Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2011., 12:55   #601
Quote:
evey kaže: Pogledaj post
A jel ti iscjedak u zadnjem tromjesečju bio onako vodenast i mliječni?
Mene i dalje pere panika od curenja plodne vode iako kažu da je plodna prozirna skroz, spomenula sam to ginu, al nije baš reagirao, a na uzv-u ima dovoljno plodne vode.
Ima navodno u ljekarnama za kupit nekakvi ulošci koji se stave pa se pokaže na njima da li curka plodna vodia ili je to običan iscjedak. Ne znam kako se to zove. Ja uguglala i našla sam ovo
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 18:20   #602
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Drage forumašice,

trebao bi mi vaš savjet i vaše iskustvo jer imam pitanje.

Da li je normalno da se u jako ranoj trudnoći (5-6 tjedana) pojavljuje svjetlo žuti iscjedak? Negdje sam na internetu čitala da je to tzv. sunčani iscjedak ali to nigdje više nisam čula o tome, pa me zanima da li vi što znate o tome.
Znam da bi možda trebala kod ginekologa, ali to želim još malo prolongirat bar do 8-9 tjedna jer sam u prvoj trudnoći išla u 6-tom tjednu i vidjela se samo gestacijska vrećica bez ploda. Izludila sam do 9-tog tjedna. Plod se i dalje nije pojavio i morala sam na kiretažu.

Tako da me ovaj put malo strah pregleda, i htjela bi to napravit kad budem sigurna da se plod definitivno trebao razvit. Jer ona iščekivanja me ubijaju.

Ali da se vratimo. Što mislite o tom žućkastom iscjetku?
Ima vec dosta odgovora ali samo da kazem da je normalno.Ja sam imala vise od jedne trudnoce i u svakoj se desavalo. A pogotovo nakon mnogo kretanja.Nije to bilo jako,ali dovoljno da primjetim jednom na par dana i da se zapitam sto je.Dali se zove suncani ili sto je to,neznam,i dali uopce pricamo o istom ali ono o cemu pricam ja je posve normalno.Naravno opet kazem u jako jako jako malim kolicinama...za koje ne treba cak niti najtanji ulozak.Doduse meni je zasmetalo pa sam iz proste higijene onako opcenito koristila najtanje uloske.Njih i inace koristim bez obzira na trudnocu ili ne.Jednostavno se osjecam cisce. Znaci,ako pricamo o istom-normalno je.Druge odgvore nisam citala...tako da se izvinjavam ako se radi o necem drugom.
NorthernLight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 15:22   #603
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ima navodno u ljekarnama za kupit nekakvi ulošci koji se stave pa se pokaže na njima da li curka plodna vodia ili je to običan iscjedak. Ne znam kako se to zove. Ja uguglala i našla sam ovo
Tih uložaka više nema u Hr, tako su mi rekli nakon par dana potrage po zg ljekarnama koje su na poisu na toj stranici.
Meni i dalje iscjedak isti, na gaćicama u sredini bijelo i malom gušće, a okolo mokro, užas-pola dana samo iscjedak promatram.
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 16:03   #604
Quote:
evey kaže: Pogledaj post
Tih uložaka više nema u Hr, tako su mi rekli nakon par dana potrage po zg ljekarnama koje su na poisu na toj stranici.
Meni i dalje iscjedak isti, na gaćicama u sredini bijelo i malom gušće, a okolo mokro, užas-pola dana samo iscjedak promatram.
Pa ne znam kaj bi ti rekla, ali ja se znam uznojiti tak da mi gaćice slično izgledaju
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 22:00   #605
Quote:
evey kaže: Pogledaj post
Tih uložaka više nema u Hr, tako su mi rekli nakon par dana potrage po zg ljekarnama koje su na poisu na toj stranici.
Meni i dalje iscjedak isti, na gaćicama u sredini bijelo i malom gušće, a okolo mokro, užas-pola dana samo iscjedak promatram.
i ja imam isti takav iscjedak.. u početku je bio žučkasti a sad zadnjih tjedana je tak malo bijelog i a okolo mokro.. na bijelo sam se navikla a ovo mokro sam se u prvi mah prepala da nije plodna voda.. bila sam kod ginekologice na pregledu i ona veli da je sve ok.. imam nešto malo gljivica i dala mi vaginalete u slučaju da se iscjedak jako pojača..
koliko si ti trudna? ja sam danas 30+4
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 22:23   #606
I meni se to isto dogada...I malo me frka kod ginicke necu uskoro,na pregledu prije tjedan dana je bilo sve ok,isto tako i u bolnici normalna kolicina plodne vode..Svejedno napravila urinokulturu..
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 08:57   #607
Ja sam danas 29+2. Urinokulturu sam radila dva puta, oba puta sterilna tako da mislim da s tim nema veze.
A ne preostaje mi ništa drugo nego čekati idući ultrazvuk za 2 tjedna, a možda se naručim i ranije ako me opet uhvati panika-kriza.
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 11:30   #608
Ma ja sam cesto prije trudnoce ( a i u trudnoci ) sa upalama,bakterijama i sl. Pa se uzasno bojim tih infekcija.. A vidjet cemo..
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 12:51   #609
ajme i ja sam LUDA više sa tim vodenastim iscjetkom. već 2 tjedna mi dobro curi, na dane. jutros sam imala bh kontrakcije, nakon njih bebe lupaju sve u 16, a gaćice su bile dobro mokre. ko kad spojiš palac i kažiprst - tolika mokra fleka. u početku bez boje, kad se osušila žućkasta.
nadam se da su mi izudarale mjehur pa da je to mokraća iscurila, ne znam više, luda sam...
danas sam 29 plus 2 blizanačke trudnoće.

pregled mi je za tjedan dana, u petak, a ginić udaljen 120 km (i bolnica). ne da mi se dizat paniku sa jedne strane, a nikad sebi ne bi oprostila da se neki bed dogodi a ja nisam reagirala.

kaj bi vi napravile da ste na mom mjestu?
žao mi je što tih uložaka više nema...
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 22:48   #610
Quote:
fuzzy73 kaže: Pogledaj post
ajme i ja sam LUDA više sa tim vodenastim iscjetkom. već 2 tjedna mi dobro curi, na dane. jutros sam imala bh kontrakcije, nakon njih bebe lupaju sve u 16, a gaćice su bile dobro mokre. ko kad spojiš palac i kažiprst - tolika mokra fleka. u početku bez boje, kad se osušila žućkasta.
nadam se da su mi izudarale mjehur pa da je to mokraća iscurila, ne znam više, luda sam...
danas sam 29 plus 2 blizanačke trudnoće.

pregled mi je za tjedan dana, u petak, a ginić udaljen 120 km (i bolnica). ne da mi se dizat paniku sa jedne strane, a nikad sebi ne bi oprostila da se neki bed dogodi a ja nisam reagirala.

kaj bi vi napravile da ste na mom mjestu?
žao mi je što tih uložaka više nema...
Probaj vidjet kako ce bit sutra ali ja bi svakako nazvala ginica u ponedeljak...
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 00:00   #611
Vaginalete u trudnoci??

Nisam bas znala gdje bih postavila ovo pitanje, jer sam rijetko na ovom forumu.
Evo ovako....Ja sam u 6-toj nedelji trudnoce i papa test je pokazaao - 3a, pa mi je doktorka dala neopenotran... Ja sam juce vec stavljala vaginaletu,ali nisam nista pitala, niti sam citala uputstvo i sad vidim da pise da se ne smiju koristiti do 3.mjeseca... Ne znam sta da radim, juce sam pocela?? Doktorku nisam uspjela dobiti, pa da li da nastavim, ne znam....
Alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 10:40   #612
Quote:
fuzzy73 kaže: Pogledaj post
ajme i ja sam LUDA više sa tim vodenastim iscjetkom. već 2 tjedna mi dobro curi, na dane. jutros sam imala bh kontrakcije, nakon njih bebe lupaju sve u 16, a gaćice su bile dobro mokre. ko kad spojiš palac i kažiprst - tolika mokra fleka. u početku bez boje, kad se osušila žućkasta.
nadam se da su mi izudarale mjehur pa da je to mokraća iscurila, ne znam više, luda sam...
danas sam 29 plus 2 blizanačke trudnoće.

pregled mi je za tjedan dana, u petak, a ginić udaljen 120 km (i bolnica). ne da mi se dizat paniku sa jedne strane, a nikad sebi ne bi oprostila da se neki bed dogodi a ja nisam reagirala.

kaj bi vi napravile da ste na mom mjestu?
žao mi je što tih uložaka više nema...
Je i ovo moje bude žućkasto kad se osuši i mene muče još uz to te kontrakcije. Mogu te jedino utješiti s tim što sam ja taj iscjedak prijavila ginu i gledao je pl vodu na ultrazvuku i rekao da je "količina" uredna.
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 10:45   #613
Quote:
Alga kaže: Pogledaj post
Nisam bas znala gdje bih postavila ovo pitanje, jer sam rijetko na ovom forumu.
Evo ovako....Ja sam u 6-toj nedelji trudnoce i papa test je pokazaao - 3a, pa mi je doktorka dala neopenotran... Ja sam juce vec stavljala vaginaletu,ali nisam nista pitala, niti sam citala uputstvo i sad vidim da pise da se ne smiju koristiti do 3.mjeseca... Ne znam sta da radim, juce sam pocela?? Doktorku nisam uspjela dobiti, pa da li da nastavim, ne znam....
Probaj nazvati neku bolnicu tj hitnu pa pitaj ili pričekaj sutra pa opet nazovi svoju dr. Ali valjda ti ne bi to dala ako zna da šteti.
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 12:50   #614
meni su u bolnici prepisali neke vaginalete i kad sam dosla kod svoga doktora rekao je ni slucajno to koristiti u trudnoci, i u uputama pise da se ne preporuca trudnicama. nazvala sam u drugu bolnicu i privatnika, jedni su rekli NE, drugi da mogu, ja ih nisam koristila.
lamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 12:55   #615
a što sa blagim žućkastim iscjetkom u 16tt? nema mirisa niti ništa... čekam sutra nalaze briseva ali pretpostavljam da su iscjetci normalni u trudnoći.... do prije tjedan dana sam bila na utrićima pa samo imala stalno od njega iscjetke..ali ovaj je defintivno žućkastiji...

sad u četvrtak mi je rekao doc da je kolekcija plodne vode uredna..
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 13:02   #616
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
a što sa blagim žućkastim iscjetkom u 16tt? nema mirisa niti ništa... čekam sutra nalaze briseva ali pretpostavljam da su iscjetci normalni u trudnoći.... do prije tjedan dana sam bila na utrićima pa samo imala stalno od njega iscjetke..ali ovaj je defintivno žućkastiji...

sad u četvrtak mi je rekao doc da je kolekcija plodne vode uredna..
Meni je od početka ove trudnoće ( a i prije) isto takav žućkast iscjedak, a brisevi su mi bili uredni sa 7-8 tjedana i to me posebno više ne živcira....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 13:08   #617
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Meni je od početka ove trudnoće ( a i prije) isto takav žućkast iscjedak, a brisevi su mi bili uredni sa 7-8 tjedana i to me posebno više ne živcira....
thnx tako sam i pretpostavila ali reko da pitam
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 13:21   #618
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
a što sa blagim žućkastim iscjetkom u 16tt? nema mirisa niti ništa... čekam sutra nalaze briseva ali pretpostavljam da su iscjetci normalni u trudnoći.... do prije tjedan dana sam bila na utrićima pa samo imala stalno od njega iscjetke..ali ovaj je defintivno žućkastiji...

sad u četvrtak mi je rekao doc da je kolekcija plodne vode uredna..
ja stalno imam žuti, bijeli ili prozirni iscjedak...ponekad je baš jako žut, ko boja, hm, starog zlata... a brisevi svježe napravljeni, baš zbog toga, i uredni...
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 13:57   #619
pozdrav cure, trenutno sam u 14.tjednu trudnoce i konstantno imam lagano krvarenje i kad krvi nestane onda se danima proteze smedji iscjedak, skoro pa crni i kad to prestane, danima nebude nista i onda opet krv, pa smedji iscjedak pa tamni....i tako u krug, na zivcima vec polako postajem dosta tanka, ovo mi je 4.trudnoca, prva zavrsila spontanim u 7.tjednu, druga carski rez, imam sincica od 2 godine, i onda opet spontani u 6.tjednu i sad opet krvarenje...na pregledima sam bila vec milijun puta, svaki put nalaz u redu i nitko mi nemoze objasniti zasto mi se ovo stalno dogadja?!
je li moguce da nakon ovih spontanih koji je svaki zavrsio kiretazom i nakon carskog reza maternica je dosta osjetljiva, pa pucaju ti kapilarcici ili sto se to vec dogadja? tako bi se napokon htjela opustiti i uzivati ali bas kad sam pomislila da je kriza prosla kad sam usla u 4.mjesec ja opet prokrvarim u 14.tjednu...pijem duphaston 3 puta na dan i normabel po potrebi, ali normabel ne pomaze, stalno sam u strahu, u grcu, samo cekam da se nesto lose dogodi jer previse sam loseg iskustva imala sa svakom trudnocom i evo sad i sa ovom...
Inda84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 17:37   #620
Quote:
Inda84 kaže: Pogledaj post
pozdrav cure, trenutno sam u 14.tjednu trudnoce i konstantno imam lagano krvarenje i kad krvi nestane onda se danima proteze smedji iscjedak, skoro pa crni i kad to prestane, danima nebude nista i onda opet krv, pa smedji iscjedak pa tamni....i tako u krug, na zivcima vec polako postajem dosta tanka, ovo mi je 4.trudnoca, prva zavrsila spontanim u 7.tjednu, druga carski rez, imam sincica od 2 godine, i onda opet spontani u 6.tjednu i sad opet krvarenje...na pregledima sam bila vec milijun puta, svaki put nalaz u redu i nitko mi nemoze objasniti zasto mi se ovo stalno dogadja?!
je li moguce da nakon ovih spontanih koji je svaki zavrsio kiretazom i nakon carskog reza maternica je dosta osjetljiva, pa pucaju ti kapilarcici ili sto se to vec dogadja? tako bi se napokon htjela opustiti i uzivati ali bas kad sam pomislila da je kriza prosla kad sam usla u 4.mjesec ja opet prokrvarim u 14.tjednu...pijem duphaston 3 puta na dan i normabel po potrebi, ali normabel ne pomaze, stalno sam u strahu, u grcu, samo cekam da se nesto lose dogodi jer previse sam loseg iskustva imala sa svakom trudnocom i evo sad i sa ovom...
Žao mi je zbog loših ranijih spontanih te si zbog toga u biti rizična. Može se raditi o polipu, može biti donji rub posteljice koji se rastom maternice pomiče prema gore, može biti i površinsko krvarenje sa grlića maternice.... i nisam sve pobrojala što može biti. Dakle, nemaš kaj drugo nego strogo mirovati, uzimati lijekove i ići na kontrole. I previše pregledavanja ne valja.
I ja sam baš u tim tjednima krenila s nekakvom oskudnom sukrvicom i ne znam o čemu se radilo. Dođe, svježa, traje jedan dan pa prestane, pa par dana nema, pa opet.... Zaključak mog ginića je bio da je to površinsko krvarenje sa grlića maternice u mom slučaju. I ja sam na Duphastonu kao ti...Drži se. Kod kog se kontroliraš? Možda da potražiš drugo mišljenje?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.