Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 13:39   #5361
Quote:
Tobynho kaže: Pogledaj post
Pred četiri godine učinjena mi je laserska operacija očiju. Bila sam dalekovidna, no dioptrija se u velikom dijelu vratila, tako da ponovo funkcioniram s naočalama.
Još veći problem mi je što su mi poslije operacije oči suhe, moram kapati nekoliko puta u toku dana, a slika mi je mutna, tako da imam problema s čitanjem.
Da li se problem suhog oka nekako može ispraviti da opet imam bistru sliku?
Hvala na odgovorima
U prethodnom postu sam pogrešno napisala; dioptrija mi se nije vratila u ovih četiri godine poslije LASIK-a, nego odmah o roku od cca. 3 mjeseca poslije operacije. Da li sam trebala razgovarati s liječnikom gdje je izvršena operacija o ponavljanju operacije ? I da li bi to bilo preporučljivo s obzitom na suhoću očiju i mutnu sliku koju imam?
Hvala

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.05.2017. at 12:04. Reason: Q
Tobynho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 09:11   #5362
Quote:
Tobynho kaže: Pogledaj post
Pred četiri godine učinjena mi je laserska operacija očiju. Bila sam dalekovidna, no dioptrija se u velikom dijelu vratila, tako da ponovo funkcioniram s naočalama.
Još veći problem mi je što su mi poslije operacije oči suhe, moram kapati nekoliko puta u toku dana, a slika mi je mutna, tako da imam problema s čitanjem.
Da li se problem suhog oka nekako može ispraviti da opet imam bistru sliku?
Hvala na odgovorima
Poštovana,

Može, postoji više načina osim kapanja suza i gela - suzni čepići, ciklosporinske kapi....

Potreban Vam je iskusan oftalmolog koji se bavi problemima suhoće oka. Nakon rješavanja suhoće moguća je dokorekcija laserom.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 12:42   #5363
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovana,

Može, postoji više načina osim kapanja suza i gela - suzni čepići, ciklosporinske kapi....

Potreban Vam je iskusan oftalmolog koji se bavi problemima suhoće oka. Nakon rješavanja suhoće moguća je dokorekcija laserom.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
Poštovani,
što su ciklosporinske kapi? Mogu li ih sama nabaviti ?
Lijep pozdrav
Tobynho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:33   #5364
Quote:
Tobynho kaže: Pogledaj post
Poštovani,
što su ciklosporinske kapi? Mogu li ih sama nabaviti ?
Lijep pozdrav
Poštovana,

taj postupak liječenja mora voditi oftalmolog.

Lijepi pozdrav,
Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 15:26   #5365
Imam naočale preko 3god, jedno oko 2.0 drugo 1.70
Naočale ne nosim stalno, uglavnom dok vozim i dok sam pred ekranom računala jer je recimo ugodnije gledati u ekran.

A opčenito ne nosim jer se bavim često fizickim poslovima di mi naočale smetaju.

Sad nakon 3god imam osječaj da mi vid nije više kako treba biti. Da mi se vid drastično pogoršao. Pitanje kako to utječe na lasersko skidanje dioptrije? Čitao sam da dioptrija mora biti neko vrijeme stabilna.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 23:18   #5366
prijatelj mi je lanio radio lasersku korekciju u klinici Svjetlost, platio je upola manje jer je neka akcija bila, uglavnom oko 6000 kn. kad se moze negdje ocekivat slicna akcija?
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:06   #5367
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
prijatelj mi je lanio radio lasersku korekciju u klinici Svjetlost, platio je upola manje jer je neka akcija bila, uglavnom oko 6000 kn. kad se moze negdje ocekivat slicna akcija?
Poštovani,

u Optical Expressu trenutno poklanjamo 2.000 kn popusta na sve iDesign metode. Ipak, obzirom da je to najmodernija tehnologija za lasersku korekciju vida u Hrvatskoj, cijena za oba oka nije 6.000 kn.
Isto tako, sve metode za lasersku korekciju vida nisu iste te metoda koju će vam doktor preporučiti ovisi o vašoj dioptriji te stanju oka itd.
Možda bi bilo dobro da prvo odete na pregled u jednu od klinika, ustanovite stanje oka te jeste li uopće kandidat za lasersku korekciju vida, pa onda vidite koja metoda vam se najviše isplati.

Lijepi pozdrav,
Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:13   #5368
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Imam naočale preko 3god, jedno oko 2.0 drugo 1.70
Naočale ne nosim stalno, uglavnom dok vozim i dok sam pred ekranom računala jer je recimo ugodnije gledati u ekran.

A opčenito ne nosim jer se bavim često fizickim poslovima di mi naočale smetaju.

Sad nakon 3god imam osječaj da mi vid nije više kako treba biti. Da mi se vid drastično pogoršao. Pitanje kako to utječe na lasersko skidanje dioptrije? Čitao sam da dioptrija mora biti neko vrijeme stabilna.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Poštovani,

Vi vjerojatno imate + dioptriju i osjećaj slabljenja vida je slabljenje
akomodacije. Ako ste dalekovidni (+) tada je dioptrija stabilna, a to se
utvrđuje širenjem zjenica i blokadom akomodacije. Dakle dobar ste kandidat
za lasersku korekciju vida. Svakako preporučujem pregled.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:39   #5369
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Imam naočale preko 3god, jedno oko 2.0 drugo 1.70
Naočale ne nosim stalno, uglavnom dok vozim i dok sam pred ekranom računala jer je recimo ugodnije gledati u ekran.

A opčenito ne nosim jer se bavim često fizickim poslovima di mi naočale smetaju.

Sad nakon 3god imam osječaj da mi vid nije više kako treba biti. Da mi se vid drastično pogoršao. Pitanje kako to utječe na lasersko skidanje dioptrije? Čitao sam da dioptrija mora biti neko vrijeme stabilna.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Poštovani Freyr,

u svom pitanju ne navodite koliko imate godina. Ukoliko imate do 40 godina, onda ćete otklanjanjem greške vida profitirati na način da ćete si olakšati svakodnevne radne aktivnosti, vožnju i rad za računalom.

Treba ipak istaknuti da se poslije 40. godine života i razvoja starosne dalekovidnosti javlja poremećaj kod rada na blizu. Ruke postaju prekratke.

Već oko 45. godine, a možda i ranije možete očekivati potrebu za nošenjem naočala kod rada na blizu.

Laserski se može, metodom Monovision, osim dobrog vida na daljinu, omogućiti i dobar vid na blizinu bez nošenja naočala u većini situacija. Međutim, ukoliko je loša rasvjeta, sumrak ili blijedi tekst koji čitate, u tim situacijama će nakon metode Monovision biti potrebno nositi naočale za rad na blizu.

Za daljnja pitanja stojimo na raspolaganju.

S poštovanjem,
Dr. Luka Bilić, specijalist oftalmolog
__________________
Bilić Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:52   #5370
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
prijatelj mi je lanio radio lasersku korekciju u klinici Svjetlost, platio je upola manje jer je neka akcija bila, uglavnom oko 6000 kn. kad se moze negdje ocekivat slicna akcija?
Poštovani Mentalny,

kod nas u Poliklinici Bilić Vision do kraja svibnja možete ostvariti popust na sve metode laserskog skidanja dioptrije.
Cijene možete provjeriti ovdje: http://www.bilicvision.hr/cjenik/

Kako bi se ustanovilo koja je metoda najbolja za Vas, potrebno je obaviti pregled za lasersko skidanje dioptrije.
Trenutno cijena takvog pregleda iznosi 250kn.

Naručiti se možete pozivom na broj 01 4678 444 ili online na www.bilicvision.hr.

S poštovanjem,
Dr. Luka Bilić, specijalist oftalmolog
__________________
Bilić Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 14:39   #5371
Pozdrav.

Bila sam na laserskoj korekciji vida prije 5 godina, zbog kratkovidnosti. Sve je bilo super, vidi odličan, nikakve smetnje sa očima, sve do prije koji mjesec kad mi se počeo opet mutiti vid i vidim već dosta slabije na daleko.


Ima li netko ovakvih iskustava da mu se vratila dioptrija u par godina?
Meni su rekli tamo da je to trajna metoda, nisam očekivala baš do kraja života savršen vid, ali barem nekih 10-ak godina sam očekivala. Nekako mi je kratko samo 5 godina.

Ako netko od stručnih ovdje može odgovoriti, smije li se ponoviti laserska korekcija unutar 5 godina od zadnje korekcije? Tj neka dokorekcija, jer sad ipak ne vidim tako loše kao prije prve korekcije, ali opet dovoljno da me smeta i muti mi se dosta vid?

Još imam i dosta suhe oči, što ublažavam umjetnim suzama.

U srednjim sa 20-ima.

Hvala
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 15:20   #5372
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Bila sam na laserskoj korekciji vida prije 5 godina, zbog kratkovidnosti. Sve je bilo super, vidi odličan, nikakve smetnje sa očima, sve do prije koji mjesec kad mi se počeo opet mutiti vid i vidim već dosta slabije na daleko.


Ima li netko ovakvih iskustava da mu se vratila dioptrija u par godina?
Meni su rekli tamo da je to trajna metoda, nisam očekivala baš do kraja života savršen vid, ali barem nekih 10-ak godina sam očekivala. Nekako mi je kratko samo 5 godina.

Ako netko od stručnih ovdje može odgovoriti, smije li se ponoviti laserska korekcija unutar 5 godina od zadnje korekcije? Tj neka dokorekcija, jer sad ipak ne vidim tako loše kao prije prve korekcije, ali opet dovoljno da me smeta i muti mi se dosta vid?

Još imam i dosta suhe oči, što ublažavam umjetnim suzama.

U srednjim sa 20-ima.

Hvala
Poštovana,

Vid se u ranim dvadesetim godinama može dodatno pogoršati, iznad 25 godina pogoršanje dolazi samo iznimno. Dakle potrebna je dokorekcija, ne bi trebao biti nikakav problem.

Naravno, prije bilo čega bismo preporučili detaljan pregled.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 15:59   #5373
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Bila sam na laserskoj korekciji vida prije 5 godina, zbog kratkovidnosti. Sve je bilo super, vidi odličan, nikakve smetnje sa očima, sve do prije koji mjesec kad mi se počeo opet mutiti vid i vidim već dosta slabije na daleko.


Ima li netko ovakvih iskustava da mu se vratila dioptrija u par godina?
Meni su rekli tamo da je to trajna metoda, nisam očekivala baš do kraja života savršen vid, ali barem nekih 10-ak godina sam očekivala. Nekako mi je kratko samo 5 godina.

Ako netko od stručnih ovdje može odgovoriti, smije li se ponoviti laserska korekcija unutar 5 godina od zadnje korekcije? Tj neka dokorekcija, jer sad ipak ne vidim tako loše kao prije prve korekcije, ali opet dovoljno da me smeta i muti mi se dosta vid?

Još imam i dosta suhe oči, što ublažavam umjetnim suzama.

U srednjim sa 20-ima.

Hvala
Poštovana,

što je kratkovidnost veća, mogućnost vraćanja kratkovidnosti nakon laserske korekcije vida, također se povećava.

Prije samog zahvata dioptrija mora biti godinu dana stabilna, no dobra je vijest da ukoliko ima dovoljno tkiva na rožnici za dokorekciju, ista se može napraviti na Vaše zadovoljstvo.

Naravno da je potreban detaljan pregled kada bi se izabrala najbolja opcija za Vaše oči.

Poliklinika Bilić Vision raspolaže preciznom dijagnostikom Contoura Vision koja registrira promjene na rožnici koje su nastale nakon prve operacije te omogućava najprecizniju moguću korekciju. Takve nepravilnosti višeg reda na rožnici, koje otkriva Contoura, često se javljaju nakon prvobitnog laserskog skidanja dioptrije.

S poštovanjem
Dr. Luka Bilić, specijalist oftalmolog
__________________
Bilić Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:49   #5374
Hvala lijepa i na jednom i na drugom odgovoru.

Svakako ću se naručiti na pregled pa vidjeti dalje.


Pozdrav
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:32   #5375
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Hvala lijepa i na jednom i na drugom odgovoru.

Svakako ću se naručiti na pregled pa vidjeti dalje.


Pozdrav
Nema na čemu, zato smo tu

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:28   #5376
Hvala vam na odgovoru, imam 29 godina tj u 7mj punim 30.

Inače još jedno pitanje za vas, Dali ste uveli nešto novo ove godine ?? Mislim novu tehnologiju ? Ako da, volio bi znati što to i zašto je bolje od prethodnih procedura
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:49   #5377
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovoru, imam 29 godina tj u 7mj punim 30.

Inače još jedno pitanje za vas, Dali ste uveli nešto novo ove godine ?? Mislim novu tehnologiju ? Ako da, volio bi znati što to i zašto je bolje od prethodnih procedura
Poštovani,

mi već neko vrijeme jedini imamo tehnologiju na kojoj NASA i NATO odobravaju zahvate za svoje astronaute i pilote, i to smo jedini u ovom dijelu Europe. Također, jedini u ovom dijelu Europe, imamo i revolucionarni dijagnostički uređaj iDesign. Sve o našoj tehnologiji možete pročitati ovdje:
http://www.dioptrija.hr/vi-mozete-im...op-gun-pilota/

o iDesign tehnologiji ovdje:
http://www.opticalexpress.hr/idesign-tehnologija

Lijepi pozdrav,
Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 15:08   #5378
Dobar dan,

znam da je ovo tema o laserskoj korekciji, ali vidim da se ovdje redovito javljaju doktori oftalmolozi, pa samo da pitam za misljenje - je li stetno koristiti dulje vrijeme umjetne suze kod jako suhih ociju? Ima li to kakvih posljedica za oci?

Ne razumijem se u njihov sastav, vjerojatno nisu ni sve umjetne suze skroz istog sastava, pa ne znam ima li unutra necega sto moze nastetiti kod koristenja dugo godina.


Hvala unaprijed.
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:21   #5379
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

procitala sam na stranici jedne poliklinike da se kapci mogu spustiti nakon laserske korekcije vida.
Jel imao netko takav slucaj? Kolika je mogucnost da je uzrok spustanju bas laserska korekcija?

Ja sam bila na korekciji vida prije jedno 5 godina, a kaoci su se pocsli spustati prije mozda 2-3 godine.

Tek sam u srednjim dvadesetima, pa ne mogu vjerovati da bi to samo od sebe nastalo.
Cak ni moji roditelji u 60-ima nemaju toliko spusteno. U svakom slucaju za moje godine mi to nije normalno.

Vise to cak nije ni samo estetski problem, vec me pocinje i fizicki smetati tezina kapaka.

Pliz ako netko ima iskustvo sa time, ili ako zna nesto o tome, neka napise.
Poštovana,

Kapci se ne spuštaju nakon laserske korekcije vida. Moguća je privremena otečenost kapaka radi držača kojeg imate tijekom laserske korekcije vida (blefarostat), ali to se nikakao ne događa par godina kasnije.

Potrebno je tražiti uzrok tom problemu drugdje.

Svakako učinite oftalmološki pregled, a po potrebi i pregled neurologa.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:28   #5380
Quote:
crazy dog lady kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

znam da je ovo tema o laserskoj korekciji, ali vidim da se ovdje redovito javljaju doktori oftalmolozi, pa samo da pitam za misljenje - je li stetno koristiti dulje vrijeme umjetne suze kod jako suhih ociju? Ima li to kakvih posljedica za oci?

Ne razumijem se u njihov sastav, vjerojatno nisu ni sve umjetne suze skroz istog sastava, pa ne znam ima li unutra necega sto moze nastetiti kod koristenja dugo godina.


Hvala unaprijed.
Poštovana,

Umjetne suze danas bi trebale biti bez konzervansa koji može dugoročno raditi određene probleme. Dakle, ako su bez konzervansa, slobodno ih možete koristi bez straha od nuspojava. Ukoliko je suhoća izražena, postoje i druge, bolje metode od kapanja umjetnih suza. Jedna od najnovijih metoda je E eye tretman, kojeg ekskluzivno izvodimo u našoj polikilnici.

Više o E eye pogledajte ovdje

http://knezovic.com.hr/simptomi-suho...nika-knezovic/
http://knezovic.com.hr/e-eye-moderna...ija-suhog-oka/
http://knezovic.com.hr/djelatnici-po...iol-a-siofoku/

Stabilan suzni film je osnovni preduvjet za optimalan rezultat nakon laserske korekcije vida.

Za sva daljnja pitanja slobodno nam se obratite.

Srdačan pozdav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.