Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2007., 08:42   #61
Quote:
good girl kaže: Pogledaj post
Evo Hipp da te malo utješim...moja prijateljica je bila pozitivna na toxoplazmu i savjetovali su je doktori da pobaci...nije...otišla je na preglede i drugo mišljenje u Sloveniju i tamo je vodila ostatak trudnoće...rodila je prekrasnog i zdravog sina...
Držim ti fige da i tebi bude tako...
svašta! tko godinama živi sa životinjama ili jede suhomesnate proizvode (ali i ostalo) vjerovatnost da je netko već prebolio toxoplosmozu je velika (kao u slučaju moje frendice)
ja mislim da su ginići nesigurni jer ne znaju da li je test pozitivan zbog stare infekcije (koja je bezopasna) ili zbog nove.

HIP, mora biti sve u redu..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 13:03   #62
Tek sad sam pročitala, cure moje držim fige da sve bude o.k., nemojte se sekirati previše, tim više ako je nalaz 3d ultrazvuka bio dobar.
Mislim na vas i šaljem vam
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 00:04   #63
Hipp, žao mi je zbog svega što prolaziš i jedino što mogu je poželjet ti da na kraju sve prođe dobro i za tebe i za bebača
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:24   #64
Prošao nam je i taj 4. Hip, kako si?
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:24   #65
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Prošao nam je i taj 4. Hip, kako si?
Evo cure moje, ja obavila i to i sa mojom Sarom je za sada sve ok . Svi parametri mozga i srca, odnosno tamo gdi bi taj virus mogao naštetiti su u granicama normale!

Osjećala sam se kao da mi je,
dok mi je to govorio, pao ogroman kamen sa srca..

Za mjesec dana moram opet doći na još jednu kontrolu, ali veli gin da bi se i sad već vidlo na mozgu da nešto ne štima, glavica bi bila veća, itd. Rekao mi je da mi je pišulja zdrava .

No, ipak kad se beba rodi, mora se obavezno testirati na virus, za svaki slučaj.
Sad sam točno 32 tjedna, beba ima 2000 gr i 44 cm.
Jedino nisam mogla dobiti lijepu slikicu sa 4d-a jer se mala neće slikati .
Naime, okrenuta je, kak da velim...cijela prema meni i tak je i ličeko nabila. Zato mi se i čini kao da me lupka od bubrega do bubrega .

Uglavnom, veli gin da su po njemu, šanse da se beba zarazi teoretske, jer da mi je jako mali taj titar na virus (1,32) a ako bi ja bila u akutnoj fazi, što je najopasnije, da bi mi titar bio sigurno preko tisuću .

Nadam se da bude sve ostalo tak lijepo kak je jučer bilo na uzv-u.....
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:27   #66
Super!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:00   #67
Jeeeeeeeee, baš mi je drago...Sara će biti čvrsta cura...
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:01   #68
eto....s nestrpljenjem sam čekala da pročitam novosti...nadajući se da će biti ovakve......SUPER!!!

nek tako i ostane sve super.....i samo pozitivno misliti...ne gubiti energiju na loše vibre.....

mamaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:13   #69
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Nadam se da bude sve ostalo tak lijepo kak je jučer bilo na uzv-u.....
i hoće... i mora..... tako mi je drago da je sve ok...
i nemoj plakati više... raširi usta u osmjeh... pišulja nakon tolikih suza... to zaslužuje!!!!!!!!!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 15:51   #70
hip prekrasne vijesti!!!!!

nemoj se više živcirati draga,vidiš da je sve ok,sad se lijepo opusti i uživaj još to malo vremena u trudnoći!!!

__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 15:54   #71
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
sa mojom Sarom je za sada sve ok ......
bas mi je drago!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:44   #72
draga HIP, znas koliko mi je drago zbog sarice..
sad se fino opusti i uzivaj..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 08:13   #73
drago mi je da je sve prošlo ok.
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:21   #74
da prijavim .. danas sam išla po treći put po nalaz TORCH-a. NEGATIVNA SAM!!!

Koje olakšanje.

samo sam pozitivna na citomegalovirus i rubeolu ali IGG
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:29   #75
jel Hip rodila?
hvala Bogu Lara da je sve ok!
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:31   #76
je Rodila je. Pitala sam IVU na PVT da li joj je mala dobro jer je HIP u trudnoći dobila Citomegalovirus (koji je katastrofa za bebu)... i uglavnom ostavlja trajna oštećenja.

Nitko mi nije ništa javio. Hip je rodila ali se ni iva ni ona ne javljaju tu.

Ma ne smiješ se samo time zaraziti dok si trudna. Inače sve je to benigno..ali kada si trudan POGIBELJNO za bebu. Iako su doktori Hopp govorili da su u njezinom slučaju šanse minimalne.

Voljela bih da je sve fakat isplao ok. Znam da je HIPP bila tako tužna i da je tako plakala.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:32   #77
a valjda je sve ok
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:34   #78
ja bih od sveg srca voljela da jest. Parametri su joj bili ok - tako joj je rekao doktor na zaraznoj u trudnoći
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:38   #79
lara, koji se sve virusi gledaju na torchu?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 21:26   #80
Quote:
leptiric222 kaže: Pogledaj post
lara, koji se sve virusi gledaju na torchu?
Toxoplazmoza (a obugvaća i trihinelozu), Rubeolla, Citomegalovirus i Herpes. Negdje pročitah da spada i mums, te male Boginje.

Ma nemoj se time opterećivati. Ako bude indicija tada se to radi. Ja imala sa mačkom sranje pa zato su me i kontrolirali. Ali barem znam da sam prebolila Rubeolu i citomegalovirus i da imam antitijela. Nezgodno je kod trudnica koje su na sve negativne.

Onda je opasnost za njih veća. Najbolje je biti na sve viruse pozitivan IGG. Znači da ih ne možeš više dobiti ili ako ih dobiješ zaraza je mnogo manje opasna nego prvi put
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.