Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2013., 15:09   #61
Quote:
Mendozza kaže: Pogledaj post
ofc,nisam ga radio napamet
to se desilo samo taj jedanput,od onda je hladan ko zmija,bio na istom mjestu ili ne...
perpetuum mobile znaci uvijek u pokretu,a na sto bi se odnosilo u ovom slucaju?
Jel ide u njega epoksidna dvokomponentna smola ili nešto slično?
Jel bio topal tek kad si ga napravio pa se ohladio ili mu je "došlo" da bude topal?

(Inače kad polimerne smole umrežavaju zbog kemijskih procesa dolazi do pojave topline u smoli.....)
__________________
Moj je tata uvijek govorio da je u životu najvažnija jedna stvar, a sto su dvije stvari: red, rad i disciplina :D
Grunf TNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 16:31   #62
Quote:
kraseko kaže: Pogledaj post
Napiši što si radio. Možda ustanovimo zašto se vrućina ne ponovi.
Ugrijao se epoksid ili poliester prilikom polimerizacije... Kod poliestera moze doci i do pozara ako se brlja s ubrzivacem i katalizatorom

Pa da vidis orgona
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 22:36   #63
Quote:
KoRnY_st kaže: Pogledaj post
i jel netko od vas nakon 4 god napravio i koristio orgonski top ??
bi li takav orgonski top u dvoristu kuce mogao pojacati seksualnu energiju u susjedstvu?
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 17:49   #64
Šta je neda ti susjeda
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 22:58   #65
ma kakvi, svi susjedi su sretno ozenjeni..ono samo me zanima bili to radilo?
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 08:22   #66
Quote:
tongaa kaže: Pogledaj post
ma kakvi, svi susjedi su sretno ozenjeni..ono samo me zanima bili to radilo?
nebi
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2019., 14:06   #67
Orgonski predmeti

U današnjim gradovima, ljudi su odvojeni od prirode što dovodi do prekida tzv. energetske veze sa prirodom. Dakle ljudi se bolje osjećaju nakon kupanja na moru, šetnje šumom... Možda je ovo sve zapravo glupost što sam napisao. Ali sve u svemu, zanima me je li itko imao iskustva sa primjerice orgonskim piramidama? Vidio sam da se to trži.
redchillipeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2019., 20:36   #68
Trze se i kristalna jaja za picku, ljudima svasta mos prodat
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2019., 23:56   #69
Quote:
redchillipeper kaže: Pogledaj post
U današnjim gradovima, ljudi su odvojeni od prirode što dovodi do prekida tzv. energetske veze sa prirodom. Dakle ljudi se bolje osjećaju nakon kupanja na moru, šetnje šumom... Možda je ovo sve zapravo glupost što sam napisao. Ali sve u svemu, zanima me je li itko imao iskustva sa primjerice orgonskim piramidama? Vidio sam da se to trži.
Imam ja par komada doma. Ne moraju biti piramide.

U osnovi, Wilhelm Reich nije otkrio ništa novo već samo poznatu stvar nazvao novim imenom i pristupio stvari sa zapadnjačkog gledišta te je stvari zaista pristupio znanstveno i eksperimentalno . Orgon je zapravo isto što i Qi u kineskoj tradicionalnoj medicini ili prana u Ayurvedi.

I kao što si zapazio, ljudi se najbolje osjećaju nakon šetnje šumom, upravo zato jer ona obiluje pozitivnim orgonom.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 10:12   #70
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post

I kao što si zapazio, ljudi se najbolje osjećaju nakon šetnje šumom, upravo zato jer ona obiluje pozitivnim orgonom.
Odlična usporedba...treba probati...netko osjeti djelovanje a netko ne...doduše netko ni u prirodi ne vidi sve ljepote niti se osjeća drugačije nego dok je sjedio u stanu pa zato nije sve za svakoga...orgonit je vrlo lako napraviti doma samostalno a na YouTube je lako naći kako se izrađuje...kao što je kolega rekao,ne mora biti piramida već je svejedno kakvog je oblika
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 13:29   #71
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
... kao što je kolega rekao, ne mora biti piramida već je svejedno kakvog je oblika
čak je i svejedno djeluju li uopće ti "orgoniti" ili ne - dosta je da postoje entelegentna bića, koja vjeruju da djeluju.
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 15:57   #72
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
čak je i svejedno djeluju li uopće ti "orgoniti" ili ne - dosta je da postoje entelegentna bića, koja vjeruju da djeluju.
Nemaš šta vjerovati u energiju,ona postoji bez našeg vjerovanja i potpuno joj je svejedno vjeruje li osoba u nju ili ne...
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 16:11   #73
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Nemaš šta vjerovati u energiju,ona postoji bez našeg vjerovanja i potpuno joj je svejedno vjeruje li osoba u nju ili ne...
"Energija" je omiljena riječ kojekakvih šarlatana.
Uz to dodaj i "frekvencije" i imaš dobitnu kombinaciju za besmisleno trabunjanje o čemu god želiš.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 17:11   #74
Quote:
redchillipeper kaže: Pogledaj post
U današnjim gradovima, ljudi su odvojeni od prirode što dovodi do prekida tzv. energetske veze sa prirodom. Dakle ljudi se bolje osjećaju nakon kupanja na moru, šetnje šumom... Možda je ovo sve zapravo glupost što sam napisao. Ali sve u svemu, zanima me je li itko imao iskustva sa primjerice orgonskim piramidama? Vidio sam da se to trži.
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
"Energija" je omiljena riječ kojekakvih šarlatana.
Uz to dodaj i "frekvencije" i imaš dobitnu kombinaciju za besmisleno trabunjanje o čemu god želiš.
... a sve se svodi na "koliko si popio"

Jebiga, nije iznenađujuće da ćemo se bolje osjećati u ambijentu za koji smo psihološki bolje predustrojeni, samo mi nikako nisu jasne te pseudologične mentalne akrobacije koje povezuju fizikalno definiranu energiju i psihološke procese bez iti malo osvrta na psihičko funkcioniranje uma. Ali dobro, uvijek vrijedi ona stara "sve je moguće ako ne znaš o čemu pričaš".
buber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 17:15   #75
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Nemaš šta vjerovati u energiju,ona postoji bez našeg vjerovanja i potpuno joj je svejedno vjeruje li osoba u nju ili ne...
Koja je po tebi definicija energije?
buber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 17:54   #76
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Nemaš šta vjerovati u energiju,ona postoji bez našeg vjerovanja i potpuno joj je svejedno vjeruje li osoba u nju ili ne...
Naravno. A u kontekstu ove teme, riječ energija ima značaj koji je indoktriniranima nemoguće pojmiti.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 18:10   #77
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Naravno. A u kontekstu ove teme, riječ energija ima značaj koji je indoktriniranima nemoguće pojmiti.
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
"Energija" je omiljena riječ kojekakvih šarlatana.
Uz to dodaj i "frekvencije" i imaš dobitnu kombinaciju za besmisleno trabunjanje o čemu god želiš.
Indoktrinacija. Još jedna riječ kojom se bezveze nabacuje okolo.
Riječima "energija" i "frekvencije" dodaj "indoktrinacija" i ulaziš u klub pravih malih wannabe teoretičara zavjera.


Ajde Ibrahime, reci nam što je to "energija"?
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 18:48   #78
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Naravno. A u kontekstu ove teme, riječ energija ima značaj koji je indoktriniranima nemoguće pojmiti.
Genijalac!
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 19:23   #79
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Nemaš šta vjerovati u energiju,ona postoji bez našeg vjerovanja i potpuno joj je svejedno vjeruje li osoba u nju ili ne...
Kineticka energija tijela u gibanju?

Pa, ovisi o tvom temeljnom filozofskom stavu. AKo recimo nisi solipsist ii se ne pitas postoji li mjesec kada ga nitko ne gleda, onda vjerojatno mozes reci da tijelo u gibanju ima svoju kineticku energiju, vjerovao ti u nju ili ne.

S druge strane ako mislis da nesto ima neku energiju koja nema fizikalnu utvrdivost, pa cak niti neku jasnu definiciju i znacenje... pa, i to je "filozofski stav", aj ges
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 19:31   #80
Quote:
buber kaže: Pogledaj post
Koja je po tebi definicija energije?
Koja je po tebi definicija vjetra?
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.