Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 09:16   #41
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
tartaruga

Eto kad nećeš slušati što ti pišem.
Nope, ti šumom a ja drumom
Jbg, volim ekperimentirat! Sad ću od tog jednog imati 3 zamioculcasa, nije ni to loše
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:40   #42
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Nope, ti šumom a ja drumom
Jbg, volim ekperimentirat! Sad ću od tog jednog imati 3 zamioculcasa, nije ni to loše
Nije, samo ako nastaviš kao sa prethodnom koja je završila u smeću opet ćeš doći na isto.Pa ti eksperimentiraj.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:48   #43
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Nije, samo ako nastaviš kao sa prethodnom koja je završila u smeću opet ćeš doći na isto.Pa ti eksperimentiraj.
Onda ću tebe uzeti za osobnog savjetnika o bilju
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:03   #44
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Onda ću tebe uzeti za osobnog savjetnika o bilju
Grobna plastika je za neke max.
Možda ti jedna od ovih triju zamia i uspije.
Agronomija mi je jedna od zvanja, pa se nešto i kužim u bilje.Unutar kuće ih imam 86.
A tek vani
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:07   #45
Ali to mjesto nije baš taaako mračno. U hodniku je na mjestu do kojeg dopire svjetlost ali ne i sunce. Problem je sada zimi kad je tamo temp. nekih 12-13°. Mislim da je to def. prehladno za zamioculcasa.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:09   #46
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Grobna plastika je za neke max.
Možda ti jedna od ovih triju zamia i uspije.
Agronomija mi je jedna od zvanja, pa se nešto i kužim u bilje.Unutar kuće ih imam 86.
A tek vani
Istina, nekome se sviđa i grobna plastika. Meni to baš i nije opcija umjesto kućnog živog bilja.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:32   #47
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Istina, nekome se sviđa i grobna plastika. Meni to baš i nije opcija umjesto kućnog živog bilja.
Meni def.nije,imamo 86.biljki i uživamo u njima. Plastika može proći samo kao neka dekoracija, ali onda prije suho cvijeće nego plastika.

Meni je zamia jedna od najljepših biljki, i posebno volim vidjeti kako napreduje, jer stvarno ne iziskuje puno pažnje i brige, a ima preidvne listove i lijepo se uklapa u svaki kut.
Temperatura za zaminu ne bi smjela ići ispod 15c. A ako je uhodniku onda je u doticaju sa propuhom i hladnim zrakom kad se otvaraju vrata.Već sam rekeao zamia kao ni većina biljki ne voli propuh, ne voli da je se uznemirava, seljaka, i rijetke su biljke koje podnose zimske uvjete ispod 15c.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 01.02.2011. at 10:39.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:51   #48
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Temperatura za zaminu ne bi smjela ići ispod 15c. A ako je uhodniku onda je u doticaju sa propuhom i hladnim zrakom kad se otvaraju vrata.Već sam rekeao zamia kao ni većina biljki ne voli propuh, ne voli da je se uznemirava, seljaka, i rijetke su biljke koje podnose zimske uvjete ispod 15c.
Eto, to sam i pretpostavila da je u pitanju, jer se sve odigralo u 10 ak dana koliko nas nije bilo doma. Inače je dotad bujala kao luda, bacala mladice i odjednom Zato ću sad biti pametnija.
A koje li sjučajnosti - tko god ju je vidio je pitao je li umjetna Baš je imala debele, dugačke grane i predivne zelene listove.
Ali, uzgojit ću ja nju opet, ne odustajem
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:53   #49
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Ali, uzgojit ću ja nju opet, ne odustajem

Evo moje.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 01.02.2011. at 11:04. Reason: Dodavanje slike
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 21:08   #50
umrla mi je zamija :-(((((((((
rozmeri89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 21:17   #51
Quote:
rozmeri89 kaže: Pogledaj post
umrla mi je zamija :-(((((((((
Znam kako ti je
Probaj i ti malo pročeprkat po zemlji, možda uspiješ spasiti koji zdravi rizom i samo ga zatrpaj natrag u suhu zemlju.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 17:40   #52
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Znam kako ti je
Probaj i ti malo pročeprkat po zemlji, možda uspiješ spasiti koji zdravi rizom i samo ga zatrpaj natrag u suhu zemlju.
:-) hvala, probat ću.... srećom da ostalo cvijeće živi, al' ta zamija neće me, pa me neće :-(
rozmeri89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:45   #53
tartaruga šta napravi u ovih par dana dok me nije bilo
previše zaljevanja i propuh. moje cvijeće je blizu balkonskih vrata koje samo u nuždi zimi otvorim na 2 sec. da mi propuh biljke ne ubije a stan luftam preko prozora. Sreća imam prozore po cijelom dnevnom pa ove bliže biljkama ne otvaram da ne nazebu

gle sad te mlade prenesi u dnevni b. i pusti ih na miru !
a za sjenovito mjesto imaš filadendrone, m onstera- stvarno nisu baš zahtjevne ... kakva paprat? samo ćeš popiz.... + ako krene opadat lišće... drži se filadendrona (moj jedan primjerak raste i u čistom mraku )
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:58   #54
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
tartaruga šta napravi u ovih par dana dok me nije bilo
previše zaljevanja i propuh. moje cvijeće je blizu balkonskih vrata koje samo u nuždi zimi otvorim na 2 sec. da mi propuh biljke ne ubije a stan luftam preko prozora. Sreća imam prozore po cijelom dnevnom pa ove bliže biljkama ne otvaram da ne nazebu

gle sad te mlade prenesi u dnevni b. i pusti ih na miru !a za sjenovito mjesto imaš filadendrone, m onstera- stvarno nisu baš zahtjevne ... kakva paprat? samo ćeš popiz.... + ako krene opadat lišće... drži se filadendrona (moj jedan primjerak raste i u čistom mraku )

Par dana?! Mjesec dana te nije bilo
Paprat dobro napreduje, puna je onih malih lisnih smotuljaka
A filadendron ću u krajnjoj nuždi uzet od mame ako si ova paprat ne opstane...

I da, 3 zamioculcasa su u dnevnom , prenašam ih po kući kao mačka mlade
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:59   #55
Ja neznam kaj ja radim krivo sam svojima. Imam ih 3. Bilo ih je 4 kad sam odlučila presaditi svaki rizom u svoou teglicu, jedna je bila poklon. E sad, sve one žive...ali ne punim plućima. Hoću reći nikak da potjeraju više od jednog izdanka na godinu. Zalijevam ih duplo manje nego orhideje znači jednom svakih 6 tjedana, na toplom su i povremeno ih pošpricam po lišću kad i orhideje. Kaj im fali?
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 14:17   #56
EEevvvvo gaaa!!!!
Pistacija, vidi ga kako je sladak!!!
Mali zamioculcasić!!
Počeo je probijati


Ipak nisam zamio-killer!
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:05   #57
Vodim monolog na ovoj temi

Samo da vam pokažem kako napreduje malac
Pretpostavljam da ni njemu malome ne trebao puno vode
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 09:07   #58
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Vodim monolog na ovoj temi

Samo da vam pokažem kako napreduje malac
Pretpostavljam da ni njemu malome ne trebao puno vode
:klap::klap:
lijepo.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 15:24   #59
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
:klap::klap:
lijepo.
Hvala, ipak je eksperiment uspio
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 20:55   #60
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Hvala, ipak je eksperiment uspio
Čekaj da istjera listove, poznavajući tebe dug je to put.
Šalu na stranu, nemoj samo pretjerati sa zalijevanjem i sretno.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.