Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2010., 17:41   #21
Ima ispravnih stvari poput one za medije ali ima i lupanja da Allah sačuva. Prvo prenosi energije odašiljačima, pa do šiitske propagande pa do tumačenja chakare hadisima poslanika a.s.....

Sve u svemu ne bi preporucio da gleda niko ko ne zna osnove vjere
__________________
Licenced tagut hater
114DiraR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:31   #22
ja avjetujem svima da si to pogledaju...zanimljivo je.ja sam bez riječi ostala koliko tu svega ima
tamaratamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:18   #23
Quote:
tamaratamara kaže: Pogledaj post
ja avjetujem svima da si to pogledaju...zanimljivo je.ja sam bez riječi ostala koliko tu svega ima
Ovo je istina, svega udrobili.
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 06:01   #24
Quote:
tamaratamara kaže: Pogledaj post
ja avjetujem svima da si to pogledaju... zanimljivo je.ja sam bez riječi ostala koliko tu svega ima
Na primjer? Daj neki primjer šta se te posebno dojmilo.. šisto radi diskusije. Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 15:35   #25
Pozdrav svima.

Neki dan sam odgledao ovaj dokumentarac i moram priznat da nista dosad u svom zivotu nisam gledao sa vecom paznjom i interesovanjem.
Nakon sto sam ga odgledao,2 noci sam samo sanjao o tome,jednostavno mozak mi je poceo raditi kao sat.
Mnoga pitanja su mi sama automatski dolazila,kao kad otkocis satni mehanizam pa on pocne skladno i precizno raditi,al hvala bogu vise ne sanjam o tome .
Pa kad sam vec kod pitanja da ih podijelim s vama kao prvo ("pitanja" ce mi se zasnivati na principu pitanja-odgovor da bi sto preciznije shvatili o cemu govorim:
1.Otkud zaista "toliki" razdor medju vjerama narocito medju krscanstvom i islamom,kad te vjere pocivaju na istim principima,i da je od nas svako vjernik,pravi vjernik,onako kako dragi Bog zahtijeva i kako u knjizi pise,ne bi bilo toliko razlika i ne bi se toliko sukobljavali,a mi se upravo suprotnoponasamo jedva cekamo razlog za sukob ili ako ga nema trudimo se da ga stvorimo.

2.Zasto bi Rim prihvatio Isusovu vjeru ako ga je ubio (to vam je isto kao kad bi amerikanci ubili nekog zacetnika vodju komunista a kasnije prihvatili i uveli komunizam) jer su vidili da ima jak uticaj na ljude te su se s toga infiltrirali u krscanstvo kako bi nastavili kontinuirano vladati.

3. Zar ne mislite da ljudi koji vladaju svijetom,vatikan,saudijska arabija i ostale bogate islamske zemlje ne mogu sa svojim parama i znanjem zauvijek istrijebiti glad pogotvo u africi gdje bi oni mogli ne samo donirati sredstva za suzbijanje gladi zauviejk vec im pomogli izgradit infrastrukturu da sami zarade taj novac,ali gdje ce to oni uradit kad ne brinu ni o nama,nego sta rade samo drzavama pozajmljuju novac i sve ih vise zaduzuju i kad dodje 5 do 12,onda kazu nije vas niko tjero.

3.Islam kao i krscanstvo zagovara skromost,a sta radi kralj saudijske arabije samo se takmici da ima najvecu jahtu na svijetu,a zasto to radi zato sto je i on prihvatio islam samo da bi se odrzao na vlasti,mislim na njegove pretke.

4.Zasto bi Rimska katolicka crkva pobila tolike ljude koji nisu mislili ko i ona,zato jer ti koji su je vodili i nisu bilu vjernici vec su bili sve samo ne vjernici,jer im je u biti bio samo interes.

5.Da li bi ovi koji sad vladaju svijetom mogli vladat na nacin kao sto vladaju da se svi medjusobno uvazavamo i da smo svi vjernici kako knjiga nalaze,bi malo sutra jer bi smo mi imali toliki otpor i odbojnost prema njima da nam ne bi mogli nista,tacnije oni ne bi ni postojali.

6.Pogledajte hitlera,tita,staljina,prvi moler drugi bravar a treci obucar,zar zaista mislite da su oni rodjene vodje ),razmilsite

7.Zasto jos nema odgovora na to kako su izgradjene piramide,ima odgovor na to kako je nastao svijet (ako je tacno) prije 4 mlrd godina to ko biva znaju a ovo misterija,,hjooj mamu li im.

8.Zasto su nijemo posmatrali raspad jugoslavije,zato jer im je to odgovaralo a sve u cilju ostvarenja plana( da se zavlada svijetom),a svaka pomoc je bila maskirana i lazna.

9.Zasto podrzavaju Kosovo zato da pokazu da nisu antiislamisti,koda oni imaju sta od Kosova.

10.Zasto podrzavaju cjelovitu BiH: Da se ne bi stvorila jos jedna muslimanska drzava u Europi s tim da bi tad otpoceo pristizat veliki broj arapa medju kojima bi bilo i terorista,,da pokazu da nisu antiislamisti,, i zadnji najvazniji razlog je sto BiH ima zalihe nafte u vrijednosti od oko 580 mlrdi dolara,,Jer kad bi se BiH raspala onda bi bilo pregovaraj sa srbijom pa sa hrvatskom pa tom trecom zemljom... al kad je nafta pitanju sta ce te ljudi vole naftu,draga im

11.Otkuda to da bas uvijek al uvijek i nikako drugacije da je Amerika onaj dobri koji se bori protiv zla,,,)

12.Ima li i jedan film a da muslimani nisu prikazani osim kao teroristi ili bilo koji drugi negativni nacin,a oni ti koji spasavaju svijet od njih,,heheh daj molim te.

Et za sad toliko umorio sam se...pozz
Rocco2100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 00:46   #26
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje otvorio temu o antikristu i sudnjem danu iz ugla Biblije ali sam također pozvao i muslimane da daju svoju"verziju" antikrista i nitko nista...

https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post20932037
Kako bih ti odgovorio na ovo pitanje moram ti prije svega reći da je Božiji poslanik Muhamed a.s. jednom prilikom rekao da je razlika između kršćana i muslimana kao između dva prsta jedne ruke.Čak i u evanđelju po Ivanu (14: 15) stoji da je Isa, 'alejhisselam, rekao havarijjinima: "Ja ću uistinu otići, a doće vam Paraklit, dah istine, neće govoriti od sebe nego će govoriti onako kako mu se kaže..."
U ovom tekstu primjećujemo da riječ "Paraklit" nije prevedena, iako je sav Indžil preveden. U nekim štampama je umjesto "Paraklit" napisano "on"! Ko je to “on“ i ko je "Paraklit"? Originalni jezik Novog zavjeta je sirjanijski, međutim, ne postoji nijedan sačuvan primjerak Novog zavjeta na tom jeziku. Najstariji sačuvani zapisi Novog zavjeta su na grčkom jeziku. "Paraklit" je riječ grčkog porijekla, a njeno značenje je hvaljeni. To je upravo značenje imena Muhammed jer je izvedeno iz riječi "hamd", kao što se kaže "elhamdu lillahi", što znači "hvala Allahu".
Mi muslimani vjerujemo u sve ranije Božije poslanike što naravno uključuje i Issa a.s. (Isus). Naime, Isus je prema Kuranu začet bez doticaja muške ruke, rodila ga je hazreti Merjema (Marija po Bibliji) i u Kuranu je najavljen njegov povratak na zemlju kako bi uništio Dedžala (antikrista po Bibliji).
Obavješteni smo sa mnogo gledišta o Dedžalu u Kur'anu i Hadisu.U stvari muslimane je više informisao Božiji Poslanik (Muhamed a.s.) nego prijašnje narode njihovi poslanici.Dedžal će se pojaviti negdje između Iraka i Sirije,nekon što počne bitka u Istanbulu.U Hadisu je ime Konstantinopolj koje je bivše ime Istanbula.Dedžal će biti jevrej.Njegove različite osobine su te da će imati jedno oko i riječ Kafir(nevjernik) će mu pisati na čelu.To da je Dedžal jevrej je potvrđeno u hadisu koji kaže da će njegovi sljedbenici skoro svi biti jevreji.Dedžal će biti moćna osoba na ovom svijetu.Privući će dosta ljudi.Za njega će se čuti i na Istoku i na Zapadu.Najveći cilj Dedžala biti će da uvjeri ljude da je on Bog Svemogući(neuzubillah).Pokušat će da skrene ljude sa pravog puta i da ih nagovori da se pridruže njemu.Da bi to postigao i uvjerio ljude sa čvrstom vjerom on će ubiti i poživjeti istu osobu(koja će biti šejtan).Imaće najviše onih sljedbenika sa slabom vjerom.Ali moramo uvijek imati na umu,on nikad neće biti ni blizu Boga.Dedžal će obići cijeli svijet.Jedina mjesta na koja neće ući su Mekka i Medina.U ovo isto vrijeme Allah će poslati Isusa Krista(Isu a.s),sina Marije.On će se spustit kod bijelog minareta na istočnoj strani Damaska nosei dvije halje svijetlo ofarbane u šafran(žutu) i staviće ruke na krila dva meleka.Kad spusti svoju glavu iz glave će mu padati grašci znoja,a kada je podigne oni će se rastjerati.Svaki nevjernik koji osjeti miris njegovog tijela će umrijeti,a njegov će se dah osjetiti daleko koliko on može vidjeti.Onda će potražiti Dedžala dok ga ne uhvati kod Ludskih vrata i ubije ga.
damir midzic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 00:50   #27
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje otvorio temu o antikristu i sudnjem danu iz ugla Biblije ali sam također pozvao i muslimane da daju svoju"verziju" antikrista i nitko nista...

https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post20932037
Pogledaj serijal "Dolasci" pa će ti biti puno toga jasnije.
damir midzic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 16:46   #28
Quote:
damir midzic kaže: Pogledaj post
[B]Obavješteni smo sa mnogo gledišta o Dedžalu u Kur'anu i Hadisu.U stvari muslimane je više informisao Božiji Poslanik (Muhamed a.s.) nego prijašnje narode njihovi poslanici.Dedžal će se pojaviti negdje između Iraka i Sirije,nekon što počne bitka u Istanbulu.U Hadisu je ime Konstantinopolj koje je bivše ime Istanbula.
Ima mnogo hadisa o Dedžalu....mnogi su slabi (hadisi).
Nema niti jedan sahih koji veže Dedžala i Istanbul...dedžal ima zadatak oponašati (pravog) mesiju...lažni dakle....Dedžal je u prevodu onaj koji obmanuje...u svemu što je povezano s njim izgled i stvarnost su u suprotnosti.
Quote:
Dedžal će biti jevrej.
Ima hadis ..o tome kako su Pejgamber i Hz Omer sreli jevrejskog dječaka...Ibni Sejjid....pa diskutirali da li je to Dedžal...iz čega se može zaključitii najmanje dvije stvari....da je već bio na zemlji (u vrijeme Poslanika)...jer zašto bi oni diskutirali ako nije....a naravno može se zaključiti i da će biti židov.
Quote:
Njegove različite osobine su te da će imati jedno oko i riječ Kafir(nevjernik) će mu pisati na čelu.
Imaće dva oka...ali će biti slijep na lijevo...što je možda u prenesenom značenju...kao što ni rabini i svećenici nisu vidjeli ništa....kad je došao Isa...nego su rekli da je kopile...Neuzubillah.
Quote:
To da je Dedžal jevrej je potvrđeno u hadisu koji kaže da će njegovi sljedbenici skoro svi biti jevreji.Dedžal će biti moćna osoba na ovom svijetu.Privući će dosta ljudi.Za njega će se čuti i na Istoku i na Zapadu.Najveći cilj Dedžala biti će da uvjeri ljude da je on Bog Svemogući(neuzubillah).Pokušat će da skrene ljude sa pravog puta i da ih nagovori da se pridruže njemu.Da bi to postigao i uvjerio ljude sa čvrstom vjerom on će ubiti i poživjeti istu osobu(koja će biti šejtan).Imaće najviše onih sljedbenika sa slabom vjerom.Ali moramo uvijek imati na umu,on nikad neće biti ni blizu Boga.Dedžal će obići cijeli svijet.Jedina mjesta na koja neće ući su Mekka i Medina.
Hadis, ima u Muslimu....o ashabu....ex kršćaninu sa imenom Tamim Dari....koji je bio mornar....itd...pa se brod nasukao u nevremenu....na 1 ostrvo...pa je tamo sreo Dedžala...još nije bio osolobodjen....koje je to ostrvo...vjerovatno Velika Britanija...kako zašto....će sa tog ostrva pokrenuti misiju....nije bitno sada. Ima (opet u Muslimu) hadis....da će (kada se oslobodi) Dedžal živjeti na zemlji 40 dana...jedan dan kao godina....jedan kao mjesec ... jedan kao sedmica ... a ostali kao naši dani...što znači da će ući u našu dimenziju...i biti vidljiv.
No neće moći ući u Meku i Medinu, to se slaže većina alima.
Quote:
U ovo isto vrijeme Allah će poslati Isusa Krista(Isu a.s),sina Marije.On će se spustit kod bijelog minareta na istočnoj strani Damaska nosei dvije halje svijetlo ofarbane u šafran(žutu) i staviće ruke na krila dva meleka.Kad spusti svoju glavu iz glave će mu padati grašci znoja,a kada je podigne oni će se rastjerati.Svaki nevjernik koji osjeti miris njegovog tijela će umrijeti,a njegov će se dah osjetiti daleko koliko on može vidjeti.Onda će potražiti Dedžala dok ga ne uhvati kod Ludskih vrata i ubije ga.
Poslanik je rekao da će ....vladati svijetom...pravedno...sa prijestolja Davuda a s.....samo je jedna zemlja u Kuranu spomenuta kao Sveta....danas je sve zamjena teza....židovi nisu narod Israela....tu su najviše muslimani...i malo kršćana....kušnja...test....od Allaha....zato je važno istaknuti da jedino Kuran tvrdi da Isa nije ubijen...kao što tvrde rabini...Allah ga je uzdigao....i on će se vratiti.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 16:55   #29
Samo da kazem da sam na part 7...ako netko ne moze naci evo sa maticnog sajta /wake up projects/ svih 48 dijelova.
(dobro ja sam inace na mejdor konsprasi sajtu, tako da vecinu onog sto se prica poznam, ali tko moze odoljeti )

Javit cu se kad odgledam.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 14:45   #30
Ja sam pogledao sve djelove.

Izrazita želja za polarizirenjem na dva bloka.
Autori pojma nemaju o simbolima jer sve pod jednu kapu stavljaju.
A simboli neke i sami koriste no očito kad su drugi u pitanju svoje se ne vidi...
Ima jako puno šupljina ali ima i točnih stvari.
Čovjek bez predznanja iz okultnih nauka lako može se naljepiti na takvu propagandu.
Na takve oni i idu jer i sami su pali na istu shemu ...
Crno bjeli svjet.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 18:51   #31
@damir midzic

Ovo je jedno od svjedočanstva, koje govori (sa strane Islama) o dolasku antihrista. Dobro je da postoji više izvora, raznih knjiga, koji ljude upozoravaju da ne spavaju, već da ostanu budni i trezveno odlučuju o prihvaćanju bilo kakvih elemenata, koji su povezani sa "sumnjivim elementima"viših svijetova. Možda bih ja samo kratko nadodao, da bi ovdje pojam Džedala mogao biti ustroj "Koncern/Grupacija/Više funkcija globalizma". Više negativnih elemenata tvore tu grupaciju, tj koncern tame/kaosa, a oni koji će se pojaviti kao vođe tih društava, biti će na vrhu lanca - izvršitelji zloga. Stoga će taj koncern obuhvaćati (pokušati će) prikupljanje što više duša za borbu protiv Boga Gospoda, a pojedinac će sjediti na tom prijetolju mraka i negative, upravljajući rasulom u ljudskim dušama. Sreća je naša, da nas Bog dobri neće ostaviti i da je obećano od strane Isusa, naše otkupljenje i prijelaz u SVIJET Pravde,Poštenja,Međusobne ljubavi....itd, poz
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:48   #32
zanima me zna li neko web stranicu od autora
bajro17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 17:33   #33
Selam i pozdrav svima, pregledao sam sve ove dijelove i zakljucio sam da momci koji su radili ovaj serijal žele da stvore sliku o sebi kao o nekim "Superherojima" koji su tu da ljudima otvore oči.

Ima interesantnih stvari ali oni nisu otkrili ništa novo, sve se ovo moglo naći na Internetu i prije nego su oni uradili ovaj materijal.

Preporučujem svima knjigu "Tajna veza", koju je napisao Muhamed Isa Davud.

Onako je interesantna mada ne mora biti istinita.

Ono što me još zanima vezano za ovaj serijal, zašto se nikako ne spominju fenomeni vezani za "Bermudski trougao".
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 00:09   #34
Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
Selam i pozdrav svima, pregledao sam sve ove dijelove i zakljucio sam da momci koji su radili ovaj serijal žele da stvore sliku o sebi kao o nekim "Superherojima" koji su tu da ljudima otvore oči.

Ima interesantnih stvari ali oni nisu otkrili ništa novo, sve se ovo moglo naći na Internetu i prije nego su oni uradili ovaj materijal.

Preporučujem svima knjigu "Tajna veza", koju je napisao Muhamed Isa Davud.

Onako je interesantna mada ne mora biti istinita.

Ono što me još zanima vezano za ovaj serijal, zašto se nikako ne spominju fenomeni vezani za "Bermudski trougao".
Pa ne namecu se bas toliko. Serijal je napravljen od strane inteligentnih i sposobnih ljudi koji nastoje obavjestiti SVE ljude iskrena srca o desavanjima u svijetu, i to na jedan sveobuhvatan, razumljiv i nadasve interesantan nacin. Odlican posao, cestitke!
ejvala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 20:13   #35
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Samo da kazem da sam na part 7...ako netko ne moze naci evo sa maticnog sajta /wake up projects/ svih 48 dijelova.
(dobro ja sam inace na mejdor konsprasi sajtu, tako da vecinu onog sto se prica poznam, ali tko moze odoljeti )

Javit cu se kad odgledam.
Odgleda l' ti to ?
Ahmed Nurudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 12:49   #36
Quote:
Ahmed Nurudin kaže: Pogledaj post
Odgleda l' ti to ?
Jap...prvo sto ti padne na um je rijec 'plagijarizam', manje vise sve je uzeto od drugih, koji to godinama rade (npr. J. Maxwell... Zeitgeists) a sistematizirano u kontekst de facto shija propagande (ne ulazeci sad uopce u tocnost/netocnost)...a osim toga, nemos govoriti o 'konspiracijama' ako ces glavne, kao sto je religija (kao institucionalni program) izostaviti...u svakom slucaju pozicija sa religioznim prefiksom (jedne religije) ne doprinosi nikakvom 'oslobadanju' od 'mracnih tajni svijeta'...i tako...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick

Zadnje uređivanje blue bird : 11.12.2010. at 12:58.
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 13:49   #37
Većinom se slažem s tobom. Ima tu puno budalaština..
Ahmed Nurudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 19:19   #38
ima dosta zanimljivih stvari,ali je pitanje da li je sve istina,vjerujem da nesto je,a nesto mozda nije,ali zanimljivo
jasno je da neki zele ljude porobiti,a to je zlo,pitanje je samo da li je to tamo sve tocno,jer po meni ima tocnosti,a sada tko stoji iza toga,sve raskrinkati,a ne samo par imena itd,ukratko pogledajte kod sebe u svojim gradovima tko je taj kod vas doma koji pripada tom zlu
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 23:40   #39
Zlo je svuda oko nas. Infiltrirano je u medije, ekonomiju, vojske, u sve svjetske vjerske zajednice (ne kazem vjere, jer vjera je jedna). Svi smo ''robovi'' a da to i ne primjecujemo.
Muslimani su uspjeli sacuvati najvise od vjere i zato su najvise na udaru antikristovih sljedbenika. I oni cekaju Isusa kao spasitelja covjecanstva.
Sta ciniti? Informisati se! Pripremati se za prepoznavanje sila DOBRA i sila zla. S obzirom da sile zla posjeduju medije, nece biti tako lako dobiti prave informacije. Ali, dragi Bog nije nepravedan, ko trazi istinu i ustraje u tome, a ima cisto srce - naci ce je i bice spasen!
ejvala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 00:39   #40
Slucajno naletio i poogledao sada seriju i mogu rec da vecinu stvari sam vec znao .. (75% toga se moze vidjet "na rubu znanosti") .. nije mi se svidjelo od sredine do kraja ,dosta izvrcivanja Kršcanstva .. govore tokom cijele serije da dolazi antikrist a na kraju govore kao Isus Krist je obmana u Krščanstvu .. (maknimo sa strance ime dedzala) .. anti znaci nesto suprotno pa ako od rijeci Isus Krist ,stavite anti ispred ,i onda mi kazete da je Krist obmana .. to mi je jedino zasmetalo ..

Inace kad pogledam sve vece vjere svjeta baziraju se na jednoj jako slicnoj stvari imaju jednog Boga kojeg zovu razlicitim imenima .. ako maknem sa strane vjeru onaj ostatak serije se isplati pogledat ,mada je sve dosta rastrgano i nedoreceno .. vise se isplati pogleda video Davida Ike-a i jos neke djelove koje su uzeli iz ostalih epizoda .. i pogledat kompletno o cemu taj covjek prica .. prica jako slicnu pricu (ili stvarnost oko nas) .. al ni u jednom trenu negovori nista lose ili protiv Krščana ,Muslimana ni ikog drugog ..
__________________
.....hmm...... hmm.... da !
djovani7777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.