Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 08:17   #1
Koja je to knjiga?

Ispricavam se moderatorima ako tema vec postoji

Naime, davno sam citala jednu knjigu i voljela bih opet, ali ne znam kako se zove. Radnja ide nekako ovako:

Naravno, knjiga je i SF. U budućnosti, Zemlja je bila prenapucena i ljudi su zivjeli u svemirskim postajama. Te postaje su bile osmisljene da se u njima nalaze ljudi slicnih osobina, rase, vjerskih uvjerenja, itd. Jedna od njih bila je i roto(nesto). E sad,prolaskom neke komete, netko je na toj postaji uocio planetu pogodnu za naseljavanje, razvili su(ili ukrali, ne sjecam se vise) tehnologiju putovanja brze od svjetlosti i do nje stigli za 5 godina. Znam da su bili ful u strahu da ne bi netko sa Zemlje ili drugih postaja isto to otkrio i dosao za njima, jer su htjeli cijeli planet za sebe. I jos se sjecam da nisu mogli naseliti planetu zbog ne znam cega i da je neka mala djevojcica bila u igri.

Hmm... opis je stvarno stur, ali nadam se da ce mi netko pomoci, jer vec duze bezuspjesno pokusavam pronaci tu knjigu
Arafel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:41   #2
Isaac Asimov - Nemesis

Planet je Eritro
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 19:01   #3
Quote:
AttitudeAdjuster kaže: Pogledaj post
Isaac Asimov - Nemesis

Planet je Eritro
Tooooo
Puno hvala
Arafel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 13:28   #4
prva sf knjiga koju sam pročitao davne 1996.
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:50   #5
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
prva sf knjiga koju sam pročitao davne 1996.
I meni jedna od prvih SF knjiga, ako ne i prva. I nazalost jedina od Asimova koju sam procitala, ne racunajuci kratke price. Nadam se jednog dana to ispravit
tannalein is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 22:24   #6
Molim pomoć!
Tražim naslov i autora knjige..Voljela bi je ponovno pročitati ili nekom pokloniti. Radi se o povratku u prošlost. Glavni je lik jedan liječnik, dječji kirurg. Prilikom svog boravka negdje u Africi operirao je jednog dječaka sa rascjepom usne, a njegov mu je djed u znak zahvalnosti poklonio deset zlatnih kapsula. Pomoću njih se vraća u prošlost. Nastavak knjige je u biti opis tih njegovih izleta u prošlost, prilikom kojih je ispravio neke svoje životne greške i tako mijenjao vlastitu budućnost, uključujući i spas ljubavi njegovog života od kita ubojice (radila je u nekom zabavnom parku), potom ostavljanje te djevojke kako bi se ipak oženio svojom sadašnjom ženom i dobio sa njom voljenu kćer. Uspio se spasiti i od raka pluća uvjerivši sebe kao mladića da se ostavi pušenja...Priča ima sretan kraj, pisana je jednostavno i jezgrovito, bez puno suvišnih detalja, opisa. Knjiga nema puno stranica, možda dvjestotinjak ili nešto više.
Enrique Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 22:55   #7
jel ovo?

https://www.goodreads.com/book/show/..._You_Be_There_
nimfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 13:09   #8
Je, ta je! Hvala, hvala, hvala!
Tako brzi odgovor, nisam se nadala.
A natražila se po netu, trebala sam odmah tu pitati. Super!
Enrique Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 22:38   #9
Isto kao uvodni post, ali ne radi se o knjizi, vec o nekoj seriji, koja, mislim nije zazivjela, a novija je...posalju hrpu klincadije na neki planet, jer su ti tinejdzeri bili prestupnici.
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 23:01   #10
Quote:
Bebi Zombi kaže: Pogledaj post
Isto kao uvodni post, ali ne radi se o knjizi, vec o nekoj seriji, koja, mislim nije zazivjela, a novija je...posalju hrpu klincadije na neki planet, jer su ti tinejdzeri bili prestupnici.
The 100

http://www.imdb.com/title/tt2661044/?ref_=nv_sr_1

no ima tu sezona, meni postalo bzvz već u prvoj sezoni pa odustao
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 00:17   #11
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
The 100

http://www.imdb.com/title/tt2661044/?ref_=nv_sr_1

no ima tu sezona, meni postalo bzvz već u prvoj sezoni pa odustao
i meni, ali frend me trazi preporuke za sf stivo i serije, pa sam se sjetio ovoga.

Hvala.
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 08:21   #12
da iskoristim topic...


ovako:

izdanje: Supernova, bivša Jugoslavija
setting: podmorsko istraživanje, tko će uspjeti doći do zaliha urana na dnu Marijanske brazde
tehnološki dio: force-field za dubinske zarone, vrijedi do nekih 6 km
zaplet: nestali izumitelj tog polja testirao je model koji ide preko 11 km dubine



ima netko neku ideju o čemu pričam? ili neki popis tih izdanja?
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 09:26   #13
http://www.znaksagite.com/sfbiblio/i...pernova&datum=

Frederik Pol, Džek Vilijemson POHL, FREDERIK & WILLIAMSON, JACK (USA) PODMORSKO TRAGANJE Undersea Quest Supernova 4, str. 7-159 1986

možda ovo?
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 09:55   #14
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
http://www.znaksagite.com/sfbiblio/i...pernova&datum=

Frederik Pol, Džek Vilijemson POHL, FREDERIK & WILLIAMSON, JACK (USA) PODMORSKO TRAGANJE Undersea Quest Supernova 4, str. 7-159 1986

možda ovo?
jesssssssssssss

fala, majstore
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 11:53   #15
služimo narodu... inače ta tražilica je jedna od najbolji ako ne i najbolja za SF i slično u bivšoj SFRJ i sve ostalo
mada ih je kineski haker pojebao nedavno pa se oporavljaju
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.