Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2008., 10:03   #1
Lijek za grlo

Dakle,koje tablete je najbolje piti za isušeno i bolno grlo?Mislim one tipa strepsils i slično.Evo,već 4. dan cuclam neo-angin i još uvijek me gnjavi grlo,sve ostalo je prošlo(temperatura,glavobolja,groznica).
markolopolos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 10:18   #2
Najbolje ti je piti što više tekućine....džabe tablete ako nisi optimalno hidriran...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 19:56   #3
ti bonbonćići ti neće niš pomoć, med, doba rje onaj petrovićev, čaj limunada itd.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 20:09   #4
za ljecenje grla uzmi sljedece :
U casu sipaj viski iscjedi malo limuna u njega i dodaj meda te to popijes na eks
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 20:39   #5
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
za ljecenje grla uzmi sljedece :
U casu sipaj viski iscjedi malo limuna u njega i dodaj meda te to popijes na eks
Jel to provjereno ili ti mene hoćeš napiti?Cuclao sam one neo-angin,ali ništa od njih.Btw mene ništa ne nadražuje u grlu,već me baš boli kad gutam.
markolopolos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 09:10   #6
Meni je najbolji Strepsils od naranče. Neoangin mi je nekako prejakog okusa.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 11:39   #7
ja sam zadnji put odustala od tih tableta, kupila sam med i s tim sam se svako malo hranila
uglavnom, tražila sam neki med koji je dobar za grlo, i kupila od kadulje. pojela sam po dvije male žličice svakih par sati, i stvarno mi se brzo poboljšalo
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 12:17   #8
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
ja sam zadnji put odustala od tih tableta, kupila sam med i s tim sam se svako malo hranila
uglavnom, tražila sam neki med koji je dobar za grlo, i kupila od kadulje. pojela sam po dvije male žličice svakih par sati, i stvarno mi se brzo poboljšalo
Hvala.
markolopolos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:17   #9
zar nije bolje izbjegavati naranče, limun i sl. pogotovo ako se radi o upali grla

najbolji je strepsils za takve stvari
Savski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:22   #10
evo prije par sati sam na netu pročitala da limunada i med liječe grlobolju
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 15:26   #11
Još i danas blagoslivljam Angal s anestetikom
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 16:42   #12
Imam sprej od propolisa sa kaduljom od Pyrusa, ali kaže mi kolegica da ima i u DM-u ne znam od kojeg proizvođača ali ista fora od propolisa i kadulje.
Super stvar, našpricaš i trenutno olakšanje slijedi. Propolis se polijepi na upalu, kadulja je smiri...
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 20:32   #13
Quote:
markolopolos kaže: Pogledaj post
Jel to provjereno ili ti mene hoćeš napiti?Cuclao sam one neo-angin,ali ništa od njih.Btw mene ništa ne nadražuje u grlu,već me baš boli kad gutam.
necu te napit provjereno meni meni i mojoj familiji pomaze jedino ako imas poseban tip grla
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 14:54   #14
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Imam sprej od propolisa sa kaduljom od Pyrusa, ali kaže mi kolegica da ima i u DM-u ne znam od kojeg proizvođača ali ista fora od propolisa i kadulje.
Super stvar, našpricaš i trenutno olakšanje slijedi. Propolis se polijepi na upalu, kadulja je smiri...
može ime proizvoda?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 20:27   #15
Najbolji lijek za grlo ti je u salici od kave iscijediti jedan limun, i u to dodati zlicu meda ili onoliko meda da dobijes gustu tekucu masu. I onda to tako zlicicom stavljas u usta i topis na jeziku, a mozes i grgljati ili popiti na eks. Stvarno pomaze kod bolnog grla. Dok nije neophodno, izbjegavaj sve moguce tablete, koliko god mozes.
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 20:47   #16
Ja sam negdje našao da je lijek jedna žličica soli u vodi i to grgljati.Ništa prije toga nije upalilo i već sam postao očajan.Od ovoga nisam ništa očekivao,ali upalilo je!Iako,bilo je odurno to grgljati.
markolopolos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:48   #17
Okay, a što uzimati kada vam od kašljucanja ode dobar glas ...???sve sam isprobala, med, cimet, đumbir, čajevi, kuhano vino, čaj od kadulje, limunade, ali eto uzaludno. A treba mi taj glas do dočeka Nove godine ...

Što najbolje i najbrže vraća glas?

Hvala
Frog&Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 02:51   #18
pretpostavljam da pjjevas....ja uzimam malk caj od kadulje i dobro odrzavam glas ....mada ja svakko jutro pijem caj....a najbrze vracanje glasa,,,,,cutanje
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:06   #19
Evo, i mene počelo zezati grlo... Opet... Al na neki drugačiji način nego inače. Imam osjećaj da me bole krajnici... i nekako je bol više s vanjske strane nego, kao inače, u dubini grla... A sve mislim da je to zato jer nikad ne preležim bolest... Evo i sad imam laganu temperaturu, a na poslu sam... Više-manje to zaliječim čajem, medom, propolisom, paracetamolom, rakijom, čim god, ali opet se vrati...
toni26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 17:02   #20
mene su prvo zezali sinusi ... cure li ga pa cure..
e..sada se sve prebacilo na grlo. imam osjecaj ko da me boli zadnji dio napci i mandule. sve je crveno a nemam temp.
vec 4-5 dana koristim propolis u spreju, med pyrus, caj s medom ( obicnim i ocjedenom limunom - u mlaki caj) i neoangin...
polako dolazim u normalu ....
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.