moći objelodaniti. Ipak, ćutio se jakim, možda i jačim no prije, jer je znao da vrši svoju dužnost prema društvu, prema ljudima oko sebe i prema svojem Zagrebu.
Gurnuvši novu držaljicu za sjekiru dublje pod krevet, on provjeri mjesto akcije za tu večer, a zatim na novi fascikl poče pažljivo ispisivati naslov: ISPRAVCI RITMA.! [/I

Može li mi tko objasniti što znači taj ulomak?
Jel bi to trebalo značiti da je on vratio ritam u normalno stanje tako što je i sam počeo ubijati ljude ili???
 
Old 01.12.2007., 21:31   #1006
Ljudi, imam jednu zamolbu. Za lektiru imamo Zlatarevo zlato, od Augusta Šenoe. Trebali bi ju pročitati i napisati esej o njoj, ne sadržaj nego baš esej. Knjiga ima oko 250 stranica i jako se teško čita a ja imam vremena do utorka. Zamolio bih ako bi netko bio tolko dobar da ako je pisao eseje o toj knjizi, ili esej, da mi ga pošalje na mail... Znam da nije baš pametno ostavljat mail al evo ga: [email protected] . Neznate kolko bi mi pomogli, hvala...
__________________
Da znate... Mi nikad ne lažemo... Samo ne govorimo istinu baš često...
Japirko is offline  
Old 02.12.2007., 09:01   #1007
Quote:
lost_soul15 kaže: Pogledaj post
Knjiga Dobri duh Zagreba sadrži nekoliko pripovijesti, ali mi moramo samo pročitati i napisati pripovijest "Dobri duh Zagreba"...
Pročitala sam ju, i nije mi baš jasna... Sve mi se nekako čini zbunjeno...
-Valentin je statističar... On tajno istražuje i predviđa ubojstva...
Baš kad je pomislio da je prikupio dovoljno dokaza da on može predviditi svako ubojstvo, počnu se događati čudne stvari.. "POREMETI SE RITAM"...
Nije mi jasan zadnji odlomak...


[I]"Iako su mu se ruke još uvijek tresle, Valentin Knez je osjećao spokojstvo. Ubrzanje ritma bio je jedini izlaz. Knjigu više neće moći objelodaniti. Ipak, ćutio se jakim, možda i jačim no prije, jer je znao da vrši svoju dužnost prema društvu, prema ljudima oko sebe i prema svojem Zagrebu.
Gurnuvši novu držaljicu za sjekiru dublje pod krevet, on provjeri mjesto akcije za tu večer, a zatim na novi fascikl poče pažljivo ispisivati naslov: ISPRAVCI RITMA.! [/I

Može li mi tko objasniti što znači taj ulomak?
Jel bi to trebalo značiti da je on vratio ritam u normalno stanje tako što je i sam počeo ubijati ljude ili???
Upravo tako. To sam ti vec i napisao na originalnom threadu ali idejek je pobrisao
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Old 02.12.2007., 14:09   #1008
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Upravo tako. To sam ti vec i napisao na originalnom threadu ali idejek je pobrisao

Da, mislim da sam to sve skužila sad... Tnx puuno...
Ali zanima me još nešto... Moram napisat esej...
Nešto sam već smislila.. Ali ne znam kakva da bude tema??
KOji problem da stavim? Naravno da treba biti nešto vezano uz taj njegov RITAM.. Ali jednostavno ne znam temu...
 
Old 02.12.2007., 19:04   #1009
U eseju ti je bitno uocit te neke stvari u tekstu kao sto je taj ritam zlocina, a sve to jos trebas dopunit i potkrijepit vlastitim misljenjima, argumentima...

Recimo par recenica zakaj taj ritam nije moguc, pa onda psiholoski profil Valentina Kneza itd itd.

Tak nekaj sam i ja sra...pisao o tome, ali sam izgubio file s tim esejem :bruka:
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Old 03.12.2007., 09:01   #1010
ima tko štogod na temu "teorijske postavke poduzeća u hrvatskoj sadašnjosti"...ili nešto na temu....
hvala
treo is offline  
Old 03.12.2007., 15:09   #1011
Ako netko ima CDe Glazbeni susreti II i III vrste, molim neka me PMne. Hitno.

Hvala.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Old 05.12.2007., 22:07   #1012
Ja bih molio ako mi neko moze ili ako ima pitanja ili testove za prvi srednje iz zemljopisa i povijesti, treba mi sto prije, hvala!
Conan Persia is offline  
Old 06.12.2007., 17:44   #1013
trebao bih pomoć oko seminara, imam temu:

"Iskorištenost potencijalnog BDP-a Švicarske u odnosu na ostale razvijene ekonomije u razdoblju 1995.-2005."
Beer_ is offline  
Old 10.12.2007., 17:35   #1014
Ako tko prodaje Demidoviča nek mi se javi na PM.
Maisie is offline  
Old 11.12.2007., 19:54   #1015
ima netko možda interpretacije bilo koje lirske pjesme?
za sutra mi ih treba pet [za sad ih imam dvije..]
__________________
Nobody knows where they might end up
Nobody knows
*trash princess* is offline  
Old 12.12.2007., 21:16   #1016
Prodaje li netko gimnazijske udžbenike iz matematike za 2., 3. i 4. razred: Elezović Neven, Dakić Branimir, neka se javi na pp. Hvala.
Jenni Juliette is offline  
Old 12.12.2007., 23:24   #1017
molim vas...moram napisat esej o relativizmu i skepticizmu.pomoc???
Mabell is offline  
Old 15.12.2007., 22:08   #1018
može mala pomoć????
Jel postoji kakva skripta za prijemni-socijalni rad???
HVALA
Ines Zgb is offline  
Old 17.12.2007., 10:45   #1019
Pozdrav svima,

molba,
ako netko ima dolje navedene knjige za poklonit ili prodat po nekoj razumnoj cijeni, molim javite mi na pm.

Ps. na njihovim sl stranicama je objavljeno iz koje literature ce bit prijemna pitanja, ako netko ima neki savjet sto se tice pitanja, unaprijed zahvaljujem.

1. Josip Silić: Hrvatski jezik 1 (udžbenik), Školska knjiga 2001.
2. Dragutin Rosandić: Književnost 1 (udžbenik), Profil 1996.
3. Skupina autora (ur. D. Merkler): Čitanka 1 (udžbenik), Školska knjiga 2001.
4. Josip Silić: Hrvatski jezik 2 (udžbenik), Školska knjiga 2002.
5. Josip Kekez - Vlado Pandžić: Književnost 2 (udžbenik), Profil 1996.
6. Skupina autora (ur. D. Merkler): Čitanka 2 (udžbenik), Školska knjiga 2001.
7. Ivo Pranjković: Hrvatski jezik 3 – sintaksa (udžbenik), Školska knjiga 2001.
8. Dragutin Rosandić: Književnost 3 (udžbenik), Profil 1996.
9. Skupina autora (ur. D. Merkler): Čitanka 3 (udžbenik), Školska knjiga 2001.
10. Marko Samardžija: Hrvatski jezik 4 – leksikologija, Školska knjiga 2001.
11. Josip Kekez - Vlado Pandžić: Književnost 4 (udžbenik), Profil 1996.
12. Skupina autora (ur. D. Merkler): Čitanka 4 (udžbenik), Školska knjiga 2001.
- za povijest:
1. Mirošević F., Mijatović A., Macan T.: Povijest za III. razred gimnazije, ŠK, 1998.
2. Kolar – Dimitrijević M., Petrić H., Raguž J.: POVIJEST 4: udžbenik za 4. razred gimnazije, MRD, Zagreb, 2004.
- za politiku i gospodarstvo:
1. USTAV REPUBLIKE HRVATSKE
2. Sokol – Smerdel, USTAVNO PRAVO, Informator, Zagreb, 1998.
3. Vulić N., Benić Đ.: Politika i gospodarstvo, udžbenik za IV. razred gimnazije, Školska knjiga, Zagreb, 2000.
rosalina is offline  
Old 17.12.2007., 18:33   #1020
REFERAT o Mariji Juric Zagorki

jel ima netko??!

trbam za sutra
__________________
We've been through this such a long long time, just tryin' to kill the pain.But lovers always come and lovers always go, and no one's really sure who's lettin' go today. If we could take the time to lay it on the line,I could rest my head, Just knowin' that you were mine, so if you want to love me then darlin' don't refrain, or I'll just end up walkin', *in the cold November rain*
mala maca :) is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.