Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2013., 10:09   #4901
po mom mišljenju PVC stolarija ne valja ništa, po zimi puše ispod prozora, vrata, jedino pozitivno je što lijepo izgleda, a stvarno tko želi najbolje su stare dobre http://www.drvo-pokuplje.hr/img/prozor_na_kuci.JPG

i takva vrata.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Old 27.11.2013., 11:04   #4902
joj daj molim te. ako puše ispod znači da nije dobro stavljeno.
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Old 27.11.2013., 11:16   #4903
Može li mi neko reći cijenu demontaže starog i montaže novog PVC prozora 120x120 sa roletom
onna1 is offline  
Old 27.11.2013., 12:02   #4904
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
joj daj molim te. ako puše ispod znači da nije dobro stavljeno.
gle,to je bilo moje mišljenje, ti se ne moraš složiti sa njime, imamo u stanu velika dvokrilna vrata i sve prozore, i fakat je hladno u stanu., i to je novogradnja. :
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Old 27.11.2013., 22:52   #4905
Moze li preporuka za izvodjaca na podrucju Zagreba, trebam napraviti unutrasnju staklenu pregradnu kliznu stijenku sirine 340 i visina 250 cm, kaljeno staklo 8 ili 10 mm, aluminijski okviri i vodilice. Stijenka bi imala 6 krila, svako sirine 57 cm i visine 250 cm, s tim da bi dva krajnja krila bila fiksna a unutrasnja klizna. Koliko bi takva stijenka okvirno dosla? Moze ponude i na PM.
Hvala.
progresive is offline  
Old 29.11.2013., 12:51   #4906
Najbolju ponudu za izmjenu stolarije na kuci dobio sam od firme Final Forma iz Sesveta.
Rade sa Alu plast i Gealan profilima.
Gealan S 8000 IQ
IZO LOW, Argon 1,1
Okov GU

Alu plast, 5 komora, 3 brtve


Zanima me jel ko koristio nihove usluge montaze i kakva su iskustva s tom firmom (moze i na PM)?
Takodjer svaka preporuka ili komentar za navedene profile i okov su dobrodosli!
Hvala!

Zadnje uređivanje dejan1 : 29.11.2013. at 12:56.
dejan1 is offline  
Old 29.11.2013., 15:06   #4907
Quote:
progresive kaže: Pogledaj post
Moze li preporuka za izvodjaca na podrucju Zagreba, trebam napraviti unutrasnju staklenu pregradnu kliznu stijenku sirine 340 i visina 250 cm, kaljeno staklo 8 ili 10 mm, aluminijski okviri i vodilice. Stijenka bi imala 6 krila, svako sirine 57 cm i visine 250 cm, s tim da bi dva krajnja krila bila fiksna a unutrasnja klizna. Koliko bi takva stijenka okvirno dosla? Moze ponude i na PM.
Hvala.
evo ti link http://www.roletar.com.hr/nadprozorske-rolete/
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Old 30.11.2013., 00:43   #4908
Quote:
tinca81 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za PVC protuprovalna ulazna vanjska vrata, ovako prije mjesec dana mjenjala sam vrata i stavila PVC i sad je problem sto sam ih jutros htjela zakljucat i neide tj. vrata se sa vanjske strane najnormalnije mogu zakljucat i otkljucat ali sa unutarnje ne molim savjet HELP
Savjet je da uzmes pp vrata koja kostaju vise od 1000 kuna sa ugradnjom.

Za 3-4k kuna dobijes dobra protuprovalna vrata sa 5 god garancije koja nemaju problema sa otvaranjem / zatvaranjem.

I.
igorl is offline  
Old 06.12.2013., 11:56   #4909
Molim pomoć kod odabira, imamo više ponuda za stolariju, ali se ne možemo odlučit između dvije, navest ću karakteristike u nadi da će mi netko olakšat odabir svojom stručnošću. Hvala unaprijed

1. Schuco Corona SI 82 6 komora 3 brtve
okovano protuprovalnim MACO okovom
te ostakljeno troslojnim IZOlowe 4-12-4-12-4lowe + argon staklom

2. GEALAN - S9000
Okvir 82,5x70mm; 6 komora-6002
Krilo 82,5x82mm; 6 komora-6003
Ispuna: 2 * 3-slojno 4/4/4, 2xlowe Ug=0,7
MACO okovi

Razlika je niti 2 000 kn, skuplja je ponuda sa 1. pozicije

Zadnje uređivanje luna103 : 06.12.2013. at 12:51.
luna103 is offline  
Old 06.12.2013., 13:01   #4910
pozdrav

da odgovorim okvirno,

nije velika razlika u novcima, najveća razlika je u tome ko ti to montira i kakva je usluga onih što montiraju.


Konkretno uzeo sam salamander3d kada sam adaptirao stan prije dvije godine, uzeo kompletnu pvc stolariju.
Zatvorio 3 sobe sa novim pvc-om, kao i cijelu stijenu na loggi(proširivao sam kuhinju na loggi-u) koja nije baš mala, zatim dio nekakve ostave na dio koji spaja balkon sa loggi-om itd.
Poanta priče, majstori odradili tak, tak. Sa gazdom dogovoreno više detalja i konkretnih stvari, majstori o tome pojma nemaju i sve skupa dosta šlampavo odrađeno.
Stolarija sama je ok, ali mnoge stvari su trebale biti drukčije napravljene.

Cijena je bila povoljna, plačeno predračunom pola, pola isti dan nakon ugradnje.
Sada već godinu i pol dana pokušavam dobiti te iste da mi neke sitnice riješe doma, a još sam ih htio uzeti i za zatvaranje balkona u potpunosti i to sam im i rekao ali nikako doći!!!
Godinu i pol obećanja na telefon da će doći na izmjeru i još nisu stigli? Zvao preko 10 tak puta ali uzalud.

Firma se zove Inoprem i ne bih od njih više ništa uzimao, hvala Bogu da mi stolarija traje jer badave mi i garancija na istu kada ne možeš doći do njih, ako i dođeš ljubazno ti vele doći će na izmjeru drugi tjedan i definiraju vrijeme, tražim izlaz s posla da bih došao doma u određeno vrijeme i zove me njihova djelatnica da dečki imaju gužvu pa danas ne stignu, a ja taman otključavam vrata stana!?

Eto ovo je moje pomalo negativno iskustvo, ali dobro pogledajte ko i kako vam ugrađuje, to mi se čini sada puno bitnije nego da li će me prozor koštati 5000kn ili 5450kn.

pozdrav
mrs is offline  
Old 06.12.2013., 19:58   #4911
Quote:
mrs kaže: Pogledaj post
pozdrav

da odgovorim okvirno,

nije velika razlika u novcima, najveća razlika je u tome ko ti to montira i kakva je usluga onih što montiraju.


Konkretno uzeo sam salamander3d kada sam adaptirao stan prije dvije godine, uzeo kompletnu pvc stolariju.
Zatvorio 3 sobe sa novim pvc-om, kao i cijelu stijenu na loggi(proširivao sam kuhinju na loggi-u) koja nije baš mala, zatim dio nekakve ostave na dio koji spaja balkon sa loggi-om itd.
Poanta priče, majstori odradili tak, tak. Sa gazdom dogovoreno više detalja i konkretnih stvari, majstori o tome pojma nemaju i sve skupa dosta šlampavo odrađeno.
Stolarija sama je ok, ali mnoge stvari su trebale biti drukčije napravljene.

Cijena je bila povoljna, plačeno predračunom pola, pola isti dan nakon ugradnje.
Sada već godinu i pol dana pokušavam dobiti te iste da mi neke sitnice riješe doma, a još sam ih htio uzeti i za zatvaranje balkona u potpunosti i to sam im i rekao ali nikako doći!!!
Godinu i pol obećanja na telefon da će doći na izmjeru i još nisu stigli? Zvao preko 10 tak puta ali uzalud.

Firma se zove Inoprem i ne bih od njih više ništa uzimao, hvala Bogu da mi stolarija traje jer badave mi i garancija na istu kada ne možeš doći do njih, ako i dođeš ljubazno ti vele doći će na izmjeru drugi tjedan i definiraju vrijeme, tražim izlaz s posla da bih došao doma u određeno vrijeme i zove me njihova djelatnica da dečki imaju gužvu pa danas ne stignu, a ja taman otključavam vrata stana!?

Eto ovo je moje pomalo negativno iskustvo, ali dobro pogledajte ko i kako vam ugrađuje, to mi se čini sada puno bitnije nego da li će me prozor koštati 5000kn ili 5450kn.

pozdrav
Shvaćam da je montaža jako bitna, uz pretpostavku da se jednako kvalitetno postave ove dvije vrste stolarije, mene zanima s obzirom na proizvođača, koji se više preporuča i zašto.
luna103 is offline  
Old 06.12.2013., 22:48   #4912
Nekvalitetna ugradnja upropastit će i najbolju stolariju, a preko 90% novopostavljene stolarije je neispravno ugrađeno.
NafNaf is offline  
Old 07.12.2013., 14:43   #4913
Quote:
luna103 kaže: Pogledaj post
Shvaćam da je montaža jako bitna, uz pretpostavku da se jednako kvalitetno postave ove dvije vrste stolarije, mene zanima s obzirom na proizvođača, koji se više preporuča i zašto.
nisam vidio da ste naveli proizvodjaca stolarije,samo vrstu profila koji su svakako za preporuciti,birajte prema profesionalnosti firme ili prema cijeni.
pvcprofil is offline  
Old 07.12.2013., 16:20   #4914
Quote:
pvcprofil kaže: Pogledaj post
nisam vidio da ste naveli proizvodjaca stolarije,samo vrstu profila koji su svakako za preporuciti,birajte prema profesionalnosti firme ili prema cijeni.
Proizvođači su uistinu renomirani, za jedne i druge smo čuli samo pohvale u vezi isporuke i postavljanja.
luna103 is offline  
Old 08.12.2013., 02:52   #4915
Da li mozda netko zna gdje se u maloprodaji moze nabaviti plasticni nastavak koji dolazi na rub prozora ima šifru:640066W 643066sw aluplast?
Od firme koja mi je postavlja prozore prije 6 godina nema koristi jer nemaju mi namjeru to mijenjat.

Taj plasticni nastavak se serafima stavlja na profil od prozora a isti je dosta slabe kvalitete te puca.

Unaprijed hvala ako netko zna stvarno bi mi pomoglo.
samoneo is offline  
Old 09.12.2013., 11:56   #4916
Quote:
samoneo kaže: Pogledaj post
Da li mozda netko zna gdje se u maloprodaji moze nabaviti plasticni nastavak koji dolazi na rub prozora ima šifru:640066W 643066sw aluplast?
Od firme koja mi je postavlja prozore prije 6 godina nema koristi jer nemaju mi namjeru to mijenjat.

Taj plasticni nastavak se serafima stavlja na profil od prozora a isti je dosta slabe kvalitete te puca.

Unaprijed hvala ako netko zna stvarno bi mi pomoglo.
Pokusaj u Ze-ma.
mrgud34 is offline  
Old 09.12.2013., 21:13   #4917
mrgud34 fala puno na odgovoru.
samoneo is offline  
Old 12.12.2013., 14:07   #4918
Bok,

u procesu sam nabave PVC stolarije pa bih molio ponude u inbox.
Radi se terasi s tri otvora.
Dimenzije otvora su 300*230.
Donji dio (100 cm) bi bila ispuna.Na to idu prozori 130 cm visine.

Opcija 1

1.Ispuna 300*100 - 3 kom
2.Klizni prozor 200*130cm - 3kom
3.Fixer 100*130 cm - 3 kom
4.Trokut staklo za ispod krova - fixer 300*130 (max visina), kosina cca 30 stupnjeva.


Opcija 2

1.Ispuna 300*100cm - 3 kom
2.Okretno-zakretni prozor 300*130cm - 3kom


Plaćanje u gotovini.

Hvala unaprijed!
deksonja is offline  
Old 13.12.2013., 19:29   #4919
Dvoumim se između dvije ponude, pa molim pomoć. Dali su ti profili više/manje isti po kvaliteti ili ne...?

1) DETALJI
Profil PVC: Streamline 76 - Salamander (Štok 68 bijeli STREAMLINE Eco, Krilo 80 bijelo ravno STREAMLINE Eco)
Boja: Bijela Boja brtve: Crna
Staklo: TOPTHERM 24 Th (1)
Okov: WINKHAUS activPilot SL, EXAKT 180mm
Lamele: Lamela bijela
Ostalo: Poluoliva bijela, Izolacija rolet kutije

2) DETALJI
Profil : VEKA AG - Njemačka
Sistem : Topline, 5 komora, ugradbena širina 70 mm
Materijal : PVC-tvrdi, prema DIN 7748, homogeno obojan
Ojačanje : vruće cinkani čelik
Okov : MACO i Schuring - protuprovalni
Staklo : IZO 4+16+4 LOW-e, Ug = 1.3 W/m2K, 32 dB, uz mogućnost ugradnje bilo kojeg IZO stakla
user02 is offline  
Old 14.12.2013., 00:05   #4920
Quote:
user02 kaže: Pogledaj post
Dvoumim se između dvije ponude, pa molim pomoć. Dali su ti profili više/manje isti po kvaliteti ili ne...?

1) DETALJI
Profil PVC: Streamline 76 - Salamander (Štok 68 bijeli STREAMLINE Eco, Krilo 80 bijelo ravno STREAMLINE Eco)
Boja: Bijela Boja brtve: Crna
Staklo: TOPTHERM 24 Th (1)
Okov: WINKHAUS activPilot SL, EXAKT 180mm
Lamele: Lamela bijela
Ostalo: Poluoliva bijela, Izolacija rolet kutije

2) DETALJI
Profil : VEKA AG - Njemačka
Sistem : Topline, 5 komora, ugradbena širina 70 mm
Materijal : PVC-tvrdi, prema DIN 7748, homogeno obojan
Ojačanje : vruće cinkani čelik
Okov : MACO i Schuring - protuprovalni
Staklo : IZO 4+16+4 LOW-e, Ug = 1.3 W/m2K, 32 dB, uz mogućnost ugradnje bilo kojeg IZO stakla
Tko nudi pod 1 a tko pod 2? Ako je pod 2 Iveta, lagano ih odjebi. Po osobnom iskustvu.
mrgud34 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.