Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 14:17   #401
Ljudi jeli neko zna koliko je potrebno vremena da bi se izvadila matrikula i koliko kosta ta cjeli projekat????hvala!!
Jorgos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:20   #402
košta ti 60 kn dvije slike 3×3.5 kopija breveta i liječnički

a koliko treba da ti je izdaju mogu ti reči sa ponedjeljka jer cu ici onda u kapetaniju da mi je naprave
jeGGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:22   #403
Momci,evo ovako,postavit cu vam par pitanja pa ko mi mozete pomoci vicite.

1.Ako bi htio ici na Platformu,jel mi priznaju sto sam zavrsio kadeturu,sto san apolvent nautike?

2.Kad bi sad posa za terca (3 casnik..) jel bi moga povest zarucnicu sa sobom..?-bez zajebancije

3.Koliko se tesko upada na cruisere? -ja san bio samo na tankeru i bulku.
Tean is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 19:56   #404
Quote:
Tean kaže: Pogledaj post
1.Ako bi htio ici na Platformu,jel mi priznaju sto sam zavrsio kadeturu,sto san apolvent nautike?
Za ovo ne znam 100% ali razmisli malo - sta ce njima nauticar na platformi? . Sigurno bi te primili kao nekog radnika ali pretpostavljam (naravno, to ne mora biti tocno) da im ta kvalifikacija i nije potrebna nesto previse interesantna (mozda ti netko sa iskustvom zna tocnije odgovoriti).

Quote:
2.Kad bi sad posa za terca (3 casnik..) jel bi moga povest zarucnicu sa sobom..?-bez zajebancije
Ovo zavisi od firme do firme. Ima firmi koji apsolutno ne dopustaju nikoga na brodu (osim posade) - pogotovo kad se radi o opasnim teretima a ima firmi gdje se moze uz predhodno dopustenje. Kad sam bio mali moj otac me vodio na nekoliko putovanja sa sobom. Trazio je dozvolu od firme (na kojoj je tada bio) i dobio je (doduse, radilo se bulkerima). Kad sam bio sa njime na tankerima bilo je u nekoliko navrata zena od casnika (ali ne cijeli ugovor, samo dio putovanja). Imas na kraju i firme gdje npr. Master i Capo smiju zenu (ne i zarucnicu/curu u slucaju firme za koju znam) povesti sa sobom cijeli ugovor bez potrebe za dopustenjem od firme dok drugi casnici moraju traziti dopust. To sve ovisi o kompaniji i njenoj politici. Naravno i o vrsti broda na kojem se nazalis.

Doduse, ako ides za 3. prvi ugovor ne znam da li bi ti to bilo pametno a niti da li bi ti bas iz tog razloga i da dopustaju dopustili ...

Quote:
3.Koliko se tesko upada na cruisere? -ja san bio samo na tankeru i bulku.
Za casnike palube sam cuo da je malo teze ali za casnike stroja/elektricare nije (znam ih nekoliko koji su se prebacili bez problema). Doduse, kod strojara nije bitno na kojem si tipu broda plovio (kao u slucaju casnika palube) vec tipu stroja ...

U svakom slucaju. Sta god planiras nek ti je sa srecom
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 12:30   #405
Hvala,i pretpostavljao sam sve ovo sto si rekao.Cak mislim da bi mi vec kad secondu dali da dovedem zenu ili curu na bulk-sad koliko...Bulk je dosta penzija od broda za razliku od tankera,ako si casnik,naravno...
Vidis,i to za platforme sam i ja isto logicno pomislio-sto ce njima kog Boga nauticar-mozda jedino kao first mate na suppleyerima ali nisam siguran..imam vezu za otic tamo,pocetna placa i nije nesto (2000 eura za 21 dan pa 21 dan doma ) ali opet,necu puno vise dobit ni na brodu ka terco s tim da sam minimalno 4mj.na brodu a bia sam 13 mj.na brodu,neman ja volje za takvo nesto,nije to zivot...
Tean is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 18:36   #406
E ovako,tia bi polagat porucnicki u Zadru u 3 mj. (mislin da je tad...) pa me zanima par stvari..
Oce me zajebavat ako imam 7 ipo miseci duge i 4 ipo kratke s tin kad sve to zbrojin -necete virovat sad- imam 11 mj.i 29 dana znaci nepunih 12 mj.navigacije?
Drugo je ,koliko ce me porucnicki sa svin potrebnim brevetama izaci?Ja san racuna oko 15 tisuca kn ali nisan siguran i cini mi se da sa tin brevetima mogu navigat samo na bulkovima a ne na tankerima ili LPG ,LNG..Jel to istina?

Trece-zasto vi jos neki na forumu vidin navigate po 6mj.?Niko ziv ko plovi iz moje generacije ne naviga 6 mj.ko ce to izdrzat vise..Pa svi oni navigaju ili 3-3 , 4-2 , 2-2...sto ti ja znam... .
Tean is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:35   #407
pozdrav
moze pitanje:di mogu nabavit pitanja sa klase.imali ko pitanja za koju proslu klasu i sl.
ssst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 11:08   #408
bio sam na brodu kao mornar i mislim da cu i dalje ici. sad, pada mi na pamet da se upisem u vecernju za nauticara u splitu, pa ako ima neko ko bi znao par rijeci o tome. koliko je zahtjevno, koliko truda po predmetu, koji je najzajebaniji itd.
__________________
da mi je i dolinom smrti proći, zla se ne bojim, jer ja sam najveće zlo u dolini, da vam pička materina
retardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:44   #409
Quote:
Tean kaže: Pogledaj post
E ovako,tia bi polagat porucnicki u Zadru u 3 mj. (mislin da je tad...) pa me zanima par stvari..
Oce me zajebavat ako imam 7 ipo miseci duge i 4 ipo kratke s tin kad sve to zbrojin -necete virovat sad- imam 11 mj.i 29 dana znaci nepunih 12 mj.navigacije?
Drugo je ,koliko ce me porucnicki sa svin potrebnim brevetama izaci?Ja san racuna oko 15 tisuca kn ali nisan siguran i cini mi se da sa tin brevetima mogu navigat samo na bulkovima a ne na tankerima ili LPG ,LNG..Jel to istina?

Trece-zasto vi jos neki na forumu vidin navigate po 6mj.?Niko ziv ko plovi iz moje generacije ne naviga 6 mj.ko ce to izdrzat vise..Pa svi oni navigaju ili 3-3 , 4-2 , 2-2...sto ti ja znam... .
Evo ja sam se baš iznenadija kad su mi ponudili za 3/O ugovor na 4 miseca.
Na početku ovog threada se vidi kad sam prvi put iša na brod za kadeta, većina ugovora za rterca je bila 6 miseci (u mojoj firmi, za druge ne znam).
Čak su mi dali i plaću u eurima
PreLud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 14:57   #410
dolar je nikakav, ljudi masovno idu ca... moraju ponudit vise i bolje ako oce zadrzat ljude. to je sasvim normalno. nista se ti ne brini, samo uvik uzmi najbolje sta se nudi
 
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:47   #411
evo par slika bio sam na Lošinjskoj ove godine na ro-ro-container brodu Lipa u servisu po Jadranu pa smo isli dole za Sjevernu Afriku: Libiju, Alzir, pa za Francusku (Marseille) i opet nazad u Jadran, i tako unedogled


nismo imali kontejnera previse hehe
http://img207.imageshack.us/my.php?i...scn1186or4.jpg

m/v cap camarat i jos jedan brod od lošinjske m/b rijeka na sidru ispred alžira
http://img207.imageshack.us/my.php?i...scn1341ia0.jpg

lifeboat u savrsenom stanju
http://img215.imageshack.us/my.php?i...scn1187vy3.jpg


slaganje autiju po principu "guraj brale dok ide"
http://img84.imageshack.us/my.php?image=dscn1247dx4.jpg

prema Messini
http://img210.imageshack.us/my.php?i...lika135bt9.jpg

eto Lipe u punom sjaju (ovu je slikao kolega s drugog broda)
http://img217.imageshack.us/my.php?image=lipaww1.jpg

bageri cekaju na ukrcaj
http://img223.imageshack.us/my.php?i...lika049qk1.jpg

ovo sam postao takoder na pomorac.net ali vidim da nema bas pretjerane aktivnosti na tom forumu
Scopax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 00:25   #412
Quote:
Scopax kaže: Pogledaj post
ovo sam postao takoder na pomorac.net ali vidim da nema bas pretjerane aktivnosti na tom forumu
Da,zao mi je sto nema vise aktivnosti jer vidim da buduci pomorci dodju pitat neke stvari pa nemogu dobit odgovor.Kad sam ga radio mislio sam da ce bit aktivan ali tesko to ide
galvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 00:48   #413
fali nekakva reklama.
nije dosta samo na forumu napisat par postova.

fali i nekakav korisni sadržaj dok nema ljudi.
Nekakvi materijali sa brodova i sl. stvari koje ljudi sa broda ponesu doma, a mogu nekome poslužit (razne tablice, proračuni, PDF knjige i sl.)

Iman ja toga dosta, samo neman vremena to uploadat, a ne znam ni di bi to uploadao. Ako oces posalji mi na mail adresu pa cu ti poslat postom na DVDima ako stignem (ukrcaj mi je za 5 dana).

Nije dovoljno samo napravit forum, treba to organizirat malo dok se ljudi skupe, a poslje ce sami dolazit.
PreLud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 00:50   #414
i bilo bi dobro maknit onaj "shout box".
Ljudi se ni ne trude otvarat teme, nego pišu gluposti u ono.
Tako dolazi do situacije da nema tema na forumu i kad neko dođe na forum izgleda totalno glupo jer ima svega 10ak tema.
PreLud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 14:58   #415
poslo sam ti PM ak nisi vidio...
galvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 17:46   #416
Quote:
galvan kaže: Pogledaj post
poslo sam ti PM ak nisi vidio...
imaš ti PM ako nisi vidio

posla sam ti, sve rješeno.

ne zaboravi neku "nenormalnu" reklamu po internetu.
PreLud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 22:12   #417
pozdrav svima. evo sam na brzaka preletia sve sta je pisano. naime, non stop san na vlcc i virujte dosadilo mi je sljakati po 5-6 miseci. zna li ko di se nude ugovori sta kraci, ala 3 miseca ili manje. inace sam 2 casnik palube sa brevetom chifa. ako iko moze pomoci bia bi veoma zahvalan. pozdrav svima
idiulipu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:22   #418
ajmo jedno pitanje, nisam pomorac,ali vi ste pa evo u ime nekoga tko trenutno nije u mogućnosti: pomorac na strancu je 2007 kupio stan kao svoju prvu nekretninu- ima li pravo na povrat poreza pri kupnji nekretnine? ne radi se o povratu poreza na dohodak (koji nije moguć) nego o povratu poreza od kupnje nekretnine. stan je kuupljen preko namjenskog kredita, lova uplaćena i sada se plaća mjesečno kredit! ako netko ima nekih iskustava-zborite!!!
marerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:27   #419
halo ekipa...ja sam 10 godina proveo po brodovima kao strojar a zadnjih godinu dana sam na platformi...mjesec mjesec mi nekako bolje pase dopizdili vise dugi ugovori..idiulipu zadnja firma na kojoj sam bio je chevron imaju vlcc-e a od 01.01.08 su isli na ugovor 3-2 permanent...eto toliko za sad pozdrav iz angole
gusar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 20:57   #420
Jel ima netko nekakav savjet u odabiru kompanije za kadeturu?
Deck cadet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.