Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2015., 13:48   #321
A što se tiče rane dijagnostike, ukoliko se kod mene radi o boreliji, od tog uboda krpelja na koji sumnjam prošlo je više od pola godine.
Remy849 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 14:50   #322
Evo stigli rezultati...negativno
Remy849 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 15:28   #323
Quote:
Remy849 kaže: Pogledaj post
Evo stigli rezultati...negativno
Nisam dijagnostičar ali nemoj odbaciti u potpunosti lažno negativne testove. Evo zbog čega LINK

Znam da nakon nekog vremena spirohete odu u fazu mirovanja, pa ih se ne može detektirati.

Često se bolest liječi simptomatski, a za to treba dobar doktor. Kod nas sam čula za doktoricu iz Karlovca (mislim da se zove Vesna Tutek). Za ostalo postoji u Celju centar za boreliozu.

Sretno i nadam se da ćeš naći riješenje svojih problema!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 16:20   #324
Išla sam privatno vaditi hormone štitnjače, T4 mi je malo povišen a T3 u gornjoj granici. Možda je to.. Meni je dr vadila samo TSH i rekla da ako je on ok i štitnjača je u redu, što očito nije istina. Također mi je dr. rekla da taj centar za borelijozu u Sloveniji je sad pod velikim povećalom jer tko god se testirao je pozitivan i da je to sumnjivo. U Zagrebu postoji udruga oboljelih od MS-a i da su gotovo svi bili pozitvni na boreliju. Btw napravila sam i MR glave i vratne kraljeznice, osim neke blage diskus hernije sve je u redu. Toplo se nadam da je ipak štitnjača, ali s obzirom da je sve to neznatno povišeno ne znam da li i imala baš takve simptome.
Remy849 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 16:55   #325
Quote:
Remy849 kaže: Pogledaj post
Išla sam privatno vaditi hormone štitnjače, T4 mi je malo povišen a T3 u gornjoj granici. Možda je to.. Meni je dr vadila samo TSH i rekla da ako je on ok i štitnjača je u redu, što očito nije istina. Također mi je dr. rekla da taj centar za borelijozu u Sloveniji je sad pod velikim povećalom jer tko god se testirao je pozitivan i da je to sumnjivo. U Zagrebu postoji udruga oboljelih od MS-a i da su gotovo svi bili pozitvni na boreliju. Btw napravila sam i MR glave i vratne kraljeznice, osim neke blage diskus hernije sve je u redu. Toplo se nadam da je ipak štitnjača, ali s obzirom da je sve to neznatno povišeno ne znam da li i imala baš takve simptome.
Da, nemam pojma, ja sam se testirala u Zg-u (imulnološki i Fran Mihaljević) i bila pozitivna. Ja se nadam da nije ništa i držim fige
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:31   #326
Quote:
Remy849 kaže: Pogledaj post
Išla sam privatno vaditi hormone štitnjače, T4 mi je malo povišen a T3 u gornjoj granici. Možda je to.. Meni je dr vadila samo TSH i rekla da ako je on ok i štitnjača je u redu, što očito nije istina. Također mi je dr. rekla da taj centar za borelijozu u Sloveniji je sad pod velikim povećalom jer tko god se testirao je pozitivan i da je to sumnjivo. U Zagrebu postoji udruga oboljelih od MS-a i da su gotovo svi bili pozitvni na boreliju. Btw napravila sam i MR glave i vratne kraljeznice, osim neke blage diskus hernije sve je u redu. Toplo se nadam da je ipak štitnjača, ali s obzirom da je sve to neznatno povišeno ne znam da li i imala baš takve simptome.

Remy,

MS u biti i je Lyme. Pogledaj si film "Under our Skin" na Youtube-u, a ovo je drugi dio
Lajm i koinfekcije su veliki imitatori, i istrazivanja pokazuju da u biti ALS, MS, Parkinsons i veci dio Alzheimera jesu Borelioza i koinfekcije.
Odite na stranicu ILADS.org-a i vidjet cete da tu ima puno vise nego sto se o tome kod nas zna i prica.
Lajkaj nas na FB: Worldwide Lyme Disease Protest Croatia & Slovenia, i vidjet ces puno vise informacija o trenutnom stanju znanosti i tretmana.
lipilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:42   #327
Exclamation da li je moguce potpuno izlecenje

Pozdrav svima,
pratim vas forum i sve vas ponaosob. Ima li iko od vas da se na kraju uspesno izlecio od ove bolesti i da mu se nije vratila. Ima clanova koji se vise ne javljaju na forum ,a bili su jako aktivni. Da li iko zna sta je sa njima. Ja sam tek na pocetku borbe... U Srbiji se o ovoj bolesti skoro i ne govori, kao da ne postoji. Lecenje slicno kao kod vas, obicno 3 nedelje doxicilin 2x100mg i gotovo, kazu ni kontrola ne treba, a posle...Ja sam zarazena oko 1.5 meseci i jos mozda imam neku sansu da se spasim ali ni ovde niko ne kombinuje terapiju, niti o tome govori. Da li se iko od vas raspitivao o lecenju u Nemackoj BCA , koliko je to skupo/ a verujem puno/. U Srbiji jedino sto mozete je da platite testove, a o lecenju nekom savremenom nema govora.
Ja sam imala posle 3 nedelje od ujeda EM ali ne na mestu ujeda. Testovi jesu pokazali da sam zarazena. Pijem doksicilin i ne osecam se bas dobro. Boli me glava, misici mogu i osecam trnce u rukama. Sta kad prestanem sa antibiotikom. Reci ce da je gotovo, ali da li je... Ukoliko imate neki savet pisite mi molim vas...
Sontag is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 16:36   #328
Evo ja se ni ne sjećam više koje simptome sam imao
A liječili me Klaritromicinom, a ne standardnim Doksiciklinom..

Ovdje ti je opis
no javit će ti se mnogi s jačim pričama..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 17:12   #329
Postoji jedna malo znana činjenica, a to je da od borelize ne možeš biti izliječen. Ona se može otjerati u fazu "spavanja" antibioticima, ali može se vratiti sutra, za mjesec dana ili 10 godina, ovisno od osobe i imunosnog sustava osobe. Pravo je pitanje da li su se ljudima vratili simptomi i koliko dugo nakon inicijalnog liječenja. A najgore što ljudi nakon povratka simptoma ni ne pomisle na lajm jer misle da su se izliječili... :/
Kod nas postoji možda šaka doktora koja se upušta u dugoročno korištenje antibiotika, ostali prate smjernice hzzo-a. Znači svako je na žalost prepušten sebi i traženju veza ili odlaske u inozemstvo
Ja i dragi smo sad dobro. Njegova kolegica s posla nije. I tako...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 10:20   #330
Hvala na odgovorima

Za Charmed 84 i ostale- meni su isto kao i tebi dali Sumamed 5 dana posle ujeda, ali ja glupa pa nisam nastavila...jedva su mi i ovo dali. Oko 3-4 nedelje posle ujeda mi se pojavio krug ali na nozi/ ujed je bio na ruci/. Dobila sam 3 nedelje Doxicylin, posle prve nedelje sam se osecala grozno, bol u misicima, pritisak u zadnjem delu glave, trnci u rukama... to traje oko 7 dana vec a za par dana treba da zavrsim antibiotik. Molim te mi reci koju je tacno terapiu dobijao tvoj dragi uz .v. i oralno, koliko dugo i u kolikoj dozi, da li ste uzimali i neke suplemente. Jako mi je drago ga cujem da ste sada dobro, kod nas o ovome niko i ne prica kao da se samo meni dogodilo, valjda zavrse na drugim odeljenjima za lecenje... Hvala unapred na svakom savetu.
Sontag is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 13:44   #331
u 5-om mjesecu 2012. mi se zakačio prvi krpelj u životu, te mi se za 20-tak dana pojavila EM bez ijednog drugog simptoma
bila sam u poodmakloj trudnoći, termin je bio u 6-om mjesecu

ne moram vam reći da sam tih 1.5 mjeseca do poroda provela čitajući samo i samo o boreliozi.... i na kraju nisam ništa znala.... toliko je to varijabilna bolest, kod svakog se razvija sasvim drugačije

uglavnom, ja sam preko 3 tjedna pila 3x1000mg amoxicilina, rodila na termin, bebač bio preko 4kg, sada ima preko 3 godine i djeluje zdrav (osim uobičajenih dječjih bolesti)... ne moram pominjati da se i dalje pitam je li mu moja borelioza neku štetu nanijela.....

od tog 5-og mjeseca 2012. sam prvo dijete dojila 18 mjeseci, ponovo zatrudnila, porodila se, drugo dijete još uvijek dojim (a ima preko 13 mjeseci), imala jako puno obaveza.... otkrila sam da imam Hashimoto, hipotireozu, te osteopeniju... koliko sve to može imati veze sa boreliozom? zakačio mi se prije 3 mjeseca i drugi krpelj u životu, opet sam popila malo preko kutije amoxicilina (odmah pri otkrivanju krpelja)..

ono zbog čega se javljam je savjet jedne osobe koja je sama bolovala od borelioze... Tinidazol.. veli da najbolje pomaže pri liječenju kronične borelioze forme B
trdlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 14:11   #332
Da postoji veza između Lyme-a i Hashimota, ali kako članak kaže, možda ga uzrokuju i koinfekcije.

Za ovaj lijek nisam čula, tj. da ga kod nas prepisuju za Lyme, ali vidim da se vani to koristi i da ima dobre rezultate.

Volim pratiti ovaj forum jer se na njemu da svašta korisno saznati...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 12:01   #333
Quote:
sstip kaže: Pogledaj post
evo malo i mene..
prije 4 četiri god. me ubo krpelj (po stoti put,,volim brati gljive..ribolov..lov..itd)iščupao ga i zaboravio na njega
nakon 10-tak dana osjetim da teže hodam i nekontroliram baš pokrete (noge kao da same bježe), počeo sam zapinjati u govoru. a u glavi KAOS..!!
supruga me hitno prebaci u bolnicu Pakrac..promatrali me i ajd doma..meni svaki dan sve gore..hitno u NOVU BOLNICU ZG..TAMO SU MI SE IŠČUĐAVALI KAO
da su vidjeli marsovce..analiza sa imunološkog pokazala nekakve GRANIČNE VRIJEDNOSTI..UNATOČ ŠTO SAM IM REKAO ZA KRPELJA I POKAZAO MJESTO UBODA KOJE
JE IMALO VEĆI CRVENI PRSTEN
SADA SAM VEĆ PRED KOMOM..NEMOGU MISLITI STALNO IMAM NEKAKVE NAPADE KOJE NEMOGU NITI OBJASNITI..HODATI NEMOGU ..GOVOR JAKO TEŠKO SA MUCANJEM
I GUBITKOM SVIJESTI
s obzirom da neprimam i dalje nikakvu terapiju supruga me DOSLOVCE UKRALA IZ BOLNICE I ODVEZLA U KLINIKU SABINE LINEK U HAMBURG ( SADA IMAJU KLINIKU I U TRAVEMUNDE )
NAJNOVIJOM DIJAGNOSTIKOM MI ODMAH POKAŽE NA EKRANU DA SAM PUN BAKTERIJA BORELIJE KAO ŠIPAK
Možete li malo detaljnije objasniti kakvom dijagnostikom je viđena bakterija?
Mislite da ste epilepsiju dobili zbog terapije ili bolesti? Da li ste koristili i antibiotike uz to?

Ja se i dalje borim s boreliom, imam faza kad mi je bolje i kad mi je losije ali za sad mi ne ide na gore nego sto je bilo pa sam zadovoljna. Gutam lijekove i nadam se da će mi jednog dana biti bolje, bar tako kažu dr.
Neznam kako sve vas ali mene uz bolove jako muče zaboravljivost, dekoncentracija, i nekad mi se bas nista neda. Brzo planem ali kako sam svjesna da to nisam ja iskuliram se.
Za BCA kliniku sam čula, neki imaju pozitivna iskustva ali kod kroničnog oblika i ne previše. Uz to vidjela sam da je njihov program pun svega i svačega samo da se zaradi na tome. Neznam , možda ima i drugacije iskustvo.
Zanima me da li netko koristi banderol i samento za liječenje.
Sto jos koristite osim lijekova?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.12.2015. at 19:26. Reason: Q (uklanjanje informacije vezanih uz liječenje izvan konvencionalne medicine)
lucija76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 12:25   #334
Meni se sviđa ovaj članak recimo o Steviji i nadam se da će izolirati dio koji ubija boreliju i početi ubrzo sa testovima in vivo...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 19:51   #335
Prenosi li se bolest spolnim odnosom?

I još pitanje: osobu je upiknuo krpelj i pojavio se taj crveni krug, no povukao se nakon valjda cca 2 tj/mj dana max.. I od tada sve OK..

Je li moguće da iako je bio crveni krug, krpelj nije bio zarazan?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 20:19   #336
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Prenosi li se bolest spolnim odnosom?
Navodno da se može ali ne u svakom slučaju.

Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
I još pitanje: osobu je upiknuo krpelj i pojavio se taj crveni krug, no povukao se nakon valjda cca 2 tj/mj dana max.. I od tada sve OK..

Je li moguće da iako je bio crveni krug, krpelj nije bio zarazan?
Ne. Crveni krug = borelioza. Eritema mograns se povuče sama od sebe nakon nekog vremena ali si još uvijek itekako zaražen.

Preporuka - hitno po antibiotike!!!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 21:32   #337
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
I još pitanje: osobu je upiknuo krpelj i pojavio se taj crveni krug, no povukao se nakon valjda cca 2 tj/mj dana max.. I od tada sve OK..
uuuuuh...boreoloza je u akciji. koliko vremena je u međuvremenu prošlo?
možda je već i prekasno za antibiotiku
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 09:14   #338
Nikad nije kasno za antibiotik. Čak ni nakon par mjeseci, ako terapija traje adekvatno dugo...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 12:40   #339
Prošle su tri godine

Pitanje- što sad.. čitala sam da se na testovima ne vidi?
S obzirom na NIKAKVE simptome - je li moguce da je imunitet to sam popapao?

Čitala sam i da je bolje ne dirati ako nema simptoma.. tipa ne uzimati antibiotike da se ne isprovocira nešto?
Koliko sam shvatila jednom ad se zaraziš stalno to imaš, a opet negdje čitam da se može preboljeti?

Mene brine još da sam ja pokupila preko odnosa ili nekako jer imam lošiji imunitet i postala sam dosta umorna..
A opet, da jesam možda bih imala jače simptome?

Sad mi je krivo što nisam natjerala tu osobu da ide doktoru, al ono, muškarci.. ja sam paranoična, nije mu niš itd. :/
A evo, možda je i dobro prošlo?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go

Zadnje uređivanje Hard Candy : 03.06.2016. at 13:01.
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 22:11   #340
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Prošle su tri godine

Pitanje- što sad.. čitala sam da se na testovima ne vidi?
S obzirom na NIKAKVE simptome - je li moguce da je imunitet to sam popapao?

Čitala sam i da je bolje ne dirati ako nema simptoma.. tipa ne uzimati antibiotike da se ne isprovocira nešto?
Koliko sam shvatila jednom ad se zaraziš stalno to imaš, a opet negdje čitam da se može preboljeti?

Mene brine još da sam ja pokupila preko odnosa ili nekako jer imam lošiji imunitet i postala sam dosta umorna..
A opet, da jesam možda bih imala jače simptome?

Sad mi je krivo što nisam natjerala tu osobu da ide doktoru, al ono, muškarci.. ja sam paranoična, nije mu niš itd. :/
A evo, možda je i dobro prošlo?
poslijedice idu u preko 90% slučajeva na srce, i to do 10-15 godina iza infekcije. nek ti momak ide na detaljan pregled srca a ti ne brini za sebe.
bio sam prije 3 mjeseca na rehabilitaciji za srce i upoznao 2 čovjeka sa poslijedicama boreoloze, jednoga je teško zahvatilo, upala lijevog srca i insuficijencija.
za mene znam da sam u zadnjih 35 godina imao 4 ugriza (ili uboda) i nije svaki put bio krpelj, može to prenositi svaki insekt. uglavnom sam uvijek 2 tjedna uzimo tešku abtibiotiku. ali ne odustajam od prirode i šume
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.