Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 22:03   #661
Quote:
nanna1 kaže: Pogledaj post
Ma i ja se vec mislim otic izvadit i ta dva vraga, kad sam vec izvadila sve.

Ja nisam na 55 kg, ali vec i se plasim i ovih 5 u 10 dana. Ako nastavim ovako to je za jos 10 dana 5...sta bi moglo bit 15 za mjesec.

A nisu mi jasni ti doktori. Ako se vec pokaze da samo TSH nije mjerodavn kog vraga ne vade sve!!!???
Jos kad me stao uvjeravat da mi simptomi nisu od nje.....

Jesu i vama smetali mirisi i gadilo vam se sve jest? To mi je totalno simptom hormona, ko da sam opet trudna, ali znam da nisam.

Jel netko od vas iz Splita? Kome da odem?
Ja nisam imala problema s mirisima ali pred mengu mi je bilo zlo mucnine glavobolje sto prije nisam imala. Kao sto sam pisala ja sam se godinama mucila ali nitko se nije sjetio da je od stitnkace. Meni je bio onaj bolestan umor, lupanje srca i kao strah neki neopravdani za svaku glupost, knedla u grlu, kosa, suha koza, ten koma...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:04   #662
Quote:
nanna1 kaže: Pogledaj post
Ma i ja se vec mislim otic izvadit i ta dva vraga, kad sam vec izvadila sve.

Ja nisam na 55 kg, ali vec i se plasim i ovih 5 u 10 dana. Ako nastavim ovako to je za jos 10 dana 5...sta bi moglo bit 15 za mjesec.

A nisu mi jasni ti doktori. Ako se vec pokaze da samo TSH nije mjerodavn kog vraga ne vade sve!!!???
Jos kad me stao uvjeravat da mi simptomi nisu od nje.....

Jesu i vama smetali mirisi i gadilo vam se sve jest? To mi je totalno simptom hormona, ko da sam opet trudna, ali znam da nisam.

Jel netko od vas iz Splita? Kome da odem?
E da ako ništa drugo jer ja recimo imam sranja s dr. Gle ne da mi upunicu za nista izvadi privatno ta 2 hormona. Mene je moja zaj.... Nije sluzila kaj je i sad nakon operacije tjera me na posao?!?!?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:58   #663
Vidim da ste spominjali Normabel i Apaurin te kako jedan izaziva ovisnost, drugi je ok pa da vas ispravim. To su vam isti lijekovi samo od drugih proizvođača. Jedan i drugi imaju u sastavu diazepam i spadaju u skupinu benzodiazepina.

Btw. meni je to sranje. Popila sam jednom ili dvaputa onaj od 5 mg, to kažu da je kao jača doza i neke pošteno uspava, meni to bilo ko da sam šećer popila. Al mi se zato zna dogoditi kad popijem Misar/Xanax od 0,5 mg da kad se smirim zaspem u roku tren. Ne smijem dugo sjediti, ležati ili se vozikati u autu, zahrčem.

I sva ta sranja izazivaju ovisnot i treba ih koristiti samo kad je frka i ne svakodnevno (osim ako nije prepisano u sklopu nečega kao terapija)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 14:38   #664
Ma bacit vse to u smeće.
Ja imam periode kad uopće ne spavam, ono, sat-dva na noć, rađe krepam nego kljukat se s tim.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:25   #665
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Vidim da ste spominjali Normabel i Apaurin te kako jedan izaziva ovisnost, drugi je ok pa da vas ispravim. To su vam isti lijekovi samo od drugih proizvođača. Jedan i drugi imaju u sastavu diazepam i spadaju u skupinu benzodiazepina.

Btw. meni je to sranje. Popila sam jednom ili dvaputa onaj od 5 mg, to kažu da je kao jača doza i neke pošteno uspava, meni to bilo ko da sam šećer popila. Al mi se zato zna dogoditi kad popijem Misar/Xanax od 0,5 mg da kad se smirim zaspem u roku tren. Ne smijem dugo sjediti, ležati ili se vozikati u autu, zahrčem.

I sva ta sranja izazivaju ovisnot i treba ih koristiti samo kad je frka i ne svakodnevno (osim ako nije prepisano u sklopu nečega kao terapija)
Kod mene bas obrnuto...helex sam davnih dana dobila i to me je otupilo ali nikako uspavalo, dok me normabel od 5mg nokautira Valjda ovisi o organizmu...ali generalno helex nisam preko 10 godina pila pa ne znam kako bi sad djelovao, a i opcenito sve te stvari svodim na minimum minimuma i trudim se sama sa sobom izboriti
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:02   #666
Mene je spasio Rivotril, još nisam niti znala zašto imam te "strahove" otkucaje srca panika i sl i Rivotril mi je zakon, probala sam i Normabe i Apaurin i ništa mi nije kao ovo, iako ga ne pijem često ali kada mi srce onak krene lupati odmah popijem i super sam

Quote:
nanna1 kaže: Pogledaj post
Zeljezo mi je bilo 31, a gornja granica je 30.

Neznam sta da mislim.
Jedva nesto pojedem, na silu, jede hrana mene a ne ja nju. A taj grop u grlu pola dana je prisutan. Morat cu na kraju i na gastroskopiju.

Jutros sam se skocila iz sna u 6.30, cim sam otvorila oci pocelo je unutarnje treperenje, ko groznica, a crijeva su mi pocela odmah kruliti. Posto se nemir nije smirivao malo kasnije sam popila jedan normabel. Izgleda da ce mi to biti buduci najbolji prijatelj.
Meni je moja dala rivotril i to mi je smirilo sve isto se moze naravno "navuci" ali ako ga duze pijes. To me spaaasilo ali
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Kod mene bas obrnuto...helex sam davnih dana dobila i to me je otupilo ali nikako uspavalo, dok me normabel od 5mg nokautira Valjda ovisi o organizmu...ali generalno helex nisam preko 10 godina pila pa ne znam kako bi sad djelovao, a i opcenito sve te stvari svodim na minimum minimuma i trudim se sama sa sobom izboriti

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:49   #667
Meni na hitnoj rekli kad sam nedavno 2 puta za redom bila radi ludjackog lupanja srca da cim mi to pocne popijem praxiten ili normabel da mi se misici opuste,cak mi i oni dali normabel na hitnoj.ali ne pada mi napamet pocet ga uzimat sama i navuci se na to,samo bi mi jos to trebalo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 23:18   #668
A koliki je ta duži rok da se navućete ?
Navući ćete se sigurno, jer ne možete odrediti kad prestati piti nešto što vam odgovara....nećete ni htjeti prestati.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 01:08   #669
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
A koliki je ta duži rok da se navućete ?
Navući ćete se sigurno, jer ne možete odrediti kad prestati piti nešto što vam odgovara....nećete ni htjeti prestati.
Eto ja sam kutiju Normabela dobila u 7.mj 2014., do sad ne znam jesam li ih 5 popila...a da se ne lazemo - pase mi sto mogu zaspat od njega, ali i dalje radije probdijem noc nego da cesto Normabele pijem...
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:32   #670
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Eto ja sam kutiju Normabela dobila u 7.mj 2014., do sad ne znam jesam li ih 5 popila...a da se ne lazemo - pase mi sto mogu zaspat od njega, ali i dalje radije probdijem noc nego da cesto Normabele pijem...
Ovom ti je već i rok potekao, baci to.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:45   #671
Davno sam uzela Normabel 5mg, nevezano za štitnjaču ili ikakve simptome vezane uz nju i bilo mi je od toga toliko loše da sam rekla nikad više. U biti, od svih tableta tog tipa me uhvati panika i loše mi sjednu, jedino još Praxiten nisam probala.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:35   #672
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Ovom ti je već i rok potekao, baci to.
Ostali mi u Zg, nisam ih htjela ni nositi sa sobom u At
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:37   #673
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post

razmišljala sam o tome da prije kontrole u 7. mjesecu odem privatno izvaditi antitijela
Korisno, utvrdi kojeg je inteziteta proces raspdanja štitnjače. A uz trud i nešto sreće, antitijela možeš dovesti u granice normale.
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:45   #674
Spominjala sam vezu nadbubrežne ž. i štitnjače. Ova prva ž. je čak osjetljivija na stres. Nisam stručnjak, ali vjerujem da stanje nadbubrežne ž. može egzaktnije dati odgovor koliku nam štetu nanosi stres, pa u konsčnici i koliko nam oštećuje štitnjaču.
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:50   #675
Jeli itko od vas imao period neuzimanja eutiroks terapije? Jeli se netko pokušao skinuti? Naravno, ovo nikome kao nestručnjakinja ne savjetujem, ali me zanima. Dali ste svojim endićima predlagali ili možda oni vama?
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:03   #676
Normabel pijem u prosjeku 3-4x godišnje, kad sam pod velikim stresom a imam neki važan događaj za koji se trebam naspavati noć prije ili ako mi je migrena neizdrživa. Meni odlično sredstvo, naravno, ako se ne zloupotrebljava.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:35   #677
Pozdrav svima, nesto me zanima, ako nije za temu, ispricavam se. Naime, sestra od 2013-te ide jednom godisnje na kontrolu, vadi hormone. Svaki su put uredni, jedan je uvijek malo povišen, ali dr kazu: Taj nije bitan. Negdi prije je bila na pregledu i punkciji i stigli su nalazi i kazu da je folikularni tumor, u podlozi limfocitni tireoiditis. Sad je naručena za dalje, tj danas ide po uputnicu pa dalje na preglede i to... Ako moze netko tko se susreo s tim objasnit. Citala sam i neki pisu da se iz punkcije sazna jel dobroćudno ili ne, pa kako onda njoj nije?
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:05   #678
neki dan talk 86/52.....sad 150/100

u 3PM ja ću na bolovanje.....pa ne mogu funkcionirati ovako.....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:22   #679

Test za trudnoću i beta pozitivna, TSH 4,20 (gornja granica u Breyeru).
U utorak se idem nacrtati na VV, ionako mi piše da im se javim odmah u slučaju trudnoće

Nikad mira
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 11:42   #680
Čestitam.

Znaš kak to ide, baš kad ne treba onda bude zbrčkano. Budeš ti to sredila začas sa korigiranom terapijom. Držim fige da ti ova trudnoća bude školska i uredna.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.