Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2011., 23:32   #141
Govor tijela

..imate li nešto (čak ako je u slikama) kvalitetno o govoru tijela, neverbalnoj komunikaciji..
Alvise is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 00:33   #142
po meni je to čisto sranje, ja ponekad imam i izraz lica koji govori da sam ljut, ravnodušan, sretan a ustvari se osjećam totalno drugačije
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 17:19   #143
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
po meni je to čisto sranje, ja ponekad imam i izraz lica koji govori da sam ljut, ravnodušan, sretan a ustvari se osjećam totalno drugačije
ti si onda medicinski fenomen
nutini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 00:33   #144
.......ulovila sm dečka da sere neš, i skužila sam ga jer je stalno oko usta prčkao, po licu se dirao. Nesvjesno se ljulja, ide s noge na nogu.
Barbaradrmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 16:09   #145
Mi učimo na faxu neverbalnu komunikaciju po knjizi: Velika škola govora tijela - Allan Pease, Barbara Pease i po Desmondu Morrisu - Govor tijela
keyleigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 16:39   #146
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Što se laganja tiče, sve to o "čitanju laži" (i zapravo cijela Ekmanova teorija) proizlazi iz pretpostavke da laž izaziva nekakve emocije, koje onda uzrokuju fizičke reakcije. Ali činjenica je da se i kod govorenja istine ponekad mogu javiti emocije slične onima kod laganja, pa npr. ljudi koji govore istinu a pobuđeni su također mogu imati, ne znam, znojne dlanove, ubrzan puls i mogu zamuckivati u govoru. Također, postoje ljudi koji mogu lagati bez ikakve vidljive emocije (psihopati, ili npr. ljudi koji su apsolutno uvjereni u istinitost onoga što govore i sl.), pa mi se čini da to "čitanje laži" pomoću geste i mimike treba uzeti sa zrnom soli.

Inače, Ekman je zanimljiv baš po svojim postavkama o emocijama koje se izražavaju i percipiraju korz mimiku lica; poznata su njegova međukulturalna istraživanja prepoznavanja emocija, na temelju kojih je došao da zaključaka da su facijalne ekspresije za pojedine emocije univerzalne, jer je iste nalaze dobio u kulturama bez obzira na stupanj razvijenosti i geografski položaj, radio je dosta istraživanja i s djecom koja su od rođenja slijepa i koja nisu nigdje mogla vidjeti izraze lica i povezati ih s emocijama, a svejedno izražavaju emocije univerzalnom mimikom.

Okej, sad sam otišla malo u oftopik, carry on
Pa u biti enkman upozorava da je najveći problem kod svih metoda tzv "false positives", te da se zato prije svega treba uspostavit baseline, te se ne ravnat samo po jednom indikatoru ako je ikako moguće, a nikad po onima koji su indikator porasta BILO KOJIH emocija, dakle znojne ruke, puls i slična sranja.
I laganje, pogotovo emocionalno investirano izaziva reakcije, makar i mikroekspresije.
Sad, teški teški sociopati će možda lagati bez emocija, odnosno bez ikakvog "tella", ali teško, jer je ipak to kontrolirano limbičkim sustavom, ne svjesnim mozgom i tu dolazi do kolizije. Ali opet, u običnom životu tko će od nas susresti teškog sociopata klase serijskog ubojice
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 22:38   #147
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Pa u biti enkman upozorava da je najveći problem kod svih metoda tzv "false positives", te da se zato prije svega treba uspostavit baseline, te se ne ravnat samo po jednom indikatoru ako je ikako moguće, a nikad po onima koji su indikator porasta BILO KOJIH emocija, dakle znojne ruke, puls i slična sranja.
I laganje, pogotovo emocionalno investirano izaziva reakcije, makar i mikroekspresije.
Sad, teški teški sociopati će možda lagati bez emocija, odnosno bez ikakvog "tella", ali teško, jer je ipak to kontrolirano limbičkim sustavom, ne svjesnim mozgom i tu dolazi do kolizije. Ali opet, u običnom životu tko će od nas susresti teškog sociopata klase serijskog ubojice
Ajme, odakle izvuče ovaj post.
Ne znam, ja sam mislila da se podrazumijeva da se prvo izmjeri neki baseline, ali da nekoliko različitih emocija izaziva odstupanje od istog al vjerojatno sam s cijelom stvari upoznata premalo i prepovršno da bih se upuštala u suvisliju raspravu.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 04:11   #148
Quote:
d22 kaže: Pogledaj post
kako prepoznati kad netko laže (u smislu fizičkih pokazatelja)?
iz vlastitog iskustva mogu reći da za prepoznavanje lažova nije potrebno uopće obraćati pažnju na govor tijela, nego se prepustiti vlastitim instinktima jer oni nesvjesno te stvari primjećuju umjesto nas mene kad netko laže imam onaj neki osjećaj, onaj osjećaj, the osjećaj i uvjek je instinkt u pravu
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 14:29   #149
Question Čudna gesta

Poznam tog dečka iz viđenja već nekoliko godina, ali nikad nisam s njim imala neki znčajniji kontakt. Maloprije smo se pozdravili i on mi je prislonio ruku za vrat (zapravo lagano uhvatio za vrat, ne mogu to točno opisati). Zanima me je li to neka gesta kojom on želi pokazati dominaciju ili što? Meni je to bilo jako čudno, još nisam vidjela da se neko tako pozdravlja.
nekodrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 18:49   #150
Zanimljivo je napomenuti da neki ljudi imaju odlične vještine ili sposobnosti čitati i najmanje promjene u ponašanju.
Jednom matematičaru su postavljali određena pitanja - zbrajanje, oduzimanje i slično na koje je on morao dati točne odgovore.
Od 25 pitanja on je na 23 odgovorio točno.Čitao je promjene na licima ispitivača toliko precizno da je mogao sa velikom vjerojatnošću pogoditi ili predvidjeti točan odgovor.
Činjenica je da neke osobe imaju smisla u dresuri životinja, osobito pasa jer znaju pročitati neke, nama skrivene znakove na koji način se psi ponašaju s obzirom na naše ponašanje.
Kao i kod pisanja, stil, smisao, način predstavljanja problema, traženje odgovora i gomila znakova već u samom početku komunikacije govori velikim dijelom o autoru, forumašu.
Pojedinci se više-manje uspješno skrivaju iza riječi pa je ponekad potrebno čitati više postova da bi se zaključilo o kojem je obrascu riječ ali velika većina nije ni svjesna da se skida, polako i sigurno.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 18:55   #151
Quote:
M.B. kaže: Pogledaj post
hm..nisam stručnjak, al prepoznat lošeg lažljivca možeš po mucanju, ne gleda te u oči već negdje sa strane, znoji se, crveni ili pak jedan dan kaže jedno, drugi dan nešto sasvim drugo, neodlućan je.
danas svi dobro lažu tak da se to teško prepozna.....
da 90 posto ljudi po ovom ocjenjuje

sto znaci da 90 posto ljudi uopce nezna nista o toj osobi nego lupne po prvom odgovrajucem izboru... tj tko mu pase moze, a tko mu ne pase ne moze

da si ti na mom testu i da ovo napises ajaja
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 19:03   #152
Quote:
nekodrugi kaže: Pogledaj post
Poznam tog dečka iz viđenja već nekoliko godina, ali nikad nisam s njim imala neki znčajniji kontakt. Maloprije smo se pozdravili i on mi je prislonio ruku za vrat (zapravo lagano uhvatio za vrat, ne mogu to točno opisati). Zanima me je li to neka gesta kojom on želi pokazati dominaciju ili što? Meni je to bilo jako čudno, još nisam vidjela da se neko tako pozdravlja.
joj boze mili

pa nisu svi dosli iz istog vrata

netko je imao traume npr smotanosti iz djedinstva.. prepreka iz djetinstva.. pa kad je dosa na 20 i 40 je to preobolio ali na nacin da stvari odigra automaski bez da ih osjeti...

i mene je jucer jedan lik zagrlio kao da se nismo vidjeli 100g. ja i zaboravi na njega da postoji. i inace nisam od grljenja i ljubljenja. a jos mrcina prema meni. a lik dusa od covjeka...

sta cu ja sad profilirat covjekove mane?! svijestan sam ja mana na svima... i na sebi pa se ne obazirem na to. meni lice zna bit kao terminator, a u glavi mi sao da zavrsim cilj... kao da sam granicar pa cu gledat ljudima kroz prste...

naj je stavit crne ocale, crno odjelo i sve obavit s malo price. cim ti puno pricas si im sumnjiv. pa sad vam je jasno koliko taj sumnjicavi r ima ukusa za umjetnost* mislim da su takvi zagorcili sve zivota ujetnika koji su se zeljeli izrazit na svoj nacin koji je van klase

Zadnje uređivanje MillionMan : 22.02.2014. at 19:14.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 01:37   #153
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
iz vlastitog iskustva mogu reći da za prepoznavanje lažova nije potrebno uopće obraćati pažnju na govor tijela, nego se prepustiti vlastitim instinktima jer oni nesvjesno te stvari primjećuju umjesto nas mene kad netko laže imam onaj neki osjećaj, onaj osjećaj, the osjećaj i uvjek je instinkt u pravu
A da da. Pod uvjetom da imaš intuiciju. a za one koji je nemaju, ili imaju slabije razvijenu - osobu se može pročitat tek nakon određenog vremena. Dali laže ili ne.
Netko je pisao na temi da je bitnije slušat šta se govori nego kako se govori. I s tim se slažem. Muljator laički rečeno "sere svašta". Jedan dan priča jednu verziju, do tri dana ti to ispo priča ali malo drukčije.. itd.
Uđe im se u trag
Aeonium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 07:22   #154
- Da li primijetite ponekad da ljudi govore da, ali glavom blago idu lijevo-desno kao "ne" ?

- Primijetite li tokom razgovora kamo osoba usmjerava stopala, te kada zakorači prema naprijed, a kada prema nazad?

- Primijetite li otvoranje i zatvaranje dlanova ruku?

Postoji mnogo takvih primjera, te mogu reći da ljudi uvijek govore istinu, ali neverbalno. Samo to treba primijetiti i pravilno pročitati. Ipak, većina u komunikaciji ne sluša i ne promatra, već razmišlja što će dalje reći.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 12:46   #155
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
- Da li primijetite ponekad da ljudi govore da, ali glavom blago idu lijevo-desno kao "ne" ?

- Primijetite li tokom razgovora kamo osoba usmjerava stopala, te kada zakorači prema naprijed, a kada prema nazad?

- Primijetite li otvoranje i zatvaranje dlanova ruku?

Postoji mnogo takvih primjera, te mogu reći da ljudi uvijek govore istinu, ali neverbalno. Samo to treba primijetiti i pravilno pročitati. Ipak, većina u komunikaciji ne sluša i ne promatra, već razmišlja što će dalje reći.
to im se dogada jer zele uvjerit onog s kojim komuniciraju

ja bi takvima koji imaju probleme s komunikaicju duboko preporuci da se ne zamaraju s nikim tko ih ne razumije. da ih jednostavno preskoce
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 22:30   #156
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Kao i kod pisanja, stil, smisao, način predstavljanja problema, traženje odgovora i gomila znakova već u samom početku komunikacije govori velikim dijelom o autoru, forumašu.
mozda je neko samo popio 2 pive
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 22:37   #157
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
mozda je neko samo popio 2 pive


Da, u pravu si, to sam zaboravio spomenuti.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 22:46   #158
Opcenito, nije mi jasno zasto neki pisu izuzetno dugacke postove bez da barem nakon cetvrte recenice stave razmak?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 22:51   #159
to je nesto slično kao kad čtiaš iza redaka šta je političar hjeo reći, moraš poznavat jezik.
bilo bi dobro imat starog bluzaru ko prevoditelja na istinu, možda prevodi i sa ženskog jezika
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 22:36   #160
Vrlo teška i nezahvalna vještina koja nema jamstvo uspjeha.Svi je trebaju,a malo tko zna kako s njom,i kada se čini da je uspijevaju zadobiti,ona izmakne iz zatvorenih ruku.
S vremenom se naučimo čitati signale,ali ako poznajemo sami sebe,znamo da se na to ne smijemo osloniti sa sto postotnom sigurnošću.
To je samo ukras našem objašnjenju,labilan dokaz.
Ne ja Derikonjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.