Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2006., 21:12   #181
Quote:
matijaxxx kaže:
ma nemate pojma
Dobro si im odgovorio


idite na temu:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=25185

pa cete znati vise
Damir62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 00:09   #182
svi se natezu oko tog broda ko da je otic tako tesko a onaj ko ima volju da ode taj ce se i potrudit da sve sazna a ne da tu pisete svakakve gluposti.ja sam otisao i bilo mi je dobro.
matijaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 19:38   #183
Quote:
mitzy kaže:
Ja sam se raspitivala, ali mi se nije svidjelo što traže novce za neki tečaj spašavanja, pa za liječnički pregled, pa za kartu do Miami-a...
S kartu bi platila, ali ovo drugo je obaveza poslodavca zato mi se nisu svidjeli. Nudili su mi da će mi platiti, pa ja njima refundirati...
Probaj vidjeti kako ide prelo Londona, možda imaju drugačije uvjete...
I da, sretno jer će ti trebati.
Nemojte samo dati da vam Uspinjaca kupuje kartu!!!
Prijevara stoljeca. Imaju proviziju za popi****!
Najbolje je ako vec dobijete posao, otici po agencijama specijaliziranim za avio karte (Jumbo, Ulix, ...) i tamo se raspitati. Ili direktno u avio kompanijama. Garantirano je jeftinije od Uspinjace.
Carnival uvjetuje da dodjes s polozenim tecajem, ljecnicki uvjetuju sve kompanije, tako da to moras napraviti.
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:04   #184
Pozdrav svima!

Jel netko možda zna neku pouzdanu firmu za ukrcaj na kontenjeraša, a da nije gloptik i split ship managment, jer sam vec bio kod njih.

Hvala!
nikola61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:53   #185
QUOTEa ja trazim najpouzdaniju agenciju koja se nalazi u Zagreu...pa ako netko bilo sto zna....][/QUOTE]
Pouzdane jesu ,jer ćeš dobit ukrcaj ali na koje brodove ?!


http://www.cunard.com/
Ovo sam na brzinu našla pa pogledaj ,ovo su najbolji brodovi za radit

Zadnje uređivanje s-t-i-n-g : 12.12.2006. at 18:04.
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 15:32   #186
Quote:
nikola61 kaže:
Pozdrav svima!

Jel netko možda zna neku pouzdanu firmu za ukrcaj na kontenjeraša, a da nije gloptik i split ship managment, jer sam vec bio kod njih.

Hvala!

probaj ovdi http://www.dgs.hr/
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:07   #187
Hvala!
nikola61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:30   #188
Cunard Line
Attn: Human Resources
24303 Town Center Drive
Valencia, CA 91355

http://www.cunard.com/Hr/shipboard.asp
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 17:37   #189
Quote:
amanita kaže:
Trebam neke informacije vezane uz agencije koje zaposljavaju na cruiserima (Carnival, Celebrity Cruises..)...o stanju na brodovima, zaposlenjima i sl. znam podosta jer mi je buraz vec sedam godina na tim hotlecicima...e sad, mene samo zanima da li netko zna kakva je atmosfera u Uspinjaci ili onoj agenciji na Crnomercu (employment power)..koliko se ceka i o koliko svi ti pregledi, karta i sve to kosta....da li netko ima iskustva...naime, buraz mi je isao preko agencije u Londonu, a ja trazim najpouzdaniju agenciju koja se nalazi u Zagreu...pa ako netko bilo sto zna...hvala..

nekako mi jew cudno pitanje.... tvoj buraz to radi 7 godina... pa trebao bi bolje znati od ovih sto rade po agencijama...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 17:41   #190
Quote:
star kaže:
Opet ja. Zahvalan sam na dosadasnjim informacijama! Mozete li mi poredjati sledece poslove od najboljeg(najplacenijeg) do najgoreg... to su: bartender, barwaiter, cocktail waiter, bell man, deck steward, pool attendant, retail sales. to su neki poslovi koje bih mogao raditi...


Koliko se sjecam,
1. bartender
2. cocktail waiter/bar waiter
3. retail sales
4.dec steward/pool attendant/bell man
senseina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 14:31   #191
Quote:
dobardan kaže:
Da li je tko radio na takvim brodovima, kakvi su uvjeti, da li ima kakvih posebnih uvjeta koje moraš ispunjavati ( osim naravno da želiš raditi i znati engleski i možda još koji jezik).
Kolika je odprilike zarada i za koji posao se najbolje prijaviti?
Zna li netko od kuda početi s traženjem, ima li kakva agencija u Hr u koju se mogu javiti pa preko njih da idu razgovori za posao...
Čula sam da se ide u Sloveniju na razgovor, zatim valjda tjedan dana na obuku u Miami ( kartu platiš sam ali ti na prvoj plaći vrate lovu).
Čula sam samo dobre stvari o radu na takvim brodovima pa me baš zanimaju i vaša iskustva, na šta treba pripaziti i slično....

cuo sam da nema nikakve obuke jer ides odmah pod palubu medu sudove i tanjure...
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:13   #192
Imas agenciju u zagrebu, zove su uspinjača, pogledaj na netu, najbolje ti je možda ići za fotografa, odi tamo u agenciju i oni će ti sve reći, čak za tebe izmisliti radno iskustvo kako bi te ugurali na brod. nakon toga imaš razgovor sa frajerom iz amerike koji dolazi nekoliko puta godišnje. na prvom razgovoru nemoj spominjati da te bilo kaj veže za hrvatsku i to ti je to.

Znam sve iz osobnog iskustva, ja bio tamo.

Ali samo pazi jer rijetki su oni koji odu, odrade nekoliko ugovora i vrate se ziviti natrag u hrvatsku...

Sretno!!!
gorenemoze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 02:05   #193
pozdrav

da li netko zna neso o uvijetima rada na cruiserima (place, ugovori?), odnosi se na casnicki kadar. koje su firme top, solidne, slabije, i dostupne hrvatima?
lusson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 01:20   #194
pozdrav,

kad smo već kod cruisera, pa bio bi zahvalan na par objašnjenja vezano za časnički kadar na tim brodovima. kako se upada tamo, koje agencije krcaju nas hrvate i koji su uvjeti (ugovori i plače)? vjerujem da se uvjeti prilično razlikuju od firme do firme. je li uopće moguće zaobići naše agencije za ukrcaj?
da li se mi junior officers sa npr. tankera mozemo nadati poslu na putničkim brodovima? koje dobre cruise firme uzimaju takav kadar?

unaprijed hvala
lusson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 12:22   #195
Bio sam danas tamo u agenciji, ja bih radio u shopu. oni su mi dali popis svega
slike, životopis, putovnica, potvrde o nekažnjavanju, 2 preporuke , prije nego idem na razgovor.
sad...mene je frka da ja dam pare a na kraju ne odem tamo
piše da trebaju i neke preporuke...kaj ja mogu tražit svoju firmu preporuku kad radim prek sc-a kod njih, iskustva u prodaji imam ali nisam bio prijavljen.

što obuhvaća liječnički pregled? ja sam pitao da li mogu bit konobar, ali vele mi da ne mogu jer nemam iskustva...

molim sve koji znaju više da napišu tu ili na pm
soulcrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 15:47   #196
sve o pomorstvu, brodovima i sl.

evo da započmem ovu temu.
Vidim dosta ljudi misli da je raditi na brodu šala i avantura.
I ja sam mislia tako prije 14 godina i tek sada amo reć uživam. Ako vas
šta zanima ima nas dosta iskusnih pa pitajte!
anton_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 16:18   #197
Quote:
anton_split kaže:
evo da započmem ovu temu.
Vidim dosta ljudi misli da je raditi na brodu šala i avantura.
I ja sam mislia tako prije 14 godina i tek sada amo reć uživam. Ako vas
šta zanima ima nas dosta iskusnih pa pitajte!
evo ja san 4. nautike, sta mislis, da idem na brod , upisem visu pomorsku ili da mijenjam struku?
 
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 18:26   #198
white, nastavi skolovanje u struci ali budi spreman na rad, trud i veliko odricanje ako zelis ploviti.
crnokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 19:06   #199
Evo ja sam reka moderatoru da pribaci onaj topic sa Turizma ali kao podforum ovdje. Ako otvore podforum neka onda i ovaj topic pribace tamo da se "grupišemo"
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 19:09   #200
Quote:
white boy kaže:
evo ja san 4. nautike, sta mislis, da idem na brod , upisem visu pomorsku ili da mijenjam struku?
Otiđi 6 miseci na kadeturu pa vidi da li si za brod. Nakon toga obavezno upiši faks jer ti se ne isplati bez škole ić dalje.
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.