Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2012., 20:50   #361
Quote:
Nana2 kaže: Pogledaj post
E super, hvala, znači ipak bi pomoglo da stavim stiropor i glazuru na tavan, a vjerojatno još i više da se tavan uredi i počne grijati. Imam PVC stolariju i ne držim je na kant, jer mi je i ovako prehladno. To sam i tražila, neko rješenje da mi bude toplije i da smanjim troškove, a da ipak ne moram raditi fasadu. Jasno mi je da traženje novih izvora topline nije rješenje, samo mi je tako hladno (maksimalno 18 stupnjeva ovih dana) da ne volim ni boraviti u kući, pa bih napravila skoro pa bilo što da to popravim.
stvar ti je samo i isključivo u izolaciji. Evo mi smo promijenili nekoliko lokacija i znamo iz iskustva. Stari stan (šibaju i slabo kaloričan plin) nikako da se zagrije, astronomski računi, isto tako i starija kuća u kojoj smo bili. Novi stan 5 cm stiropor izolacije fino toplo nema velikih računa. Tu u ovoj kući gdje smo sad još znatno toplije( stavili smo 8 cm ) i grijemo svega 5 sati dnevno i još fino izluftamo 2X u toku dana. Jednostavno se ne gubi toplina. Također povećamo temperaturu vode u radijatorima na 68.

Zadnje uređivanje SHYRAH : 08.02.2012. at 20:58.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 09:28   #362
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Kakav je krov tog potkrovlja? ako su drvene grede, među njih ćeš trebati staviti vunu za izolaciju. zato sad odmah kupiš tu vunu za potkrovlje ali je samo staviš po ploči, a kad budeš uređivala potkrovlje premjestiš je među rogove.
Novi je krov, promijenjen prije dvije godine. Da, drvene su grede i mislim staviti vunu, ali nisam znala da bi ju bilo dovoljno samo poslagati po podu. Mislim, ne treba ju bar zalijepiti da bi služila kao izolacija? Zar bi i stiropor bilo dovoljno samo poslagati po podu? Hm...
Nana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 09:29   #363
Quote:
SHYRAH kaže: Pogledaj post
stvar ti je samo i isključivo u izolaciji. Evo mi smo promijenili nekoliko lokacija i znamo iz iskustva. Stari stan (šibaju i slabo kaloričan plin) nikako da se zagrije, astronomski računi, isto tako i starija kuća u kojoj smo bili. Novi stan 5 cm stiropor izolacije fino toplo nema velikih računa. Tu u ovoj kući gdje smo sad još znatno toplije( stavili smo 8 cm ) i grijemo svega 5 sati dnevno i još fino izluftamo 2X u toku dana. Jednostavno se ne gubi toplina. Također povećamo temperaturu vode u radijatorima na 68.
O vanjskoj izolaciji govoriš, pretpostavljam? Fasadi?
Nana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 09:56   #364
kupi tvrdi stiropor i posloži ga po podu... možeš po tome stavit foliju. tako da već sve imaš pripremljeno za radit glazuru u budućnosti. osobno ne bi radio glazuru unaprijed. tek kad bude potrebno. kasnije po tome možeš bez problema hodati.

možeš i stvari stavit jer nećeš puno uništit stiropor. na dijelu di najviše hodaš stavi neku dasku ili stari tepih i stvar riješena.

tako je kod mene već godinama. jučer sam na dijelu vadio stiropor i kao da je jučer kupljen. da ti ne kažem da je puno toplije na katu kad je stavljen stripor na tavanskom podu.
kreso22_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 12:03   #365
Quote:
Nana2 kaže: Pogledaj post
Novi je krov, promijenjen prije dvije godine. Da, drvene su grede i mislim staviti vunu, ali nisam znala da bi ju bilo dovoljno samo poslagati po podu. Mislim, ne treba ju bar zalijepiti da bi služila kao izolacija? Zar bi i stiropor bilo dovoljno samo poslagati po podu? Hm...
ne treba je ničim ljepiti, samo je odmotaš iz role i posložiš po podu.
preko nje možeš staviti bilo kakav najlon da se ne preši.

Krešo: stiropor je ok i po njem se može hodati. ali ispod glazure uobičajeno ide 2-3cm stiropora. a njoj bi sad trebalo barem5cm na ploču a 10-15 bi bilo super.
što će sa tim stiroporom za 2-3god kad bude uređivala tavan?
Može pod krov za izolaciju krova ai uobičajeno se vuna koristi za to.
U odnosu na 0cm stiropora sada, i 3cm su veliko poboljšanje.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 12:46   #366
ok... slazem se... ja sam stavio 4cm stiropora i preporod je... imam visine tako da nije problem zbog glazure. možda je ista situacija i kod nje.
kreso22_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:20   #367
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
ne treba je ničim ljepiti, samo je odmotaš iz role i posložiš po podu.
preko nje možeš staviti bilo kakav najlon da se ne preši.

Krešo: stiropor je ok i po njem se može hodati. ali ispod glazure uobičajeno ide 2-3cm stiropora. a njoj bi sad trebalo barem5cm na ploču a 10-15 bi bilo super.
što će sa tim stiroporom za 2-3god kad bude uređivala tavan?
Aha, vuna, koliko vidim, čak ni nije nešto skuplja od stiropora, a kasnije će mi koristiti. A znaš li koju debljinu vune bi bilo najbolje kupiti (da mi poslije krov bude izoliran kako spada i da se opet ne smrzavam)?

Quote:
kreso22_zg kaže: Pogledaj post
ok... slazem se... ja sam stavio 4cm stiropora i preporod je... imam visine tako da nije problem zbog glazure. možda je ista situacija i kod nje.
Hvala ti, sva sam sretna kad čujem neko dobro iskustvo vezano za to grijanje, definitivno ću nešto staviti pa će biti toplije, ne znam samo zašto se nisam prije raspitivala što bi valjalo napraviti.
Nana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:45   #368
ne znam koliko su ti grede debele, jer vuna ide između njih, tako da uzmeš u debljini greda ako ima. to ti je 12-14cm. može i koji cm više ili manje
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 17:31   #369
Quote:
Nana2 kaže: Pogledaj post
O vanjskoj izolaciji govoriš, pretpostavljam? Fasadi?
Sve je izolirano jer je novo građeno.Uglavnom pišem tu jer vidim ogromne razlike u potrošnji plina .Puno je toplije tu gdje je deblji stiropor(8cm), a također ovdje gdje je 8cm su i one klupice od prozora dosta prema unutra,a PVC prema van(na kraju klupice) tako da se i više zidova grije, možda je i u tome stavr.
Tamo gdje je 5 cm ( prozori su na početku klupice i veći dio zida (iako izoliranog) i klupice je vani).Vjerojatno je i to neki faktor.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:01   #370
Garantirano je sad lošiji plin nego inače. Eto od 16 00 do sada nemogu dostići temperaturu od 21,5 u stanu, nego se jedva diže do 19,9. Odmah da napomenem da nemorate pisati da je to jer je vani jako hladno, jer je -8. niš posebno. Temperatura je vani ista kao i jučer, i jučer smo normalno dignuli temperaturu na 21,5 već u 19 h. Da mi je sad pozvati one koji mjere kvalitetu plina. Naravno, ako pojačam na bojleru grijanje sve će se brže vrtiti , ali neće biti učinka. Hrvatska klasika.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:27   #371
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Garantirano je sad lošiji plin nego inače. Eto od 16 00 do sada nemogu dostići temperaturu od 21,5 u stanu, nego se jedva diže do 19,9. Odmah da napomenem da nemorate pisati da je to jer je vani jako hladno, jer je -8. niš posebno. Temperatura je vani ista kao i jučer, i jučer smo normalno dignuli temperaturu na 21,5 već u 19 h. Da mi je sad pozvati one koji mjere kvalitetu plina. Naravno, ako pojačam na bojleru grijanje sve će se brže vrtiti , ali neće biti učinka. Hrvatska klasika.
istina, to smo mi imali prilike vidjet na više lokacija, svugdje ista stvar. Sjećam se 80-tih je plin bio super još dok smo živjeli u starom stanu i za pol sata , sat bi se zagrijao cijeli stan , a zadnjih 20 god. nema šanse,možeš cijeli dan grijat. Skužili smo da su za Božić i N. Godinu obično znali pojačat.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 21:12   #372
Da se i ja malo priključim....

Mi smo za kuću (priz+potkr) ukupno ima 135 kvadrata (bez garaže) platili 700 kn u 12 i 1mj, evo sad mm veli da gleda na plinomjer i da smo za ovih 10 dana već skinuli tolko, dakle netko je pitao jel moguće ...eto i kod nas je, fakat je ogromna razlika u temp vani u odnosu na 12 i 1 mj., a imamo jako dobru topl. fasadu. Svi ventili su na 6, osim u spavaćoj na 3, kod klinaca samo po noći na 3. Dnevna temp 21, noćna 19, ne gasimo nikad. U kuhinji,kupaonici,wc i na ulazu gdje je keramika na podu imamo i pdno grijanje.

S time da još imamo i kamin koji za vikend obavezno pomaže, u tjednu tu i tamo predvečer....

A sad imam pitanje jel ima tko slučaj sljedeći...
Termostat nam je na sjevernom zidu, kuća je na otvorenom terenu, sad ovih dana kad je bio jak sjeverac, nije prelazio 19 stupnjeva, mada je unutra bilo 21-22, imam i klasičan termometar koji ispravo pokazuje, a i smrzla bih se na 19.....jel moguće da je negdje loše postavljen da do njega dolazi vrlo hladan zrak i on pokazuje krivu temp? Kad nema vjetra sve ok
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."

Zadnje uređivanje bubaspara : 11.02.2012. at 21:20.
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 21:39   #373
Mislim da je to bio tzv windchill faktor na zidu, a to znači "nemreš me tolko zagrijati, kolko te ja mogu ohladiti" ...izgleda poznata uzrečica....;O)
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 11:25   #374
nova sam na ovoj temi, pa jedno 'inteligentno' pitanje.
u stanu smo oko mjesec dana, i još nam nije stigao račun za plin.
kada dolaze prvi računi i koja su im dospijeća??

hvala
__________________
#LOVE
marcelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 16:10   #375
plinara zagreb salje racune u 4 navrata, pa su tako poslali pocetkom 11 mj za 11 i 12 mjesec te razliku za prethodno razdoblje, sada bi trebali poslati za 2 i 3 mjesec i razliku za prethodno razdoblje itd. iako malo kasne sa tim za 2.mjesec
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 19:57   #376
a kad stignu 2 računa ili 3 ... koje je dospijeće, sve odjednom ili kako?
__________________
#LOVE
marcelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 23:22   #377
stignu 3, od toga razliku trebas platiti odma ili u roku od 4-5 dana a ratu za 2 mjesec do 15.3. a za 3 mjesec do 15.4.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 10:49   #378
Točno se vidi da je bilo hladnije nego prošle godine, povećanje potrošnje je cca 15 % više u veljači 2012 nego u veljači 2011
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 22:48   #379
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Garantirano je sad lošiji plin nego inače. Eto od 16 00 do sada nemogu dostići temperaturu od 21,5 u stanu, nego se jedva diže do 19,9. Odmah da napomenem da nemorate pisati da je to jer je vani jako hladno, jer je -8. niš posebno. Temperatura je vani ista kao i jučer, i jučer smo normalno dignuli temperaturu na 21,5 već u 19 h. Da mi je sad pozvati one koji mjere kvalitetu plina. Naravno, ako pojačam na bojleru grijanje sve će se brže vrtiti , ali neće biti učinka. Hrvatska klasika.
Bio sam prije par dana u Zg kod sestre, stavim 1,5l vode da zakuha, trebalo je 20minuta!!!! kao da sam upaljačem grijao a ne na plin, katastrofa. sva sreća grijanje na toplanu, pa nema smrzavanja.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 18:17   #380
Ha, stigao nam je račun od gpz-a. Ugl. tamo su napisali da se plin treba preračunati u kWh. Množenje nekim pretvorbenim faktorom i sl. Ispada da je cijena plina po 1 kWh 0.315986 kn. Ako usporedim prošlogodišnji račun tamo je račun drugačiji i postoji cijela procedura kako to zbrojiti.
Bez obzira na upozorenje s tog njihovog računa kako su nešto mijenjali na web stranici piše da je cijena plina po Sm3 = 2.989 kn. Znači, plin je nešto poskupio u odnosu na onih 2.84 kojim sam ranije množila metre kubične. Ipak, na ovoj stranici piše da je m3 = 2.941 kn. To je sve tako zbunjujuće. Kojim brojem treba množiti metre kubične?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.