Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 21:44   #6661
to mi niš ne znači...da na cijeloj kutiji i uputama ili na samom uređaju nigdje nema nešto od onog troje gore (najčešće "Made in")???!? nevjerojatno.
DeeJay Dee is offline  
Old 07.02.2011., 14:50   #6662
Izašla je verzija 1.0.7
Ispravljen je bug sa volume tipkama
Ispravljen bug sa brisanjem snimki
U TV modu od sad tipkom "PLAY" ulazi se direktno u multimedia player

može se skinuti ovdje
electronic@ing is offline  
Old 07.02.2011., 14:57   #6663
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
to mi niš ne znači...da na cijeloj kutiji i uputama ili na samom uređaju nigdje nema nešto od onog troje gore (najčešće "Made in")???!? nevjerojatno.
Nema.Sve sam pretraži i piše Manufacturer Industriestraße i one zadnje riječi.

Završimo post o ovoj stvari. Pozdrav!
ktomic is offline  
Old 07.02.2011., 19:39   #6664
pricekat cu da netko isproba pa javi jel ima novih bugova
dubko is offline  
Old 07.02.2011., 20:12   #6665
šta će dalje biti s ovim: http://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijest_hr.aspx?id=552 jel zna tko?
mario_bla is offline  
Old 07.02.2011., 22:08   #6666
Quote:
Rocco18 kaže: Pogledaj post
Nešto se čudno dešava, ali neznam što. Uglavnom sinoć oko 9 sam pretraživao ponovo kanale i na 56 kanalu pronašao mi je signal sa HDTV Promo i Nova HD. U početku je kvaliteta bila na 45% i od tad se u narednih 20 minuta postupno pojačavala sve do čak 90%. Danas u jutro upalim prijemnik i TV te odem na HDTV Promo kad ono nema signala.
Sad se pitam, jesu li oni sinoć testirali signal pa su ga pojačali a emitirali su snimke Zagreba, neke inserte iz sporta te neki video o pustinjama.
Ili je to bila neka sreća pa je vrijeme pridonijelo prijamu signala na mojoj lokaciji.
Doista se nešto čudno događa. Ne znam jesi li ti na Bnetu, ali meni su također bili nedostupni većina programa na digitalnom prijamu osim nacionalnih, ZdraveTv, Doma. I onda prekjučer odjednom - svi dotad kodirani su se otvorili i našao sam se s dvjestotinjak tv i radio kanala! No čarolija je nestala jučer naprasno kako se i pojavila.
Etnolog is offline  
Old 07.02.2011., 23:51   #6667
@mario bla
ništa tako skoro, do daljnjega zaboravi! dok se jednom ne raspiše natječaj za opratera MUX-a C od strane HAKOM-a kao i natječaj za dodjelu programskih koncesija unutar istog muxa od strane AEM/VEM-a...po meni ne prije 2012. a dao Bog dragi da sam totalka u krivu pa da nešto počnu s tim i ranije...
DeeJay Dee is offline  
Old 08.02.2011., 00:46   #6668
Šta je sad ovo ?

Nešto čudno se dešava kod mene,naime imam kod kuće kao neki mali sistem, satelitsku + zemaljsku i radijsku antenu spojenu u swicher na tavanu i iz njega u svaku sobu ide coaksijalac do utičnice koja opet razdvaja na radio,tv i satelit, i sad nastranu što satelit neradi kad je toplo po danu (druga tema o kojoj sam već pisao ovdje) dogodilo se nešto što bi volio da mi netko objasni:

U sinovoj sobi gore večeras nije bilo RTL-a i Dome valjda, i ja mu kažem nek proba preskenirat reciver Nytrobox pa da vidimo, i on skenira i dobijemo sve programe što se hvata iz Vukovara, znači:HTV 1 i 2, RTL 1 i 2,NOVU I DOMU plus tri slavonske regionalne i dva mađarska kodirana, ali to nije sve , sad preko nytroboxa ima i oko 12 satelitskih programa i to skroz gledljive ORF-1, ORF-2 ATV,i još jedan,dok su ostali, sportklub,national geograpic,AXN, HBO i još neka četiri kodirani.

Kako je to "ušlo" u nytrobox koji je u onu utičnicu spojen RF kabelom a iz njega u TV ide skart, to je enigma, i enigma je zašto samo 12-ak kanala, a recivera za satelitske programe uopće nema u toj sobi.

Ima li netko ideju šta bi moglo bit?
TONI-VU is offline  
Old 08.02.2011., 01:03   #6669
da. to su mu u NB uletili "novi" ZEMALJSKI kanali iz mađarskog MUX-a + ova 4 iz austrijskog MUX-a A, nikakvi satelitski, digitalni zemaljski DVB-T risiver ni teoretski ne može "očitati" digitalne satelitske DVB-S signale/kanale. očito vrlo dobre propagacije zemaljskog digitalnog signala naših susjeda trenutno... di ste inače, koja lokacija? VU?
DeeJay Dee is offline  
Old 08.02.2011., 06:37   #6670
Drago mi je da netko misli na nas krajnje potrošače pa stalno nadograđuje uređaje koje prodaje, no zar je tako teško napraviti jednu, ali vrijednu nadogradnju tako da iza nje ne treba prepravljati više ništa?! Ovim tempom bismo mogli nadograđivati sve do ulaska u EU, odnosno do verzije XXXX. U svakom slučaju, dobro je da se ipak nešto pokreće, no zanima me što je s pomaknutim titlovima u multimediji? Kad će ta verzija?! I zašto je slika preko RGB-a lošija, odnosno titrava?
eSeMeS is offline  
Old 08.02.2011., 11:24   #6671
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
da. to su mu u NB uletili "novi" ZEMALJSKI kanali iz mađarskog MUX-a + ova 4 iz austrijskog MUX-a A, nikakvi satelitski, digitalni zemaljski DVB-T risiver ni teoretski ne može "očitati" digitalne satelitske DVB-S signale/kanale. očito vrlo dobre propagacije zemaljskog digitalnog signala naših susjeda trenutno... di ste inače, koja lokacija? VU?
Pa u Vukovaru i za Mađarske kanale ok,ali nema teorije da mogu Austrijske hvatat,a što je sa HBO,National geografic,Discovery i ostali?
TONI-VU is offline  
Old 08.02.2011., 12:19   #6672
Austrijance si ulovio zbog izvrsnih uvjeta za propagacije udaljenih signala, ništa čudno, a ova 3 zadnje pobrojana i ostali idu u mađarskom pay-TV C MUX-u i trebali bi bit kodirani pa mi iskreno nije jasno kako si dobio sliku s njih... jesi dobio sliku na HBO ili samo inicijalni signal s očitanjem naziva kanala i crnim ekranom?
DeeJay Dee is offline  
Old 08.02.2011., 13:20   #6673
Ne radi 2 programa -RTL i NOVA???

Molio bi pomoć,
na majčinom Tv mi ne rade 2 navedena programa, dok drugi rade...

ima stari tv sa dodatnim onim digitalnim dekoderom..

Znate li u čemu je problem?

U mene radi super, antena ista (nova plasma)

hvala
arsenall is offline  
Old 08.02.2011., 15:22   #6674
Teško da samo dva kanala ne rade, a ostali sa mux-a da rade. Resetiraj receiver, preskeniraj mux itd...
Ord Mantel is offline  
Old 08.02.2011., 15:31   #6675
Me, nema nikakve slike na tim mađarskim kanalima. Dobio je samo ID kanala, jer je to u mpeg4 (a ovaj ima Nytroboxa), a uz to i Pay TV.

Ord Mantel is offline  
Old 08.02.2011., 18:09   #6676
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
Austrijance si ulovio zbog izvrsnih uvjeta za propagacije udaljenih signala, ništa čudno, a ova 3 zadnje pobrojana i ostali idu u mađarskom pay-TV C MUX-u i trebali bi bit kodirani pa mi iskreno nije jasno kako si dobio sliku s njih... jesi dobio sliku na HBO ili samo inicijalni signal s očitanjem naziva kanala i crnim ekranom?
To je izgleda jučer bilo na kratko jer danas nema, na svim kanalima koji su jučer bili vidljivi a i oni kojima je pisalo da su kodirani danas nema ništa od toga,svuda piše "Nema signala".
TONI-VU is offline  
Old 08.02.2011., 22:27   #6677
Zna li netko kako maknuti onu sivu prozirnu traku na kojoj piše izvor sa kojega se gleda sadržaj(npr. DVD) u gornjem dijelu ekrana, na Sony Bravia KDL-40L4000 televizoru. ??
Bildo is offline  
Old 08.02.2011., 22:32   #6678
@Tony-VU
da, propagacije signala ovise od dana do dana i atmosferilijama daleko iznad nas.. nikad nemoš znat kaš nešto takvo udaljeno ulovit, a kad ne. sad znaš nešto novo.
DeeJay Dee is offline  
Old 09.02.2011., 10:00   #6679
pozdrav!

trebao bih preporuku za neki jeftini mpeg4 dvb-t do 300 kn. treba mi isključivo za gledanje SLO kanala. U tom rangu sam našal OPTICUM FT15P SD MPEG4 i Focus E2114. Vidim po forumima da ovaj Opticum nije toliko loš, da ipak ima AAC potreban za Slovence.
Koji je bolji od ova dva ili imate još koju preporuku?

zahvaljujem!
delboy_gmp is offline  
Old 09.02.2011., 10:08   #6680
ja bih od ta 2 radije Opticum, čini se "konkretniji", ne znam..
DeeJay Dee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.