Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 19:22   #1
Europa 92 / Mustang

Zanima me da li je itko ikada radio u Mustang dućanu u Zagrebu. Kakav je odnos nadređenog prema zaposlenicima. Čula sam samo loše stvari, pa pitam da vidim ima li još netko iskustva s njima.
Piccola_favola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 17:16   #2
Molim vas, zna li netko kako je raditi u Mustangu, firma KTO Salon Antonio?
Kakvi su uvjeti i da li bi preporučili tu firmu ili ne?
Hvala!
neredica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 10:43   #3
Quote:
neredica kaže: Pogledaj post
Molim vas, zna li netko kako je raditi u Mustangu, firma KTO Salon Antonio?
Kakvi su uvjeti i da li bi preporučili tu firmu ili ne?
Hvala!
Pitaš za Split?
Mijenjaju radnike kao čarape, ako ne ispunjavaš zadani plan prodaje, otkaz i to u roku tjedan-10 dana. Meni baš ne zvuči normalno.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 15:40   #4
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Pitaš za Split?
Mijenjaju radnike kao čarape, ako ne ispunjavaš zadani plan prodaje, otkaz i to u roku tjedan-10 dana. Meni baš ne zvuči normalno.
A zato se radnice doslovno trgaju oko tebe čim uđeš u dućan...
Hvala!
neredica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 17:25   #5
Quote:
neredica kaže: Pogledaj post
A zato se radnice doslovno trgaju oko tebe čim uđeš u dućan...
Hvala!
Da, moraju jadne, imaju neku dnevnu cifru koliko moraju prodati da bi ostale.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 13:25   #6
Europa 92

Baš sam vidjela da preko burze traže prodavače i voditelje trgovine.
Je li itko zna kakvi su uvjeti rada tamo?
magic hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 20:03   #7
Quote:
magic hands kaže: Pogledaj post
Baš sam vidjela da preko burze traže prodavače i voditelje trgovine.
Je li itko zna kakvi su uvjeti rada tamo?
Traže voditelje i prodavače svako malo. Što bi onako i površnom oku bio dovoljan znak da firma baš i ne štima. Prodavače mijenjaju svako par do 10 dana, imaju neke neostvarive planove i dobiješ nogu u dupe čim ga ne ostvaruješ na dnevnoj bazi.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:16   #8
Quote:
magic hands kaže: Pogledaj post
Baš sam vidjela da preko burze traže prodavače i voditelje trgovine.
Je li itko zna kakvi su uvjeti rada tamo?
U teoriji ili praksi?

Pričicu koju ti oni ispričaju ti zvuči sasvim ok, dapače, dobiješ dojam da su to ljudi koji cijene trud i zalaganje i ako budeš vrijedno radila, oni će to znači i financijski vrednovat.. not

Za početak, pomiri se s tim da ćeš biti na mjesečnim ugovorima dok god je to zakonski dozvoljeno (znači 3 godine), bez obzira na plaću koju će ti reći, biti ćeš prijavljena na minimalac, pa ćeš zapravo ovisiti samo o volji histerične direktorice, koja jedino i isključivo komunicira na način da vrijeđa i pljuje - iako će ti reći da plaćaju nedjelje, prekovremene, kurcem, palce - mo'š računat da nikad nećeš znati šta ti je zapravo plaćeno, a još manje kol'ka će ti biti plaća taj mjesec

Narafski, sve to pod uvjetom da ti nakon tri dana ne vele da sutra ne moraš doć'.. gle, ako ti je o glavu i ako si kruha gladna ok, a ako nisi - vjeruj mi, dobro razmisli, jer će ti potrgati živce, isisati zadnju kap energije, a sve drugo osim posla možeš zaboraviti, jer nikad nećeš znati kako i kol'ko dugo radiš

Zapravo, mislim da sve govori činjenica da je na forumu.posao, kao o mnogim firmama, tako i o njima bila otvorena tema, ali su ih ljudi tol'ko pljuvali da su valjda ovi intervenirali i tema je obrisana
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 04:39   #9
Quote:
magic hands kaže: Pogledaj post
Baš sam vidjela da preko burze traže prodavače i voditelje trgovine.
Je li itko zna kakvi su uvjeti rada tamo?
Uz sve šta su Ruralna i kiss me napisale, ako svejedno odlučiš probat, da ti opišem intervju:

Neorganizirana kokoš naruči 6-10 cura u isto vrijeme. Pa se ispričava i napominje da će svi skoro doć na red. Njeno "skoro" je u mom slučaju značilo ravno sat i 20 minuta.

Onda ti preleti pogledom životopis, ukratko joj opišeš gdje si i šta radila i onda te pita šta bi izdvojila kao najvažnije u dosadašnjim poslovima i šta bi htjela ubuduće. Tu ti nasere sve i svašta, ovisno o tvom odgovoru. Slušaš trakeljanja i kimaš glavom, ukupno nekih pol sata. Meni i još jednoj curi je rekla da smo prekvalificirane, al da će nas zvat u roku tjedan-dva. Mene nikad nije nazvala, srećom.

Frendica je radila kod njih ravno 3 tjedna. Dobila je nazad radnu knjižicu onaj dan kad je došla prehlađena na posao. Naravno, ta tri tjedna im je volontirala...
__________________
I´m not grouchy. Everyone else is too happy.
chegrtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 12:43   #10
Hvala vam na odgovorima!Nova sam u traženju posla pa nemam puno informacija kakva je koja firma i na što treba obratiti pažnju.
Drago mi je da tu na forumu ima ljudi koji će ti iskreno odgovoriti na pitanja!
magic hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 22:30   #11
Quote:
magic hands kaže: Pogledaj post
Baš sam vidjela da preko burze traže prodavače i voditelje trgovine.
Je li itko zna kakvi su uvjeti rada tamo?
EUROPA 92


Evo ja ću podijeliti svoje iskustvo sa istom firmom u Splitu .


Zaposli djevojku,da joj ugovor na 7 dana (po kojem zakonu ne znam),princip rada je da vas doslovno tjera da prodajete što više komada robe,ako prodate jedan komad robe kao da niste ništa prodali,jer morate utrpati ljudima još neki komad...i svaki komad vam se piše što ste prodali,ako se pokažete dobri onda vam da ugovor na još 7 dana odnosno na mjesec po mjesec.Ako imate dva tjedna loše prodaje odbijate otkaz.
Kad je ona u dućanu vi morate biti stalno u pokretu nešto slagati,popravljati po policama i tako,sa mušterijom nema šutnje morate komunicirati stalno sa mušterijom,hodati za njom i biti joj na usluzi (a znamo svi koliko je to očajno kad vam prodavač puše za vrat)
A ona šeće po trgovini sa rukama na stražnjici i gleda vas onako kao jadnicu.

Nadalje plača je na razgovoru oko 4000 kn ako se ne varam,ali šipak obično se na plači skidaju neke navodno ukradene stvari iz dućana (naravno najskuplji komadi tipa kožnih jakni koje su iznad 1000 kn) tako da ako dobijete plaču iznad 3000 kn to je super.

I ima još jedna stvar ta žena na svakom životopisu radnice koje ne primi napiše razlog u obliku ružnog komentara tipa "ružna je"."glupa je"

Ja toplo preporučam ne prijavljujete se tamo jer nema tamo budućnosti,to je firma stvorena da se iživljava na radnicima,samo jadan nam je zakon i ova država u kojoj se to može.

Zadnje uređivanje drot13 : 07.04.2013. at 14:52. Reason: brisanje osobnih podataka trećih osoba
sandrina30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 22:18   #12
Hajde da i ja pridonesem malo ovoj temi s obzirom na moja nedavna iskustva.

Radila sam prvo u dućanu JEORDIE'S - turska firma. Imaju dućan u Osijeku i u Zg-u u City centru one.
U početku sve super, divno i krasno, a kasnie ŠTANGA! Ništa ne rade po zakonu, ugovor je koma. Radi se 48h tjedno iliti 2 dana CIJELI dan i ne plaća se to. Godišnji odmor vam napišu min 4 tjedna, ali je zapravo 2 tjedna jer to njima tako paše. Pauza je ovisi kako kada i također se iživljavaju na radnicama.
Provizija se stalno mijenja... Toplo preporučujem da se tamo NE prijavljujete.

Još toplije preporučujem da se NE prijavljujete na posao u EUROPA 92.
Vidjela sam da je cura iz Splita komentirala nešto u vezi njih.
Dakle, na razgovoru sve super, divno, krasno. Mi sve radimo po zakonu... A zapravo rade upravo sve SUPROTNO!
1. Pauza NE POSTOJI! Pod pauzu se podrazumijeva da uđete u garderobu na 5 minuta pojesti nešto što si si ponio sa sobom. Vodu smiješ imati, ali to moraš piti da te kupci ne vide i pitanje voditeljice: Pa stalno nešto izvoljevate. Sad bi na wc, sad bi pili vodu... (u zakonu piše da osoba koja radi 6h dnevno ima pravo na pauzu od MINIMALNO 30 minuta!)
Što se tiče odlaska na wc, budite sretni ako dobijete odobrenje da 2 puta odete na wc.
2. Mobitel se tijekom radnog vremena ne smije koristiti, što mi je ok, jer je najgore vidjeti prodavačicu kako bla bla na mob dok ti ulaziš u dućan. Ali ako imaš hitnu situaciju i ne možeš se zamijeniti za smjenu, a moraš se javiti na mob i zbog toga dobiješ otkaz - to nije normalno i u potpunosti je NE ljudski!
3. Prekovremeni se podrazumijevaju da ćeš ih odraditi jer naravno NEMAŠ ŽIVOT i živiš za tu firmu!
4. Očekuje se od tebe da "siluješ" kupca i natjeraš ga da što više kupi iako se zna da ljudi trenutno nemaju novaca, ali ako kupac kupi samo jednu stvar, voditeljica te pita: SAMO to? Računaju ti prosjek u kompjuteru, imaju brojač da vide koliko je ljudi ušlo u dućan, moraš učiti traperice na pamet, sirovinske sastave jer te to sve ispitaju!
5. Prodavačice nemaju šta pričati i zapričavati se! Ako nema kupaca i iako je sve čisto i složeno, preslaguj OPET! Nema sjedenja, cijeli dan si na nogama. Ne daj Bože da 2 cure stoje pored kase, to je grijeh!
6. Kad i ostaneš kod njih za stalno (a to su rijetki slučajevi), MORAŠ kupiti njihove traperice za koje svi znamo da su skupe i to dobiješ mizeran popust koi btw, smiješ iskoristiti samo 3 puta mjesečno!
7. O ludostima koje se događaju unutar firme ne smiješ pričati jer psssssssssst, imaju TAJNE KUPCE! i netko će te čut!
8. Što se ugovora tiče, oni si to sami piskaraju kako ih je volja i stavljaju uvjete kako ih je volja što nebi smjeli. Da su napisali kolektivni ugovor, ok, ali ovako se to NE smije...

I tako dalje, da ne odugovlačim. samo najgora iskustva iz te firme, ZAISTA! Nije ni čudo što si moraš kupovati traperice kad mijenjaju cure ko čarape, nebi im se isplatilo! A oglas im stalno stoji jer kad cure dođu i vide šta je to, shvate da im se za malo veću plaću ne isplati trpiti "moderno ropstvo".
medena3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 15:19   #13
hello,neki dan sam bila na razgovoru za prodavačicu u Mustangu,zanima me ima li tko iskustva,ako je radio tamo?
butterfly666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 18:09   #14
Sad ću oftopičarit ali ne mogu se suzdržat- koji debilizam ta industrooprema i njima slični- da su odmah u oglas stavili da traže ljude iz zg, da se 3 dana ostaje do 19 i kolika je plaća ne bi dobili 650 molbi i olakšali bi život sebi i ljudima koji traže posao



Quote:
butterfly666 kaže: Pogledaj post
hello,neki dan sam bila na razgovoru za prodavačicu u Mustangu,zanima me ima li tko iskustva,ako je radio tamo?
Ako je to Europa92 onda su o tome ovdje pisali- firma za izbjegavanje..
blue-bell is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 23:02   #15
Quote:
butterfly666 kaže: Pogledaj post
hello,neki dan sam bila na razgovoru za prodavačicu u Mustangu,zanima me ima li tko iskustva,ako je radio tamo?
Quote:
blue-bell kaže: Pogledaj post
Ako je to Europa92 onda su o tome ovdje pisali- firma za izbjegavanje..
Jep, to je to - bjež od toga kol'ko te noge nose
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 17:54   #16
Europa 92

Jel zna netko nešto o njima?
Plaća,međuljudski odnosi,?Odnosi se na poslovnicu u Westgate-u?
Mirela1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 18:31   #17
Europa 92 ti je Mustang, a ako ih ugulaš - jedan od ta dva naziva, pa dodaj forum - da vidiš informacije sa raznih foruma - vjerujem da ćeš dobiti zanimljiv rezultat

jedan hint: hlače su im minimum cca 700 kuna - jedne prodane hlače se ne računaju.. kad prodaš jedan artikl, to uopće nije prodaja - to ti je naime politika direktorice i gazde pa da vidiš vređaonu u ime tvoje nesposobnosti


edit: e da, pitala si za plaću: to što će ti reći na razgovoru i to što ćeš stvarno dobiti su dva potpuno različita pojma... ako dobro pamtim, prijavljena si na minimalac, a iznad toga dobiš kako oni odluče da si "zaslužila"
prekovremeni očekuj.. pa... skoro na svakodnevnoj bazi, a njihovo plaćanje gotovo na nikakvoj
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 12:00   #18
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Europa 92 ti je Mustang, a ako ih ugulaš - jedan od ta dva naziva, pa dodaj forum - da vidiš informacije sa raznih foruma - vjerujem da ćeš dobiti zanimljiv rezultat

jedan hint: hlače su im minimum cca 700 kuna - jedne prodane hlače se ne računaju.. kad prodaš jedan artikl, to uopće nije prodaja - to ti je naime politika direktorice i gazde pa da vidiš vređaonu u ime tvoje nesposobnosti


edit: e da, pitala si za plaću: to što će ti reći na razgovoru i to što ćeš stvarno dobiti su dva potpuno različita pojma... ako dobro pamtim, prijavljena si na minimalac, a iznad toga dobiš kako oni odluče da si "zaslužila"
prekovremeni očekuj.. pa... skoro na svakodnevnoj bazi, a njihovo plaćanje gotovo na nikakvoj

Da, to sam i ja čula, uglavnom ništa dobro.
ellamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 11:40   #19
Europa 92? jesu još uvijek stoka ko prije
yuyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 15:25   #20
Quote:
yuyu kaže: Pogledaj post
Europa 92? jesu još uvijek stoka ko prije
Hm..kako to misliš stoka ko prije Ja sam se danas prijavila, imaš li kakve informacije, pa makar i stare?
zimski-pas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.