Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2009., 12:26   #41
Vodič kroz analizu dionica

Na stranici ispod imate vodič kroz analizu dionica. Prolazi kroz sve aspekte analize dionica i objašnjava zašto mali ulagači najčešće gube novac na burzi.
Vodič kroz analizu dionica
quartz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 17:36   #42
Ne znam spada li ovo pod temu Brokeri, Chat ili Početnike, ovaj put sam izabrao Pitanja za početnike (prije nekoliko mjeseci pisao sam na chatu zbog potpuno nepravilnog izračuna dobiti/gubitka):

Riječ je o firmi HITA i njihovim stranicama koje omogućuju praćenje stanja na računu i tzv. napredni izračun dobiti/gubitka.
Konkretno, prije dva-tri dana sjele su mi dionice ATPL-R-A dodijeljene kao dividenda. Program za vođenje računa kod brokera obračunao mi je to kao da sam te dionice kupio po tečaju 1024kn, tako da mi se i stupac "iznos uplata" povećao za odgovarajući iznos. Očito je da nema veze s vezom. Slične stvar je neobjašnjiva vrijednost prosječne cijene kupovine HT-a, nakon prijenosa dionica kupljenih putem IPO-a, u dva navrata - otprilike bi ispalo kao da sam dionice kupljene na IPO kupio po cijeni na dan prijenosa.
Prethodne primjedbe na pogrešan obračun dobiti (za slučaj višekratnog kupovanja i prodavanja iste dionice) prijavio sam brokeru putem maila, no do danas nisam dobio odgovor, a nije niti korigiran način obračuna. Nije to veliki problem, ionako vodim vlastitu evidenciju, ali mi ide na živce neusklađenost. Kakva su iskustva kod drugih brokera?
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:19   #43
Ista. Prenosila sam dionice kupljene po značajno višoj cijeni sa FIME na CL i tamo ih vode po cijeni koja je bila na dan prijenosa. Ali me ne smeta nisam se bunila.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:51   #44
da, ispadne da si još i dobro prošla.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 17:35   #45
Imam pitanje koje ne znam gdje postaviti... ovako, imam neku sitnicu u HT-ovim dionicama i sad to u dogledno vrijeme namjeravam prodati... ugovorila sam uslugu e-trade u ZABI, dobila: Ugovor o korištenju usluge e-trade Zagrebačke banke i Brokerski ugovor... i što sad? Trebam valjda registrirati te dionice - ili što? Što dalje...??
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 18:04   #46
Ajde molim te pročitaj prvi post na ovoj temi, a onda malo pročešljaj topik o brokerima. Zaba brokeri su prilično nepovoljni, ali ako ti je to sve što se misliš baviti sa dionicama onda nećeš propasti ako im ostaviš koju kunu više za proviziju.

I pročitaj kako prodati dionice HT-a, od ovog posta dalje.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 23:10   #47
Mozda malo glupo pitanje ali vi sami prosudite.
Potpuno sam nov sta se tice trgovanja dionicama.
Zanima me koji su vasi savjeti za brokere? Koje odabrati i sl.?
Meni je zapeo za oko ovaj broker www.comlinebrokers.com
Muci me samo jedan stvar, a to je da sta ako broker propadne? mozda bolje kod banke uzeti brokersku uslugu, ne?

Puno hvala svima i oprostite ako su glupa pitanja.

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 23:53   #48
Broker (po meni) mora biti što jeftiniji, bez minimalne naknade i imati dobru uslugu e-trgovanja što CL imaju pa mi i jesu primarni brokeri. Banke također imaju brokeraj no skupe su da se smrzneš.

Ako broker "zalegne" tvojim dionicama se ništa ne može dogoditi.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 00:17   #49
Hvala na odgovoru.

Zadnje uređivanje bilokoje : 19.11.2009. at 09:27.
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:59   #50
Quote:
JoZoFX kaže: Pogledaj post
Muci me samo jedan stvar, a to je da sta ako broker propadne? mozda bolje kod banke uzeti brokersku uslugu, ne?
čisto statistički gledano u hrvackoj je propalo više banaka nego brokerskih kuća
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 20:10   #51
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
čisto statistički gledano u hrvackoj je propalo više banaka nego brokerskih kuća
Znam
Iskreno niti ne kuzim kako jedan broker moze propasti

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 20:13   #52
Quote:
JoZoFX kaže: Pogledaj post
Znam
Iskreno niti ne kuzim kako jedan broker moze propasti

Pozdrav
pa ono ..ima troškove 200 hiljada kuna mjesečno a zaradi 20 tisuća
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 23:48   #53
koja je neka minimalna lova koju treba uložiti u dionice tj. za počet?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 00:49   #54
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
koja je neka minimalna lova koju treba uložiti u dionice tj. za počet?
Totalni sam laik u trgovanju dionicama ali me malo zainteresirala tema pa bih bio slobodan odgovorit na tvoje pitanje.
Rekli su već ljudi,onoliko koliko si spreman izgubit...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:37   #55
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
koja je neka minimalna lova koju treba uložiti u dionice tj. za počet?
Nađi brokera koji nema minimalnu naknadu (Agram, Finesa itd...) i kreni sa recimo 10.000kn.
Bitno je da se radi o iznosu za kojeg ti nije baš svejedno ako ga izgubiš a opet da nije prevelik ulog.

I računaj sa barem godinu dana intenzivnog proučavanja i trgovanja dok pohvataš većinu stvari i otkriješ skrivene klopke.

A najgora ti je borba sa vlastitom psihom, budeš vidio o čemu pričam
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:20   #56
a možda bi bilo bolje da pročita neku od knjigica, vidi topic o literaturi, pa moguće nek se igra sa virtualnim ulogom prije nego uloži pravi novac....
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:03   #57
Po mom iskustvu, igranje virtualnim ulozima ga neće daleko dovesti.

Više se nauči u mjesec dana trgovanja pravim novcima nego u 6 mjeseci virtualnog trgovanja.

Onda neka odvoji 2000kn i neka trguje. Obrazovni faktor će biti prisutan a zaista nisu veliki novci.

Glavna razlika između virtualnog i stvarnog trgovanja je što uglavnom bolje zapamtiš lekcije kad te tržište opali po prstima.

Knjige? Ima ih hrpa, fundamentalna i tehnička analiza, razumijevanje tržišta i tržišnih mehanizama, psihologija mase i tržišta. Treba ih čitati ali ako bude čekao sa trgovanjem dok pročita dovoljno knjiga onda će se načekati.
Imam kolekciju od parsto knjiga i nisam ih još niti 10% pročitao.

E da, nek se navikne ujutro čitati internet portale vezane uz gospodarstvo i burzu, to je također vrlo bitna stvar.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 23:07   #58
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
A najgora ti je borba sa vlastitom psihom, budeš vidio o čemu pričam

za to, imamo chat i naricateljsku temu sa pjesništvom
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 02:19   #59
Pitanje početnika:
Jeli provizija od 0,40%,bez minimalne prihvatljiva? Ima li prihvatljivije u ovoj našoj dolini suznoj?
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 09:17   #60
Nekakvih 0,3 mi zvoni u gavi da je netko spominjao, ali ovo ti je sasvim prihvatljivo
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.