Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 12:55   #241
koliko me sjećanje služi i mi smo kroz cijelu osnovnu na klupe stavljali najlonske vrećice. ne sjećam se da je to bio problem, pa sumnjam da je i sad.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 13:08   #242
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i mozes kupiti kad skola pocne, ne u sijecnju, 9mjeseci prije polaska u skolu
napravis i rodis dijete za to vrijeme.
ne znam cemu takav ton?! ako ti smeta razgovor o tome sada, lijepo zatvori ovu temu na 9 mjeseci, pa moderator si


pitala sam samo usput, jer je dosta Mama spominjalo stolnjak u popisu opreme. eto, pomislila sam da i to sad pakiraju i prodaju pod skolsku opremu. samo sam bila znatizeljna, oprosti na tome. nisam imala namjeru i to sada kupovat. skolska torba mi je sasvim dovoljna za sada.

moji i doma i u vrticu crtaju direktno na stolu. vlazne maramice operu i flomaster s parketa. jedino sa zida nista ne dize

imamo platneni stolnjak na stolu u dnevnom i s njim samo problemi. svaki put kad na njemu nesto rade, potegnu taj stolnjak tijelom prema podu tako da uvijek moram pazit da stvari ne zavrse na podu. zato mi se bilo kakav stoljnka cini samo komplikacija.
a ne mogu zamislit najlon vrecicu na stolu kao prakticno rjesenje. eto, nisam probala al´ cini mi se da je prelagana i bi se dizala sa stola cim netko zamahne listom kraj nje ili prodje blizu stola. ne mogu zamisliti scenu u kojoj moj sin brise prolivenu prljavu vodu sa vrecice, osusi, lijepo slozi vrecicu i spremi je u kutiju a da se ta vrecica ne nasloni na njegovu majicu, da s nje nesto mokro ne iscuri na pod isl. moje dijete nije neuredno ali je poprilicno trapav
truleks nikad ne kupujem jer se usmrdi ako dugo ostane mokar
ova ideja sa novinama mi se cini ok, jer novine upiju dio prolivene boje pa boja ne moze skliznut na pod.
kako sam rekla, vidjet cemo na jesen. hvala na savjetima, odmorit cu se sljedecih 7 mjeseci
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 13:11   #243
Djeca su sasvim sposobna truleksom obrisati stolnjak.

Nemojte praviti nesposobne ljude od djece.

Smrznem se na ove najlonske vrecice u smecu, toliko otpada bezveze.

Plastificirani stolnjak moze trajati godinama, bar to...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 16:27   #244
pa nisam znala da se najlonske vrećice bacaju nakon svakog sata likovnog. nama su trajale kao i svaka druga zaštita za stol.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:13   #245
Ja se ježim od hrpe novina u košu za smeće nakon likovnog.

Ajmo razmišljati da u razredu ime npr. 25-ero djece. Da pokriju stol novinama treba im bar 3-4 lista (ako ne i više). I nakon toga 25*3 (ili 4) = ogromna hrpa papira u košu. A da budemo malo ekološki osvješteni pa stol pokrijemo najlonskom vrećicom i naučimo dijete da je obriše nakon korištenja?
Iskreno,ako dijete ne malja namjerno po toj podlozi (vrećici), vrlo se malo boje nanese mimo papira. To ni ne treba nešto posebno brisati, najčešće je dovoljno da se najlon složi natrag u vrećicu.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:07   #246
kad se po novinama.prolije voda i onda se osusi, one se zakelje za stol prilicno dobro. plus, odakle mi novine?!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:27   #247
Ponukana ovom temom i maglovitim sjecanjem na spisak s pocetka skolske godine (gdje se ne navode stolnjaci, vrecice, novine) pitala sam svog prvasica kako to izgleda na likovnom.
Rekao je da svi osim njega imaju neke stolnjakice ili posebne vrecice

Vec sam isplanirala ici u ducan gdje sam ja kupila stolnjak na metre, ali danas u mulleru sam vidjela stolnjakic i spuzvicu bas za tu namjenu za nekih 30kn.
Imaju i pregace kome treba, ne morate za to do ikee.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 22:09   #248
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Ponukana ovom temom i maglovitim sjecanjem na spisak s pocetka skolske godine (gdje se ne navode stolnjaci, vrecice, novine) pitala sam svog prvasica kako to izgleda na likovnom.
Rekao je da svi osim njega imaju neke stolnjakice ili posebne vrecice

Vec sam isplanirala ici u ducan gdje sam ja kupila stolnjak na metre, ali danas u mulleru sam vidjela stolnjakic i spuzvicu bas za tu namjenu za nekih 30kn.
Imaju i pregace kome treba, ne morate za to do ikee.

bolje ikad nego nikad
u svakom slucaju, kupila si pribor u sijecnju
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 08:47   #249
Mi nismo nista morali kupovati za likovni...dali smo 100 kn i sav pribor/mapa je narucen preko skole.
I ne nose nikakve krpe i zastite za stol.
Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 08:27   #250
Sjetila sam se jucer one rasprave o pernicama i velicini - imali smo u vrticu roditeljski za predskolce u vezi testiranja i kretanja u skolu, bile su i uciteljice iz skole. I izmedju ostalog su rekli da nikako prvasicima ne kupujemo pernice na puno katova i komplicirane, najbolje one koje se samo otvore na dvije strane. Jer da se onda, umjesto da prate uciteljicu, igraju sa hrpom stvari iz pernice ili da ne stignu dovoljno brzo uzeti olovku i propuste hrpu toga dok pootvaraju sve katove i pronadju gdje im je olovka
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 08:51   #251
Tako i nama rečeno na roditeljskom prije škole.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:11   #252
https://e-trgovina.nn.hr/herlitz-rasprodaja-2017

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:43   #253
Ja im kupila pernice.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:01   #254
Jeste vidjeli igdje 1.4 mine?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 23:33   #255
Isčitala sam svih 13 stranica.😁😁
Bojice i olovke sam rijesila.
Vodene boje je dobila neke od Pelikana koje se mogu zamjenit pojedinacno kad se potrose.Uzela sam par pisanki A,par crtancica i matematiku 1.
Sad pitanja:
Kakve ste pastele uzimali?
Koji plastelin?
Temepe i kistove?
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 08:45   #256
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Isčitala sam svih 13 stranica.😁😁
Bojice i olovke sam rijesila.
Vodene boje je dobila neke od Pelikana koje se mogu zamjenit pojedinacno kad se potrose.Uzela sam par pisanki A,par crtancica i matematiku 1.
Sad pitanja:
Kakve ste pastele uzimali?
Koji plastelin?
Temepe i kistove?
bilo koje pastele i kistove, nije uopće bitno

meni su olovke bile najbitnije jer s njima najviše radi, uzila sam faber castel i još uvijek uzimam njih...najbolje sjedaju u ruku i prste i najkvalitetnije su, učiteljice su njih preporučivali kod nas

a tempere mislim da trebaju tek u 2. razredu..
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 09:17   #257
ja apsolutno jos nista nisam uzimala. ni pribor ni biljeznice ni torbu.
ima vremena.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 09:50   #258
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ja apsolutno jos nista nisam uzimala. ni pribor ni biljeznice ni torbu.
ima vremena.
ja sam uvijek čekala za bilježnice i pribor prvi dan škole kad imamo roditeljski i popis šta točno trebamo...jer svaka učiteljica ima svoje neke želje ..neki žele u 1. razredu pisanku A neki crtančicu itd.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 10:23   #259
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ja apsolutno jos nista nisam uzimala. ni pribor ni biljeznice ni torbu.
ima vremena.
ja sam uvijek čekala za bilježnice i pribor prvi dan škole kad imamo roditeljski i popis šta točno trebamo...jer svaka učiteljica ima svoje neke želje ..neki žele u 1. razredu pisanku A neki crtančicu itd.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 11:05   #260
Biljeznica je dobila par za rockas od susjede i nasla sam u Baby centru na akciji par komada i to ce joj za prvu ruku bit ok.
Torbu sa uzela za smijesne novce na akciji neki dan i to mi je super.
Inace volim kupovat po malo stvari sa kojima nemrem fulat.Da baš ne ostavim sve za zadnji dan!

Doma imamo grip FC olovke i FC bojice i stvarno su najbolje!Ne pucaju i lijepo se šilje.
U pernici je dobila neke Connect i ostavljaju super trag,a vidjet cemo kakva je kvaliteta.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.