Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2009., 01:19   #1
Cijene zemljišta na moru

Otvaram ovu temu posebno jer se na cijenama nekretnina fokusira uglavnom na stanove.
Zanima me jel prati još tko (osim mene) građevinska zemljišta na moru?
Ja sam se fokusirao na otoke pošto mi se čini da su tamo nešto pristupačnije cijene, a i nije pre izgrađeno, čitaj: nagrđeno.
Ja imam u planu nekakvu veću vikendicu sa dva-tri apartmana za što bi mi trebalo 300-400 kvadrata.
Sada, jasno, ono što mi se sviđa je skuplje, a ono što si mogu priuštiti mi se ne sviđa. Naravno, tako je uvijek.
Ne znam jel smijem ovdje kukati kako je sve nenormalno skupo, a kako mi se čini 95% onoga što pratim, nije se prodalo po godinu i više dana, a ni cijena nije išla dole. Uglavnom, zemljišta ima koliko hoćeš, a mislim da je potražnja izuzetno mala. Ne kužim ko će ići kupovati zemljišta od 100k eura, ako neće graditi nekakve stanove/apartmane? Navodim to zbog toga što je na većini otoka gdje se vrti ovakva cijena brp dosta ograničen i mislim da se to investitorima slabo isplati. Plus toga, oni su sami fokusirani na ful atraktivne lokacije, a i nema ih Bog zna koliko. Tako da mi je fakat iluzorno za očekivati prodaju zemljišta po ovakvim cijenama. Ne govorim tu sad o atraktivnim turističkim lokacijama, nego baš o nekim marginalnim i slabije poznatim.
Ne vidim kako bi si prosječan Hrvat mogao priuštiti tako nešto. Dobar dio em već ima vikendice, a prodaja apartmana i investicije u tom smjeru polako kopne. Tako da fakat ne kužim od kud tolike cijene, ako se uzme u obzir da se skoro ništa ne prodaje.
Evo, ako ima neko da je upoznat pobliže sa ovim o čemu ja pišem, neka se javi pa da se malo čudimo i konkretnim primjerima.

Pozdrav.
Mr. Majestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 06:49   #2
Cijena ovisi o puno faktora, nažalost nikome tko ima zemljište za prodaju nije hitno pa drže te nerealne cijene i čekaju da netko zagrize... Koliko znam barem u mojoj okolici (PGŽ) ima na prodaju svega, Krk je skup zbog infrastrukture i povezanosti, ali mislim da bi se tamo možda najviše isplatilo graditi. Naoružaj se strpljenjem, jer često čak i kad se nađete u cijeni, onda papiri nisu čisti.. i tako se vrtiš u začaranom krugu.
igor-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 08:43   #3
Vikendica od 300-400 m2?

I onda spominješ prosječnog Hrvata...misliš da bi si svaki prosječan Hrvat trebao moći to priuštiti ili...

Ja na to gledam ovako: onaj tko želi kupiti neki smještaj na moru može naći apartmane po 50000 eura što je sasvim fer cijena a onaj kome treba vikendica od 400 m2 i velika okućnica ipak će malo dublje odriješiti kesu...

A slažem se da su cijene u usporedbi sa sličnim lokacijama u svijetu preskupe...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 10:05   #4
imam zemlju na otoku. jedna od njih ima, neznam ni sam tocno, oko 500m2 i prodao bih jer imam neki drugi plan kako okrenut novce, da mi se zuri - ne zuri. parcela ima lokacijsku, struju, vodu i tel. cista je s papirima. s obzirom na cinjenicu sta se sve prodaje, smatram da imam pravo pitat koju kunu vise od pametnjakovica koji prodaju macka u vreci. a ima i lijep pogled , 70-tak metara je od mora, sta je isto prednost u odnosu na "novi" zakon o priobalnom pojasu a i na globalno zatopljenje hahahaha

i eto ti odgovora zasto cijene ne padaju - jednostavno mi se ne zuri. ako je ne prodam, mozda ja zgradim neki apatman za koju godinu, kad se skupi koja kuna.
ivicaBEZgranica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 10:30   #5
Stvarno ovisi o puno faktora.
Na moru se drže cijene i to je istina, pogotovo znam za Krk jer sam u kontaktu sa ljudima koji prodaju apartmane, grade, kupuju ili prodaju zemljišta.
Cijene ovise također o puno faktora, o dozvoljenosti gradnje, o infrastrukturi, o povezanosti samog otoka s kopnom, o ponudi i potražnji... na Krku su uvijek bile dobre cijene, mislim da tamo neće padati.
Za druge dijelove Jadrana osobno ne znam, ali pretpostavljam da se i u Istri drže cijene i da nisu ekstra padale.
U biti, i u Zagrebu je tako sa zemljištem ako je građevinsko, ima mogućnost puno BRP izgradnje i ima svu moguću infrastrukturu ispred samog zemljišta, i još je čisto pravno.
Takve nekretnine koštaju i stvarno nije za očekivati da bi itko naglo spuštao ciijene.
Često spuštaju oni koji nemaju čistu situaciju a takvih je puno, oni koji imaju pola građevinsko a pola poljoprivredno, koji nemaju kompletnu infrastrukturu i slično... to je onda za očekivati da će cijene biti niže.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 10:43   #6
Quote:
igor-ri kaže: Pogledaj post
Cijena ovisi o puno faktora, nažalost nikome tko ima zemljište za prodaju nije hitno pa drže te nerealne cijene i čekaju da netko zagrize... Koliko znam barem u mojoj okolici (PGŽ) ima na prodaju svega, Krk je skup zbog infrastrukture i povezanosti, ali mislim da bi se tamo možda najviše isplatilo graditi. Naoružaj se strpljenjem, jer često čak i kad se nađete u cijeni, onda papiri nisu čisti.. i tako se vrtiš u začaranom krugu.
Da, gledao sam malo i gore otoke Cres, Lošinj, a i Krk. Na prva dva je dosta slaba ponuda dok mi se Krk čini preurbaniziran, a i zemljišta nisu nešto preatraktivna. Ja bih htio, ako ću već graditi, napraviti nešto što neće ličiti na urbicid i to na mjestu gdje mi pogled neće pucati u neožbukane ili sive fasade katakombi koje su soc-real šljakeri sklepetali. Zato će strpljenje zaista morati biti na razini.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Vikendica od 300-400 m2?

I onda spominješ prosječnog Hrvata...misliš da bi si svaki prosječan Hrvat trebao moći to priuštiti ili...

Ja na to gledam ovako: onaj tko želi kupiti neki smještaj na moru može naći apartmane po 50000 eura što je sasvim fer cijena a onaj kome treba vikendica od 400 m2 i velika okućnica ipak će malo dublje odriješiti kesu...

A slažem se da su cijene u usporedbi sa sličnim lokacijama u svijetu preskupe...
Nismo se razumjeli, treba mi zemlja te kvadrature za recimo 200-250 brp-a.
A apartman... jbg. ko voli nek izvoli. Ja osjećam gađenje prema apartmanskim naseljima i smatram da s obzirom na dužinu obale, građani zaslužuju pristojnije ljetovanje.

Quote:
ivicaBEZgranica kaže: Pogledaj post
imam zemlju na otoku. jedna od njih ima, neznam ni sam tocno, oko 500m2 i prodao bih jer imam neki drugi plan kako okrenut novce, da mi se zuri - ne zuri. parcela ima lokacijsku, struju, vodu i tel. cista je s papirima. s obzirom na cinjenicu sta se sve prodaje, smatram da imam pravo pitat koju kunu vise od pametnjakovica koji prodaju macka u vreci. a ima i lijep pogled , 70-tak metara je od mora, sta je isto prednost u odnosu na "novi" zakon o priobalnom pojasu a i na globalno zatopljenje hahahaha

i eto ti odgovora zasto cijene ne padaju - jednostavno mi se ne zuri. ako je ne prodam, mozda ja zgradim neki apatman za koju godinu, kad se skupi koja kuna.
Ja imam zemlju u podsljemenskoj zoni na super poziciji prvi red do ceste koju mislim prodati u sljedećih godinu-dvije, ali ne mislim izvjesiti 800 (karikiram) eura kvadrat (ekvivalentno našim sugrađanima u Dalmaciji) i zagađivati oglasni prostor dve godine te utjecati na statistiku cijena nekretnina u Zagrebu.
Mr. Majestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 11:03   #7
ja ni nemam oglas u oglasnom prostoru, pa se ne brinem previse o zagadjivanju ni o uticaju cijena na druge nekretnine, ali mi isto tako nije jasno zasto si toliko revoltiran cijenama? ako mozes platit - kupi, ako ne, nadji nesto jeftinije, losijeg pogleda, losije izgradivosti itd. ili cekaj... koliko citam u "cijenama nekretnina" past ce cijene nekretnina u bescjenje kroz neko vrijeme - ako su prognosticari u pravu. ako nisu - to ostaju samo puste zelje.

iskreno, i kad bi kupovao, kupio bi na kopnu. otok ima prednosti, ali nasa jadrolinije i povezivost s otocimaje uzas. samo brac odstupa od ostatka i ima relativno dobru povezivost.
ivicaBEZgranica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 11:30   #8
Quote:
ivicaBEZgranica kaže: Pogledaj post
ja ni nemam oglas u oglasnom prostoru, pa se ne brinem previse o zagadjivanju ni o uticaju cijena na druge nekretnine, ali mi isto tako nije jasno zasto si toliko revoltiran cijenama? ako mozes platit - kupi, ako ne, nadji nesto jeftinije, losijeg pogleda, losije izgradivosti itd. ili cekaj... koliko citam u "cijenama nekretnina" past ce cijene nekretnina u bescjenje kroz neko vrijeme - ako su prognosticari u pravu. ako nisu - to ostaju samo puste zelje.

iskreno, i kad bi kupovao, kupio bi na kopnu. otok ima prednosti, ali nasa jadrolinije i povezivost s otocimaje uzas. samo brac odstupa od ostatka i ima relativno dobru povezivost.
Nisam ni mislio na tebe već sam time samo želio reći da mi je bez veze dvije godine nešto oglašavati, a ne spuštati cijenu.
A nisam ja ništa revoltiran, samo se čudim kako neki rezoniraju tražeći neke cifre koje bi mene bilo sram postaviti i za zemlju u Zagrebu.
To što ovi pišu na cijenama nekretnina ti je li-la i ne vjerujem previše ni njihovim prognozama. No, ipak treba malo pričekati.
Što se tiče otoka, znam da je povezanost katastrofa, ali me je baš to privuklo smatrajući da na tim odredištima ne bude pretrpano. Ali opet traže npr. za dugi otok 150 eura za kvadrat nekih rupčaga di na otoku nema ni vode, a izgradivost je mizerna, a da ne spominjem Silbu ili Olib di nemreš ni s autom.
A na kojom otoku ti imaš?
Mr. Majestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 12:19   #9
definitivno je idiotski oglasavat dvije godine, pogotovo u tjednim oglasnicima, u kojima se oglas i ne primjeti. To je ono: ne vidim sumu od stabla

s druge strane, zasto neka zbilja dobra zemlja, sa svom infrastrukturom i pozicijom nebi konkurirala nekoj zemlji u zg ? ova na otokunima nesto sta ova u zg nema i obtnuto. Sve ima svoju cijenu i svog kupca.

ok, ti od vikendice (lokacij) trazis da na nju dodjes npr jednom ili dvaput godisnje, tamo ostanes 15, 20 ili vise dana i ne dira te toliko povezanost. Ja to gledam da se na vikendicu zaletim (skoro) svaki vikend, pa kad mi trajekt petkom ide u 2 a ja radim do 3, a iduci je u 7 i jedini tog dana, pa je pretrpan... grrrrrr!!!! a na povratku posljednji ide u 2:30 u nedjelju, a ja bi jos malo rostiljao to popodne, a vise nema trajekta, nego samo neka brzobrodska linija, a dosao sam autom GRRRRR

nekako mi izgleda lakse da do vikendica dodjem autom, 50-tak km - 45 minuta kad me volja. i boli me kua jel puse bura ko zadnja dva dana
ivicaBEZgranica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 12:36   #10
Jest, tako je.
Sve što si napisao stoji. I ja bi se češće zaletio dole i to je zeznuto s tim vezama.
Gledao sam i Korčulu, ali to je fakat pre daleko, a i obala mi se ne čini baš pre primamljivom, kamena pretežno. Od Zagreba do Drvenika ima pak 480 km, pa još ćuku i pol trajekta pa još voziš po otoku. Za to vrijeme ja stignem do Stuttgarta.
Mr. Majestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 12:57   #11
Quote:
Mr. Majestic kaže: Pogledaj post
Nismo se razumjeli, treba mi zemlja te kvadrature za recimo 200-250 brp-a.
A apartman... jbg. ko voli nek izvoli. Ja osjećam gađenje prema apartmanskim naseljima i smatram da s obzirom na dužinu obale, građani zaslužuju pristojnije ljetovanje.
Slažem se sa tvojim mišljenjem o apartmanima, samo sam htio reći da prosječan Hrvat može naći nekretninu na moru ako želi imati nešto svoje po pristojnoj cijeni.
Ovo brp ti znači brutto površine? Pa tko bi ti dozvolio da sagradiš 250 m2 na parceli od 400 m2?
Sve kad bi i mogao nešto sagraditi na tako maloj parceli ne čini mi se da bi kvaliteta življenja bila puno bolja nego u apartmanu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 13:08   #12
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Slažem se sa tvojim mišljenjem o apartmanima, samo sam htio reći da prosječan Hrvat može naći nekretninu na moru ako želi imati nešto svoje po pristojnoj cijeni.
Ovo brp ti znači brutto površine? Pa tko bi ti dozvolio da sagradiš 250 m2 na parceli od 400 m2?
Sve kad bi i mogao nešto sagraditi na tako maloj parceli ne čini mi se da bi kvaliteta življenja bila puno bolja nego u apartmanu.
Pa izgradivost ti je prosječno 30 posto što ti dođe oko 100 kvadrata. I sad kako gdje, negdje možeš graditi dvije etaže plus potkrovlje, a negdje je 0.5 koeficijent što ti opet znači 200 kvadrata brp-a.
A kvaliteta odmora bi svakako bila veća jer možeš imati svoj vrt, možeš imati garažu u kojoj ćeš imati svoj brodić i još mnogo toga. A i možeš lumpovat, ako nisi preblizu susjedima.
Mr. Majestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 10:35   #13
neznam koja ti je lokacija interesantna ali ja prodajem urbaniziranu zemlju u istri. oko 5 km od mora nema pogled na more ali ima predivan pogled na gradič (lovreč).cijena je oko 50 eura kvadrat .tel 0915129291.pozz
istra17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 10:37   #14
Wink bok

Quote:
istra17 kaže: Pogledaj post
neznam koja ti je lokacija interesantna ali ja prodajem urbaniziranu zemlju u istri. oko 5 km od mora nema pogled na more ali ima predivan pogled na gradič (lovreč).cijena je oko 50 eura kvadrat .tel 0915129291.pozz
papiri 100 posto čisti i uredni
istra17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 11:45   #15
Postovi su stari 3 god., covjek je dosad vjerojatno i izgradio kucu
jeGGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 18:33   #16
Gdje je najjeftinije zemljiste na moru? Moze biti i 5km od obale,uopce mi to nije bitno.Naime radi se o tome da bi nas nekoliko parova kupili jednu parcelu nesto dalje od obale jer je jeftinije i tu parcelu bi podijelili, a zatim kako ko hoce i sta hoce neka radi s njom.Neko hoce samo bastu napraviti,neko hoce vikendicu, a neko hoce brvnaricu bez struje i vode samo da se ima gdje odmoriti (npr.ja)cula sam da bez gradj.dozvole mozes napraviti neku brvnaru (ne znam tacno koliku) da tu smjestis alat za bastu.Molim pomoc,ko zna bilo sta,neka se javi.Hvala
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 21:50   #17
Za tebe je najbolji karin.
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:33   #18
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Gdje je najjeftinije zemljiste na moru? Moze biti i 5km od obale,uopce mi to nije bitno.Naime radi se o tome da bi nas nekoliko parova kupili jednu parcelu nesto dalje od obale jer je jeftinije i tu parcelu bi podijelili, a zatim kako ko hoce i sta hoce neka radi s njom.Neko hoce samo bastu napraviti,neko hoce vikendicu, a neko hoce brvnaricu bez struje i vode samo da se ima gdje odmoriti (npr.ja)cula sam da bez gradj.dozvole mozes napraviti neku brvnaru (ne znam tacno koliku) da tu smjestis alat za bastu.Molim pomoc,ko zna bilo sta,neka se javi.Hvala
složiti ću se sa vragecom, ali pitaš za gradnju brvnare, smatram da ti je to pitanje neumjesno jer utjecaj mora i sunca,vjetra čini drvo trulim, a zaboravljaš na građevinsku dozvolu i osnove urbanizma. osim i karina predlažem izlet do islama latinskog ili islama grčkog, gdje ima puuno napuštenih kuća pa možete uz dobrog, racionalnog arhitekta osvojiti svoj kutak na mediteranu. takove kuće imaju okućnice i gospodarske zgrade, a svakako i neobrađenu zemlju
.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 17:20   #19
ili dopuna, odguglaj na street wiew, odi na arkod, odi na katastar i gruntovnicu te saznaj imena , znači sve iz sobe!
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 20:54   #20
Jeli se može gdje vidit na internetu cijen otprilike kvadrata za određeni dio Hrvatske kad se kupuje od države?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.