Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2009., 11:27   #61
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Prošetaj ti onda malo po Barceloni, Madridu, Avignonu, Berlinu, Pragu, Firenci, Parizu i drugim europskim gradovima u kojem je svaki čoškić neprocjenjivo umjetničko djelo, a da ne pričam o glazbi i slikarstvu. Hrvatska je jad i bijeda po kulturi spram gradova koje sam nabrijala i kulturnih tradicija europskih država.
Tvoja antipatija uglavnom proizlazi iz neznanja. Eto štete učinjene jednim satom likovnoga u osnovnoj školi. A kako uopće možeš cijenit nešto o čemu pojma nemaš.
Jesi bila u Dioklecijanovoj palači? Nađi mi njen kulturni pandan u Europi.
Jesi posjetila katedralu Sv. Jakova u Šibeniku?
Znaš li tko je Ivan Meštrović? Postoje li njegovi radovi i u inozemstvu? Julije Klović? S kim je prijateljovao? Znaš li išta o portalu trogirske katedrale?
Ako naučiš par tih stvari možda počneš cijenit ono što ti je nadohvat ruke i prestaneš govorit besmislice o kulturnoj zatupljenosti u Hrvatskoj.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:27   #62
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
ako bi iza toga stajao pametan koncept to bi svakako bila umjetnost.. ne bih ti sad želio objašnjavati koncept golog tijela u umjetnosti jer bi potrajalo.. a imaš i google
http://www.google.hr/url?sa=t&source...WUQ0g9aFBLEcgQ

Umjetnik
Trebao ga je polcijac dva tri puta pendrekom pa,hopu u ćuzu na dan-dva.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:31   #63
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Umjetnik
Trebao ga je polcijac dva tri puta pendrekom pa,hopu u ćuzu na dan-dva.
vjerojatno si htio napisati milicajac

a sad ozbiljno.. jesi li imao likovni u školi ili bilo što vezano uz umjetnost, možda na faksu?
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:40   #64
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
vjerojatno si htio napisati milicajac

a sad ozbiljno.. jesi li imao likovni u školi ili bilo što vezano uz umjetnost, možda na faksu?
Da,samo me nigdhje nisu učili dfa je egzibicionizam umjetnost
Inače od modene umjentosti fora mi je Džamonja jedino od njegovih dijela me ne hvata rigoleto,a od ovih ljenčuga mwe hvata...a što sve ne
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:45   #65
šteta da te nisu naučili da umjetnost ne mora biti fora. predrasude su gadna stvar.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 12:05   #66
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
šteta da te nisu naučili da umjetnost ne mora biti fora. predrasude su gadna stvar.
Jedina današnja predrasuda je da je sve umjetnost i da svako može bit umjetnik. To je dušu dalo za razne amatere koji se nigdje u životu nisu mogli nać pa odlučili probat sa umjetnošću jer to nije tako teško. Ne moraš se rano ujutro budit, radit 8 sat na dan. Možeš napravit nešto ekscentrično poput skinit se gol i prošetat ulicom. Ma nije bitno što je to već vidjeno. Bitno je da se može interpretirat na razne načine, a tebi srećom odgovara baš ona interpretacija koja je nova.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 12:09   #67
upravo ovakve reakcije i jesu jedna od niti vodilja suvremene umjetnosti
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 12:20   #68
A slušaj, svjestan sam ja da je raznolikost kritičkog mišljenja dobrodošla među suvvremenim konceptualnim umjetnicima. Međutim naivno bi bilo pomislit da je to zbog liberalno demokratskog raspoloženja, već zbog nedostatka protuargumenata. Znam ih ja podosta (i izlažem s njima) koje mogu diskreditirati u par rečenica. Međutim, mislim da sam već rekao nisu ti umjetnici krivi već galeristi i kustosi koji forsiraju takvu umjetnost javnosti kao jedinu moguću.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 12:28   #69
naravno da među umjetnicima, kustosima i galeristima ima svega.. zato mi imamo vlastite mozgove da razaznamo što valja. a valja puno toga
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 13:52   #70
Meni nevalja...ali dobro ja sam više za klasičnu umjetnost,nečji pimpek ipak samtram samo pimpekom nikakvim umjetničkim dijelom.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 14:04   #71
Quote:
ancatdubh kaže: Pogledaj post
..meni se osobno ne svidja zgrada,a ni okolis koliko vidim uopce nije zavrsen.

Izvana mi zgrada izgleda ko da je vec najmanje 10ak godina tamo.Zapusteno.
skoro svaki dan prolazim pored nje, uopće je ne primječujem a kamo li da bi joj se divio
od kada su je počeli graditi do danas pitam se koji je to K
ali gledao sam intervju sa arhitektom koji se šetao zgradom i objašanjavao, i ima nekih dobro osmišljenih dijelova, ali ovako generalno, izgleda ne bezveze, ali prije neprepoznatljivo i nereprezentativno.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 16:11   #72
arhitektura ovog muzeja je jednostavno dosadna!
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:48   #73
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Tvoja antipatija uglavnom proizlazi iz neznanja. Eto štete učinjene jednim satom likovnoga u osnovnoj školi. A kako uopće možeš cijenit nešto o čemu pojma nemaš.
Dragi moj, ja sam magistrirala umjetnost i bavim se umjetnošću, tj., kako klasičnom, tako i suvremenom, dugo sam boravila u inozemstvu i jako dobro znam šta pričam, uostalom, da si bolje pratio ono što pišem vidio bi da sam za Hrv. umjetnost napisala da je ima malo, ali da to što postoji je vrhunski. Dakle, samo bih ti preporučila da bolje čitaš i da čitaš ono što pišem, a ne što neki (iznad) krivo interpretiraju moje riječi
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:12   #74
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Dragi moj, ja sam magistrirala umjetnost i bavim se umjetnošću, tj., kako klasičnom, tako i suvremenom, dugo sam boravila u inozemstvu i jako dobro znam šta pričam, uostalom, da si bolje pratio ono što pišem vidio bi da sam za Hrv. umjetnost napisala da je ima malo, ali da to što postoji je vrhunski. Dakle, samo bih ti preporučila da bolje čitaš i da čitaš ono što pišem, a ne što neki (iznad) krivo interpretiraju moje riječi
i florine kak ti se čini za zgrada za suvremenu umjetnost?
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:28   #75
Quote:
Medeni kaže: Pogledaj post
i florine kak ti se čini za zgrada za suvremenu umjetnost?
Ništa spektakularno, vjerujem da je moglo biti maštovitije i kreativnije, ali drago
mi je da je otvoreno mjesto gdje će se moći gajiti poštovanje za suvremeni duh,
bez obzira na to čije sentimente on vrijeđao. Takvo mjesto je do sada Zgb-u
nedostajalo.
Stvarno, kao što je netko gore napisao, više djeluje kao neki novi shoping centar,
betonska zgradurina..
Točno kad sam ja upisala fax, zgrada fakulteta je bila nanovo rađena i bio je
raspisan natječaj, međunarodni naravno i pobijedio je onaj tko je zadovoljio najviše
kriterija. I dan danas su duž cijelog prvog kata izloženi skice konkurentnih sugestija.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:34   #76
Quote:
xiola bleu kaže: Pogledaj post
kad sam vidjela sliku zgrade u mraku mislila sam 'jebemti, koji vam je to city centar po redu?' a kad ono...
To i ja velim. dober shopping center, tak pošteni treba zgledati. s modernom umjetnošču to nema veze. da postavi nekve akcente, nekvu novu izjavu..osim dejte nam još shopping centri.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:40   #77
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Dragi moj, ja sam magistrirala umjetnost i bavim se umjetnošću, tj., kako klasičnom, tako i suvremenom, dugo sam boravila u inozemstvu i jako dobro znam šta pričam, uostalom, da si bolje pratio ono što pišem vidio bi da sam za Hrv. umjetnost napisala da je ima malo, ali da to što postoji je vrhunski. Dakle, samo bih ti preporučila da bolje čitaš i da čitaš ono što pišem, a ne što neki (iznad) krivo interpretiraju moje riječi
Draga moja florine. Kako neka magistrica umjetnosti može izjavit nešto ovakvo?
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
da hrv. u principu baš i nema bogznakakvu kulturnu tradiciju, kao recimo španjolska, francuska, njemačka ili austrija, i samim time nedostaje nam odskočna daska za moderno suvremeno stvaralaštvo.
Hrvatska kultura ima tradiciju od antike pa sve do danas bez obzira na količinu jedne Francuske i s tim ima sve predispozicije za stvaralaštvo suvremene umjetnosti. Problem u Hrvatskoj je političke, financijske prirode, mentaliteta, a ne kulturne tradicije.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:46   #78
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Draga moja florine. Kako neka magistrica umjetnosti može izjavit nešto ovakvo?
Može, jer nije zadojena patriotizmom i jer je objektivna.
Svaka nacija voli živjeti u kolektivnoj iluziji kako je ona najbolja,
najkulturnija, najnaprednija, naj, naj, naj, najpoesbnija i najnezamjenjivija
i ostali glupavi superlativi. (nisu hrvati u tome izuzetak, čak ni
u tome nisu posebni )

Ajde, priznaj, da možeš sakupiti sve Hrvatske znamenitosti na jednom mjestu,
koliko bi ti dana trebalo da ih obiđeš?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:55   #79
Ma nemaš ti patriotizma nimalo jer da imaš ne bi ovoj zemlji odricala kulturnu tradiciju.
I.Horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:57   #80
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Može, jer nije zadojena patriotizmom i jer je objektivna.
Svaka nacija voli živjeti u kolektivnoj iluziji kako je ona najbolja,
najkulturnija, najnaprednija, naj, naj, naj, najpoesbnija i najnezamjenjivija
i ostali glupavi superlativi. (nisu hrvati u tome izuzetak, čak ni
u tome nisu posebni )

Ajde, priznaj, da možeš sakupiti sve Hrvatske znamenitosti na jednom mjestu,
koliko bi ti dana trebalo da ih obiđeš?
Možemo se usredotočiti na jedan dio baštine?
Jer imamo -utvrde dvorce,palače,kurije
-antičke,srednjovjekovne i ostale jezgre
-katedrale,crkve,muzeje,križne puteve
itd itd..
-pojedinačne antičke objekte
-zatim objekte javne upotrebe kao npr fontane,perila,izvore,bunare
-parkove,arboretume,perivoje
-inudstrijska baština,razno razne tvornice,hale...
Mislim da bi nam trebalo puno dana da se poborojimo (a opet ne bi pobrojali sve) a kamo li da sve to obiđemo.
Enivej odi na destinacije.com klik na Hrvatsku imaš sve svrstano pa procijeni koiko bi ti trebalo da sve obiđeš ,dakle razgled i iz vana i iz nutra.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.