Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2015., 12:36   #4221
OIB proizvođača softwera odavno ukinut

145 pojasniti ako nije nula i po njima ne smije biti nula gdje je problem (nešto krivo tumačiš)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 15:04   #4222
samo sam copy/paste sa njihovog isprinta i dobio pojašnjenje da ne smije biti nula
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 15:18   #4223
Koliko mogu skontat onda je u tvom slučaju iz nekog razloga 0.00.
Provjeri s prodavateljem softvera.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 15:29   #4224
@Hdnst
Koliko ja shvaćam taj opis greške koju si poslao, taj iznos mora biti nula, ali je u tvom slučaju različit od nule i u tome je problem.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:02   #4225
Nisam programer ali smo na poslu imali istu grešku - mi isto nismo u pdv-u. Greška je bila što je programer u xlm stavio retke u kojima je računao iznos osnovice i pdv-a (npr. mi naplatimo 10 kuna, naravno bez pdv-a jer nam na računu piše da smo oslobođeni, a prema poreznoj ide 8 kuna osnovice, 2 kune pdv). Kad je to obrisao iz xlm-a bilo je ok
Također, provjeri jesi li prema poreznoj prijavljen kao da si u sustavu pdv-a. Mi smo bili, pa smo i to promijenili.
Ako si i ti, onda se porezna vjerojatno čudi što ne računaš pdv

Također su mi rekli da oni u lokalnoj poreznoj ne znaju koja je greška, samo dobiju ovo što nama šalju iz centrale
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 21:34   #4226
Ne znam ko je u pravu i ne zelim biti taj koji ce snositi odgovornost ako krene po zlu. U ponedjeljak moram poslat izjavu u poreznu. Nabavit cu novi softver i idem dalje. Nemam ni zivaca ni vremena . Jos se moram patiti sa onim novim zakonom o zastiti na radu i procjenom rizika, sta mi je isto spansko selo i nepotrebna zajebancija.
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:10   #4227
Mislim da nisi shvatio gdje je problem ako je ovo od bilokoje točno da te vode pod tvrtkom u sustavu pdv. Kupnja novog softvera ti neće riješiti taj problem. Moraš provjeriti vode li te porezna kao tvrtku izvan sustava PDV. Pa tek onda mijenjati softver ili postavke starog softvera.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 20:27   #4228
Gledaj, ja ne znam kako me oni vode, oni ni ne znaju ni koliko to traje. Pitao sam ih dal je tako samo ovaj mjesec ili od srpnja kad smo mjenjali komp ili od početka prošle godine kad smo izašli iz Pdv-a. ONI NE ZNAJU. Vide samo grešku. Inzistira da ne smije pisati ništa a ne nula. To je najgora porezna u HR koja će zaračunati zatezne kamate na nepostojeći dug ili naplatiti troškove ovrhe iako nisu ovršili ili u slučaju nekakvog povratka sredstava biti u stanju biti kod vas mjesec dana i češljati sve sitnice dok ne pronađu nešto. Nekad je tu bilo 2500 poduzetnika, sad ih je 800 jer su mnogi preselili poslovanje u drugi grad.
Ja sutra moram poslat izjavu da je to tako zbog softvera i na neki način oprati ruke od toga. Ako će se to ponavljati i sa novom kasom, onda je to definitivno njihova greška.
Referentica je bila susretljiva ali očito neupućena. Softveraši su isto odmah riješili problem oib-a, a za ovo drugo im nije bilo jasno šta porezna hoće jer sam ja jedini od 1500 klijenata sa tim problemom i neće to mjenjati zbog jedne referentice.
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 08:42   #4229
ah so, bio u sustavu PDV i više nisi, mislim da te oni i dalje vode da si u sustavu PDV, morat ćeš to na višu instancu čini mi se da bi se riješilo.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 18:05   #4230
Isti problemi sa računima,na poreznoj javljaju greški "PDV različit od 0,00".Firma je u sustavu PDV-a,oduvijek.
T-comova mini fiskalna blagajna i njihova informatička podrška...ovo zadnje je katastrofalno.Već tjedan dana,od kako je stigao dopis iz porezne-nazivam,šaljem mailove,požurujem...a oni ne mogu riješiti greške koja se pojavljuju na računima
Ili se ne trude,ili stvarno ne znaju...ima li netko isto takvih problema s
t-comom?
keine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:40   #4231
Pozdrav, ne znam ima li još tko aktivan, ali zanima me jedna stvar... radim u kaficu i novi sef mi kaze da baksis ne smijemo drzati na vidljivom mjestu.. do sada smo ga drzali odvojeno u casi sa strane.. zna li itko ista o tome?? hvalaa
jakozabrinuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 16:23   #4232
Pitanje, sto kada crkne internet ili fiskalna poludi.
Tu jeparagon blok? Ali, mogu li ja racune iz paragon bloka unositi nakon radnog vremena?
Dok kasa ne funkcionira, kupcu dajem kopiju paragon bloka?
Moze molim vas pojasnjenje
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 20:41   #4233
Crkao mi je hard na poslovnom računalu. Problem mi je šifra za obnovu certifikata između ostalog. Kako ponovo doči do certifikata?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 21:17   #4234
Došao odgovor na mail koji sam poslao fini a glasi "ako je prošlo više od godinu dana plačate punu cijenu certifikata".
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 08:46   #4235
Uspio sam srediti bez fine i ponovnog nameta na istu stvar.

Svejedno, sramota od države i administracije.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 20:41   #4236
Zašto zubna ordinacija izdaje "običan" račun, a ne fiskalni?
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 12:35   #4237
Zato jer je obrt...

Varaju.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 13:47   #4238
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Zašto zubna ordinacija izdaje "običan" račun, a ne fiskalni?
Mozda je pausalac
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 15:09   #4239
Nemoj zbunjivati ljude, svi moraju izdavati fiskalne račune. Ovi varaju, procijenili su da ti to nećeš znati
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 07:49   #4240
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Nemoj zbunjivati ljude, svi moraju izdavati fiskalne račune. Ovi varaju, procijenili su da ti to nećeš znati
Jesi baš sigurna u to ?
Po tome naveliko varaju firme tipa HAC

Koliko znam ima nekih izuzeća za povlaštene koje smiju slobodno spremat lovu u džep...moguće da su i zubne ordinacije i općenito zdravstvo među njima
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.