Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2007., 14:57   #1
Koja je svrha?

citam ove postove tu, neki poprilicno jadni, neki iskreni, drugi pak zivotni, neki toliko jadni (ko ovaj mali kaj ima problema sa zenom koja radi po cijeli dan i onda dodje doma i igra se s malom. a njemu dodje stara doma i pocisti mu kucu. al dakako, on preuzme zasluge za to), i pitam se, zakaj mi to jadne zene sve trpimo? cemu? mislim, i ja sam bila takva. godinama...
meni je film pukno kada sam peglala, mala beba dva mjeseca, spavala je u sobi i cujem je probudila se, place. odjurim odmah tak i ono nunam je, i sjetim se pegla! dragi odi peglu iskljuci da nekaj ne zagori, derem se ja. u jednoj vodi. carski. jedva hodam. al gospon nema kaj za obuc. nee? i dodje on u sobi s rukama i depovima i pita me - kak se gasi pegla? 38 godina u guzici. kak se gasi pegla?
zao mi svih ti zena. zao. i moja mama je bila takva. vise sluskinja nego bilo kaj drugo. cekala onog svog kurvisa od oca da dodje pijan doma i da je jebe u glavu. odgajala djecu, radila, vodila nas u muzicke, poslje njega lijecit se od cuge, bolnice i slicno.. nikad ruzna rijec iz njezinih usta. samo osmijesi.
ipak, opametila sam se, iako ne mogu reci da sam otisla jer vise nisam voljela. za to je trebalo mnogo duze vremena.
i sada, dvije godine nakon, kada me vec sve frendice napadaju da pocnem izlazit i druzit se s ljudima, pitam se, koja je svrha? cemu? opet nac nekog kretena, da mi se useli u stan ciji kredit sama otplacujem, a iznosi mi koliko i placa? za koga? kuhat i spremat, peglat i cistit, sljakat tri posla sa strane da ne bi sto nedostajalo?
zapravo sam ljuta. da. jako ljuta. ne znam, ali ne bi nikada mogla ostavit nekog tak samog s tolko malom bebom i samo se okrenut i otic. to je ono sto me fascinira. ta nebriga. ono, da te uopce ne zanima je li to dijete jelo, ima li uopce kaj za jest, jel zedno, bolesno. cijepljeno.
sada sam prebolile virozu, kak je mama u bolnici bila sam dosta sama s andjelom. strgana sam.
nemojte mislit da kukam, nisam inace takva, inace sam hrabra i uspravne glave, i vjerujte, to sve seronje a pogotovo oca mog djeteta najvise i izbezumljuje, al dodju mi ponekad ovakvi dani, kada se osjecam samo i pitam se kaj mi se desava u zivotu i zasto meni i kolko dugo ce biti ovako tesko? i nikoga da pita mozes li.
nemam pitanja zapravo nekih, vise da se malo izjadam. znam da moram pocet izlazit medju ljude, mozda cak i izlazit, trenutno ne vidim nikakvu svrhu u tome, a jos manje da odlazim na neke dejtove s nekim nepoznatim likovima i gubim vrijeme dok mogu bit tri sata sa svojim andjelom. kak je organizacija vremena potpuno drugacija kad jedno takvo malo bice udje u tvoj zivot, jeste to primjetili? ne curke, nemrem na kavu, to mi je sat i pol. pa kak sat i pol, pa bit cemo na kavi 45 minuta. a ne ne, a jos put do tamo i natrag?
i tak. malo sam down, pa i melankolican post. zapravo me razljutio ovaj koji sam upravo procitala. jadna ta njegova zena. al svaka cast majstore, odlicno si si organizirao zivot..
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 21:02   #2
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
citam ove postove tu, neki poprilicno jadni, neki iskreni, drugi pak zivotni, neki toliko jadni (ko ovaj mali kaj ima problema sa zenom koja radi po cijeli dan i onda dodje doma i igra se s malom. a njemu dodje stara doma i pocisti mu kucu. al dakako, on preuzme zasluge za to), i pitam se, zakaj mi to jadne zene sve trpimo? cemu? mislim, i ja sam bila takva. godinama...
meni je film pukno kada sam peglala, mala beba dva mjeseca, spavala je u sobi i cujem je probudila se, place. odjurim odmah tak i ono nunam je, i sjetim se pegla! dragi odi peglu iskljuci da nekaj ne zagori, derem se ja. u jednoj vodi. carski. jedva hodam. al gospon nema kaj za obuc. nee? i dodje on u sobi s rukama i depovima i pita me - kak se gasi pegla? 38 godina u guzici. kak se gasi pegla?
zao mi svih ti zena. zao. i moja mama je bila takva. vise sluskinja nego bilo kaj drugo. cekala onog svog kurvisa od oca da dodje pijan doma i da je jebe u glavu. odgajala djecu, radila, vodila nas u muzicke, poslje njega lijecit se od cuge, bolnice i slicno.. nikad ruzna rijec iz njezinih usta. samo osmijesi.
ipak, opametila sam se, iako ne mogu reci da sam otisla jer vise nisam voljela. za to je trebalo mnogo duze vremena.
i sada, dvije godine nakon, kada me vec sve frendice napadaju da pocnem izlazit i druzit se s ljudima, pitam se, koja je svrha? cemu? opet nac nekog kretena, da mi se useli u stan ciji kredit sama otplacujem, a iznosi mi koliko i placa? za koga? kuhat i spremat, peglat i cistit, sljakat tri posla sa strane da ne bi sto nedostajalo?
zapravo sam ljuta. da. jako ljuta. ne znam, ali ne bi nikada mogla ostavit nekog tak samog s tolko malom bebom i samo se okrenut i otic. to je ono sto me fascinira. ta nebriga. ono, da te uopce ne zanima je li to dijete jelo, ima li uopce kaj za jest, jel zedno, bolesno. cijepljeno.
sada sam prebolile virozu, kak je mama u bolnici bila sam dosta sama s andjelom. strgana sam.
nemojte mislit da kukam, nisam inace takva, inace sam hrabra i uspravne glave, i vjerujte, to sve seronje a pogotovo oca mog djeteta najvise i izbezumljuje, al dodju mi ponekad ovakvi dani, kada se osjecam samo i pitam se kaj mi se desava u zivotu i zasto meni i kolko dugo ce biti ovako tesko? i nikoga da pita mozes li.
nemam pitanja zapravo nekih, vise da se malo izjadam. znam da moram pocet izlazit medju ljude, mozda cak i izlazit, trenutno ne vidim nikakvu svrhu u tome, a jos manje da odlazim na neke dejtove s nekim nepoznatim likovima i gubim vrijeme dok mogu bit tri sata sa svojim andjelom. kak je organizacija vremena potpuno drugacija kad jedno takvo malo bice udje u tvoj zivot, jeste to primjetili? ne curke, nemrem na kavu, to mi je sat i pol. pa kak sat i pol, pa bit cemo na kavi 45 minuta. a ne ne, a jos put do tamo i natrag?
i tak. malo sam down, pa i melankolican post. zapravo me razljutio ovaj koji sam upravo procitala. jadna ta njegova zena. al svaka cast majstore, odlicno si si organizirao zivot..
slazem se s tobom no ne u potpunosti...
meni nije zao svih tih zena jer je to njihov slobodan izbor.
nitko ih ne sili i ne tjera da trpe sranja, omalovazavanja i budu necije sluskinje.
znam da je jako tesko kada imas malo dijete i sto stvari sa strane lupiti sakom po stolu a kamoli skupiti hrabrosti i otici.
no, moguce je, to ti znas najbolje a i ja sam bila u takvoj situaciji.
jednostavno, jedan dan sa odlucila, spakirala stvari i otisla, s djetetom mladim od godinu dana. i bilo je uzasno tesko, u svakom pogledu...

danas, nakon nekoliko godina nova sam osoba, u sretnoj vezi s covjekom koji voli moje dijete vise nego vlastiti otac, u svom stanu, imam posao koji volim, krug prijatelja se redovito druzim, aerobic...

i imam vremena za sve, i za sebe i za dijete....

i nemoj sve poistovjecivati s svojim bivsim jer vjeruj, koliko je god tesko prihvatitii, ima jos normalnih....malo, no postoje...

i zato, priusti si vrijeme za sebe, kavu sa prijateljicama, setnju, bilo sto....tvojem djetetu nece nista faliti ako dan ili dva u tjednu bude 2 sata manje s tobom a ti ces biti sretnija, zadovoljnija a upravo takvu te tvoje dijete treba.

sretno
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 23:17   #3
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
i sada, dvije godine nakon, kada me vec sve frendice napadaju da pocnem izlazit i druzit se s ljudima, pitam se, koja je svrha? cemu? opet nac nekog kretena, da mi se useli u stan ciji kredit sama otplacujem, a iznosi mi koliko i placa? za koga? kuhat i spremat, peglat i cistit, sljakat tri posla sa strane da ne bi sto nedostajalo?
Da li ces naci nekog kretena, ovisi samo o tebi. No kako ima kretena, tako ima i onih drugih, koji to nisu. Nemoj generalizirati. Zato sto prvi puta nisi prepoznala i trpila si to odredeno vrijeme ne znaci da i ce slijedeci put biti tako. Mogao bi i ja kao musko generalizirati pa reci "zene su ovakve-onakve" i u tom stilu, no znam da ima i "ovakvih" zena i "onakvih". Znam s kojima zelim biti, a s kojima ne. Isto tako ima muskih koji znaju upaliti i ugasiti peglu i ne cude se ves masini kao stroju s drugog planeta vec je znaju upotrijebiti, a da ves izade u orginalnoj boji van iz nje. Ti sada znas da ne zelis kretena pored sebe, da li znas koga zelis?

Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
nemam pitanja zapravo nekih, vise da se malo izjadam. znam da moram pocet izlazit medju ljude, mozda cak i izlazit, trenutno ne vidim nikakvu svrhu u tome, a jos manje da odlazim na neke dejtove s nekim nepoznatim likovima i gubim vrijeme dok mogu bit tri sata sa svojim andjelom. kak je organizacija vremena potpuno drugacija kad jedno takvo malo bice udje u tvoj zivot, jeste to primjetili? ne curke, nemrem na kavu, to mi je sat i pol. pa kak sat i pol, pa bit cemo na kavi 45 minuta. a ne ne, a jos put do tamo i natrag?

Vrijeme se moze na svakakve nacine organizirati, a da to ukljucuje i djete. Mozete ti i andjel i frendice provesti dan na bundeku, mozete u setnji parkom, ima nacina, samo ako ima volje.
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 01:54   #4
.-..

[QUOTE=Den1s;9145354]Da li ces naci nekog kretena, ovisi samo o tebi. No kako ima kretena, tako ima i onih drugih, koji to nisu. Nemoj generalizirati. Zato sto prvi puta nisi prepoznala i trpila si to odredeno vrijeme ne znaci da i ce slijedeci put biti tako. Mogao bi i ja kao musko generalizirati pa reci "zene su ovakve-onakve" i u tom stilu, no znam da ima i "ovakvih" zena i "onakvih". Znam s kojima zelim biti, a s kojima ne. Isto tako ima muskih koji znaju upaliti i ugasiti peglu i ne cude se ves masini kao stroju s drugog planeta vec je znaju upotrijebiti, a da ves izade u orginalnoj boji van iz nje. Ti sada znas da ne zelis kretena pored sebe, da li znas koga zelis?

ne den1s, nazalost ne znam. mislim, znam sto ne zelim. i nekak si mislim da je to bio velik korak za mene. sto vise ne zelim i sto nema sanse da mi ponovno udje u zivot. ti jadnici, paraziti, kojima se ljubav ocituje samo ako te mogu kontrolirati, koji ne mogu podnijeti obrazovaniju, inteligentniju i uspjesniju zenu od njih.al nisam razmisljala o tome svemu. radila sam to iz srca. zbog nas. nase obitelji. i ako se ponovono zaljubit i stvorim obitelj biti cu ista takva. i necu se toga sramit. to sam ja. ja ti dajem sve. kod mene nema ne.al nekako osjecam da se necu vise nikada dovesti do trenutnka kada bi mi se to ponovno moglo dogoditi.
nemate pojima kolko boli. tolko da ni nemres disaTI. tolko boli. kao onda od arsena - opet ucim jesti hodati. i vise nije bitno tko je kriv i tko nije i tko je trebao pospustiti i zasto uvijek zene i tko su niza bica i zasto tako mora bit. vise nis nije bilo bitno. jedino bitno kaj je bili da li te gaze. ili ti gazis njih. to je jedino bitno. a covjek je tako dobar u gazenju ljudskih osjecaja, pregazivanju rijeci, dogovora, lagan na rijecima, tezak na dogovorima, lijen, beskrajno lijen, razmazen. pogotovo jedinci. nisam ni to znala, sada sam tek doznala.
bio je prosli tjedan dosao po malu, izgleda kao kost i koza, jadan ostarao se najmanje 10 godina, sijed, sijeda brada, mrsav sve kosti mu se vidi. nema guzice, razvna mu je. onda si mozete mislit kak je mrsav. i uzme njemu mama ruku i uzme moju i pocne nas vuc i vikat tatatatata mamamamamama. i tak mi isli po parku s njom. ona nas je vodila. nisam vidla od suza kam idem. nis nisam vidla.
kaj se tice takve organizacije vremena, pa redovno idem sa svojim kruzokom svaki vikend na nasip il bundek. al nisi me shvatio, jer su moje druge frendice imale nesto sasma drugo na umu. naime, ove moje curke su sve u braku i imaju djecu, kreditek, i u principu kada ih slusam i zbrojim i jednojo od njih nije bash nesto naj na naj. al dokle god ima ljubavi onda se tu ipak mozda moze nesto napraviti.
ja nisam bila njegova najveca ljubav. to je bila renata, narkomanka i medicinska sestra, bio je lud za njoj. poceli su zivot zajedno. krala mu je lovu. i shvasta. ne znam kak je prica zavrsila, osim da je imao mnogo zena. pogotovo poslije. al znate taj osjecaj kada vam se netkone predaje do kraja. kada ne poznajete tu osobu onako kako biste trebali a radjate mu dijete? stvarate zivot zajedno.
on je jos uvijek ljut na mene. bio je uvjeren da necu imati petlje otici od njega. ne znam zapravo kaj je mislio. i dal je uopce mislio. promijenja brava, nemrem ni do nuznih stvari. sada kada gledam valtku pokos, koliko god mi se ta zena gadila, znam kroz sta prolazi. probaj si zamisliti ponizenja da ti netko ne zeli vratiti tvoje osobne stvari. u mom slucaju knjige, cdove, slike, odjecu za bebu, kadicu, kozmetiku, pelene, strerilizator, spravicu za idajanje i da ne nabrajam dalje..
nista. nista od toga. e to vam je banana. to kaj on njoj ne zeli vratiti 11 bundi iz stana vam je nista kada vam covjek ne zeli vratiti kinderbet ni kolica ni benkice ni kozmetiku, jednu mrkvu ili aptamil, lijek, kreme, cesalj, sampon, nista.
to je grijeh. samo to.
opet se vracam na teme na koje se ne zelim vise vracati.
zato od iduceg tjedna pocinjem izlaziti, nemam pojima kamo, gdje ni s kim. speglat cu haljinu, imam jednu kupila sam si se sa sluzbenog puta, nisam mogla vjerovat da sam stala u uk 6, s kosom nemrem nis jer mi i dalje ispada zbog hipeotiroze, al budem nekak smotala maramu oko glave. i obukla krasne sandalice koje mi je sestra kupila kad je isla u pariz. predivne su...i idem van. uopce nije bitno gdje. ni s kim. necu ni jednom pogledati na sat. dobro, nazvat valjda mogu. 5 puta? u sat?jel to ok? ma je. sigurna sam.moram to pobijediti.
pa nisu svi ljudi kreteni. nemoguce. i odlucila sam primjenjivati novu logiku-onaj koji mi se svidi, odmah gas sto dalje od njega. oni koje ne bi ni stapom dodirnula, e s njima mogu odmah na pice.
drz'te mi palceve, nadam se da ce upaliti. ako nista drugo, barem cu se dobro nasmijati.
kiss
p.s. samo, gdje da idem van u zagreb? i kada?to mi uopce nije palo na pamet. zadnji put sam izlazila prije 4 godine..mislite da sam malo u outu?
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 03:40   #5
sidora, od srca ti želim da upoznaš osobu koja ćete biti vrijedna. I da, upravu si.
Nekad se čovijek trudi jer želi da mu život izgleda ili nalikuje normalnom, stoga razumijem trud žena poput tvoje majke i sličnih. Teško je prihvatiti da stvari nisu kako treba jer što onda? Nemaju svi snage promijeniti život. Ali drago mi je da ti jesi.
Airyn Welsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 12:48   #6
Nećeš naći ako tražiš, ako obučeš lijepu haljinu i lijepe cipele...i ako budeš čekala..odredila da ćeš izaći na piće s frajerom...šta ako i nađeš simpa tipa i zbog svega što si prošla ga ne budeš gledala s onim očima s kojima bi inače? ako sve što bude izgovorio ti bude bljak i budeš se pitala di ovaj živi, na kojoj planeti?onda ćeš se još više razočarati. budući da imaš dijete, predlažem ti da se motaš tamo gdje se ljudi s djecom šeću, jer tamo gdje izlaze slobodni, možda ti ni neće dati šansu, a to ne bi bilo fer. Hrabra si i snažna. Daleko ćeš tako stići u životu. Samo polako, sreća će te pronaći...šaljem ti osmjeh..
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:22   #7
fala vam ljudi na dobrim zeljama. i dobrim mislima.
da ne biste pogresno shvatili, uopce ne trazim frajera. ne trazim ni decka. pa cak ni ljubavnika.
al nemrem si ni zamislit da imam nekog muskarca u zivotu. pa bio on makar tu za promijenit zarulje..
vise sam na to mislila. na tu cinjenicu da nemam pojima kako nekome opet dati povjerenje.
a to da trazim nekoga, kajgod. zbilja nemam vremena za to.. doista. ma sta god moje frendice mislile o tome.. mozda za 20,30 godina, kad me se andjeo zasiti i bude joj pun klinac mame i grljenja i ljubljenja
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 13:06   #8
sidora,
nije on mrsav zato sto je u silnoj tuzi. mrsav je zato sto je, bas kao i za sve drugo u zivotu PRELIJEN i PREPOVRSAN. kod muskaraca je to ovako: kada je gladan, on jede; kada je umoran, on spava; kada zeli drugu, on joj ode - i jebe mu se zivo za ostalo. nema filozofije,nema suptilnosti, nema dubljeg razmisljanja.

u svakom slucaju, muskarci i zene - jednostavno smo drugaciji.

citam tvoje i vidim sebe prije par godina. a gle me sad: nitko me vise nikada nece zajebavati i upravo sam razocarana samom sobom sto sam uopce i to malo trenutka nakon rastanka razmisljala o proslosti. bacene misli i baceno vrijeme.

i zato, cijeni i voli sebe i svoju djecu. prije svega.
nikada ne budi tudja sluskina, potrkalo, rob. budi svoja i imaj svoju samostalnost. a tako nauci i svoju djecu.
ako se u te pretostavke uklopi u buducnosti netko, nikada ne mijenjaj svoje osnovne zivotne principe.

u sebi promijeni jednu jedinu stvar: ne sanjari da ces promijeniti svijet. nauci kakav je i kako stvari stoje, prihvati cinjenicu i ravnaj se po njoj.
ne padaj na don kihotovske fore jer ce vjetrenjaca na kraju povuci samo tebe.

forum je prejavno mjesto da bih ti objasnila svoju situaciju. ali, ja sam donijela odluke i sada mi je upravo prokleto dobro.

pozdrav, samo hrabro i ne daj se. voli sebe i vjeruj da ono sto ti se sada cini crnim uopce nije takvo.
Beeboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:46   #9
...

Quote:
Beeboop kaže: Pogledaj post
sidora,
nije on mrsav zato sto je u silnoj tuzi. mrsav je zato sto je, bas kao i za sve drugo u zivotu PRELIJEN i PREPOVRSAN. kod muskaraca je to ovako: kada je gladan, on jede; kada je umoran, on spava; kada zeli drugu, on joj ode - i jebe mu se zivo za ostalo. nema filozofije,nema suptilnosti, nema dubljeg razmisljanja.

u svakom slucaju, muskarci i zene - jednostavno smo drugaciji.

citam tvoje i vidim sebe prije par godina. a gle me sad: nitko me vise nikada nece zajebavati i upravo sam razocarana samom sobom sto sam uopce i to malo trenutka nakon rastanka razmisljala o proslosti. bacene misli i baceno vrijeme.

i zato, cijeni i voli sebe i svoju djecu. prije svega.
nikada ne budi tudja sluskina, potrkalo, rob. budi svoja i imaj svoju samostalnost. a tako nauci i svoju djecu.
ako se u te pretostavke uklopi u buducnosti netko, nikada ne mijenjaj svoje osnovne zivotne principe.

u sebi promijeni jednu jedinu stvar: ne sanjari da ces promijeniti svijet. nauci kakav je i kako stvari stoje, prihvati cinjenicu i ravnaj se po njoj.
ne padaj na don kihotovske fore jer ce vjetrenjaca na kraju povuci samo tebe.

forum je prejavno mjesto da bih ti objasnila svoju situaciju. ali, ja sam donijela odluke i sada mi je upravo prokleto dobro.

pozdrav, samo hrabro i ne daj se. voli sebe i vjeruj da ono sto ti se sada cini crnim uopce nije takvo.
ima mnogo istine u ovim tvojim rijecima bee. fala ti na njima. danas mi je opet bezveze dan, opet problemi, opet prepucavanja, opet gluposti. pomalo shvacam izuzet optuzbi zbog privremene neuracunljivosti...
znam kako trebam zivjeti. i znam da je to ispravno. i polako se vracam na pravi put. jos nisam na njemu. ali idem. to je najvaznije.
kiss tebi
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 22:41   #10
mozda zvucim ogorceno. mozda zvucim kao neka gruba baba, ali zivotni zakljucak mi je ovaj: kompromis je jedno, a izivljavanje na neciji racun nesto sasvim drugo. uostalom, sto se vise saginjes, samo ti se vise rit vidi.
Beeboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 08:47   #11
danas se premalo gledaju vrline u osobi s kojom živiš a previše mane. Za to je zaslužan današnji standard života u svijetu. Sve više želiš a u biti sve manje imaš. Ne gledaju se više prave vrijednosti. Nije moguće da nas uvijek nešto smeta i nešto nam ne valja, zašto ovako ili onako. Da li gubim ili dobivam.
Krivo gledamo na zajednicu braka i njenu svrhu. Da je tako bilo prije 30 godina, više od pola nas bi imali rastavljene roditelje i krivu percepciju života.

Nemam riječi, još nas je jako malo nesebičnih...
dec_it is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 09:38   #12
sidora , citam te i nemrem a da ne kazen nesto sto ti se mozda nece dopasti , ali molim te , vjeruj da je iz najboljih pobuda

prva i kljucna stvar je voljeti sebe i imati samopouzdanje
nitko te nece i ne moze kontrolirati i iskoristavati ako ti u tome ne sudjelujes , ako ti to ne dozvoljavas
cesto cujem i vidim kako se zene zale da im je dosta i onda u nekom trenutku naprave rez
moje pitanje je: gdje su bile i sto su radile prije?
zasto si ti isadora i mnoge druge , zasto ste prihvatile na sebe bas sve poslove, bas sve zadatke i bas sve brige??
tko vas je i s cim natjerao da jednom rukom drzite bebu , drugom peglate , dok nogama sjeckate luk za rucak??

problemi se rjesavaju dok su mali , bas kao sto se i dijete odgaja dok je malo
danas bar mnogi ljudi imaju prilike zivjeti zajedno prije braka i vidjeti s kim su i moguce na vrijeme dogovoriti i organizirati kako ce buduce kucanstvo izgledati

oprostite , drage dame , ali bar pola krivnje je na vama
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 09:44   #13
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
sidora , citam te i nemrem a da ne kazen nesto sto ti se mozda nece dopasti , ali molim te , vjeruj da je iz najboljih pobuda

prva i kljucna stvar je voljeti sebe i imati samopouzdanje
nitko te nece i ne moze kontrolirati i iskoristavati ako ti u tome ne sudjelujes , ako ti to ne dozvoljavas
cesto cujem i vidim kako se zene zale da im je dosta i onda u nekom trenutku naprave rez
moje pitanje je: gdje su bile i sto su radile prije?
zasto si ti isadora i mnoge druge , zasto ste prihvatile na sebe bas sve poslove, bas sve zadatke i bas sve brige??
tko vas je i s cim natjerao da jednom rukom drzite bebu , drugom peglate , dok nogama sjeckate luk za rucak??

problemi se rjesavaju dok su mali , bas kao sto se i dijete odgaja dok je malo
danas bar mnogi ljudi imaju prilike zivjeti zajedno prije braka i vidjeti s kim su i moguce na vrijeme dogovoriti i organizirati kako ce buduce kucanstvo izgledati

oprostite , drage dame , ali bar pola krivnje je na vama


u potpunosti se slažem sa ovim , i mi žene ponekad same sebi zakompliciramo život , kao sve mi možemo i nikome ne dopuštamo da nam pomogne.
Naime i sama sam takva, pa se nemam kaj žaliti.
Ali ja imam divnog i brižnog muža i mi čekamo bebu i ja sam sigurna da će on preuzeti dio brige i za bebu i za kuću i ja mu se sigurno neću protiviti.
Nisu svi muškarci isti , nsiu svi mamine maze koje bez žene ni gaće ne mogu naći...ne treba gnenelizirati stvari ....
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.