Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2008., 13:45   #61
i mene isto zanima kako se gleda kod mene ne razumijem se
meni je 7.kuca vladar mars otiso u 11.kucu u djevici mene privlace cvrsti muskarci i volim grubu al i njezan a godine jesu meni vazne mislim imala sam samo 2g. maldji il 2 stariji od mene il svoje vrsnkaje al da je 4-5 g. mladji od mene nikako
pa me zanima dali se sad mozda vidi iz karte kakav mi buduci partner g. ce imat

poz.
v4ga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 13:46   #62
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Ono sto meni izgleda upecatljivo i vazno kod musko-zenskih odnosa je

Idealan partner je netko ciji je ascedent u nasoj 7moj kuci i nas ascedent u njihovoj 7moj kuci.
Tako npr biku s podznakom jarca idealan partner bi bio rak s podznakom skorpiona plus ako je tu konjukcija njegovog marsa s njenom venerom to je ta kombinacija snova

Ako je pak obrnuto.. njezin mars u konjukciji s njegovom vererom e tu je zenska ta koja njega proganja.. i to skoro pa bolesno..
dobra konstatacija no pogrešna.
hoću reći- nije uvijek mjerodavna.

nazovimo to recimo- školskim primjerom- piše u svakoj knjizi; kad ideš gledat po derivatnim kućama- slaže se.. itd. nailazimo na mnoštvo potvrdnih zaključaka.
no nemora bit tako.. iz vlastitog nekog iskustva znam da se to često odnosi na prve veze u životu.
možda griješim..no ja sam vidjela takve sinastrije gdje je riječ o adolescentskim prvim ozbiljnim vezama i imale su tu kombinaciju.

kasnije se osoba u životu često "spremi" s nekim čiji ASC nema veze sa njezinim DCom.

tumačim to na način da se prve veze "izžive" kroz taj odnos ja-ti povezan sa ASC-DC.

to je samo moje mišljenje.. kozna- možda si ipak ti u pravu..
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 16:50   #63
istina može i ne mora.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 00:11   #64
Quote:
white_yellow_pink kaže: Pogledaj post
dobra konstatacija no pogrešna.
hoću reći- nije uvijek mjerodavna.

nazovimo to recimo- školskim primjerom- piše u svakoj knjizi; kad ideš gledat po derivatnim kućama- slaže se.. itd. nailazimo na mnoštvo potvrdnih zaključaka.
no nemora bit tako.. iz vlastitog nekog iskustva znam da se to često odnosi na prve veze u životu.
možda griješim..no ja sam vidjela takve sinastrije gdje je riječ o adolescentskim prvim ozbiljnim vezama i imale su tu kombinaciju.

kasnije se osoba u životu često "spremi" s nekim čiji ASC nema veze sa njezinim DCom.

tumačim to na način da se prve veze "izžive" kroz taj odnos ja-ti povezan sa ASC-DC.

to je samo moje mišljenje.. kozna- možda si ipak ti u pravu..
istina, ali ta kombinacija asc-dsc je uvijek neodoljivo privlacna, magicna, koliko njeznosti

al malo je previse samodostatna i infantilna
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 21:48   #65
Hm, hm, nešto sam malo čituckala i našla podatak da, ako su Sunce i Venera u Blizancima, skloniji ste mlađim muškarcima....meni je i Merkur u Blizancima...Mjesec mi je u Strijelcu...

Možda griješim, ali sve to me nekako upućuje na mlađahne dečkiće...

Ima nešto u tome...
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 14:06   #66
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
istina, ali ta kombinacija asc-dsc je uvijek neodoljivo privlacna, magicna, koliko njeznosti

al malo je previse samodostatna i infantilna
nije.
kod tebe možda je..
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:42   #67
mene su uvijek privlačili stariji.
a po pročitanom, trebali bi me privlačiti mlađi, ...Venera mi je u Vodenjaku, Mars u Ovnu, Saturn u Blizancima...

jedino...u 7. kući, koja počinje u Lavu ,ali obuhvaća cijelu Djevicu, imam Plutona u Vagi, ali udala sam se za stariju Djevicu s Plutonom u Djevici. možda je to?

zapravo, nakon svega što sam pročitala, imam dojam da si fino mogu objasniti svaku situaciju u karti onako kako mi paše.
sandy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 17:02   #68
Quote:
sandy_ kaže: Pogledaj post
mene su uvijek privlačili stariji.
a po pročitanom, trebali bi me privlačiti mlađi, ...Venera mi je u Vodenjaku, Mars u Ovnu, Saturn u Blizancima...

jedino...u 7. kući, koja počinje u Lavu ,ali obuhvaća cijelu Djevicu, imam Plutona u Vagi, ali udala sam se za stariju Djevicu s Plutonom u Djevici. možda je to?

zapravo, nakon svega što sam pročitala, imam dojam da si fino mogu objasniti svaku situaciju u karti onako kako mi paše.
Važno je proučiti položaj Venere u znaku i aspektima, Mjesec isto, te 7.kuću i njene vladare.
Tvoja Venera je Vodenjaku - znak kojem vladaju i Saturn i Uran, a Saturn je označitelj starijih, kakve ti Venera ima aspekte?
Što se tiče 7.kuće, vladari su znači Sunce i Merkur, u kojim su znacima i kako su aspektirani?
Stariji partner odnosno privučenost starijima dolazi od Saturnovog upliva na Veneru i 7.kuću.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 17:39   #69
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Važno je proučiti položaj Venere u znaku i aspektima, Mjesec isto, te 7.kuću i njene vladare.
Tvoja Venera je Vodenjaku - znak kojem vladaju i Saturn i Uran, a Saturn je označitelj starijih, kakve ti Venera ima aspekte?
Što se tiče 7.kuće, vladari su znači Sunce i Merkur, u kojim su znacima i kako su aspektirani?
Stariji partner odnosno privučenost starijima dolazi od Saturnovog upliva na Veneru i 7.kuću.
osim toga Jarac sam. Dakle Saturn mi je drugo ime? (ovo je kiseli osmjeh)


ovako: Venera u 1. kući
Venera u Vodenjaku
Venera u konjukciji s AC
Venera u trigonu s Uranom koji je u Vagi
Venera u trigonu s Mjesecom koji je u Vagi
Venera u sekstilu s jupiterom koji je u strijelcu
Venera u sekstilu s Merkurom koji je u Strijelcu

Mars u 2. kući u Ovnu
Mars u opoziciji s Mjesecom (u Vagi)
Mars u kvadratu sa Suncem ( u Jarcu)
Mars u opoziciji s Plutonom (u Vagi)
Mars u trigonu s MC (u Strijelcu)
Mars u trigonu s Neptunom ( u Strijelcu)
Mars u sekstilu s AC ( u Vodenjaku)

7. kuća počinje u Lavu, a završava u Vagi. Dakle, znak Djevice je umetnut. U toj 7. kući je Pluton u Vagi. Zar mogu smatrati i Merkur vladarem 7. kuće? Jel onda i Venera suvladar uz Sunce u toj 7. kući?

eto, kroz život su me isključivo privlačili (i privlače me) stariji muškarci. mudrost, inteligencija, karizma, iskustvo, neka nedokučivost...koju nisam ni pokušala naći kod mlađih.

zanimljivo mi je to što su mi baš sve planete raspoređene u zračnim i vatrenim znacima, osim Sunca.

baš sam se raspisala, nemojte zamjerit
sandy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 18:40   #70
Quote:
sandy_ kaže: Pogledaj post
osim toga Jarac sam. Dakle Saturn mi je drugo ime? (ovo je kiseli osmjeh)


ovako: Venera u 1. kući
Venera u Vodenjaku
Venera u konjukciji s AC
Venera u trigonu s Uranom koji je u Vagi
Venera u trigonu s Mjesecom koji je u Vagi
Venera u sekstilu s jupiterom koji je u strijelcu
Venera u sekstilu s Merkurom koji je u Strijelcu

Mars u 2. kući u Ovnu
Mars u opoziciji s Mjesecom (u Vagi)
Mars u kvadratu sa Suncem ( u Jarcu) Mars u opoziciji s Plutonom (u Vagi)
Mars u trigonu s MC (u Strijelcu)
Mars u trigonu s Neptunom ( u Strijelcu)
Mars u sekstilu s AC ( u Vodenjaku)

7. kuća počinje u Lavu, a završava u Vagi. Dakle, znak Djevice je umetnut. U toj 7. kući je Pluton u Vagi. Zar mogu smatrati i Merkur vladarem 7. kuće? Jel onda i Venera suvladar uz Sunce u toj 7. kući?

eto, kroz život su me isključivo privlačili (i privlače me) stariji muškarci. mudrost, inteligencija, karizma, iskustvo, neka nedokučivost...koju nisam ni pokušala naći kod mlađih.

zanimljivo mi je to što su mi baš sve planete raspoređene u zračnim i vatrenim znacima, osim Sunca.

baš sam se raspisala, nemojte zamjerit
Prilično jednostavno. Vrh 7.kuće ti se nalazi u Lavu, dakle vladar Sunce u Jarcu bio bio opis tvog partnera: mudrost, iskustvo, stariji...jer uz starije partnere veže se jarac i saturn.
Drugi vladar 7.kuće je Merkur jer ti je cijeli znak Djevice umetnut, Venera nije vladar 7.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 21:31   #71
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Prilično jednostavno. Vrh 7.kuće ti se nalazi u Lavu, dakle vladar Sunce u Jarcu bio bio opis tvog partnera: mudrost, iskustvo, stariji...jer uz starije partnere veže se jarac i saturn.
Drugi vladar 7.kuće je Merkur jer ti je cijeli znak Djevice umetnut, Venera nije vladar 7.
baš ti hvala na ovom osvrtu. nekada sam jako voljela jednu mušku Ribu . uopće ne znam kako je zalutao u moj svijet, ali ostavio je traga. ne vidim ga nigdje u svojoj karti. bio je 10 godina stariji. mislim, još uvijek je...jedna prekrasna osoba.
sandy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 18:39   #72
Citam ja prethodne postove i vidim 2p je kakve partnere privlacimo...Vladar mog drugog polja jeste unistena Venera + u 2p Mo 0 Pl u sco ..
..inace meni uglavnom prilaze mnogo stariji, ozenjeni i sl.
Felikitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 19:01   #73
Quote:
Felikitas kaže: Pogledaj post
Citam ja prethodne postove i vidim 2p je kakve partnere privlacimo...Vladar mog drugog polja jeste unistena Venera + u 2p Mo 0 Pl u sco ..
..inace meni uglavnom prilaze mnogo stariji, ozenjeni i sl.
Gdje si vidjela da 2. polje pokazuje kakve partnere privlačimo?


Partnerstva su domena 7. polja, stariji partneri i partnerstva kod kojih postoje prepreke povezana su s Saturnom, pa to što ti prilaze stariji i zauzeti jest zato jer imaš aspekte:

- vladar 7. polja (partnerstva) 0º Saturn

- Venera u 7. polju (partnerske veze) 90º Saturn

- Saturn je i vladar 5. polja (romanse)
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 19:07   #74
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Partnerstva su domena 7. polja, stariji partneri i partnerstva kod kojih postoje prepreke povezana su s Saturnom
Fish znači (na mom primjeru) da moj Saturn u 7 polju označava moje zanimanje za starije partnere?
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 19:28   #75
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
Fish znači (na mom primjeru) da moj Saturn u 7 polju označava moje zanimanje za starije partnere?
Saturnov utjecaj na partnerstva (7. polje) može se ispoljavati kroz iskustvo, ozbiljnost, starost, konzervativnost, dugotrajnost, skrbnost i sl. atribute.

A svakako da kod individua žemskog pola koje ga imaju u 7. polju u konjunkciji s Marsom (muškarac) označava prisutnost Saturnove energije kada je u pitanju privlačnost i odabir muškog partnera.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 19:35   #76
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Gdje si vidjela da 2. polje pokazuje kakve partnere privlačimo?


Partnerstva su domena 7. polja, stariji partneri i partnerstva kod kojih postoje prepreke povezana su s Saturnom, pa to što ti prilaze stariji i zauzeti jest zato jer imaš aspekte:

- vladar 7. polja (partnerstva) 0º Saturn

- Venera u 7. polju (partnerske veze) 90º Saturn

- Saturn je i vladar 5. polja (romanse)

Tako sam i ja povezivala kao i ti...Prvi put videla sam danas da je 2p~partneri koje privlacimo (ima na 2.str.)....mozda to i nije tacno
Felikitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 20:27   #77
Može li se "mlađi" ili "stariji" partner odnositi na osobe koje se tako PONAŠAJU ali nisu to po stvarnim godinama? Npr. osoba od 30. koja se ponaša nezrelije ili osoba od 25. koja se ponaša zrelije?
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 20:52   #78
Quote:
Felikitas kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja povezivala kao i ti...Prvi put videla sam danas da je 2p~partneri koje privlacimo (ima na 2.str.)....mozda to i nije tacno
Osoba koja je tamo napisala takvu informaciju nije ostavila nikakvo objašnjenje.

U astrologiji postoji vrlo jasna podjela polja i partnerstva su vezana uz 7. polje dok 2. polje predstavlja pored ostaloga i izvorište naše materijale sigurnosti. Ukoliko osoba npr. ima vladara 7. polja u 2. polju to može biti pokazatelj neke vrste ovisnosti i posesivnosti kada su partneri u pitanju jer on-partner za osobu predstavlja pojavni (materijalni) izvor sigurnosti. Ona ga doživljava kao nešto što sama "materijalno posjeduje". Dakle takve i slične veze nastaju kada postoji povezanost 7. polja i 2. polja, no kroz samo 2. polje ne možemo procjenjivati partnerstva.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 21:47   #79
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Može li se "mlađi" ili "stariji" partner odnositi na osobe koje se tako PONAŠAJU ali nisu to po stvarnim godinama? Npr. osoba od 30. koja se ponaša nezrelije ili osoba od 25. koja se ponaša zrelije?
Stariji partneri su astrološkim riječnikom rečeno Saturnovski partneri. Dakle element Saturna uvijek s sobom nosi dozu iskustva, ozbiljnosti i krutosti, kao što element Mjeseca nosi dozu djetinjeg, naivnosti i nepostojanosti...i djeca i odrasli s naglaskom na tim elementima pokazuju iste osobine.

No svaki planet ima svoj ciklus, pa se prema njemu i procjenjuju vremenske jedinice u astrologiji.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 00:33   #80
Djelomično sam preletila temu i vidim da je baš zanimljiva Ja sam uvijek više voljela starije partnere, no, ne mogu reći da sam imala starije partnere od sebe, uglavnom su bili moje dobi ili malkice stariji.
E, sad, što se tiče aspekata, ja iz njih ne mogu ništa iščitati , ali ovako stvari stoje: Saturn mi je u Jarcu retrogradan, nema nikakvih aspekata s vladarem 7. k.(Venerom u mojem slučaju, koja je u Vagi), ali zato ima kvadrat s Merkurom (Merkur mi je u Vagi) i još na sve to ide T-kvadrat. Sva sam se spetljala, ali htjela sam reć da su u taj T-kvadrat su uključeni moj Saturn, Merkur i Jupiter koji je u Raku u 8. k. Taj moj Jupiter iz 8. k. radi opoziciju sa Saturnom koji je, logično, u 2. k. ali je k još svemu tome retrogradan.
Samo da spomenem, ne znam jel bitno, DC mi pada u Bika, a Venera mi je u 11. k.
Ono što mene zbilja zanima je kako bi vi protumačili taj T-kvadrat s obzirom na ovu temu?
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.