Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 20:51   #1
Alergija na antibiotik

Mame, pomagajte! S. je zbog upale grla dobio prekjučer Amoksicilin. Sad sam ga išla presvlačiti i vidim blago crvene točke po leđima (cca 1-2 mm) i naprijed iznad linije pelena. Jel moguće da je alergija na penicilin tek treći dan?? Da prestanem davat antibiotik? On je inače bez temp od jutra i dobre volje... Doktorica ne radi više. Zvala sam na hitnu, kažu da ne daju savjete prek telefona... Osip se ne širi, ovak je on ok... Ne znam, danas je jeo i neki jogurt od Nestlea, al imao mi je već alergiju na hranu i nijie izgledalo ovak...
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 20:54   #2
alergija na penicilin je jako opasna (mogu napasti i dišne organe) i ako sumnjaš na nju obavezno se javi na hitnu što prije!
Zara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 21:19   #3
Ja sam imala taj slučaj s prvim sinom. imao je 4 mj., nešto bolestan, na hitni mu dali taj lijek, ali i prepisali duplu dozu (koju nisam znala da je dupla dok nije njegova pedijatrica to mi rekla), nakon nekog vremena (ne sječam se više nakon koliko) dobio jak osip al po cjelom tijelu, prestala mu davati, dr. rekla da je vjerovatno alergija.

Godinama nije koristio lijek, na kartonu mu pisalo da je alergičar na to, i sad kad veći, odlučila dr. da testira jel reagira i kako. I ništa, sad može koristit bez posljedica lijek, i to nakon nekih 10 tak godina.

Samo da ne zamjeniš pelenski osip (pošto napisala da je samo u pelenskom krugu). Prekini s terapijom, ako se povuče osip, alergija je. Sretno.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 21:43   #4
Sad sam se čula s prijateljicom od mamine prijateljice , doktorica je. Kaže da prekinem s amoksicilinom danas, da ona ne bi na mom mjestu na hitnu, jer da se teške reakcije javljaju unutar nekoliko sati od prvog uzimanja lijeka. Miš spava sad, a sutra idemo pedici. Osip se nije proširiop, nadam se da ni neće
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 22:13   #5
...moguće da je tek treći dan...ja sam preživila penicilinski šok kao dijete, tek nekoliko dana nakon prve injekcije...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 23:04   #6
uvijek je moguća rekakcija na antb..

moj tata više puta u životu pio Klavocin, nedavno dobio dvije bočice i od prve ništa tek od druge dobio simptome ...a ima 50 godina..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 00:23   #7
[QUOTE=ivana2904;21127617]Sad sam se čula s prijateljicom od mamine prijateljice , doktorica je. Kaže da prekinem s amoksicilinom danas, da ona ne bi na mom mjestu na hitnu, jer da se teške reakcije javljaju unutar nekoliko sati od prvog uzimanja lijeka. Miš spava sad, a sutra idemo pedici. Osip se nije proširiop, nadam se da ni neće [/QUO

sta to znači da ako se nije reakcija javila odmah da ne moze biti jaka, vec samo slaba?

pitam i bed mi je ovo citat jer imamo skoro identicnu situaciju: upala uha i temperatura, dobila je amoksicilin koji je počela piti u srijedu popodne i eto danas popodne je dobila osip prvo na obrazićima (koji se nikad do sada nije pojavio) a sad i po tijelu trbuh, prsa i gornji dio leđa ( s tim da je tu prije mjesec dana imala osip od vrućine i znojenja)....inače je od jutros bez temperature....jednom je i povraćala, nekoliko puta al ne puno imala proljev i idu joj zubi...

ufff, šta mogu očekivati ako je to reakcija na penicilin? da je pratim nocas? sta se moze desiti? pliiiz
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 01:25   #8
...mislim da je reakcija na penicilin, odnosno alergija na penicilin puno jača...ja sam se sjećam da sam prije šoka imala gadne mrlje po cijelom tijelu, baš velike, nepravilne, boje vina...pod velike, mislim da mi je najviše 5 mrlja pokrilo cijelo tijelo i lice
...ovaj osip kakav opisuješ je moguć kod uzimanja bilo kakvog antibiotika...
...doduše, možda je moja reakcija bila tako jaka jer sam dobivala injekcije penicilina kroz par dana, a ne antibiotik s penicilinom...čak mi je doktorica nedavno htjela prepisat ceporex rekavši da je količina penicilna u njemu premala da mi naškodi...ipak ga nisam uzela
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 01:39   #9
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post

pitam i bed mi je ovo citat jer imamo skoro identicnu situaciju: upala uha i temperatura, dobila je amoksicilin koji je počela piti u srijedu popodne i eto danas popodne je dobila osip prvo na obrazićima (koji se nikad do sada nije pojavio) a sad i po tijelu trbuh, prsa i gornji dio leđa ( s tim da je tu prije mjesec dana imala osip od vrućine i znojenja)....inače je od jutros bez temperature....jednom je i povraćala, nekoliko puta al ne puno imala proljev i idu joj zubi...
ovako točno se i meni pojavila alergija na silapen, završila sam na hitnoj dobila 2 injekcije i tražili su da ostanem 2 dana na promatranju (na što nisam pristala)
Zara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 10:56   #10
hvala ti...ja sam odlucila nakon savjetovanja sa dokt.sa hitne preskociti ovu dozu koju smo trebali dati u 5 ujutro...mala ce se probuditi svaki cas i kad se probudi idem na hitnu po recept za drugi lijek, ali idem bez male jer je prolom oblaka kod nas...posto jos spava u mraku nisam jos vidjela da li ima jos osip, ali smo spavale cijelu noc skupa zagrljene i hvala Bogu za sad sve cool...javim se jos
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 11:03   #11
Hmm ja sam dobila urtikariju na silapen nakon tocno tjedan dana. Tako da moguce je i ja bi za svaki slucaj ipak na tvom mjestu isla do doktorice.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 11:18   #12
.....

makropen mislim da moze pomoc.....meni je sin imao takve reakcije....pa bi mu promjenili na makropen.....i onda sve je bilo uredu...
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!

Zadnje uređivanje Mucka01 : 20.06.2009. at 11:24.
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 13:16   #13
Cukerino, kako je?
Mi smo bili kod doktora. Pogledao je osip i rekao da može biti da je na penicilin ali ne mora, jer amoksicilin ima i druge sastojke koji mogu izazvat reakciju. Prekinuo nam je terapiju i rekao da dva dana ne uzimamo ništa jer da bi i bilo koji drugi antibiotik na ovakvu situaciju mogao pogoršat situaciju i onda ne znamo na čemu smo. U slučaju da temp ponovno naraste (jer je još uvijek grlo crveno), moramo doći po drugu terapiju. Uglavnom, rekao je da da se radilo o Silapenu da bi bio siguran da je alergija na penicilin. Sad se nadam da je upala virusna i da se neće pogoršat, jer smo sad prvi puta dobili antibiotik bez vađenja krvi budući da mu je temp bila 39,7 a lab nije više radio. Uglavnom, doktor nam radi i sutra pa ćemo vidjeti... Btw. trebali smo sutra na more, a sad niš od toga
Hvala vam curke!
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 14:43   #14
Sretno
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 15:05   #15
Hvala, Lopto! Sretno tebi i Gabiju, da čim prije ozdravite ~~~~~~~
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 15:24   #16
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...mislim da je reakcija na penicilin, odnosno alergija na penicilin puno jača...ja sam se sjećam da sam prije šoka imala gadne mrlje po cijelom tijelu, baš velike, nepravilne, boje vina...pod velike, mislim da mi je najviše 5 mrlja pokrilo cijelo tijelo i lice
...ovaj osip kakav opisuješ je moguć kod uzimanja bilo kakvog antibiotika...
...doduše, možda je moja reakcija bila tako jaka jer sam dobivala injekcije penicilina kroz par dana, a ne antibiotik s penicilinom...čak mi je doktorica nedavno htjela prepisat ceporex rekavši da je količina penicilna u njemu premala da mi naškodi...ipak ga nisam uzela
I nemoj, ja sam na penicilin alergična od kad znam za sebe, dobila upalu pluća i dali mi ceporex, nakon dva tjedna mi se pojavio osip po cijelom tijelu. Doktorica mi je rekla imam dvije vijesti, jednu dobru i jednu lošu: Čestitam upale pluća više nema, ali ste alergični i na ceporex. Hodala tjedan dana na inekcije da mi prođe osip.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 17:02   #17
evo mene opet...bile smo jutros kod doktorice...nije pedijatrica vec dezurna doktorica opce prakse posto je subota...ispregledala je malu uzduz i poprijeko...kaze da uho nije crveno i da alergija na penicilin ne izgleda bas tako, al da je to što sam joj ispričala tipična klinička slika za tzv.trodnevnu groznicu...dva dana temperatura, treći dan nestaje polako temperatura al se pojavljuje osip koji moze potrajati još 2-3 dana i to je to i kaže da ne pijemo više antibiotik....super!!!Čini mi se da se osip počeo povlačiti a i mala je dobila boje u obrazima i dobre je volje...jedino ne kuzim dio di se pedijatrici par dana prije učinilo (ili jnije?) da je uho crveno....ako već sad nije da li to znači da nije ni bilo upaljeno, ili je bilo pa smo trebale ipak dobiti zamjenski lijek.....booooo
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 17:07   #18
i da, hvala puno cure!Ivana2904, bas mi je drago da ni vi ne pijete lijek, nadam se da necete ni morati nego da je to to...meni je isto rekla da dodjemo ako joj slucajno temperatura naraste (ali visa, jer ako bude imala još malo 37, 1 - 37,2/3/4 to je normalno)...evo vam pusa podrške da ozdravite šta prije
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 17:11   #19
prije dva tjedna je Hana imala temperaturu i isli smo kod pedijatrice. ona je bila uvjerena da je upala uha. inzistirala je da mora piti antibiotik, ali je ipak dala uputnicu za vađenje krvi. ispala je viroza. nismo pili antibiotik, temperatura je prošla sama od sebe . ja stvarno ne kužim kak to gledaju kad vide upalu uha koje NEMA .
eto, da nisam uzela uputnicu za vađenje krvi mala bi bezveze pila antibiotik 10 dana za virozu.
Zara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:01   #20
......

Quote:
Zara1 kaže: Pogledaj post
prije dva tjedna je Hana imala temperaturu i isli smo kod pedijatrice. ona je bila uvjerena da je upala uha. inzistirala je da mora piti antibiotik, ali je ipak dala uputnicu za vađenje krvi. ispala je viroza. nismo pili antibiotik, temperatura je prošla sama od sebe . ja stvarno ne kužim kak to gledaju kad vide upalu uha koje NEMA .
eto, da nisam uzela uputnicu za vađenje krvi mala bi bezveze pila antibiotik 10 dana za virozu.
prvo im sruse imunitet....i onda djeca fakat dobiju upalu uha nazalost....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.