Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2009., 02:18   #201
Prvi put se javljam, pozdrav svima, trudnicama i onima koje to nisu.

Mene zanima je li netko možda išao na IVF postupak u polikliniku Podobnik?

Naime, ja već godinu dana tamo odlazim zbog nemogućnosti zanošenja (4 godine pokušavamo), međutim u tih 12 mjeseci 3 puta se činilo da sam zanijela, ali na kraju je sve izašlo (jako rano pa hvala Bogu nemam neke veće traume).
E sad, do sada sam već popila hrpu raznih tableta, uzimala hrpu Gonala itd...pa već počinjem osjećati nekakve posljedice tih hormona. Svaki puta kada profesoru pokušam sugerirati da bi možda bilo vrijeme za neku napredniju metodu, on umre od smijeha i kaže da budem strpljiva...hm. Zbog toga me zanima je li tko bio na IVF kod njih, koliko se čeka na to i koliko je sve to skupa bolno? Da li baš treba proći toliko dugi period prije samog postupka?

Evo par mojih zapažanja, tek toliko, moje subjektivno mišljenje. Naravno, nemam iskustva sa odjelima za porode. I također nisam nešto potkovana financijski, tako da sigurno nemamo neki extra tretman, a ja svejedno više nikada ne bih išla drugome ginekologu (imam puno iskustva)
Pozitivno:
1. Prof.Podobnik je stvarno super, stručan, uvijek nasmijan i pozitivno zrači. Konačno se osjećam ugodno, opušteno i sigurno kod ginekologa.
2. Sve je extra čisto, najnovija oprema, stolice za pregled super ugodne.
3. Sestre su jako drage, ponude redovito MM-a sa kavom, uvijek ljubazne.
4. Profesor uvijek sve lijepo objasni, sasluša, odgovori na pitanja.
5. I ostali pacijenti su obični ljudi, nikakvi celebrity-i, a i kada sam par puta na njih naletjela u čekaonici, i oni su imali isti tretman kao i ja.
6. Krupnija sam, već sada izgledam kao trudnica, ali tu mi nikad nitko nije predbacio moju debljinu, niti sam bilo kakvu pogrdnu riječ čula u vezi toga (drugdje sam već svašta doživjela)

Manje pozitivno:-)
1.Nisu fleksibilni za termine. Znaju da putujem 3 sata kako bih došla do njih i da radim, ali redovito mi daju neki termin recimo u 14h...Onda ja molim ili rano ujutro ili navečer, ali ne pali. Žao mi je to reći, ali jednom mi je sestra rekla na to "da si malo posložim prioritete", pa da se javim drugi mjesec ako mi je baš takav problem. Mislim, možda ima pravo, ali moga šefa nije briga što ja ne mogu imati djece, to je moj problem. A možda je imala loš dan...:-)
2.Putujem svaki put 6 sati (tamo i natrag) i svakoga puta čekam minimum 1,5-2h za pregled od doslovno 5 minuta (folikulometrija).

Inače, svakome tko ima želju posjetiti ovu polikliniku, to toplo preporučam i želim SRETNO!!! Ja sam tu došla najviše radi odnosa doktor-pacijent, ali i njihove stručnosti i opremljenosti.
Na kraju cure moje, to su samo novci, a neke traume ostaju zauvijek...
Ja osobno ću radije biti bez skijanja i ljetovanja, skupih čizmica pa ću uložiti u svoje zdravlje. To je ipak najvažnije. Ali nemamo svi iste prioritete, pa ne osuđujem niti one koje imaju druačije mišljenje.

Samo se nadam da ću i ja jednoga dana osjetiti čari majčinstva. Pozz svima!
missixty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 10:08   #202
Moj slijedeći pregled je u ponedjeljak i jedva čekam... Opet imam papir A4 s pitanjima. A tak je to, uvijek se nekaj sjetim između kontrola, pa ispadne puno...

Jedva čekam vidjeti Ramonu.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 10:13   #203
Quote:
missixty kaže: Pogledaj post
Samo se nadam da ću i ja jednoga dana osjetiti čari majčinstva. Pozz svima!
Hoćeš, uvjerena sam da hoćeš i ja ti to od sveg srca želim. Uskoro!!!
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 10:15   #204
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

Marcipanka u kojem si tjednu? nije bilo problema što ne vodiš trudnoću kod njih?
vodiš li trudnoću i kod socijalnog ginića?

toliko pitanja

sad sam u 36. tjednu, termin mi je 25.4. nije bilo nikakvih problema jer nisam kod njih cijelo vrijeme. u principu se između 30. i 36. tjedna trebaš javiti njima i nadalje te oni prate.


jako su traženi i termini su im bukirani. trude se maksimalno izaći u susret, ali toliko telefon zvoni i žene se naručuju da nisi u prilici inzistirati na baš određenom danu ili satu kad je tebi najidealnije.


nazovu te dan ranije da potvrde termin jer ih žene mole za pregled, a još uvijek ima onih koji su toliko nekulturni da ne znaju javiti kad su u nemogućnosti doći u svoj dogovoreni termin. pa zato oni provjere i ako se termin oslobodi, odmah daju onome tko čeka...


i do sada sam trudnoću vodila privatno kod dr kod kojeg i inače idem godinama, a imam i soc.ginekologa kod kojeg sam se prijavila zbog uputnica, ali na kraju mi je takve drame radio zbog svake uputnice i/ili recepta da sam odustala od svega i sve plaćala.

a da ne pričam kako je sav pozelenio u licu kad sam ga zadnji put vidjela i kad me pitao di mislim roditi... stvarno ima svakakvih ljudi...


trenutno sam u potrazi za normalnim soc ginekologom koji će biti susretljiviji
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 10:17   #205
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Moj slijedeći pregled je u ponedjeljak i jedva čekam... Opet imam papir A4 s pitanjima. A tak je to, uvijek se nekaj sjetim između kontrola, pa ispadne puno...

Jedva čekam vidjeti Ramonu.
i ja sam došla s jednim A4!

već sinoć sam započela pisati novi za slijedeći tjedan!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 10:21   #206
Quote:
missixty kaže: Pogledaj post
Inače, svakome tko ima želju posjetiti ovu polikliniku, to toplo preporučam i želim SRETNO!!! Ja sam tu došla najviše radi odnosa doktor-pacijent, ali i njihove stručnosti i opremljenosti.
Na kraju cure moje, to su samo novci, a neke traume ostaju zauvijek...
Ja osobno ću radije biti bez skijanja i ljetovanja, skupih čizmica pa ću uložiti u svoje zdravlje. To je ipak najvažnije. Ali nemamo svi iste prioritete, pa ne osuđujem niti one koje imaju druačije mišljenje.

Samo se nadam da ću i ja jednoga dana osjetiti čari majčinstva. Pozz svima!
i ja tako razmišljam, zdravlje mog dijeteta mi je apsolutni prioritet i ne žalim ni jedne lipe koju sam kroz ovu trudnoću dala za sve ono što mi je trebalo.


nadam se da ćeš i ti uskoro postati mama
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 11:26   #207
Usagi i marcipanka hvala vam punoooo :-)
missixty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 17:08   #208
dr. gebauer

Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
a jel ide netko kod dr. gebauer? kakva je ona?
dobar dan! nije me bilo neko vrijeme, pa nađoh malo vremena da se opet uključim.

Dr. Gebauer je jedna od najdivnijih doktorica koje sam imala u životu susresti. Iako sam rekla da ću se k njima prebaciti tek oko 30. tjedna, to sam učinila već u 24. tjednu (sada sam 25+4), jer me žena oduševila. toliko vremena mi uvijek posveti na pregledu, a na zadnjem UZV me leđa već počela boljeti od ležanja koliko me gledala i uvijek mi sve usput ispriča, pa ju više nemam što za pitati (ovo mi je već treće dijete tak da više manje sve znam)....i beskrajno sam joj zahvalna što me nije špotala zbog težine (dobila sam već 16 kila).

tako da za nju imam samo riječi pohvale. već sam drugi put dobila dvd i cd sa djetetom (cura je ), tak da ju mogu pogledati kad god zelim....iako sam rekla da cu malo manje to raditi, da mi bude veci gust kad se rodi....


dr. gebauer preporučam od srca, iako vjerujem da su i ostali doktori tamo isto takvi...
moranam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 20:44   #209
Quote:
moranam kaže: Pogledaj post
dr. gebauer preporučam od srca, iako vjerujem da su i ostali doktori tamo isto takvi...
potpis!

ja bila danas...i imam svake rijeci pohvale za doktoricu...

mi smo jos mali pa smo tek danas vidjeli srceko ...i jos nemamo papir A4 sa pitanjima...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 22:47   #210
hvala marcipanka :-)
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 11:24   #211
Hello!

Mi smo danas 23+4, sutra je Dan otvorenih vrata Rodilišta, pa sam nas najavila da MM i ja dolazimo na razgledavanje, po dojmove, po odgovore (2x A4 s pitanjima - mislim da sam rekorderka)!

Svakako vam javim dojmove !

BTW Usagi meni je termin 27.07., stvarno smo si blizu! Možda budemo apartman do apartmana . Mah mah!
IsabelEni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 17:32   #212
Quote:
IsabelEni kaže: Pogledaj post
BTW Usagi meni je termin 27.07., stvarno smo si blizu! Možda budemo apartman do apartmana . Mah mah!
Bumo možda bile susede... Da bar...
__________________
Ma fakof!

Zadnje uređivanje Usagi : 03.04.2009. at 17:40.
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 21:26   #213
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
potpis!

ja bila danas...i imam svake rijeci pohvale za doktoricu...

mi smo jos mali pa smo tek danas vidjeli srceko ...i jos nemamo papir A4 sa pitanjima...

kako je to slaaaatko!! ja sam bila sva izvan sebe kad sam vidjela po prvi puta kako srce kuca!


papir će brzo doći


@svašta_nešto - nema na čemu!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 13:14   #214
Hello!

Mi smo u subotu bili na Otvorenim vratima Rodilišta, i zbilja se oduševili. Imala sam velika očekivanja temeljem pročitanog i nahvaljenog, ali još je i bolje (to su moji sadašnji dojmovi). Bile su još 3 trudnice pratnjama s nama, lijepo su nas dočekale sestra Tea i dr. Petra Podobnik koje su strpljivo dogovarale na 1001 pitanje nas trudnica Grin, pričali o svakoj trudnici i njenoj situaciji posebno, imali turu po rađaonama, gledali kadu, upoznali se sa još sestrom Željkom i pedijatricom dr. Omejc, išli u apartmane... Divno !

Meni se najviše dojmio i najbitniji mi je humani pristup, osjećaj da te netko stvarno sluša, stručni odgovori, povjerenje koje su nam ulili i osjećaj sigurnosti. Puno nam je manje bitan ambijent i uređenje, što je stvarno iznad očekivanja. Tamo sam dobila osjećaj da svatko zna svoj posao, obavlja ga sa zadovoljstvom i daje sve od sebe.

Mi smo se svakako dogovorili da dođemo na prvi pregled kod njih negdje u 30.-31. tj., da provjerimo protoke i kako beba napreduje, te da s nekim od doktora sjednemo i prođemo još jednom sva pitanja.
Ja sam naime specifična, jer se vodim kao rizična trudnica radi gubitka bebice u prvoj trudnoći, i još time sam na heparinskoj terapiji do poroda i duže, te vrlo vjerojatno moram na planirani porod: inducirani ili carski.
Dakle, pada u vodu ona tvrdnja da uzimaju samo savršene i nerizične trudnoće i porode, jer ja to definitivno nisam. Nije se uopće pravilo pitanje oko toga bi li mogla tamo roditi ili ne, jer se to podrazumijeva, nebi im bila prva ni zadnja "heparinka" ni "rizična". (Lara to područje posebno tebe zanima, pisati ću ti što sam saznala)
Uglavnom, mi smo se ugodno iznenadili, oduševili i sad se toplo nadam da ćemo tamo "završiti"...

Kiss

Molim vas sad za malo pomoći, trebala bi se odlučiti za doktora tj. doktoricu tamo koja će me onda redovno od 30 tj. pregledavati UZV, jako nam je bitno da je stručnjak na tom području jer treba znati gledati protoke koji su nam sad pa nadalje najbitniji, napredovanje bebe, trenutnu težinu (što bolje procijeniti), vidjeti ako se beba slučajno prestane razvijeti i sl. Znači najboljeg UZV dijagnostičara tj. srtučnjaka. Jel bolja u tome dr. Zmijanac ili dr. Gebauer? I da je simpa i strpljivam, da ju mogu sve pitati, da nam objasni svaku situaciju i sl..

Hvala
IsabelEni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 13:25   #215
Bog ja imam 29god i prije godinu ipol sam imala spontani od tada pokušavam ostati u drugom stanju ali nikako naj gore je što moj ginekolog kaže sve je u redu a ja nikako da ostanem u drugom stanju??? Više sam očajna i sada mi kasni ali ne želim se radovati da ne bih doživjela opet razočarenje??? pomozite mi!!!!!!
dany29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 23:56   #216
mislim da gebauer, ona je magistrirala na posteljici vidi se da se aš kuži u te protke i sve vezano uz to.-......a žena je jednostavno predivna
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 00:30   #217
Nisam upoznala dr Gebauer, ali je moja dr Zmijanac Partl moja miljenica.
Sve izdrži, a moje se bisere fakat treba moći izdržati...
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 01:56   #218
obje doktorice su odlične! strpljive, susretljive i jako drage...

u principu ti je stvarno svejedno. dr. zmijanac je porodila moju mamu 92. i ona je i dan-danas ne može zaboraviti. oduševiljena je s njom!

tako da sam i ja mislila kod nje, međutim, došla sam kod dr. gebauer i žena me oduševila! simpatična je, draga, sve objasni (ja sam došla na pregled s papirom pitanja) ma za 5+!


u svalom slučaju, bit ćeš u dobrim rukama, ne brini


a kaj se tiče protoka, ja si svako malo pustim taj kšššš-kššššššš zvuk sa dvd-a koji smo dobili na prošlom pregledu...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 02:00   #219
Quote:
dany29 kaže: Pogledaj post
Bog ja imam 29god i prije godinu ipol sam imala spontani od tada pokušavam ostati u drugom stanju ali nikako naj gore je što moj ginekolog kaže sve je u redu a ja nikako da ostanem u drugom stanju??? Više sam očajna i sada mi kasni ali ne želim se radovati da ne bih doživjela opet razočarenje??? pomozite mi!!!!!!

ne znam... kažu da je opuštenost izuzetno bitna kod začeća...možda je u tome problem? ako ti ginekolog kaže da je ovako sve u redu...


ja ti držim fige da menga kasni zbog bebe!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 18:32   #220
Hello,
evo mene prvi put na ovom forumu, ali sam ga redovito pratila tijekom trudnoce jer je moj izbor nakon prvog poroda na Sv. Duhu definitivno bio privatna poliklinika Podobnik. Ovo da samo zvijezde i ljudi s puno love dolaze tamo su totalne gluposti jer tamo dolaze i osobe koje su se razocarale u nase zdravstvo. Nego pusimo sad to, a ja cu vam ispricati kako je meni bilo....
Trudnocu sam vodila kod dr. Gebauer i stvrano je zena jednom rijecju fenomenalna, ali koliko sam uspjela vidjeti svi su doktori za 5. Trudovi su mi poceli oko 23o. Dosli smo tamo i pregledao me profesor i rekao otvoreni ste 3 prsta, sad cemo vas odvesti u apartman i tamo cete malo skakati na lopti i do jutra cete imati svojeg malca u rukama. U apartmanu nas je svakih 10 min netko provjeravao da li smo dobro i treba li nam sto. Nakon nekoh cca 2 sata dosla je sestra i otisla sam na klistir i brijanje, a za to vrijeme muz je oblacio bolnicku kutu. Sestra je bila predobra i objasnila mi je fino sta ce mi raditi i pitala me sta na porodu zelim ili ne zelim. Kako sam rekla da bi svakako epiduralnu dosao je anesteziolog i objasnio mi cijeli postupak i fino smireno cekao da mi prode trud, pa da nastavi sa radom. Prilikom poroda nije bilo nikakvog presinga. Kako je beba bila velika ja sam imala osjecaj da cu puknuti i na pocetku nisam bas suradivala. Onda je babica rekla da je bolje da dijete samo odradi svoje, a ja kad se skoncentriram da tiskam. Tako je i bilo i dosao za 5 min mali mis.
Odmah su nam ga dali i stavili su ga da ga dojim. Nakon 15 min su ga uzeli da bi ga izvagali (naravno sve pred nama) i objasnili svaku sitnicu vezano za bebu.
U apartmanu sam provela 3 dana i psihicki i fizicki se odmorila. Sestre su sve do jedne fenomenalne i kad god ih zoves dodu ti sa smijeskom i objasni ti sve sta treba. Kad sam rodila dosli su mi sa bebom i rekli sad cemo vam ga staviti na jednu sisu i za 10 min, dolazimo ga staviti na drugu, jer ako dojite za pocetak vise od toga samo ce vam se stvoriti ragade, a onda nismo nista uspjeli. Ujutro oko 9 je vizita koja vas dode pitati kako ste i treba li vam sta, nakon njih dolazi pedijatrica koja vam objasni kako vam je dijete npr. malisa je bio velik pa mi je rekla da ce mu vaditi secer ili je dosla i rekla da joj se cini da malo previse piski u pelene pa da ce mu slikati bubrege. Navecer dode opet vizita (nocna smjena),a nakon toga sestra s kojom ukoliko zelite idete na kupanje bebe.
Vezano za smjestaj i hranu naravno samo rijeci hvale, a kuhara bi najrade posvojila :-).
Imam iskustva s prvim djetetom kojeg sam radala na Sv. Duhu i rekla sam da ih radam 10 svih 10 bi rodila kod Podobnika. Spadamo u neki srednji sloj vezano za financije, ali smo se odrekli nekih stvari da bi si mogli priustiti ovo i vrijedilo je svaku ulozenu lipu.
Eto imala sam potrebe vam napisati svoje iskustvo jer znam da je mene tijekom trudnoce to najvise zanimalo.
Ako nekoga nesto zanima samo pitajte........
Pozdrav svima
jaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.