Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2009., 15:33   #61
Quote:
Jessie kaže: Pogledaj post
Peta 25, moguće je da ste preboljeli infekciju neprimjetno, neke simptome možda pripisali prehladi ili umoru, ako su simptomi bili blagi. Kao što sam gore napisala, problemi mogu biti i kad je nalaz IgG. Sve jako varira od osobe do osobe i od slučaja do slučaja. Nažalost liječnici kod nas premalo znaju o toj bolesti, većina pogrešno smatra da je potpuno izlječiva jednim antibiotikom, a to je daleko od istine kod kasnijih stadija. I vi bi se trebali posjavjetovati s infektologom. Zeznuto je što je lyme borelioza zapravo interdisciplinarno područje, ovisno o vrsti simptoma, između infektologije, neurologije, interne i reumatologije. Liječnici specijalizirani za zarazne bolesti ipak znaju o tome najviše, iako sam i kod njih jednom u Zagrebu naišla na nerazumijevanje i pogrešno tumačenje (u prijevodu otkantali su me). Srećom u mom gradu sam našla doktoricu koja se ozbiljno pozabavila mojim problemima i puno mi pomogla.
ja stvarno neznam više šta da radim u kojem ste vi gradu ako nije tajna? svako svoje priča dal da ponovim taj nalaz ponovo postoji li još nešto za dokativanje borelioze? ja imam bolove u mišićima ruku i nogu stalno trzajeve trnjenje,glavobolje,glavobolje,mučnine ma čovječe sve u totalnoj sam komi već 3 mjeseca ui temperature subfebrilne i nemaju pojima šta mi je,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:09   #62
Hvala na objašnjenjima. Svakako sam planirala da suprug posjeti infektologa. Meni je jedino čudno zašto su nalazi u 3. mj u bolnici bili negativni. Ako biste mi htjeli reći iz kojeg ste mjesta pa da vidim za liječnika koji je već imao pacijenta sa takvom dijagnozom. Ako ne želite javno može privatnom porukom, bila bih Vam zahvalna.
Suprug ima još niz simptoma koje nisam uspjela navesti. Svake noći se jako znoji, čas ima tresavicu čas mu je vruće. Kada se znoji čelo je užasno hladno, a tijelo nenormalnom vručinom isparava, utrnuta su mu dva prsta na ruci i u zadnje vrijeme najviše ima bolove u vratu, prsima i leđima. Izgleda mi kao slomljen.
Najgorje mi je to što je svaki mjesec vadio krv i nalazi katastrofa tj stalno pod upalom a od liječnika nitko ništa. Večinu pretraga što smo mogli i što sam pročitala da bi trebao napravit radio je na svoju ruku, a kada bi svojoj prijašnjoj liječnici rekao da mu da uputnicu za nešto ona bi odgovorila ODAKLE TI TO DA TAMO IDEŠ?
ptica121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 14:21   #63
Odgovorila sam objema privatnom porukom.
Jessie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 23:26   #64
Unhappy

Quote:
Jessie kaže: Pogledaj post
IgM znači da je infekcija još na neki način aktivna, da se imunološki sustav još uvijek bori s infekcijom. To ne mora nužno značiti da je infekcija nastupila nedavno, može trajati godinama. Kod nekih ljudi simptomi mogu proći nezapaženo u početku, a tek puno kasnije buknuti.

IgG znači da infekcija više nije aktivna, ostala su „pasivna“ antitijela kao trag preboljene infekcije. Kod „kronične“ Lyme borelioze (treći stupanj) nestanak IgM-a i pojava IgG-a nažalost ne znači i potpuno ozdravljenje. Oštećenja na živcima (demijelinizirajuće lezije) i zglobovima mogu i dalje uzrokovati probleme.
Jessie, hvala na objašnjenju. Ja sam radio serologiju na B.Burgdorferi u dr.F.Mihaljević i samo mi je IgM po WB metodi pozitivan. Moj infektolog tvrdi da se ne moram uzbuđivat jer je ova metoda nepouzdana i da bi barem pola zdrave populacije imalo isti nalaz. Ja sam popio turu Doxiciklina i simptomi su se donekle ublažili, ali još uvijek postoje. Imaš li ti kakve točnije informacije o pouzdanosti ove metode?

Kako idem kod još nekih specijalista, jedan se začudio što radim kod njega kada mi je ovaj nalaz pozitivan. Uputio me kod drugog infektologa, a ovaj kaže da nije sve tako lijepo i da je bolest sigurno postojala. Sada ću vjerojatno opet nastaviti s antibioticima (na žalost, alergičan na penicilin pa ću se, navodno, dosta namučiti). Pored svih glavobolja, vrtoglavica, noćnih mora, ja na kraju nisam niti siguran imam li ja to čudo ili nemam.

Jessie, ako sam te dobro razumio, pošto mi je IgM pozitivan, bolest još nije jako uznapredovala? Odnosno, još traje pa ju je lakše suzbiti? Ili krivo kontam. Čini mi se da moji simptomi ipak nisu tako katastrofalni kao kod ostalih forumaša. Ja sam sada na razini jedne blaže, dosane migrene i podnošljivog noćnog košmara.
Mican is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 13:40   #65
mene isto zanima dal se ta borelioza može i nekako drugačije dokazati a ne ovom serologijom na B. jer očito nalazi nisu vjerodostojni???
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 21:54   #66
Veliki pozdrav svima...Vidim da je tema Lajm borelioza.I sam u sebi nosim tu bakteriju....(Imam 22 godine)

Evo kako je sve počelo:31.07.2009.sam išao spavat kao i svaki dan do tada.Međutim nakon sat i pol odspavanog vremena negdje oko 23.30h sam se probudio i osjetio sam da nemam dovoljno zraka odnosno da teško dišem.Mislio sam da je to zbog vrućine i toplog dana,ali nakon par minuta sam primjetio da mi uopće nije bolje i da i dalje teško dišem.Otišao sam tu večer na Hitnu tu,nakon prijema na hitnu po izrazima medicinskih sestara i doktora sam vidio da nešto nije u redu.Nakon nekoliko obavljenih testovaKG,UTZ srca i Rentgena pluća ustanovili su da se radi o KOMPLETNOM TRANZISTORNOM ATRIOVENTRIKULARNOM BLOKU.
Istu tu večer(petak) sam završio na koronarnom odjelu u intezivnoj njezi,gdje sam cijelu noć i u sutra dan negdje do 20.00h bio priključen na monitor koji me je neprestalno oživljavao.Otkucaji srca su naglo padali ispod 30/min pa je taj moniotor bio nužno potreban.
Taj dan(subota) su doktori na osnovu tih nekih prvih nalaza zaključili da moram na operaciju ugradnje PACEMAKERA za 2 dana(u ponedjeljak ujutro).Navečer(subota)oko 20.15h sam otišao na ugradnju privremenog pacemakera koji me je trebao držati na životu do operacije.......
Sutra dan(nedjelja) posljepodne moje srce je se ponovno probudilo,mada nije bilo u ritmu,odnosno bilo je aritmično,što je pomalo i zbunilo doktore jer sam za sutra ujutro imao zakazanu ugradnju pacemakera koja sad nedolazi u obzir.
Sljdeći dan(ponedjeljak)operacija je definitivno otkazana.Nakon toga su usljedila mnoga testiranja pomoću kojih bi se ispitalo što je bilo uzrok takvom AV BLOKU.
Prvi nalazi krvne slike pokazuju da su tzv.probe jetre dosta povišene ALT 298 (što je dosta visoko ako pogledamo da je ref.interval <44).Nikada nisam pušio a i alkohol konzumiram u vrlo malim količinama,skoro pa nikako.Nakon nekoliko provedenih dana u bolnici,i mnogo urađenih testova kao što su.EKG,RTG srca i pluća,Holter,Bicikl-Ergometrija,Ehokardiograf,koronografija i mnogih drugih nalaza,I dalje nije bilo poznato što bi mogao biti uzročnik takve iznenadne bolesti.Moram pojasniti da do tada nisam imao nikakvih sličnih problema sa srcem i ostalim organima.
Tih dana srce je se potpuno oporavilo vratilo je se u ritam i provodnja je se potpuno oporavila.Pošto doktori nisu saznali o čemu se radi potražili su mišljenje od drugih kolega,točnije od Infektologa.Nakog mog razgovora sa infektologom gdje sam negirao ubod krpelja i primjetio neke promjene na koži(18.08.2009 i dalje sam ležao u bolnici na kardiološkom odjelu)on preporučuje da se urade nalazi na B.burgdoferi IgM WB i IgG WB.
Otpušten sam iz bolnice(22.08.2009)sa nedefiniranim nalazima.Stim da su me obavjestili da će me zvati kako budu dolazili nalazi iz Zagreba koji su predhodno poslani.
Nakon nešto više od mjesec dana od izlaska iz bolnice probe jetre koje su bile dosta povišene su se potpuno normalizirale,ali je stigao nalaz koji potvrđuje da sam pozitivan na bakteriju B.burgdoferi IgM WB
B.burgdoferi Igm >190,0 AU/ml CLIA poz.>=22 gran.18-22 neg.<18
B.burgdoferi IgG WB
B.Burgdoferi IgG >167,2 AU/ml CLIA poz.>=15 gran.10-15 neg.<10

Nalazi potvrđuju da sam zaražen bakterijom koju najčešće prenosi krpelj.
Nakon što je doktor infektolog vidio ove nalaze(15.09.2009),preporučuje mi hospitalizaciju na odjelu Infektologije,Klinike za zarazne bolesti.
Po primitku u bolnicu izvadili su mi 1.serum i uradili lumbalnu punkciju kičme.Nalaz likvora citološki,biokemijski i bakteriološki je bio uredan,nakon čega se isključila moguća afekcija središnjeg živčanog sistema.
Otpušten sam nakon 3 dana s preporukom kontrole u specijalističkoj ambulanti s nalazima KKS,SE;CRP za 2 tjedna.Tada će se uzeti 2.serum,te zajedno s 1. serumom i likvorom biti poslan u Kliniku za infektivne bolesti "Dr.Fran Mihaljević" u Zagrebu na daljnu serološku dijagnostiku (Western blot i Elisa).

Nakon tri tjedna Laboratorijski nalazi potvrđuju da su u prvom i drugom uzorku seruma ELISA i WB na B.burgdoferi pozitivni.U likvoru je nalaz negativan.

Mišljenje i preporuke doktora:na temelju uvida u serološke nalaze u parnim serumima kod bolesnika se radilo o akutnoj infekciji B.burgdoferi u čijem sklopu je moguć i tranzitorni kompletni atrioventrikularni blok.Savjetuje se sprovesti specifično liječenje Ceftriaxonom u dozi od 1x2 g i.v. tijekom 14 dana.


Evo već 10 dana primam terapiju i osjećam se vrlo dobro.Mislio sam da će vas zanimati ovaj moj slučaj jer su i sami doktori izjavili da je ovako nešto vrlo rjetko i da je slučaj sam po sebi puno zanimljiv.Kako profesorima sa medicinskog faxa tako i samim doktorima......
Puno pozdrava...
Maestro2404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:34   #67
Maestro 2404, tvoja priča je stvarno strašna! Hvala ti što si ovdje iznio svoje iskustvo, tvoje vrijednosti IgM-a i IgG-a su zaista bile vrtoglavo visoke! Nadam se da ćeš se brzo oporaviti i to potpuno. Srećom nije ti zahvaćen živčani sustav, koji se najteže regenerira. Ja sam u više navrata imala napadaje aritmije, ali blage, onako, osjećaj kao da imam želatinu u prsima umjesto srca. To zna trajati oko minutu, pa prođe. I zadnje vrijeme mi se javlja sve rjeđe.


Micane, podnošljivo je jako rastezljiv pojam, nešto od čega mi je pred dvije godine dolazilo da skočim kroz prozor, danas mi se čini podnošljivo, kad sam se na to navikla. Čovjek je kao magarac, na sve se navikne.

Što se tiče metoda WB i CLIA, još uvijek su jedine za dokazivanje Lyme borelioze i da, točno je, vrlo su nepouzdane. Ali ipak češće daju lažno negativni, nego lažno pozitivni rezultat. U svakom slučaju kod ljudi koji imaju odgovarajuće simptome + pozitivan neki od testova, to treba ozbiljno shvatiti.

Ali treba naglasiti da sve jako varira od slučaja do slučaja, od organizma, imuniteta i tko zna čega još. Jedan moj kolega s posla je imao više vrijednosti IgM-a od mene, jake vrtoglavice, ali mu je bolest ranije otkrivena i odlično je reagirao na antibiotik. Već nakon mjesec dana je bio potpuno dobro.

Nažalost, to što imaš IgM nije ništa lijepo, znači bolest da još nije suzbijena, da je bakterija još negdje prisutna u organizmu. Kad pređe u IgG znači da je više nema, ili je ima toliko malo da više ne izaziva aktivnu imuno reakciju.

Čak i kad postoji samo IgG, problemi se i dalje mogu nastaviti, nastala oštećenja na živcima ne mogu se potpuno popraviti (to je barem što se tiče neuroloških problema), mozak dio oštećenih dijelova na neki način s vremenom „premosti“ pa se situacija ipak malo popravi, ali povratka na zdravo stanje nema. S artritisom (bol+oticanje+blokada zgloba)ne znam kako točno funkcionira dugoročno, tek nedavno mi se pojavio pa nemam toliko iskustva. Kod mene je čitavo vrijeme prisutan samo IgM, primila sam u dvije godine više ciklusa terapija intravenozno Ceftriaxona, kod zadnjeg mi se javila alergija, tako da ga više ne smijem primati (valjda je došlo do nekog zasićenja organizma). Nakon svake terapije IgM se malo spustio, vrlo malo, a IgG-u još uvijek ni traga.

U aktivnoj fazi teško je razlučiti koji su neurološki problemi od oštećenja, a koji od upala živaca. Evo ja sam prošli tjedan bila na kontrolnoj magnetnoj rezonanci, koju su usporedili s onom od pred dvije godine (koju sam radila nekoliko mjeseci nakon uboda krpelja, kad mi je postalo loše). Bilo me frka, imala sam novih simptoma unatrag te dvije godine, npr, od prošle godine imam povremene neuralgije trigeminusa (živac na licu), bojala sam se da će na magnetu pokazati da je i taj živac oštećen. Srećom nije, demijelinizirane lezije su potpuno jednake kao pred dvije godine, što bi trebalo značiti da nema novih oštećenja. Bolove živca vjerojatno uzrokuje upala. Antibiotik je zaustavio napredovanje bolesti, ali problema se možda još dugo neću riješiti. Barem nije ništa progresivno, hvala Bogu! U usporedbi s onim groznim pogrešnim dijagnozama s početka moje priče, ovo mi je kao dobitak na lotu. Dobro, ne baš na lotu, ali razumijete što hoću reći.
Jessie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 21:40   #68
Jessie

Ja u ponedjeljak idem u Vinogradsku na magnetsku rezonanciju. Jesu li tebi kod snimanja davali kontrast? Strah me toga jer sam imao reakciju na jod i rekla mi doktorica da više niakda ništa u žile. Nadam se da ću proći bez toga. Može li se na toj MR stvarno vidjeti uzrok neuroloških problema? Je li problem to snimanje? Neki ljudi dižu frku, ali uglavnom vidim da su klaustrofobični.
Mican is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:31   #69
Nisam ni prvi puta, ni sada dobila nikakav kontrast. Nije komplicirano to snimanje, samo moraš biti potpuno miran nekih 20 do 30 min. Stroj proizvodi razne zvukove, od lupkanja do zujanja, ali nije neki problem. Dobiješ u ruku i neki signalni uređaj, ako te uhvati panika pozvoniš pa te izvuku van. Na magnetnoj rezonanci se vidi čitav mozak, snimam u slojevima, ukoliko postoje oštećenja bijele tvari - službeno to zovu demijelinizirane lezije (mijelin je tvar koja tvori ovojnicu oko živaca) one se na toj pretragi dobro uočavaju.

Upravo je magnetna rezonanca često i zamka za pogrešnu dijagnozu, kao što je to bilo u mom slučaju. Dospjela sam u ruke nesavjesnom neurologu kojem lezije znače jedino multipla sklerozu, bez razmatranja ostalih simptoma i okolnosti.

Međutim, ima slučajeva gdje ljudi imaju probleme i pozitivne serološke testove, a nemaju lezije živaca.

U početnim fazama, dok sam još lutala po pretragama s krivim dijagnozama radila sam još neke pretrage, evocirane vidne i slušne potencijale - to mi je bilo skroz u redu, i još jednu pretragu (mislim da je skraćenica EMNG) koja je pokazala da imam lezije na obje ruke i noge.
Jessie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 15:28   #70
Može jedno pitanje da ne lutam okolo?

Da li ta beštija (bakterija ) ostaje i dalje u čovjeku, tj. može li se vratiti.

Dijete mi ju je imalo prije 5-6 godina.
Prepoznali smo je u prvoj fazi, riješili antibiotikom.

Ovih dana ima crvene krugove u kosi, ne baš karakterističan EM (dakle crvena sredina pa rub) već samo veća crvena ploha (koliko se to u dugoj kosi može vidjeti) ali češe se već dosta vremena a da nismo reagirali pa sam mislila da je možda time ona sama "zacrvenila" veću površinu.
Nisamo baš primjetili da ju je ugrizao krpelj ali nismo niti prvi put pa... .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 13:17   #71
Evo mene ponovno, nakon nekoliko tura antibiotika Igm neg, Igg pozitivan. Sada još čekamo nalaze koje smo poslali za Zg tj za Fran Mihaljević da se uopće potvrdi dali je borelija ili psorijatični artritis na šta sumnja imunolog. Ovi mi nalazi ništa ne znače jer supruga prsa i dalje bole, ali manje nego inače.
ptica121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 14:50   #72
Molim sve koji znaju infektologa ili drugog specijalistu za lajmsku boreliozu da mi ga preporuce jer u BIH gdje zivim to je uglavnom nepoznata bolest. Moja kcerka je dobila neobicne promjene na kozi i analiza krvi metodom ELISA je pokazala pozitivan Igg i Igm i to ogromne vrijednosti. Nisam primjetila prethodni ujed krpelja. Nakon te analize krvi konstatovana je lajmska borelioza. Dijete je bilo 21. dan na terapiji amoksicilin sirupom. Ponovne analize krvi pokazuju i dalje pozitivan nalaz ali je on u manjim vrijednostima nego prvi put. Pitam: zna li iko da li trebam nesto jos preventivno raditi po pitanju te bolesti ?
July2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 15:41   #73
Molim sve koji imaju ikakve veze sa oboljenjem lajmska borelioza da mi se jave na bilo koji nacin, privatnom porukom ili bilo kako drugacije jer sam veoma zabrinuta za ishod bolesti od koje mi je oboljelo dijete od 5.godina. Zivim u Bijeljini u BIH i ovdje je ta bolest nepoznata. Kome da se obratim i sta da uradim?
July2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:48   #74
Unhappy borelioza-lajmska bolest

Nakon 18 godina teške borbe i razarajućih bolova odlučila sam javno progovoriti o teškom i sporom dijagnosticiranju i liječenju neuroborelioze. Želim pomoći ljudima koji pate od ove opake bolesti koja je u medicini vrlo rijetka i slabo istražena.

Imam 53 godine. Ubod krpelja imala sam u djetinjstvu. U šestoj godini života povremeno sam imala jake bolove, trnjenje ruku i nogu, neizdržive bolove u nozi tokom noći, toliko jake da nisam mogla stati na noge. Ujutro kad su bolovi prestali, normalno sam hodala kao da ništa nije bilo.
Bolovi su se javljali povremeno po čitavom tijelu do 35.godine starosti. U 35.godini počele su jake , žestoke i razarajuće glavobolje. Imala sam osjećaj kao da mi netko siječe lubanju na komade, te da je sve nateklo unutra. Glava mi je gorjela, a izvana je bila hladna.
Nastupila je jaka bol neuralgija trigeminusa, bolovi u vratu te osjećaj kao da će mi vrat puknuti. Od bolova mi je sve naticalo, javljalo se gušenje i bijela pjena u grlu, jaki bolovi i pečenje u prsima, vrtoglavica, sivilo pred očima, jaka bol u očnoj šupljini, padanje kapka na oku. Bolovi po svim mišićima bili su razarajući.
U nogama (bedrima), više desna, imala sam jake bolove kao da mi netko užarenim kliještima čupa tkivo iz mišića te kao da mi je u nogama užarena bodljikova žica.
Pet godina nisam mogla hodati od bolova i pečenja. Spavala sam (koliko se moglo spavati od bolova) na listovima kupusa jer mi je to kratkotrajno hladilo nogu i ublažilo pečenje i žarenje.
Koža mi je povremeno od žarenja crvenila, pekla i svrbila.
Hospitalizirana sam u nekoliko bolnica u Zagrebu, izvršene su sve moguće pretrage, od MRI, biopsije mišića, lumbalna punkcija ali bez prave dijagnoze. Bila sam otpisani slučaj u medicini. Nakon 8 godina neizdrživih i razarajućih bolova (43 godine starosti) dolazim kod infektologa. Pretraga krvi na Boreliju bila je pozitivna i tada je započelo liječenje.
Primala sam terapiju ceftriaksona u više navrata te dalje nastavila sa doksicilinom ili sumamedom. Borelija mi je uništila mišiće i živce (polineuropatija).
Tako se liječim već 10 godina. Na bolovanju sam bila 7 godina.
Sada radim na odgovornim poslovima, hodam, i obavljam sve poslove iz terapiju doksicilina.
Moja doktorica infektolog ovakvim načinom liječenja spasila je i još uvijek spašava ne samo moj život nego i život moje obitelji od ove opake, podmukle i tvrdokorne bolesti koja je otkrivena nakon 38 godina tj. u kasnom stadiju koji vjerojatno u medicini do sada nije registriran.
Za vrijeme liječenja antibiotikom (na prvom mjestu ceftriakson, doksicilin, sumamed) nastupa strašno pogoršanje jer uslijed djelovanja antibiotika na spirohetu ona spaljuje tkivo, reže, čupa kao užarenim kliještima, stiska, koči te nastaju razarni bolovi.
Ako postoje ovakvi simptomi borelija je aktivna i jedino može pomoći antibiotik.
Liječenje traje dugo, a možda i cijeli život, ako se otkrije i liječi nakon toliko godina.
Borelija mi je uništila mišiće i živce (polineuropatija).
patnjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:43   #75
Patnjaa da li ste stalno na atibioticima ili povremeno? Meni je infekcija još aktivna, na ceftrtiaxon sam u zadnjem ciklusu imala jaku alergijsku reakciju, sada sam povremeno na doksiciklinu, kada se simptomi pojačaju pa postanu neizdrživi (neuralgija trigeminusa mi je najgora od svega).
Jessie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 09:29   #76
Quote:
Jessie kaže: Pogledaj post
Patnjaa da li ste stalno na atibioticima ili povremeno? Meni je infekcija još aktivna, na ceftrtiaxon sam u zadnjem ciklusu imala jaku alergijsku reakciju, sada sam povremeno na doksiciklinu, kada se simptomi pojačaju pa postanu neizdrživi (neuralgija trigeminusa mi je najgora od svega).
Oprosti na dugom čekanju. Ja sam sada stalno na doksiciklinu po jednu tabletu na dan i tako se održavam. Najbolje je da uzmeš antibiotik kad bolovi postanu neizdrživi i uzimaš ga sve dok se ne smire simptomi,jer kad antibiotik djeluje na začahurenu spirohetu ona je strašno aktivna i razorna a ujedno antibiotik djeluje i na druge čahure ako postoje u tijelu pa to kod mene nije nikad kraj. Upala se odmah smiruje čim spiroheta prestane biti aktivna , jedino mogu ostati oštećenja živca koja nisu ni slična bolovima uzrokovani borelijom.
Dokle god postoje bolovi znači da je borelije aktivna i jedino je može uništiti antibiotik.
Nažalost ja sam osuđena na veliku patnju ali nesmije se čovjek predati, nada uvijek postoji. Voljela bih znati u kojem gradu živiš, možda smo i blizu jer vidim da slično uzimaš terapiju kao i ja.
patnjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 21:18   #77
Exclamation Ovo je strašno

Mene bio ubo krpelj nakon mnogo infekcija, vađen je i vele sve o.k. Međutim. sada mi trnu ruke i imao sam osjecaj trnjenja očnog živca. SPAMAJTE NA PRIVAT SA PREPORUKAMA DOBRIH INFEKTOLOGA ZA OVU BOLEST!!
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 00:54   #78
borelioza, borelija

SPAMAJTE NA PRIVAT SA PREPORUKAMA DOBRIH INFEKTOLOGA ZA OVU BOLEST!!
Jako mi je hitno, MOLIM!!
HVALA!!!
kajmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:37   #79
Nitko se neće javiti na privat.

POGLEDAJTE OVAJ VIDEO http://www.youtube.com/watch?v=sxWgS0XLVqw&feature=fvst
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 15:51   #80
Krpelji

Znači ovako, prije neka tri tjedna mi se zakačio krpelj za ruku, normalno sam ga izvadio sa glavom i sve ok, ali mi se to mjesto kao zacrvenilo i napravila krasta i tak je već tri tjedna, sad mene zanima dali da idem kod doktora, koliko je to uopče opsano, i dali ima mogućnost od upale mozga, tj koliko vremena treba da se ta bolest dobije
SvojeJa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.