Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 23:20   #1001
Quote:
marval kaže: Pogledaj post
Salma Hayek nije tipicna meksikanka. Ona je polu spanjolka polu Libanka.
Čini se da nisi primijetio ironiju u mojoj rečenici.

Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 23:47   #1002
nema puno bošnjaka na kosovu,nisu uspjeli asimilirati ni polovinu slavenskih muslimana

ovo su njihove procjene pred popis heheh

"Realna brojka Bošnjaka, državljana Kosova, trebala bi biti stotinak hiljada. Naime, s obzirom da 30 godina nije bilo oficijelnog popisa stanovništva, pretpostavlja se da Kosovo ima blizu dva i po miliona stanovnika. A pošto je na (šire priznatom) popisu stanovništva 1981. godine bilo blizu 60 hiljada nacionalno izjašnjenih Muslimana, dakle, po tom osnovu sada bi trebalo da ima Bošnjaka potencijalnih sto hiljada."

kad ono,Bosnjaci : 27.489 (1,58%)

maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 07:58   #1003
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
nema puno bošnjaka na kosovu,nisu uspjeli asimilirati ni polovinu slavenskih muslimana

ovo su njihove procjene pred popis heheh

"Realna brojka Bošnjaka, državljana Kosova, trebala bi biti stotinak hiljada. Naime, s obzirom da 30 godina nije bilo oficijelnog popisa stanovništva, pretpostavlja se da Kosovo ima blizu dva i po miliona stanovnika. A pošto je na (šire priznatom) popisu stanovništva 1981. godine bilo blizu 60 hiljada nacionalno izjašnjenih Muslimana, dakle, po tom osnovu sada bi trebalo da ima Bošnjaka potencijalnih sto hiljada."

kad ono,Bosnjaci : 27.489 (1,58%)

ne bi ih bilo ni 20 000 hiljada da se goranci nisu dosta izjasnili kao bosnjaci, a posebno u opstini dragas
GULAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 08:19   #1004
Evo jedne dobre emisije o Gorancima:
http://www.youtube.com/watch?v=cMzqoL8LtOk

Cak je i HRT pravio dokumentarac o njima:
http://www.youtube.com/watch?v=O_6bO...hannel&list=UL

Quote:
ne bi ih bilo ni 20 000 hiljada da se goranci nisu dosta izjasnili kao bosnjaci, a posebno u opstini dragas
A to su uradili jer mogu ili da uce skole na albanskom ili na bosanskom. Posto im je srpski maternji, naravno da ce se pre nazvati bosnjacima. Ali oni koji se pisu gorancima cesce dolaze ka centralnoj srbiji. Imaju u svakom malo vecem gradu poslasticarnicu ili pekaru. Uvek su bili lojalni gradjani. .

Evo ti i naseg fudbalskog reprezentativca:
http://www.youtube.com/watch?v=xx0ganyPhfQ

Ja sam ih upoznao dvoje u Beogradu. Mislim da bi se oni pisali i Srbima da nije toliko bilo budala sto su im lomili izloge jer ih smatraju Albancima po imenima. Uglavnom glasaju po tradiciji za SPS.

Mada u centralnoj Srbiji postoji obicaj da se cisti Albanci izjasnjavaju kao Goranci zbog ogromne netolerancije.

Zadnje uređivanje marval : 22.09.2012. at 08:28.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 09:42   #1005
Čekaj, ako su slaveni, zašto imaju albanska prezimena?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 10:38   #1006
Oni su primili islam od albanaca dok su bili nizi sloj, takozvana raja, dosta kasnije. Pa su time i njihove obicaje, kao sto je davanje prezimena preuzeli. Nisu imali nikakve privilegije, to ih je samo spasavalo tlacenja. Dok u Bosni i Raskoj u pocetku je srpsko plemstvo primilo islam. Pa su zadrzali obicaj davanja dodatka ic na ime, ali u isto vreme i taj velikaski ponos na svoju veru i posede.

Bosanski muslimani su u pravu kada kazu da na kosovu ima 100.000 takozvanih Bosnjaka (verovatno kada bi gledali po krvi mnogo vise), posto oni tu trpaju sve poislamljene Srbe. AL ipak najvise njih se asimiliralo u Albance.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 13:41   #1007
Quote:
marval kaže: Pogledaj post
Oni su primili islam od albanaca dok su bili nizi sloj, takozvana raja, dosta kasnije. Pa su time i njihove obicaje, kao sto je davanje prezimena preuzeli. Nisu imali nikakve privilegije, to ih je samo spasavalo tlacenja. Dok u Bosni i Raskoj u pocetku je srpsko plemstvo primilo islam. Pa su zadrzali obicaj davanja dodatka ic na ime, ali u isto vreme i taj velikaski ponos na svoju veru i posede.

Bosanski muslimani su u pravu kada kazu da na kosovu ima 100.000 takozvanih Bosnjaka (verovatno kada bi gledali po krvi mnogo vise), posto oni tu trpaju sve poislamljene Srbe. AL ipak najvise njih se asimiliralo u Albance.
nisu oni ništa u pravu, jer ti "Bošnjaci" su većinom tamo autohtono stanovništvo,koje je prihvatilo kasnije islam..i eventualno izbjeglice iz srbije u 19st.
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 14:27   #1008
Pa i muslimani na Sandzaku su autohtoni pa sebe zovu Bosnjacima iako je to bilo jezgro Raske, glavne srpske zemlje u srednjem veku. Nisu oni ni u cemu poseban slucaj. Svuda u svetu gde se znatan deo stanovnistva islamizovao, oni su se izdvojili iz maticne nacije.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 17:43   #1009
Quote:
watermelon kaže: Pogledaj post
R. Kosovo

Konacni rezultati popisa 2011


Ukupno : 1 739 825

Albanci : 1.616.819 (92,93%)

Bosnjaci : 27.489 (1,58%)

Srbi : 25.575 (1,47%)

Turci : 18.790 (1,08%)

Askalii : 15.484 (0,89%)

Egiptjani : 11.482 (0,66%)

Gorani : 10.264 (0,59%)

Romi : 8.873 (0,51%)

Ostali : 2.435 (0,14%)

Nisu odgovorili : 869 (0,05%)
Bosnjaci najbrojnija manjina na Kosovu

Jbg, eto sta bude kada se popis ne oslobodi politickih okova. To je sto je.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 15:57   #1010
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto vam ne otvara link, meni otvara normalno. Evo to je ova adresa:

http://www.gophoto.it/view.php?i=htt...g#.UFxycVFusR0

Evo sad sam otvorio novi prozor iskopirao adresu i normalno mi otvara sliku.



Jest, a Salma Hayek je meksikanka.
Pa dobro ajde da se malo poigramo antropologije. Dolihokefalna faca, odnosno uska i duguljasta, nije obilježje indijanaca, ali jest semita i europljana od Mediterana, pa do Skandinavije. Zatim, indijanci imaju šire orlovski noseve. Ove duguljaste orlovske kljuke su opet karakteristične za semite, ali i europljane. Oči uopće ne moram komentirat. To sa indiosima ima veze jedino po boji. A što se tiče niskog čela i klempavih ušiju? A fala bogu, mi europljani smo svi visoki, lijepi i plavi, sa apolonskim torzima.
Ovakvih faca ko što ima gospon di Maria i tu po Rvackoj se nađe kolko hoćeš, ali ovako nešto:
Danny Trejo
e to baš nisam viđao često na ulici.
Da se razumijemo, možda gospon di Maria i ima ponešto indioske krvi, ali na osnovu njegove face ja to sigurno ne mogu 100% tvrdit. Dapače, moguće je da di Maria u rodoslovlju ima samo talijane i španjolce, a da ovaj momak sa tvoje druge slike ima jednu prašukunšukunbabu indijanku.

Ovo što ti govoriš za Di Mariu i njegov izgled ja sam SAMO viđao kod roma na ulici ovako ekstremno izduženo lice mada oni po licima variraju u više oblika.i onda da Di Maria ima pokoju kap krvi ili čak manje od Iguaina je čista provala a za Argentince se zna da dosta njih ima ponešto strano ne Europsko pa možda i Iguain ali ne više od Di Marie, a reko sam ti Di Maria je čisti primjer mješanca, možda sam grupu mješanca promašio ali sigurno nije onaj koji ima 80 % krvi Europeidne.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 16:05   #1011
The ten largest overseas born populations[65]
Country of Birth Population (2006)
United Kingdom 175,166
People's Republic of China 109,142
New Zealand 81,064
Vietnam 62,144
Lebanon 54,502
India 52,975
Philippines 52,087
Italy 44,563
Hong Kong 36,866
South Korea 32,124


Nego pogledajte Sydney
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 16:43   #1012
a evo našao sam sliku jedne indijanke jest da je iz Perua ali svi indijanci južne amerike pripadaju jednoj skupini naroda i svi govore sličnim jezicima
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Qu...anandchild.jpg
tanki nos kao u di marie, slična konstrukcija obraza, oči slične samo što gornji očni luk kod ove indijanke ide bliže očima, usne i brada skoro pa preslikani. A sada slika di marie
http://www.radiosarajevo.ba/upload/i...l_di_maria.jpg
razlikuje se samo zbog izdužene face ( a već sam naveo da bi mu neki preci mogli imati talijansko podrijetlo )a i ne mora biti tako budući da je sav mršav u tijelu vijerovatnije je da glava odgovara na tijelo i zbog toga ima dugu facu.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 18:50   #1013
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
a evo našao sam sliku jedne indijanke jest da je iz Perua ali svi indijanci južne amerike pripadaju jednoj skupini naroda i svi govore sličnim jezicima
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Qu...anandchild.jpg
tanki nos kao u di marie, slična konstrukcija obraza, oči slične samo što gornji očni luk kod ove indijanke ide bliže očima, usne i brada skoro pa preslikani. A sada slika di marie
http://www.radiosarajevo.ba/upload/i...l_di_maria.jpg
razlikuje se samo zbog izdužene face ( a već sam naveo da bi mu neki preci mogli imati talijansko podrijetlo )a i ne mora biti tako budući da je sav mršav u tijelu vijerovatnije je da glava odgovara na tijelo i zbog toga ima dugu facu.
gle, jedna slika ne znači ništa. sad ti vjerojatno netko može odgovoriti sa 50 drugačijih slika.

ljudi se razlikuju, i unutar rasa postoje velike razlike. u južnoj americi je jako teško na temelju izgleda razlučiti tko pripada kojoj rasi i u kojem udjelu.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 20:51   #1014
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
a evo našao sam sliku jedne indijanke jest da je iz Perua ali svi indijanci južne amerike pripadaju jednoj skupini naroda i svi govore sličnim jezicima
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Qu...anandchild.jpg
tanki nos kao u di marie, slična konstrukcija obraza, oči slične samo što gornji očni luk kod ove indijanke ide bliže očima, usne i brada skoro pa preslikani. A sada slika di marie
http://www.radiosarajevo.ba/upload/i...l_di_maria.jpg
razlikuje se samo zbog izdužene face ( a već sam naveo da bi mu neki preci mogli imati talijansko podrijetlo )a i ne mora biti tako budući da je sav mršav u tijelu vijerovatnije je da glava odgovara na tijelo i zbog toga ima dugu facu.
E ti si ga baš zapeo za di Mariu ko da je to čisti prosjek u Argentini.
Kod gornje slike kod žene ti je iz ovog kuta uopće nemoguće odrediti koja je debljina nosa, ali kod njene male nos je širok pa jbg. Ali evo ti jedna starija slika od di Marije gdje se vidi bolje koju boju očiju ima, a i malo je pustio kosicu:
Angel di Maria
Ovakvu facu ja mogu zamislit u Sahari kako jaše na devi, ali u planinama Anda... malo teže.

No ajmo se vratit na ono bitno od kuda je rasprava započela. Ti si populaciju Argentine opisao nešto u stilu kao predominantno mestičku. Recimo nešto u stilu kao da se populacija Argentine razlikuje vrlo malo u odnosu na Meksičku ili u odnosu na populaciju recimo Salvadora. E pa tu si ga fulao big time.
Evo pogledaj sliku nacionalnog teama Salvadora kad ste me za Meksiko oprali (gornji red jelte, donji ste lagano previdjeli):
http://www.flickr.com/photos/vxsarin...4185/lightbox/

E pa to su ti mestici i tu za većinu nema dileme da imaju indioske krvi.

A evo ti još par slika argentinaca:
Argentina rugby
I nešto malo ljepše:
Argentina - hokej na travi žene

Ne znam, možda sam ja ćorav, ali meni populacije Meksika i Salvadora s jedne i populacije Urugvaja i Argentine s druge strane, bogami nisu jedno te isto.

Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 20:59   #1015
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
gle, jedna slika ne znači ništa. sad ti vjerojatno netko može odgovoriti sa 50 drugačijih slika.

ljudi se razlikuju, i unutar rasa postoje velike razlike. u južnoj americi je jako teško na temelju izgleda razlučiti tko pripada kojoj rasi i u kojem udjelu.
Slažem se s tobom divizija ali u pokušaju da dokažem buba zanettyu da di maria je mješanac morao sam tražiti ovaku sliku. buba zanetty razmišlja po šablonu, po njemu svi ljudi s sjevera europe trebali bi biti plavi, plavih očiju, tako da je on bio veoma uvjeren da di maria nema ništa strano ili skoro ništa strano jer je on već opisao šablon kako on vidi indijance južne amerike pa tako da po njemu di maria nema ništa strano.
A što se tiče procentualnog udjela nisam ni ja vidovnjak koji zna kolko ko ima nečijih gena to sam onako idealistički dao brojku kao primjer očuvanja europeidnog izgleda, ali ja stvarnu granicu do koje neko ima večinom europedine značajke ne znam, iskreno.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 21:18   #1016
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
E ti si ga baš zapeo za di Mariu ko da je to čisti prosjek u Argentini.
Kod gornje slike kod žene ti je iz ovog kuta uopće nemoguće odrediti koja je debljina nosa, ali kod njene male nos je širok pa jbg. Ali evo ti jedna starija slika od di Marije gdje se vidi bolje koju boju očiju ima, a i malo je pustio kosicu:
Angel di Maria
Ovakvu facu ja mogu zamislit u Sahari kako jaše na devi, ali u planinama Anda... malo teže.

No ajmo se vratit na ono bitno od kuda je rasprava započela. Ti si populaciju Argentine opisao nešto u stilu kao predominantno mestičku. Recimo nešto u stilu kao da se populacija Argentine razlikuje vrlo malo u odnosu na Meksičku ili u odnosu na populaciju recimo Salvadora. E pa tu si ga fulao big time.
Evo pogledaj sliku nacionalnog teama Salvadora kad ste me za Meksiko oprali (gornji red jelte, donji ste lagano previdjeli):
http://www.flickr.com/photos/vxsarin...4185/lightbox/

E pa to su ti mestici i tu za većinu nema dileme da imaju indioske krvi.

A evo ti još par slika argentinaca:
Argentina rugby
I nešto malo ljepše:
Argentina - hokej na travi žene

Ne znam, možda sam ja ćorav, ali meni populacije Meksika i Salvadora s jedne i populacije Urugvaja i Argentine s druge strane, bogami nisu jedno te isto.

E prvo ne izvrči moje riječi

kao prvo nisam rekao da je argentinksa populacija predominantno mestička zna se da oko 80 % populacije je europeidnog podrijetla i da ostalo su indijanci, crnci i mestici nego sam rekao da mestička populacija naglo raste u argentini, a da svaki argentinac ima po malo indiano gena to si se i ti složio,

drugo nisam rekao da je poplacija meksika ista kao i argentinska populacija, nigdje smisla, ja sam samo komentirao meksikance koji i nisu baš najbolji primjer mestika jer mnogi od njih imaju eruopeidno lice, samo sam to rekao a ne sjećam se da sam reko meksiko= argentina

treće ova slika za salvador ti je konačno dobar primjer mestika i na ovom ti čestitam ( mada ti meni nikad ne čestitaš kad ti postavim dobru sliku za nešto)

četvro slika s ragbijašima - teško je skužiti ko je ko kad su ovako razderani samo do izražaja dolaze čeljusti, ali ti je ova slika za žene mnogo bolja koja dokazuje da je većina argentinaca europeidnih korijena što ja nisam nikad sporio ali eto po tebi, don quijote izgleda da jesam.

peto di maria - ta žena na slici je veoma dobar primjer i nemoj da zafrkavaš veoma lako se može odrediti debljina nosa,a ti po djetetu određuješ nešto čudim ti se stvarno, prvo djeca ne razvijena daleko više odstupaju od adultnih primjeraka, a drugo što je u pitanju je otac i njegove karakterisitke, ja znam da je majka imala jedan nos a mi sasvim drugi oblik nosa sličniji ocu.
hvala na pažnji! do-sajtanja
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 22:39   #1017
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom divizija ali u pokušaju da dokažem buba zanettyu da di maria je mješanac morao sam tražiti ovaku sliku. buba zanetty razmišlja po šablonu, po njemu svi ljudi s sjevera europe trebali bi biti plavi, plavih očiju, tako da je on bio veoma uvjeren da di maria nema ništa strano ili skoro ništa strano jer je on već opisao šablon kako on vidi indijance južne amerike pa tako da po njemu di maria nema ništa strano.
A što se tiče procentualnog udjela nisam ni ja vidovnjak koji zna kolko ko ima nečijih gena to sam onako idealistički dao brojku kao primjer očuvanja europeidnog izgleda, ali ja stvarnu granicu do koje neko ima večinom europedine značajke ne znam, iskreno.
zapravo ti europeidni izgled ne posotji. europljani su mix nordijaca, alpinaca i mediteranaca, brahikefalnih i dolikokefalnih ljudi, plavih, crnih i smeđih.
iz toga razloga mnogi mestici i neki mulati se nimalo ne razlikuju od nekih europljana. uopće nije čudno da mestico izgleda ko prosječni europljanin.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 00:03   #1018
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
E prvo ne izvrči moje riječi

kao prvo nisam rekao da je argentinksa populacija predominantno mestička zna se da oko 80 % populacije je europeidnog podrijetla i da ostalo su indijanci, crnci i mestici nego sam rekao da mestička populacija naglo raste u argentini, a da svaki argentinac ima po malo indiano gena to si se i ti složio,

...
Mislim da si spomenuo nešto u stilu da 70-ak posto Argentinaca ima blego kose oči ili tako nešto, ne da mi se sad gledat. Ali dobro neka bude... krivo smo se razumjeli, pa da onda zaključimo raspravu. Nema smisla da se dalje šamaramo slikicama.

Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 00:04   #1019
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Bosnjaci najbrojnija manjina na Kosovu

Jbg, eto sta bude kada se popis ne oslobodi politickih okova. To je sto je.
Mislim da ih je bar 30.000 u one tri općine na sjeveru, ovo je nešto čudno
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 08:50   #1020
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
Mislim da si spomenuo nešto u stilu da 70-ak posto Argentinaca ima blego kose oči ili tako nešto, ne da mi se sad gledat. Ali dobro neka bude... krivo smo se razumjeli, pa da onda zaključimo raspravu. Nema smisla da se dalje šamaramo slikicama.

OK da ovo spustimo na zemlju, kada sam rekao da 70 % NAVIJAČA je imalo kose oči mislio sam na navijače nogometnih klubova Npr. Boca Junior za koju navijaju siromašni ljudi, a ako nisi znao iako je u Argentini što se tiče rasnih razlika nije bilo skoro nikakve diskriminacije ( kao što je bilo u sjevernoj americi ) ipak debelu večinu siromašnih čine indijanci, mestici i drugi. ima tu i bijelaca ali čini mi se puno manje. Nekako kada gledaš video osjećaš da su ti ljudi drukčiji od tipičnih Europljana, pa ne znam prosudi sam, evo video od te emisije jest da je loš kvalitet mada nadam se da ćeš ipak nešto od toga vidjeti.
http://www.youtube.com/watch?v=qK6nhkimQRQ&feature=fvst
Ajd bar je vođa huligana bijelac ( uvijek na najviše pozicije ) .
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.