Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2011., 21:34   #1
Lightbulb Scarface

Živeći život u ovom fizičkom tijelu rođeni smo kao ranjiva bića, a kako život prolazi on ostavlja razne "tragove" - ožiljke na nama. Čitala sam podatak da 80% ljudi nosi ožiljak na tijelu, makar kada bi se uzeli u obzir i oni drugi duševni...taj postotak bi garant došao do 100%.

Ožiljke nam mogu nanositi drugi, ali možemo se i "samoranjavati" pa ih sami sebi nanositi.







Ožiljak je zajednički naziv za tkivo koje se stvara poslije prekida integriteta nekog pokrovnog tkiva (kože ili sluznice) ili poslije ozljede nekog organa. Do stvaranja ožiljka uvijek dolazi pri oštećenju visoko diferenciranih stanica i tkiva (stanice i tkiva koji ne posjeduju sposobnost regeneracije, tj. obnavljanja). (wiki)




Za početak ću izdvojiti nekoliko astroloških karakteristika vezanih uz fizičke ožiljke pa ih možemo nadopunjavati vlastitim primjerima i primjerima koji su poznati u okolini.


  • Ožiljci su posljedica fizičke povrede pa je uvijek i prije svega važno pogledati Mars. Mars u aflikacijama donosi fizičke povrede.

  • Tamo gdje je Mars tamo smo skloni ozljedama. U tom smislu vatreni Mars zbog svoje aktivnosti, dinamičnosti i poduzetnosti najčešće nosi ozljede. To su tipične ozljede koje donose ožiljke, npr. ozljede od opekotina, upala, kirurških zahvata ili oštrih predmeta.

  • Pozicija Marsa također ukazuje na lokalitet ozljede pa je tako Mars u ovnu vezan uz poziciju glave, čela, očiju, Mars u biku uz ozljede u području vrata, Mars u blizancu uz područje ruku, prste...pa sve do Marsa u ribama uz stopala, itd...

  • U astrološkom smislu fizički i vidljivi ožiljci najdominantnije su vezani uz položaj Marsa (ozljeda, povreda) u 1. polju (fizičko tijelo, glava). Također ožiljci od bolesti vezani su uz Mars u 6. polju, ožiljci od operacija uz Mars u 8. polju...

  • Sam ožiljak kao tvorevina astrološki je opisan aspektom na relaciji: Mars (ozljeda) - Saturn (trajnost, zamen). To je zato jer ožiljak nastaje kao posljedica prirodnog procesa zarastanja - procesa kojim se naše tijelo želi zaštiti i "zatvoriti" (Saturn) od otvorene rane (Mars).

    Što je koža više oštećenija (Mars) to joj treba više vremena da zacijeli (Saturn) i veća je mogućnost nastanka ožiljka (Mars/Saturn). Također...u početku ožiljci izgledaju crveni i zadebljani (Mars) a potom s vremenom postupno blijede (Saturn). Ožiljak je trajni podsjetnik (Saturn) na bol (Mars), itd...

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.11.2011. at 21:57. Reason: link
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 21:40   #2
Evo i prvog primjera, čovjek koji s pravom može nositi ime u skladu s naslovom topica.






Seal ili pravim imenom Seal Henry Olusegun Olumida Adeola Samuel rođen je u Londonu, malo njih zna da je on strukom arhitekt jer ga poznajemo kao glazbenika.

Što se tiče njegovih specifičnih ožiljaka kolale su mnoge priče o njima, pa se tako pričalo da su njegovi ožiljci posljedica rituala (otac mu je Nigerijac), pa također da su posljedica nošenja specifičnog "nakita", pa zatim da ga je ugrizao vuk ili da je pao s motora... No na kraju je istina ta da je kao dijete bolovao od sistemskog eritemskog lupusa, bolesti koja čega slabi imunološki sustav. Ova bolest je stvorila specifične prištiće po licu nakon kojih su ostali trajni ožiljci.

Ovdje nemamo potpunu kartu na žalost jer bi zanimljivo bilo vidjeti 1. polje i položaj Marsa. Pa ću samo izdvojiti - Seal ima Mars u vatrenom znaku lava, Mars radi opoziciju na Saturn.



Seal - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 22:39   #3
Evo drugi primjer, ožiljak uz usne.






Joaquin Phoenix glumac s istaknutim ožiljkom: Mars u škorpionu 0° Sunce, a ožiljak je lokaliziran iznad usne (Mars 0° Venera, Venera/usne). Ne znam kako je nastao njegov ožiljak (karta je nepotpuna ) ali on tvrdi (izvor) da njegov ožiljak nije nastao kao posljedica poznate "zečije usne" već da je rođen s njim.

Joaquin ima općenito dominaciju Marsa u natalnoj karti - Sunce, Merkur, Venera, Mars u škorpionu, Mjesec u ovnu. Saturn je neaspektiran a dispozitor je u Marsovu znaku, pa bi u tom kontekstu "urođenog ožiljka" njegov Saturn mogao biti u 1. polju jer on je onda "trajno žigosan po rođenju" (tada su i Mars & stelij u 4. polju).



Joaquin Phoenix - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 23:52   #4
Primjer ožiljka pored oka...napokon i jedna potpuna natalna karta.








Sandra Bullock - ožiljak je malen, nastao kao posljedica porezotine iz djetinjstva o stijenu (izvor).

Sandra natalno ima Mars u 1. polju egzaktno na ASC u znaku blizanca (bit će da je skakutala) koji radi 120° na Saturn. Iako negdje pišu da je u pitanju porezotina pored desnog oka, a negdje da je lijevo oko u pitanju obzirom kako je okrenuta slika valjda ...mi imamo astrologiju. Pa možemo reći da je ožiljak pored lijevog (astrologija i oke ) budući da je dispozitor Marsu u znaku lava (lijevo oko kod žene). Dispozitor Merkur radi 180° na Saturn (trajni znamen).




Sandra Bullock - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 00:30   #5
Četvrti primjer ožiljka je malo niže na lokaciji vrata.




Catherinenin ožiljak na vratu nastao je kao posljedica traheotomije jer je u djetinjstvu bila izložena virusu koji joj je uzrokovao poteškoće s disanjem što je zahtijevalo operaciju (izvor).

Chatherine u natalnoj karti ima Mars u 1. polju u Saturnovom znaku koji radi 120° na Saturn u biku (vrat). Vladar 8. polja (kirurška intervencija) je Sunce koje radi egzaktno 90° na Mars zajedno s Merkurom/Uranom (poremećaj disanja).


Catherine Zeta Jones - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 19:38   #6
Većina nas ima maleni ožiljak na lijevoj nadlaktici od prvog cjepiva u bolnici(rodilištu), no kod mene je ožiljak duljine tri-četiri cm.

"Aktivna imunizacija protiv tuberkuloze jedna je od preventivnih mjera u zaštiti od tuberkuloze, ali, kao i svako drugo cjepivo, i cjepivo protiv tuberkuloze može uzrokovati teške ili manje teške komplikacije..
Cijepljenje BCG cjepivom provodi se trećeg ili četrvrtoga dana nakon rođenja u rodilištu, odnosno do drugog mjeseca života ako iz bilo kojih razloga nije učinjeno nakon rođenja."


Jedan od mogućih uzroka ožiljka je :
"Na mjestu ubrizgavanja cjepiva može se razviti ulceracija koja katkad ima veličinu oko 1 cm, ostavlja veći ožiljak i spontano se povlači."

...a drugi mogući je taj što je med. sestra ili doktorica u rodilištu imala nespretne ruke, a ja sam se očito meškoljila kao većina bebica što je dovelo do toga da mi je zarezala iglom kožu.

Nisu baš bili jasni u bolnici u vezi toga, tako da mi danas mama ne zna objasniti što se točno dogodilo.

Quote:
Ožiljci su posljedica fizičke povrede pa je uvijek i prije svega važno pogledati Mars. Mars u aflikacijama donosi fizičke povrede.
Mars je u kvadratu s Merkurom i Suncem, ostali aspekti su dvije inkonjukcije s Uranom i Neptunom u 12.

Quote:
Tamo gdje je Mars tamo smo skloni ozljedama. U tom smislu vatreni Mars zbog svoje aktivnosti, dinamičnosti i poduzetnosti najčešće nosi ozljede. To su tipične ozljede koje donose ožiljke, npr. ozljede od opekotina, upala, kirurških zahvata ili oštrih predmeta.
Pozicija Marsa također ukazuje na lokalitet ozljede pa je tako Mars u ovnu vezan uz poziciju glave, čela, očiju, Mars u biku uz ozljede u području vrata, Mars u blizancu uz područje ruku, prste...pa sve do Marsa u ribama uz stopala, itd...
U astrološkom smislu fizički i vidljivi ožiljci najdominantnije su vezani uz položaj Marsa (ozljeda, povreda) u 1. polju (fizičko tijelo, glava). Također ožiljci od bolesti vezani su uz Mars u 6. polju, ožiljci od operacija uz Mars u 8. polju...
Sam ožiljak kao tvorevina astrološki je opisan aspektom na relaciji: Mars (ozljeda) - Saturn (trajnost, zamen). To je zato jer ožiljak nastaje kao posljedica prirodnog procesa zarastanja - procesa kojim se naše tijelo želi zaštiti i "zatvoriti" (Saturn) od otvorene rane (Mars).
Što je koža više oštećenija (Mars) to joj treba više vremena da zacijeli (Saturn) i veća je mogućnost nastanka ožiljka (Mars/Saturn). Također...u početku ožiljci izgledaju crveni i zadebljani (Mars) a potom s vremenom postupno blijede (Saturn). Ožiljak je trajni podsjetnik (Saturn) na bol (Mars), itd...

Mars u Blizancima- ožiiljak lokaliziran na lijevoj ruci
Na vrhu pete kuće- ?
u kvadratu s merkurom- ozljeda zbog manualne brzopletosti
ili
kvadratu s merkurom u ribama, inkonjukciji s neptunom i uranom- posljedica imunološke(obrambene) reakcije(upale) domaćina na cjepivom "pripremljenom od kulture živog oslabljenog bacila tuberkuloze"
dispozitor marsa( neptun) u 12. kući- ožiljak nastao u bolnici i ne zna se zašto

P.S. imam još jedan jedva vidljiv na usnici jer sam pala i frend na biciklu se razbio skupa samnom i pao ravno na mene...negdje između pete i sedme godine života. Dva šava malena imam... E sad, venera(usne) mi je u kvadratu s uranom i neptunom...no s marsom nema napet aspekt...
Nemam sreće s biciklima....jedan je nastao na koljenu(gadna ozljeda), kad sam pala s bicikla u otprilike istoj dobi...utrkivala sam se sa frendom...

Zadnje uređivanje dersette : 07.11.2011. at 19:49.
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 12:59   #7
Fascinirana sam, ne znam,kad god citam neku temu uvek na umu imam neku osobu i idem proveravati jel bas to kod te osobe tako...i uvek bude da jeste i to frapantno..i uvek me obuzme ushicenje...ha valjda oduvek klackam sa verom u astrologiju a snazno me privlaci

Elem,vezano za oziljke. Nedavno sam upoznala musku osobu (politicki azilant iz Iraka) ,vidljivi dugacki,jaki oziljci na vratu (od noza rekla bih) i na grudima (nekoliko isprepletanih,debelih kao od bicha).

Njegov Mars u Skorpiji, 0 sa Uranom , a sve to 90 sa Saturnom u Lavu
Prica (kad ga pitam inace ne), da mu rane dugo nisu htele zarasti (valjda zbog Ma 90 Sa), da je morao na nekoliko operacija kasnije kada se domogao EU..

Da li smo u zivotu uvek na jednoj strani ili je lako , sa ovakvim Marsom,od zrtve postati silnik? Sta se tu jos mora gledati?
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 13:25   #8
Ja imam samo jedan mali na koljenu koji potječe iz djetinjstva, kad sam čak 3 puta pala i ozlijedila isto mjesto!

I jedan skoro nevidljivi odnedavno, od uklanjanja madeža.
Mars je u 12.
Bit će da su kod mene ožiljci na duši.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 22:11   #9
Quote:
Miranda333 kaže: Pogledaj post
Da li smo u zivotu uvek na jednoj strani ili je lako , sa ovakvim Marsom,od zrtve postati silnik? Sta se tu jos mora gledati?
Hehe,da odgovorim samoj sebi (Uran me zaljuljao ) a mozda i nekoga jos zanima pa evo..

gleda se jel ima mazohistickih ili sadistickih elemenata u karti a to je opisano na temi seksualne devijacije
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 00:24   #10
Zanimljivo....Ja tek sada vidim ovu temu .
Iznenadio sam se jer imam isti oziljak kao Sandra Bullock.Znaci skoro copy/paste oziljak, isti rez 7-8 mm blizu lijevog oka

Razmisljam i malo improviziram kao uvjek sa astrologijom pa vidim da Sandra ima ASC bliznak kao ja i Mars na ASC, a ja imam ASC bliznak kvadrat Mars u 11tom polju.
Ili je mozda moj oziljak nastao zbog Saturn/Mjesec 0 u petom polju zato shto povreda je nastala kad sam imao 9 i pol godina kao dijetska svadja zbog nogometa, drug skorpion udario me je kamenom

Zanima me sta astrolozi misle natalna karta mi je na topiku sa linkovima natalnih karta ctrl + f ivopop
__________________
Sometimes i feel like i live in a dream alone in my paradise lost
ivopop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 17:05   #11
Quote:
ivopop kaže: Pogledaj post
Zanimljivo....Ja tek sada vidim ovu temu .
Iznenadio sam se jer imam isti oziljak kao Sandra Bullock.Znaci skoro copy/paste oziljak, isti rez 7-8 mm blizu lijevog oka

Razmisljam i malo improviziram kao uvjek sa astrologijom pa vidim da Sandra ima ASC bliznak kao ja i Mars na ASC, a ja imam ASC bliznak kvadrat Mars u 11tom polju.
Ili je mozda moj oziljak nastao zbog Saturn/Mjesec 0 u petom polju zato shto povreda je nastala kad sam imao 9 i pol godina kao dijetska svadja zbog nogometa, drug skorpion udario me je kamenom

Zanima me sta astrolozi misle natalna karta mi je na topiku sa linkovima natalnih karta ctrl + f ivopop
Mars je povreda, udarac, porezotina, ubod...što je dominantniji Mars ili afliciraniji upliv na Mars u natalnoj karti to je povreda opasnija. Kada se radi o upečatljivom trajnom ožiljku onda najčešće postoji veza Mars/Saturn jer se radi o trajnom znamenu na koži kao podsjetniku na tu ozljedu (Mars).

Lijevo oko kod muškarca je opisano Mjesecom, ovdje je Saturn (kamen) u konjunkciji s Mjesecom (trajni znamen od kamena kraj lijevog oka) budući da imamo Mars 150° Saturn. Kako imamo i Saturn 0° Jupiter može se reći da si imao sreće. Ozljeda je nastala u devetoj godini kada je progresivno Sunce (oči) došlo na Mars.

Karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 01:00   #12
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Lijevo oko kod muškarca je opisano Mjesecom, ovdje je Saturn (kamen) u konjunkciji s Mjesecom (trajni znamen od kamena kraj lijevog oka) budući da imamo Mars 150° Saturn. Kako imamo i Saturn 0° Jupiter može se reći da si imao sreće. Ozljeda je nastala u devetoj godini kada je progresivno Sunce (oči) došlo na Mars.

Karta
A ja zaboravio sam da tu imam Jupitera Pogledao sam post o Fritza Langa i vidim da pise • Mjesec 0º Saturn (ograničenje, "očna proteza" lijevog oka) Pa da nije bilo Jupitera tu bio bi kao Pirat sada

Svaka cast.Nisam ni pomislio da astrologija ima odgovor na to.
Ovo je tako precizno,detaljno i tocno kod mene.
__________________
Sometimes i feel like i live in a dream alone in my paradise lost
ivopop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 22:16   #13
Svjesna sam da je ovo forumski rolajz , ali iz pepela dižem temu staru sedam godina

Jasno je objašnjeno koji aspekti pogoduju dobivanju ožiljaka koji su vidljivi, no pitanje koje mi se već koji mjesec mota glavom jest sljedeće Dakle, što bi ukazivalo na to da neki od nas "prigrle" svoje ožiljke i s njima nemaju problema Dakle, postoje oni koji su okej s time i oni koji nisu. Što to čini razliku?

Na samo razmišljanje i pitanje me navela nedavna operacija nakon koje mi je ostao ožiljak koji se meni strašno sviđa. Posebno mi je divno kada koža potamni pa su još ljepše istaknuti. Oduvijek sam ih voljela i nisam ih smatrala ružnima. Ali reakcije drugih nisu toliko ožiljkoljubive Reakcije su više u "Daj, kaj ti je" kontekstu. Moj tata je od operacije raka imao velik ožiljak od uha do vrata koji je bio crvenkast, a kako sam bila dijete, nikada se nisam posramila toga što je moj tata "drugačiji".

Imam ožiljak na lijevoj ruci (pri kraju dlana bliže zapešću), na koljenima, taj rez solidne centimetraže od operacije kod lijevog rebra, na koljenima od pada, kao klinku me neka divlja mačka dobro dohvatila pa tako na prsima sa svake strane imam dvije omanje crte, na gležnju imam ožiljak jer mi je kotač od bicikla malo zakačio nogu

Mars 90 Saturn i još je u Biku (ožiljci na vratu me za sada zaobilaze).
8. kuća u Ovnu, vladar Mars pa bi to bilo vezano za ovaj oiljak od operacije.

Tata je jedva preživio tadašnju operaciju pa možda podsvjesno te ožiljke povezujem s time. Svojevrsna pobjeda Nisam sigurna!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 00:48   #14
@ Depeche


Nema na pdf-u Astrologija starih tema, jer iskustvena i astrološka saznanja koja pišemo ne zastarijevaju.

Što se tiče pitanja, privaćanje ožiljaka ima veze s prihvaćanjem sebe, no obično Venerini i Mjesečevi tipovi ne vole da im se vide ožiljci, dok Marsovi nemaju ništa protiv njih. Također, prihvaćanje ožiljaka ima veze s načinom kojim osoba ima integriranog Saturna u natalnoj karti jer Saturn pokazuje na koji način integriramo vlastita (gorka i teška) iskustva. Mars zapravo u svojoj simbolici i predstavlja fizičku ranu koja poslije prelazi u trajni znamen/ožiljak (Saturn).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2019., 16:49   #15
Fish, hvala ti!


Da; znam da nema roka zastare ovakvih tema , ali lagala bih kada bih rekla da nisam promislila dva, tri - četiri puta prije nego li sam postavila pitanje A što se Saturna u kontekstu cjelokupne karte tiče - pa rekla bih da je moj integriran prilično.. izazovno U petoj je kući i ono što mi svi istaknu gledajući kartu jest situacija da je on nasuprot Sunca koje je u 11. kući pa je zaključak kako takve pozicije ne daju baš neko ludo obostrano obožavanje Sada ne znam koliko je to značajno za prihvaćanje ožiljaka, ali mogu ponoviti da sam ja s njima u prihvatljivom odnosu


Btw., Saturn radi opoziciju na Veneru
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2019., 10:34   #16
Zanimljivo! Ja sam puna oziljaka jer mi je koza jako osjetljiva i lako ostanu. Kao i depeche sam ih nekako prigrlila vise kao znak pobjede. Mislim, nisam ni imala drugog izbora jer se ne daju ukloniti :-D
Mars mi je u djevici, u 11 kuci, a radi opoziciju sa venerom i konjukciju sa jupiterom.
Saturn je u 12 kuci, u djevici, radi opoziciju na veneru i sekstil sa uranom te kvadrat sa neptunom.
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 13:28   #17
imam par ožiljaka stečenih u djetinjstvu,a neke i u zreloj životnoj dobi.Natalno mi je Mars u Strijelcu.Nisam imala nikakve operacije u simbolici tog Marsa (kukovi,bedra),ali sam pri rođenju imala iščašene kukove.Mars ima konjukciju s Jupiterom u Strijelcu,sekstil s Uranom u Vagi.
Imam ožiljak na glavi,ispod kose,on je nastao u trenutku tranzita Saturna na Asc u Raku,konjukcija.Ožiljak na ruci,odnosno dva ožiljka na prstima lijeve ruke zadobiveni su tranzitom Marsa opet na Asc u Raku,opet konjukcija. Ožiljak na trbuhu nastao je u trenutku tranzitnog Marsa u Blizancima koji je pravio opoziciju na natalni Mars u Strijelcu u petom polju.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2019., 01:54   #18
Kao što je @CantStandYa rekla zanimljiva rasprava i dobro je što se ova tema podigla iz pepela

Imam svega tri ožiljka na tijelu.

1. Ožiljak na arkadi = zadobila sam ga kad sam imala 4 ili 5 godina, bila je večer i gledao se neki domaći film. Bili smo kod kuće. Sjećam se da su tad bili prisutni baka, sestra, majka i ja. One su sjedile na stolicama, a ja sam skakala na kauču i odjedanput sam pala na dršku od kauča. Bio je baš jak udarac. Vozili su me u bolnicu i jedino čega se sjećam iz tog fragmenta je dio u kojem sam vikala, bilo me je nemoguće smiriti. Mojima su rekli da je moglo završiti kobno jer su me milimetri dijelili od toga. Taj ožiljak mi ne smeta, dapače volim ga i podsjeti me na djetinstvo

2. Sa strane lijevog koljena = žurila sam se na bus poslije škole, kako bi stigla kući. I kako sam trčala, tako sam pala na pločnik i nastao je taj ožiljak.

3. Dva na desnom obrazu = vodene kozice

Mars u Lavu = 4. kuća = radi trigon s Jupiterom, sekstil s ASC(Blizanci) i opoziciju na MC
Saturn u Ribama = 11. kuća = radi opoziciju na Chiron(ne znam koliko tu Chiron igra ulogu, no to je jedini aspekt koji mi Saturn radi, budući da mi je neaspektiran s planetama)
__________________
Moja natalna
"Ljudi su dorasli da se obračunaju sa drugim ljudima, ali ne s problemima." - Tin Ujević
"Kroz moj život prolazi puno budala, al´samo ja ostajem." - Seke Odak[/SIZE]
Junakinja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.