Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2017., 07:55   #61
Quote:
a-vatar kaže: Pogledaj post
Noćas prva epizoda.
totalni sci-fi, imaš temporal rift u dnevnoj sobi?
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:07   #62
Sarkazam.

Trebala je biti dok nije odgođena.
a-vatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:54   #63
Ne razumijem zašto od Star Trek Enterprise-a uvijek moraju radnju smještat ili prije TOS-a ili neposredno poslije ? Pa onda naravno mrse sami sebi račune timelineom pa moraju izmišljat alternativne dimenzije.

Zar je tako teško napraviti serijal smješten nakon Voyagera pa da imaju odriješene ruke i prazno platno ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:01   #64
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zašto od Star Trek Enterprise-a uvijek moraju radnju smještat ili prije TOS-a ili neposredno poslije ? Pa onda naravno mrse sami sebi račune timelineom pa moraju izmišljat alternativne dimenzije.

Zar je tako teško napraviti serijal smješten nakon Voyagera pa da imaju odriješene ruke i prazno platno ?
A valjda će im dosaditi ove sapunice s timelineom za serijal-dva pa ćemo valjda opet nekad imati normalnu seriju.
Ja mislim da oni komotno mogu ići serijom negdje do 30. stoljeća kad je izumljen vremeplov. (Ne sviđa mi se Star Trek u kojem bi posada bila vremenski putnici). Ako bi išli vremenom u seriji kako se kod nas gledatelja mijenja vrijeme, imamo komotno otvorenih još 500 godina snimanja serije. Koliko vidim, Voyager je završen 2378. godine. Da sad snime neku normalnu seriju, taman komotno mogu početi s radnjom 2394. g.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:42   #65
Anketa o vremenskom razdoblju nove serije.

Ja sam osobno očekivao (i nadao se) da će nova serija biti smještena u budućnosti nakon 24. st., možda na nekom brodu s eksperimentalnim pogonom koji bi omogućio odlazak u drugu, susjednu galaksiju (to doduše možda malo podsjeća na Voyager, ali bi bilo zapravo više nalik TNG-u ili TOS-u). Po mom mišljenju takav bi koncept bio u skladu s Trek filozofijom "hrabro ići kamo još nijedan čovjek nije išao" i "kretanja naprijed". Međutim, producenti su se očito odlučili za jednu vrstu eksploatacije uspjeha novih kino filmova (koji su zapravo obični akcijski blokbusteri) i smjestili seriju u već relativno dobro poznat (pre) TOS ambijent. Ja iskreno nisam očekivao ponovnu prequel seriju. Ali očito da u tom Trek razdoblju ne manjka na konfliktu, a to je upravo ono što održava dramu i radnju serije. Bez konflikta nema ni drame (DS9 4-7 sezona, 4. sezona ENT-a itd.). Konflikt, pa i rat, ono je što donosi gledanost. To je činjenica. A iz onoga što je dosad poznato, čini se da će nova serija biti smještena upravo usred nekog konflikta. Nema sumnje da kvalitetnog konflikta može biti i u post-VOY razdoblju, ali se ovdje očigledno gledalo da se privuče već dobar dio privrženih fanova, ali prije svega i pridobije nove (koji su tek nakon gledanja ovih filmova "upoznali" Star Trek), tako da je ovo trenutno za većinu jedan relativno dobro poznat teritorij. To je valjda, među ostalim, logika kojom su se vodili producenti pri koncipiranju nove Star Trek serije.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:43   #66
Npr. novi brod u nove avanture šalje Admiral Kim i želi im sreću između ostalog dobijemo uvid u to što se dogodilo sa posadom Voyagera i spremni smo za novi serijal.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:53   #67
Quote:
a-vatar kaže: Pogledaj post
Trebala je biti dok nije odgođena.
he he futur imperfekt
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:49   #68
Prva službena fotografija serije koju je CBS jutros objavio.

https://pbs.twimg.com/media/DABgfF9VwAAlDvH.jpg:large

Može se uočiti da oboje na sebi nose komunikator, a Sonequa Martin-Green (Number One) nosi i trikorder.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:46   #69
Evo i trailera

https://www.youtube.com/watch?v=f8mesUEFjas
Garak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 12:53   #70
Daje JJ osjećaj umjesto Gene.

Sad je idiotski da Enterprise i Voyager izgledaju zastarjelo naspram Discoverya. To bi sve bilo izbjegnuto da je radnja smještena poslije Voyagera. To su tako jednostavne stvari da naprosto ne mogu vjerovati.

Očito žele da serija ima više sa filmovima JJ Abramsa nego sa Gene-om. Uredu, treba im novi fan base, razumijem, tu su da zarade, ali onda imaš recept da možeš raditi šta hoćeš sa Star Trekom samo da ga smjestiš u pravi timeline i oni ga vraćaju prije TOS-a. Meni totalno neshvatiljivo.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:25   #71
Poster

Još par fotografija.


Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Daje JJ osjećaj umjesto Gene.

Sad je idiotski da Enterprise i Voyager izgledaju zastarjelo naspram Discoverya. To bi sve bilo izbjegnuto da je radnja smještena poslije Voyagera. To su tako jednostavne stvari da naprosto ne mogu vjerovati.

Očito žele da serija ima više sa filmovima JJ Abramsa nego sa Gene-om. Uredu, treba im novi fan base, razumijem, tu su da zarade, ali onda imaš recept da možeš raditi šta hoćeš sa Star Trekom samo da ga smjestiš u pravi timeline i oni ga vraćaju prije TOS-a. Meni totalno neshvatiljivo.
Definitivno ima odredjeni "JJ-vibe". :/
Da, nažalost čini se da ima tih elemenata.
Ostaje se samo nadati da je to prividno, a ne i sadržajno tako.

Što se estetike tiče, most izgleda modernije nego onaj od Voyagera i Ent-E... kao da je post-VOY/FC. Tipični prequel sindrom, gdje prošlost izgleda modernije nego budućnost. :/

Nažalost uočavaju se odredjene sličnosti izmedju interijera/tehnologije broda i interijera/tehnologije reboot filmova. Doduše most nije ni blizu ružan poput onog "Apple" mosta iz JJ filmova, ali neki detalji (konzole, zaslon) suviše sliče na one iz filmova. A i Klingonci izgledaju neobično slično onima iz reboot filma. Očito je da se time nastoji stvoriti jedna poveznica s reboot filmovima. Još jedno udaljavanje od klasičnog Treka je stavljanje pjesme u trailer (??) (ako izuzmemo Enterprise koji je imao pjesmu kao main theme). To su sve minusi.

S pozitivne strane, glumci su dobri (Michelle Yeoh, Sonequa Martin) i na prvi pogled nema pretjerane, patetične glume (tzv. overacting) koja je karakteristična za reboot filmove. Specijalni efekti i scenografija se čine ok.

No, ironično, u traileru se ne pojavljuje ni USS Discovery niti njegov kapetan Lorca (Jason Isaacs), jedino USS Shenzhou. (doduše glavni lik serije je mlada prva časnica, ovo valjda služi kao uvod)

U globalu trailer mi ne daje neku pozitivnu vibru tipičnu za Trek. Kako bi rekli "I got mixed feelings". Ostaje dalje za vidjeti.

p.s. 1. sezona će imati 15 epizoda, a ne 13 kako je prethodno rečeno.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:51   #72
Mislim da je u traileru sve iz pilot epizode.

Theme song će biti "klasična" ST, to sam mislim čitao da je onaj orkestar napravio pjesmu. Neću suditi po minuti viđenog, ali svidjelo mi se ili ne, gledati ću u svakom slučaju.

Ne patim od nostalgije, svjestan sam i da je TNG imao loš početak i dosta loših epizoda, Voyager još više, a Enterprise da ne spominjem, ali opet sam ih sve pogledao i opet bih, tako ću i ovo.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 18:57   #73
Pogledo sve tng, voyager i ds9 po par puta, ovaj novi discovery po traileru se čini dosta loš u stilu modernih blockbustera sto je isfurano i dosadno po mom mišljenju, puno specijalnih efekata i sl , dosta loše a niti blizu startreka u 90tima!
007_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 00:15   #74
ne kužim time line

ovo je znači prije Kirka, a poslije Enterprisea?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:01   #75
Quote:
007_ri kaže: Pogledaj post
Pogledo sve tng, voyager i ds9 po par puta, ovaj novi discovery po traileru se čini dosta loš u stilu modernih blockbustera sto je isfurano i dosadno po mom mišljenju, puno specijalnih efekata i sl , dosta loše a niti blizu startreka u 90tima!
Bitno da si ti već gledao tu seriju koja nije ni izašla i da ti se ne sviđa. Aj ne lupaj gluposti i pričekaj da serija izađe pa komentiraj.
a-vatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 20:31   #76
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ne kužim time line

ovo je znači prije Kirka, a poslije Enterprisea?

Pod Enterprise misliš Archerov (onaj prije svih) ? Onda da. Uglavnom mislim da je radnja 10tak ili 20tak godina prije Kirkovog Enterprisea
__________________
Poskočica
.. i neznam kako razum može ljubavi odoljeti ...
earl Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:28   #77
Malo je teže očekivati da će ikoja nova ST serija imati isti duh kao serije iz 90-ih. Mogli su barem prikazati ljudsko-romulanski rat, ali vidim da su klingonci isto u igri. Žao mi je da se radnja odvija u JJ-verzumu, ali šta se može...nove generacije
__________________
"The truth is usually just an excuse for a lack of imagination." -- Garak
Gul Remal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 13:16   #78
Quote:
Gul Remal kaže: Pogledaj post
Malo je teže očekivati da će ikoja nova ST serija imati isti duh kao serije iz 90-ih. Mogli su barem prikazati ljudsko-romulanski rat, ali vidim da su klingonci isto u igri. Žao mi je da se radnja odvija u JJ-verzumu, ali šta se može...nove generacije
JJ-space ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 09:04   #79
Modernizirali su seriju ST.
Nekima to ne sjeda. Meni osobno bi smetalno da nisu modernizirali i pokušali nešto novo.
ST nije "rađenje jednog te istog po ustaljenom obrascu bez rizika".
Staze koje ST krči nisu one u svemiru, nego one naše političke. Klingonci, Romulanci i Cardashianci nisu alieni, nego kulture tu kod nas.
Novi ST mora prikazati novi odnos prema kulturizmu, a ne onaj iz 60tih ili 90setih.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 04:04   #80
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zašto od Star Trek Enterprise-a uvijek moraju radnju smještat ili prije TOS-a ili neposredno poslije ? Pa onda naravno mrse sami sebi račune timelineom pa moraju izmišljat alternativne dimenzije.
Jer nemaju muda i/ili dovoljno kreativnosti.

Quote:
Gul Remal kaže: Pogledaj post
Malo je teže očekivati da će ikoja nova ST serija imati isti duh kao serije iz 90-ih. Mogli su barem prikazati ljudsko-romulanski rat, ali vidim da su klingonci isto u igri. Žao mi je da se radnja odvija u JJ-verzumu, ali šta se može...nove generacije
Radnja je u primarnom timeline-u.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.