Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2009., 15:11   #201
Nažalost ne znamo kako će točno biti testirani oni koji budu pozvani u Bruxelles (iako bi me vrlo iznenadilo da ne bude intervjua). U pozivu na natječaj piše sljedeće:

"The institutions and agencies will invite for interview those candidates who best match their requirements; however, they reserve the right to first assess the skills of the preselected candidates in the field concerned by means of tests."

Pogledaj eutests.eu vezano uz područje za koje se prijavljuješ. Što se tiče poznavanja EU institucija čudilo bi me kada to ne bi bilo relevantno na, barem, razgovoru.
Kandidat000 is offline  
Old 28.05.2009., 15:43   #202
Znači ti misliš da će ipak biti intervjua, problem je u tome što neki ljudi šire dezinformacije (namjerno ili nenamjerno), a ja ću se u svakom slućaju pripremat kao da ima intervjua.
Zanima me još koje materijale koristite za pripremu, i kakva su vam iskustva kao npr. sa eutests.eu i slićnim stranicama. Ako je netko zainteresiran za razmjenu materijala, ili ima namjeru kupovat neke knjige i želio bi podjelit troškove, slobodno neka se javi, otvoren sam za sve opcije.
Pozdrav.
dbeslic is offline  
Old 28.05.2009., 16:06   #203
Obavezno se pripremaj jer ne vjerujem da će ti itko dati posao na temelju ova dva testa i tvog CV-a. Što se tiče EUtests, to mi se čini najboljim (i jedinim takvim izvorom na webu). Neka me netko ispravi i navede još nešto što je pronašao, a moglo bi biti relevantno za pripremanje.

Što se tiče dezinformacija, neki ne znaju, a neki moguće zbunjuju konkurenciju. Kako god bilo, nikada nije loše dobro se spremiti pa kako god kasnije bilo.
Kandidat000 is offline  
Old 28.05.2009., 16:24   #204
Kandidat000, najljepša hvala za savjete i info.

Intervjua će biti, to je sigurno. Mislim da je nesporazum ovdje nastao u tome što je za Hrvate izbačen esej... pa su to neki valjda pomiješali...

Pripremiti se treba, naravno, ali, nažalost, mislim da nas ove godine još neće zvati...
frks is offline  
Old 28.05.2009., 16:49   #205
Bok svima!

Da li netko ima kakvu informaciju na kojem ce jeziku tocno biti intervju? Vjerovatno na odabranom stranom jeziku, no kako ce se provjeriti da li kandidat uopce vlada materinjim jezikom ili da li samo ima drzavljanstvo na "papiru"?
Hvala!
HappyMia is offline  
Old 28.05.2009., 17:12   #206
Kako sam ja shvatila, interview nije toliko ispitivanje poznavanja o EU institucijama (to se provjerava ovim computer-based testovima koje smo prošli) te kasnije na written and oral tests.
outkast is offline  
Old 28.05.2009., 19:25   #208
Dakle da rezimiramo, oni će sada napraviti listu baziranu na našim CVima i rezultatima na testu i onda će tu listu podijeliti u one glavne i rezervne, pa će prema toj listi pozivati ljude na daljna testiranja, ili sam nešto pomiješao.
Još jedno pitanje.
Isplati li mi se ponovno ići na testiranje (kad god bilo, makar i dogodine), s obzirom da nisam baš zadovoljan rezultatima ( EU 78% i V/M 90%). Mislim da mogu puno bolje, a s obzirom da se prva podjela radi na temelju tog ispita i CVa (s kojim sam vrlo zadovoljan), a da zbog ispita ne prođem u glavnu skupinu.
dbeslic is offline  
Old 28.05.2009., 19:56   #209
Mislim da je točna informacija da nakon ovih testova postoji mogućnost poziva na intervju (koliko mi je poznato prvi intervju se može čak obaviti i telefonskim putem) - pogledajte malo eutests.eu - forum. Konkretno, osim čekanja poziva, trebalo bi se isto tako angažirati direktno u traženju otvorenih radnih mjesta.
outkast is offline  
Old 28.05.2009., 20:24   #210
Quote:
frks kaže: Pogledaj post
Kandidat000, najljepša hvala za savjete i info.
Nema na čemu.

Quote:
frks kaže: Pogledaj post
Pripremiti se treba, naravno, ali, nažalost, mislim da nas ove godine još neće zvati...
Pretpostavljam da ovo kažeš zbog zastoja u pregovorima. Ne vjerujem da će se to na nas odraziti budući da se natječemo za ugovore na određeno. Vjerojatnije da će se s otezanjem s pregovorima pomicati datum objavljivanja natječaja za ugovore na neodređeno. Usput rečeno, taj će se natječaj provoditi po "standardnoj" proceduri. Dakle, uz ova naša dva testa, EPSO će provoditi dodatno testiranje prije nego li uspješni kandidati dospiju na "reserve list".

Quote:
HappyMia kaže:
Da li netko ima kakvu informaciju na kojem ce jeziku tocno biti intervju? Vjerovatno na odabranom stranom jeziku, no kako ce se provjeriti da li kandidat uopce vlada materinjim jezikom ili da li samo ima drzavljanstvo na "papiru"?
Poznavanje hrvatskog je jedan od temeljnih kriterija i sadržan je u samom natječaju.

candidates must have thorough knowledge of CROATIAN as the main language

Ne znam kako će provjeravati poznavanje hrvatskog no ukoliko se utvrdi da je kandidat slagao automatski se eliminira.

If at any stage in the procedure it is established that the information you have provided in your application is incorrect, or that you do not fulfil all the eligibility conditions for the selection procedure, you will be disqualified.

Ne znam koliko bi bilo logično potrošiti i truda i vremena toliko riskirajući da te na osnovnoj stvari eliminiraju.

Quote:
outkast kaže:
Kako sam ja shvatila, interview nije toliko ispitivanje poznavanja o EU institucijama (to se provjerava ovim computer-based testovima koje smo prošli) te kasnije na written and oral tests.
Mislim da ti je taj "intervju" zapravo "oral test". Ono što je zapravo nepoznanica u cijeloj priči je zapravo sljedeće: u kojoj mjeri će se testovi i intervjui koje obavlja EPSO pri "standardnim" natječajima (a kojih u našem slučaju nema) provoditi institucija koja je zainteresirana za nas.

@Croaticum. Nadajmo se da ćemo jednog dana stajati pred šalterom za refundiranje troškova puta.

Quote:
beslic kaže:
Dakle da rezimiramo, oni će sada napraviti listu baziranu na našim CVima i rezultatima na testu i onda će tu listu podijeliti u one glavne i rezervne, pa će prema toj listi pozivati ljude na daljna testiranja, ili sam nešto pomiješao.
Tako bi trebalo biti kako si opisao (lista se zapravo radi samo s obzirom na naše rezultate, bez CV-a). Institucije te kasnije zovu ukoliko smatraju da s obzirom na rezultate i tvoj CV bi im mogao odgovarati. Naravno, sami kažu da nema nikakvih jamstava. Kao što oni sami nemaju nikakvih obveza davati nekome prednost zato što je u "merit group 1".

Quote:
beslic kaže:
Isplati li mi se ponovno ići na testiranje (kad god bilo, makar i dogodine), s obzirom da nisam baš zadovoljan rezultatima ( EU 78% i V/M 90%). Mislim da mogu puno bolje, a s obzirom da se prva podjela radi na temelju tog ispita i CVa (s kojim sam vrlo zadovoljan), a da zbog ispita ne prođem u glavnu skupinu.
Nemoj se previše time opterećivati. Ako te pozovu super, ako ne ne. Kad se budu raspisivali natječaji za stalno, treba otići bez obzira na sadašnje rezultate (pa čak i ako u međuvremenu dobiješ posao na temelju ovog natječaja).

Quote:
outkast kaže:
Mislim da je točna informacija da nakon ovih testova postoji mogućnost poziva na intervju (koliko mi je poznato prvi intervju se može čak obaviti i telefonskim putem) - pogledajte malo eutests.eu - forum. Konkretno, osim čekanja poziva, trebalo bi se isto tako angažirati direktno u traženju otvorenih radnih mjesta.
Ovo za telefonski intervju mi se čini skroz nevjerojatnim. Daj napiši više informacija ako ti se da (da se sad ne registriramo masovno na eutest.eu forum).
Kandidat000 is offline  
Old 28.05.2009., 20:36   #211
Ovo za telefonski intervju mi se čini skroz nevjerojatnim. Daj napiši više informacija ako ti se da (da se sad ne registriramo masovno na eutest.eu forum).[/QUOTE]

pa dragi budući kolege, kad vam se baš ne da ići na site, čitajte neka iskustva

xtina 2009.05.23. 21:40:52
Hi everyone!
I don't know if this is true for all interviews, but my ones were quite easy.. The phone interview was with my new boss, and he mainly asked me why I was interested in being a secretary (because he thinks I am over-qualified for this kind of job).. What were my plans for the next 3 years (because he did not want someone leaving before the 3-year contract ended).. He explained to me more or less the DG, the unit, the job, etc.. Nothing very specific.. He asked about my availability to start work and my motivation regarding moving to Brussels..
The only tip I would have for the phone interview is to be what they call a "proactive listener".. It was also obvious that I was very interested and positive about the job..

Then for the "in-person" interview, basically the same kind of stuff except in front of 4 people.. They all had a copy of my CV and they all thought I was over-qualified and therefore again asked me if I was sure I wanted to spend 3 years in this kind of job.. Telling me all about the internal training I could do in my working hours, the advantage that 3 years experience would be on my CV, that I would be treated just like another equal member of the team, etc.. They spent more time convincing me that this was the job for me than me convincing them that i was the right candidate for the job! But obviously they also asked me about my work experience, my background, my studies, what I knew about the DG, if I liked working in a team, my future plans (long term and short term), etc.. We spoke in 3 different languages (same as for the phone interview) and to be honest everyone was really nice and open and welcoming.. I think I was very lucky! There were no trick questions or anything out of the ordinary.. Just like any other interview.. More than anything, they just want to get to know you and to see if you would work well in their team..
Hope this helps! Good luck!

Eto to je to.... a written/oral procedure dolazi prije interviewa (ali mislim da se taj sistem ne odnosi na CAST selections)
outkast is offline  
Old 28.05.2009., 20:53   #212
Hvala outkast. Ako ovo bude slučaj i s nama, who am I to complain?
Kandidat000 is offline  
Old 29.05.2009., 09:33   #213
Večernji list > EU već ove godine zapošljava 350 Hrvata!

Quote:
Hanavana kaže: Pogledaj post
Znaci, svi hrvati koji prodju test imaju jako dobru sansu da dobiju posao. Jos jedna informacija, slijedece godine ce najvjerojatnije zaposliti jos hrvata, tj. izvan ove kvote od 350. Koristit ce ljude iz istog roastera.

Zelim svima srecu, ako treba jos koja informacija, let me know...
Jesu ovo stvarna obećanja Ili predpristupni baloni ?
Croaticum is offline  
Old 29.05.2009., 16:18   #214
Bok svima.

Ja sam imao 100% u dijelu koji se odnosi na EU i 73,33% u verbal i numerical reasoning dijelu testa.

Pitaj Boga hoće li mi biti dovoljno.

Kako to uopće oni gledaju, oba zajedno pa prosjek za oba ili...?

Nije mi baš sve najjasnije.
Matan2911 is offline  
Old 29.05.2009., 19:07   #215
prema informaciji koju sam dobio od jednog slovenca koji radi gore (Brisel), postotak je bitan utoliko što svrstava kandidata u grupu onih koji su prošli, nakon toga je puno bitniji CV i njegov sadržaj, te intervju...

također, slovenci navodno u prvom krugu testiranja nisu ni bili popunili kvotu, pa je bilo ponovno testiranje, na koje se navodno može prijaviti i onaj koji nije prošao...

također, dio koji se odnosi na činjenicu da smo u bazi 3 godine je u potpunosti točan, i može značiti da te zovu uskoro ili nikada ili...

onda, kad jednom uđemo u uniju (a valjda budemo), vrlo često se objavljuju novi natječaji, tako da su mogućnosti brojne, valjda i mi trebamo pridonijeti tom velikom EU aparatu...
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Old 31.05.2009., 10:36   #216
Dragi moji evo i ja dosla do neke informacije, sve je ovo rekla kazala, tako da ja samo pisem sta cujem..navodno su sva ova nasa mjesta vise manje "virtualna", postoji na internetu (ja sam pokusala trazit al bezuspjesno) popis institucija eu i unutarnjeg uredjenja institucija gdje se vide slobodna mjesta, receno mi je da ne cekam da me netko pozove nego da saljem CV svugdje gdje je slobodno mjesto za ono za sto sam aplicirala, uz CV dobro je napravit i cover letter..ima na internetu puno primjera i predlozaka za to..
Opet kazem mozda je neutemeljeno al nije na odmet za provjerit, netko je pitao odakle smo se pripremali ..ja sam kupila neke testove preko interneta i imam knjigu 250 MCQ on EUROPE and European policies 2008-2009 Jos Depont, stranica odakle sam kupila pitanja je http://www.euphorum.org/products.php..
Nadam se da sam pomogla i zelim vam svima srecu...
tana0105 is offline  
Old 31.05.2009., 11:57   #217
Jeste vidjeli clanak u Vecernjem?
http://www.vecernji.hr/newsroom/news...01164/index.do

70 % nas je proslo, a dosta ljudi nije izaslo, samo 1981 od 3427, pise da ce zaposljavati, bez obzira na blokadu pregovora, vidjet cemo
libellule is offline  
Old 31.05.2009., 12:04   #218
Zna li tko je li se može promijeniti grupa za koju si se prijavio. Npr, III. u IV? Meni je to bila zafrkancija u početku, a sad je postalo ozbiljno jer su me požurivali da popunim CV i sad skužih da sam u krivoj grupi
Purgeraj is offline  
Old 31.05.2009., 12:06   #219
Ja mislim da oni sigurno buju zapošljavali neke Hrvate sad jer su potrebni vjerojatno i za finiš pred ulazak. Zato su i objavili natječaj, sumnjam da bi gubili vrijeme na cijelu proceduru.
Purgeraj is offline  
Old 31.05.2009., 15:28   #220
Quote:
libellule kaže: Pogledaj post
Jeste vidjeli clanak u Vecernjem?
http://www.vecernji.hr/newsroom/news...01164/index.do

70 % nas je proslo, a dosta ljudi nije izaslo, samo 1981 od 3427, pise da ce zaposljavati, bez obzira na blokadu pregovora, vidjet cemo
Prošlo je 1390. A ja mislio da je samo 200

"U II skupini zaposlit će se gotovo svi koji su položili test za mjesto tajnika ili tajnice, njih 67 od 68, te 24 pomoćnika prevoditeljima (48). I u toj se skupini traže pomoćnici u parlamentarnim tijelima, njih osam (26), te tri tehničara za konferencijske usluge (šest). Posao čeka i oba telefonista te oba elektrodistributora koji su položili test."

"Osnovne plaće, na koje se lijepi niz dodataka, kreću se od 1700 eura za najnižu Hrvatima otvorenu II. skupinu, za koju je uvjet srednjoškolska matura"

1700 eura = 12500 kn
Croaticum is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.