Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2006., 13:50   #101
Quote:
ZakS kaže:
kod nas je bilo operacija dosta prije 2003-e. kao sto rekoh - moja w isla je prije 5 godina na operaciju u ZGu, a nije bila prva ili experimentalna.. prije nje u toj klinici obavili su vec tisuce operacija... no, mislim da nije bio Lasik ni Lasek, vec Excimer, ali ne kuzim se u te sisteme.. ona je isla na oba oka istovremeno..
ja nebih imao hrabrosti tada za to- oba najednom.. uf..
ali eto.. ocito je to njima bila rutina..¤
E to je ta treca metoda...medjutim, tacnost je ista kao i kod LASIK-a. I kod LASIK-a imas operaciju na oba oka i to bude stvarno brzo gotovo. Ma odavno u Skandinaviji imaju te operacije i odavno se to radi. Ovi koji operisu na Balkanu, su se vecinom educirali u Njemackoj...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 15:05   #102
Ja sma cula da je u Zagrebu po jednom oku 10 000 kn, je li to istina? Naime, ja sam corak samo na jednom oku.
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 22:59   #103
pogledaj cijene na www.svjetlost.hr...
a mozda ih imaju i drugi uslugodavaci.. ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 01:27   #104
koliko vidim, većina ljudi je tu imala problema sa kratkovidnošću.
no ima li tu netko tko je skidao diopriju +?
__________________
...tu nešto treba pisati...
danni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 01:05   #105
Rusija ili Zagreb?

Znam nekoliko ljudi koji su bili u Rusiji, većinom su iskustva pozitivna. Zanima me ima li netko ko se operirao u Hrvatskoj - konkretno u poliklinici Svjetlost, jer mi se oni čine O.K. Visumed je skuplji i iz nekog neodređenog razloga ne ulijeva mi povjerenje(?). Štambuka sam u startu prekrižila.
Nitko od operiranih koje znam nije to radio u Hrvatskoj, pa informacije o našim poliklinikama skupljam samo iz medija - a sve je to reklama. Ispada da je teže ispuhat nos nego operirati laserom oči danas, a svi znamo da to nije baš tako - jer operacija je operacija (i slijepo crijevo se zakomplicira, a kamoli oči). Dakle, ljudi, sve informacije su dobrodošle. Imam -10 na oba oka, sve mi se čini da bi operacija bila pametno rješenje, al nemam još dovoljno informacija o konkretnim iskustvima ljudi koji su to i napravili.
karmacoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 20:35   #106
Bok ljudi!!!!

prvi put sam ovdje i imam dilemu ..pa pomagajte...spremam se na lasersku operaciju i nemrem se odlučiti između visumeda ili poliklinike svjetlost...a i malo me strah!
 
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 20:12   #107
Laserska operacija očiju

Htio bih otiči na ispravljanje dioptrije na očima laserom odn. na lasersku operaciju.
Eto, molim vas da mi pomognete bilko kakvom informacijom u vezi takvog zahvata. Navodno se isplati otići vani, jer je znatno ja+eftinije, i kod njih se to radi rutinski.
molim vas za bilo kakvu informaciju, jer mi je to jako važno!!
Unaprijed hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:58   #108
Postoji ti topik o laserskoj operaciji. Malo se potrudi pa ćeš ga naći.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 12:39   #109

Ja imam 19 godina i zelja mi je ici na lasersku operaciju. Nosim meke lece 3 godine al mi se zbog njih u oku nakupilo tonu bakterija tako da sad moram nosit naocale
Vidim da tu svi vise manje imaju pozitivna iskustva,da li znate neki slucaj gdje netko nije bio zadovoljan ili da je imao nekih problema poslije?

Nisam jos razmisljala da li cu ici U Rusiju ili Zagreb,ima jos vremena,treba prvo zaradit pare za operaciju

A i ne namjravam ici na operaciju jos barem 4,5 godina.
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 13:44   #110
Mene zanimaju iskustva onih koji su operaciju obavili u Zagrebu... Gdje, kada, kako... i cijena, naravno.
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 16:28   #111
Quote:
Dasha kaže:
Ja sam htjela otic na lasersku operaciju ociju.Ali me je moj "okulista" zamolio da jos malo pricekam. Kaze :" Poceli su mi dolaziti pacijenti koji su operirani prije 4-5 g. sa simptomima crnih tocaka!" Hoce rec..da se ti ljudi sad tuze da vide velike crne tocke koje se pomicu .. totalno me obeshrabrio... kaze:" ak nemas problema sa upalama,zbog kontaktnih leca..ne idi na operaciju! " Eto ... ponekad me ljecnici totalno zbune svojim razmisljanjima..savjetima i stajalistima.
Zanima me ovo u vezi "crnih točaka". Mogu li se one liječiti i zašto uopće do njih dolazi?
tramuntana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 17:05   #112
hebemu, pa nisam cuo za ovako nesto. jel ima ko iskustva sa tim tockama? sad sam u depri
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 14:15   #113
Lightbulb ma kakva daleka Rusija!!

Quote:
Galadriel kaže:

Ja imam 19 godina i zelja mi je ici na lasersku operaciju. Nosim meke lece 3 godine al mi se zbog njih u oku nakupilo tonu bakterija tako da sad moram nosit naocale
Vidim da tu svi vise manje imaju pozitivna iskustva,da li znate neki slucaj gdje netko nije bio zadovoljan ili da je imao nekih problema poslije?

Nisam jos razmisljala da li cu ici U Rusiju ili Zagreb,ima jos vremena,treba prvo zaradit pare za operaciju

A i ne namjravam ici na operaciju jos barem 4,5 godina.
Bratislava je najveca konkurencija svima. i to sa pravom! Meni je frend bio natrag 6 godina tamo, skinuo je dioptriju od -5,-6 i danas vidi savrseno jasno, prezadovoljan je. Od tada njegov tata organizira prijevoz do tamo i kad se odluce ljudi da bi isli, on uzme auto ili kombi(ovisno o broju ljudi) i vozo do bratislave.

I ja sam bila zarobljenik leca i uzasno sam mrzila svu tu proceduru i zajebanciju.
Prosli tjedan, taman sam napunila 22 i odlucila i ja otic na izlet u bratislavu.
Rijesila se dioptrije i presretna sam!

Dakle ovakva je procedura: Vlasnik excimera redovito kupuje nove lasere, kako novi izadje on ih kupi. A stari se onda prodaje u Rusiju po povoljnoj cijeni.To je iz prve ruke sigurno provjereno.
Kod puta je to ovako izgledalo: (i tako je uvijek, vec 6 godina sto taj moj poznanik vozi-inace provjereno odlican sofer, sto vise, instruktor voznje u jednoj autoskoli, tako da nema straha)

dakle, polazak je u pola noci s ponedjeljka na utorak, oko 8 je dolazak u excimer ordinaciju i pocinju pregledi, kapanja raznim kapima, nista strasno i nista bolno. Sestre i doktorica su extra drage i ljubazne.Slovaci su po tome navodno poznati u sto sam se uvjerila.
Sama operacija traje vrlo kratko i nije nimalo bolno, nas je sada bilo troje i nijednog nas nije nista bolilo.
zatim fantastican rucak, odlazak u hotel(bracni krevet, minibar,tv,radio, jako lijepo i svak ima svoju sobu), odmor i vecera oko 8.
ujutro odlazak na pregled, dorucak prije naravno, takodjer jako ukusan, i potom povratak doma.
U sloveniji je stanka za rucak u poznatom mjestu Trojane. Cijeli meni za rucak, fantastican. i to je zadnja stanka.

Sve to, operacija,nocenje, rucak,vecera,dorucak,rucak, i put dodje 1750 eura!


Inace da nisam toliko bila upucena i doznala iz prve ruke, bila bih skepticna, a ovako sam se i sama napokon uvjerila da nema straha i da je sve savrseno sigurno.

Cak su bila i 2-3 slucaja s malo vecim komplikacijama kojima se nije odmah moglo do nule skinuti, uglavnom zbog cilindara, i ti su se kroz neko vrijeme vratili skinut to do kraja bez da ista dodatno plate.

Eto, malo sam se raspisala al se nadam da sam nekome pomogla.

Ukoliko zelite kontakt broj vozaca, slobodno se javite i pitajte me na blogu
jen21.blog.hr

have no fear!
jen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 14:37   #114
Puno hvala jen21
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 18:46   #115
Slučajno sam naletila na ovaj topić pa vam se javljam. Prošli tijedan je moja šogorica (od muža sestra) bila u Slovačkoj na operaciji. Znam da je sve informacije dobila na adresi www.excimer.sk
Bila je na pregledu tu kod nas u RH kod jednog doktora koji ju je naručio u toj bolnici i imala je organiziran prijevoz do hotela i bolnice. Cijena je 1750 Eura, što uključuje hotel, operaciju i prijevoz.
Ona je potpuno zadovoljna sa tretmanom u toj bolnici i rekla je da je ta operacija bila najmanji problem samo da priprema traje malo duže. Skinuli su joj dioptriju sa 4 na 0. Prošlo je 8 dana od operacije i ona je super.
__________________
Senza pieta´
AnnaOxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 19:23   #116
Bolnica i institut "Fjodorov" imaju najveće iskustvo operacija kratkovidosti
link
Kontraktnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 16:05   #117
Da li Visumed i Svjetlost rade istom tehnikom?
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 22:20   #118
Question Lasersko skidanje dioptrije

Jel tko bio na ovome? Kakva su iskustva? Jel se skroz skine dioptrija ili nešto ostane? Jel boli, koliko traje oporavak i kolko košta?
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 23:27   #119
daj malo prosetaj po ovom forumu.. ta tema ja svaka 2 tjedna bila obradjena.. nekoliko puta prilicno obilno..
ako ne nadjes javi se- ja ti nadjem pa linkam..
ukratko - idi, ako imas para, bez straha - to se pretvorilo u rutinsku operaciju..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 09:14   #120
!!!!!!!!DONT!!!!!!!
s obzirom da sam rodjena kratkovidna, da imam osjetljive ochi sklone infekcijama i stoga mi sochiva ne odgovaraju, a naochale ne volim (mada sam bogatstvo dala/dajem za okvire, svaki putkazem-e ovaj cu definitivno nositi, i onda nosim mjesec dana i prestanem, as usual) razgovarala sam jednom sa hirurgom koji radi na VMA u Beogradu-kako to uraditi, kakva je procedura, da li on preporuchuje, shta, kako.
On izrichito savjetuje- ne dirati oko ni pod kakvim izgovorima i nositi naochale. Da je navodno to lasersko korigovanje dioptrije chisto zapadnjachko pomodarstvo koje se vec odavno izbacuje kod njih uz razloga shto se oko nakon tog zahvata ponasha kao "oshteceno, povrijedjeno oko". To opet u praksi najcheshce znachi da se nakon operacije javlja stanje zvano "ablacija retine (ablatio retinae)" a kad to dobijesh jeban si.
to je pucanje/odvajanje jednog od 10tak slojeva roznjache koji se odvoji i uzrokuje sljepilo; situacija je jako hitna (24 h je navodno vec mnogo) jedini nachin lijechenja je operativan i uglavnom se radi o barem 3 operacije (prva "plombiranje", druga uglavnom vadjenje silikonskog ulja koje sluzi kao plomba, treca lasersko lijepljenje rubova roznjache) i to josh ako si sretan jer te operacije su pipljive, komplikovane, preskupe, chesto uspiju a josh ceshce i kad uspiju ablacija se vrati nakon par godina. postoperativni period poslije ablacije je katastrofa-ne smijesh dici nishta teze od kilograma (????!!!!) otprilike pola godine dok to ne zaraste, a ni nakon toga cijeli zivot nema vishe velikih napora, nema saginjanja, morash ce chuvati vjetra, prejake svjetlosti, vruce vodene pare (od kuhanja), dima. a opet, kao posljedica te ablacije i njene operacije-javlja ti se mrena na oku i to je isto valjda "normalna pojava". uglavnom on kaze da ne treba u zdravo oko dirati, jednom kad se u njega dirne nema vishe povratka dok si ziv neshto cesh morati krpiti na njemu, a to ti niko od doktora koji ti u privatnim klinikama rade korekciju vida laserom ne kaze, shta te potencijalno cheka.
prosurfaj malo, potrazi na netu korekciju dioptrije laserom, ali josh vishe potrazi tu ablaciju retine, u vecini sluchajeva zashto se javlja ce ti pisati - nakon laserske korekcije vida.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.