Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2007., 19:20   #1
Rosacea / rozaceja

Moze li mi netko objasnit kako razlikovat seboreju i rozaceu?

Unaprijed mnogo zahvaljujem....
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 16:08   #2
O rosacei vidi:
http://www.cybermed.hr/index.php/pbl...clanci/rosacea

O seborei vidi:
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/273/
Mimi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 16:26   #3
Hvala na linkovim, ali ne pomazu mi jer sam to vec vidjela i na oba mjesta nalazim ono sto imam, te nisam u stanju razlikovati sto imam. Doktori mi vec idu na zivce i privatni i ostali, pa sam odlučila liječiti se sama.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:37   #4
rosacea

halo ljudi!!!

ja sam nova ovdje...uglavno, imam 20 god. i mucim se vise od pola zivota sa jednom prokleto ruznom koznom bolesti...ROSACEOM!! bar mislim...jer doktori nisu sigurni!!

uglavnom, ako ima nekog s istim problemom, molim neka se javi!!

mozemo razmijenit iskustva!!

hvala!!
 
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:09   #5
rosacea

Podizem ovu temu.... moj tata ima dijagnosticiranu rosaceu na nosu.... nakon krema, kremica, tabletica, dijetica.... ništa. Stalno mu je nos crveniji u odnosu na lice i gotovo uvjek ima po dve-tri aknice koje jako bole, a i ružno izgledaju. Ako je nekome nešto bar malo pomoglo... bila bih zahvalna.
žuti leptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 02:18   #6
od

pa jel se liječi s nekim lijekom? rozametom il tako nešto... i valjda izbjegava provocirajuće faktore
sjuras is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 22:21   #7
rozamet kremu koristi, ali ona se ne smije dugo koristiti... kada je pod tom terapijom, stanje se znatno poboljša, ali kada prestane rosacea se vrati... imate li kakvih iskustava čime još pokušati? hvala
žuti leptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 03:48   #8
rosacea- kako si pomoci?

Pozdrav svima. imam 20 godina, vec 3 godine se mucim sa rosaceom...uzasno iskustvo. kao i svi tu, ako bolujete od toga, znate kako to moze biti neugodno.

ja sam sebi nasao ljek, i funkcionira. U POTPUNOSTI mi se crvanilo maknulo, koza se ne ljuska, ne masti. bas zato sam tu, da vam preporucim taj tretman i nadam se da ce i vama pomoci!!!

2 kreme su u pitnju, jedna se zove URIAGE, D.S. Emulsion, ona se stavlja na lice poslje umivanja, cisti kozu i daje joj elasticnost, umiruje i njeguje, a druga se zove ROSELIANE, koja pomaze u sprijecavanju crvenila.

stavite prvu kremu na lice..utrljajte da se doobro upije i poslje toga drugu kremu. to ucinite prije spavanja....nakon samo 2-3 dana meni se kompletno sve maknulo. nemogu Vam ni opisat kolko sam u cudu bio, a stvarno sam znao biti jaako crven.

nadam se da sam vam pomogao.
Blacky351 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 23:06   #9
Rozacea

Dali netko ima iskustva u lijecenju rozacea-e? Klasicna medicina nema bas neko rjesenje. Molim za komentar!
plagijator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 16:39   #10
Nema. U kojem je stadiju? Vaskularni laser može usporiti napredovanje bolesti,ali treba paziti i na način života, vanjske faktore, dermatološke preparate...uglavnom, potpunog izlječenja nema.
__________________
Duobus litigantibus tertius gaudet
Dashiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 11:31   #11
Koji su simptomi rozacee je li samo crvenilo lica ili lice uz to peče, svrbi...? Može li se ona zamjeniti za seboreični dermatitis?
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 01:56   #12
Rozacea se očituje proširenim kapilarama na licu, u nekim slučajevima i aknama. Počinje crvenilom, osječajem peckanja i žarenja središnjeg dijela lica, a nakon izvjesnog vremena popucaju kapilare. U većini slučajeva tako i ostane cijeli život, dok kod manjeg broja bolest napreduje. Seboreični dermatitis zahvača određena područja po cijelom tijelu, a simptomi su različiti od rozacee. Crvenkasta žarišta su oštro ograničena, kao otekline koje se ljuskaju i svrbe. Kod dermatitisa se simptomi periodično povlače i ponovno pojavljuju, dok je rozaca trajna.
__________________
Duobus litigantibus tertius gaudet
Dashiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 22:12   #13
A prehrana? Znam da crvenilo izazivaju vruća i jako začinjena jela, ali da li postoji neka hrana koja se treba izbjegavati ili provoditi neku dijetu?
p.s. Kako dermatolozi dijagnosticiraju rozaceu? Neke pretrage, gledanje kroz ono povećalo ili samo odočnom metodom?
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 16:02   #14
Question Rosacea

BOK SVIMA, imam jednostavno pitanje. jel netko nekad čuo ili upoznao nekoga tko je riješio ovu bolest???????????
ROSACEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 03:33   #15
Unhappy Akne rosacea

Pozdrav svima.
Pregledao sam dosta tema o aknama ali nema nista sto mene zanima pa stoga molim administratora da ne zakljucava ili prebacuje temu.
Hvala.
Dakle,akne rosacea,zanima me ima li netko iskustva sa njima,kakva su ta iskustva,da li je se lijecio,kakvi su rezultati lijecenja,znam da se ove akne u biti ne mogu izlijeciti,ali me interesuje jel se stanje poboljsalo ili pogorsalo nakon lijecenja???
Gdje je se lijecio,koji dermatolog?
Bilo kakve dodatne informacije ce biti od koristi,hvala.
Pozdrav.
rakunoplast is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 12:00   #16
:(

Vidim da tu dugo nikog nema...ja sam očajna , dođe mi da plačem od muke Nikad u životu me nije ništa frustriralo kao to moje lice....znam da se treba kloniti rizičnih faktora, ali mi se čini da mi sve smeta ...danas opet akna nasred nosa crveno da se vidi na kilometar! Inače mi stradava samo desna strana lica. Koristila sam Rozamet i Sonu ali nikakvih dugoročnih rezultata.Mogla bi stalno visiti kod dermatologa..Molim vas za savjet
Jelena27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 17:27   #17
Quote:
Jelena27 kaže: Pogledaj post
Vidim da tu dugo nikog nema...ja sam očajna , dođe mi da plačem od muke Nikad u životu me nije ništa frustriralo kao to moje lice....znam da se treba kloniti rizičnih faktora, ali mi se čini da mi sve smeta ...danas opet akna nasred nosa crveno da se vidi na kilometar! Inače mi stradava samo desna strana lica. Koristila sam Rozamet i Sonu ali nikakvih dugoročnih rezultata.Mogla bi stalno visiti kod dermatologa..Molim vas za savjet
Kakva je do sada napravljena obrada? Poglavito mislim na na Helicobacter pylori.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 17:33   #18
Moja prijateljica to ima i evo njoj je zbilja jako pomogla krema koja se zove Bioderma. Lice joj se jako počistilo, jedino je nos još problem.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 23:09   #19
meni su obrazi crveni, a kada je zima ili ak nešto radim ili je vruće to postane još izraženije. neznam dal je to roscea ali je to crvenilo stalno tu - od puberteta. nekak mi je glupo tražiti uputnicu za dermatologa jer imam osjećaj da će mi doktorica srat jer si nismo baš nešto ali u zadnje vrijeme mi zna takav val vrućine odjednom zahvatiti te obraze da je to katastrofa.

kaj ste stvarno išli radi tog dermiću , i kaj vam on kaže i da kaj je najbolje koristiti bar da se ublaži crvenilo

e da na tim djelovima nemam prištića već samo to debilno crvenilo s povremenom navalom topline
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 07:43   #20
Prijatelj mi je bolovao od rosace-e,liječio se kod liječnika ayurvedske medicine koji mu je dijagnosticirao (kao uzrok rosace-e) zatrovanu krv i jetru,propisao mu je prehranu (strogo zabranjeno slano ,kiselo i ljuto ) i dao neke biljne 'bobice'.Nakon cca dvije godine je totalno ozdravio,od tada je prošlo 6,7 g. i ni traga rosacei.Ja se zbog drugog problema također liječim kod istog doktora i nakon mjesec dana mi se čini da se nešto pokrenulo nabolje.
neumarkt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.