Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2015., 22:51   #1
Pečena ljuta..

Paprika naravno...

Znam da je srpski roštilj bolji od našeg sam po sebi, ali ovaj prilog mi toliko paše uz mesinu da poboljša dojam još barem 25%.. Pa onda, kakav god da je moj roštilj, ja bi da je 25% bolji

Generalno kužim kaj je, i kak bi se trebalo radit, ali recept nemam, gugl kaže svašta, ali još mi je veće pitanje jel postoji igdje u ZG uopće kupit ljute zelene rogove? Ja sam ih samo u mađarskoj viđao..

Ma i da se gotova da kupit, nek i nije vrh, može...
Jel se može neka "krivotvorina" izvest?

Uglavnom, jel ima tu još koji ljubitelj s kojim savjetom? Jel želja uopće ostvariva ili se mogu samo veselit terenu na istoku kad uleti i dalje?
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 00:22   #2
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
Paprika naravno...

Znam da je srpski roštilj bolji od našeg sam po sebi,
a je ?? po čemu je srpski roštilj to bolji od našeg, ajd nam to malo objasni
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 00:32   #3
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
a je ?? po čemu je srpski roštilj to bolji od našeg, ajd nam to malo objasni
Ak si probao znaš, ak nisi, teško mi je objasnit...
Dobra sirovina, duga priprema, kajjaznam.. Nije o tome tema. Ak neko tu radi bolji, super, svaka mu čast (ne kažem da se ne može).. Ja ondje u prčvarnicu uđem i roštilj je ko u nekom našem restoranu više klase. Zašto, kako, rekoh, ne znam a i nebitno...

Tema je paprika :klap:
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 00:42   #4
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
Ak si probao znaš, ak nisi, teško mi je objasnit...
Dobra sirovina, duga priprema, kajjaznam.. Nije o tome tema. Ak neko tu radi bolji, super, svaka mu čast (ne kažem da se ne može).. Ja ondje u prčvarnicu uđem i roštilj je ko u nekom našem restoranu više klase. Zašto, kako, rekoh, ne znam a i nebitno...

Tema je paprika :klap:
znam ja koja je tema ali kad mi netko napiše da su u Štefovoj Krčmi gemišti bolji nego u Francekovoj krčmi onda volim da mi objasni zašto . A ista stvar je s roštiljem, baš mi je zapelo to za oko da u Srbiji je bolji roštilj nego kod nas .
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 01:10   #5
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
znam ja koja je tema ali kad mi netko napiše da su u Štefovoj Krčmi gemišti bolji nego u Francekovoj krčmi onda volim da mi objasni zašto . A ista stvar je s roštiljem, baš mi je zapelo to za oko da u Srbiji je bolji roštilj nego kod nas .
Sorry, stvarno ne bi da ovo ispadne nekakvo pljuvanje naših roštilja, niti da ode uopće u smjeru roštilja..

Al kad pitaš, velim moje je mišljenje da je tam kvalitetnija (domaća) sirovina dostupnija (i zna se da je potrebna, zapravo obavezna za dobar roštilj) i da se pod standardno meso za roštilj priprema par ili više dana prije. Dok je kod nas više-manje stvar samo kako ispeć roštilj. I tak dobiješ verziju da naj-ZG-roštiljade budu zapravo u rangu tamošnjih prva-koja-naletiš-al-da-je-baš-roštilj pečenjara.. (možda ima više u toj priči, al nisam stručnjak, samo korisnik)

Jesi jeo pečenu ljutu, to je pitanje?
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 08:27   #6
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
a je ?? po čemu je srpski roštilj to bolji od našeg, ajd nam to malo objasni
Ivek, zar se baš na svakoj temi moraš naći uvrijeđen i shvaćati stvari osobno?


aj se opusti malo
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 09:18   #7
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
Paprika naravno...


Ma i da se gotova da kupit, nek i nije vrh, može...
Jel se može neka "krivotvorina" izvest?
ako pri tome misliš na papriku koja se ispeče na roštilju i onda začini (sol, ocat, ulje, češnjak), onda možeš dobiti slično sa slatkim rog paprikama, samo ih začini uljem u kojem si otopio u prah samljevene ljute papričice... samo trebaju biti onako, baš pravo ljute, idealno bi bilo da si nabaviš od nekoga tko uzgaja chilli, habanero ili moruga. Prirediš si bočicu s takvim "ljutim" uljem i doživljaj će biti vrlo sličan onom koji ti se toliko dopada.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 09:44   #8
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
znam ja koja je tema ali kad mi netko napiše da su u Štefovoj Krčmi gemišti bolji nego u Francekovoj krčmi onda volim da mi objasni zašto . A ista stvar je s roštiljem, baš mi je zapelo to za oko da u Srbiji je bolji roštilj nego kod nas .
Po svemu je prosječno bolji, po mesu, po načinu pečenja, po pripremi mesa, po znanju pekača.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 10:25   #9
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
Paprika naravno...

... jel postoji igdje u ZG uopće kupit ljute zelene rogove? Ja sam ih samo u mađarskoj viđao..
Lani je jedan Albanac na Kvatriću imao zeleni ljuti rog iz Makedonije. Poznam ga, vidjeti ću ga u petak, pa ti javim kakvo je stanje ove godine.
Lani sam je kupio i prvo nisam bio zadovoljan jer je imala vrlo tanko "meso" ali poslije mi je ispala najbolja jer nikada nisam imao papriku koja se tako lako gulila nakon pečenja. Kožica joj je bila tako debela i čvrsta da je "meso" nakon pečenja i uparivanja samo ispadalo. 10 kg paprika, na večer pečenih, preko noći uparenih, očistio sam za jedno prijepodne uz pivicu.
Inače imam ideju kako fejkati slatku.
Sakupiti sok koji paprika otpusti tijekom uparivanja. U tom viskoznom soku izblendati neku ubojicu kao Nagu Jolokiu, Carolina Reaper ili dobar Habanero. Potom sok procijediti i u njega uložiti očišćeno meso pečene slatke paprike. Zatvoriti u staklenke, sterilizirati u vodenoj kupelji i čuvati u hladnjaku.

Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
... baš mi je zapelo to za oko da u Srbiji je bolji roštilj nego kod nas .
Pa to bi nam kao profi kuhar ti trebao rastumačiti jer zaista je. Znaš li da su u Istambulu bolje baklave nego u Zagrebu ?

Za jela od mljevenog mesa kao ćevapa, pljeskavica i uštipaka mislim da je pitanje kombiniranja vrsta mesa, načina mljevenja i odležavanja smjese. Također upotreba mesa šilježeta, kod nas skoro nepoznata, mesa ni janjeta ni ovce, životinje u dobi oko 8-10 mjeseci posebno uzgajane baš za tu kategoriju. Da li znaš da Srbi meso za pljeskavice melju na šajbu od 12 mm, da cijeli proces pripreme i odležavanja smjese traje dva dana, a luk dodaju netom prije pečenja, da se meso za ćevape prvo reže na kockice, potom začinja vodom od češnjaka, pa ga se ostavlja odmoriti. Onda ga se prvi puta melje, potom odmara preko noći, tada ga se drugi puta melje, začinja do kraja i formira. Srbi su od roštilja napravili i kult i znanost, imaju tradiciju još od Turaka i drže do toga puno više nego mi. U Beogradu se puno manje mesa kupuje u mesnicama na tržnicama i u trgovačkim centrima nego kod nas. Ostao je običaj, kao nekad kod nas, da se ide u okolicu, na selo i tu na crno, ljudi kod seljajka kupe svinju, tele, perad, prođu neuporedivo jeftinije, a dobiju neuporedivo kvalitetnije. Kad odeš u Beograd probaj roštilj jesti na Vračaru u restoranu Lovac. Obavezno narući "Ćumur na stolu" Onda ćeš kužiti što pričam.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 11:22   #10
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
Ivek, zar se baš na svakoj temi moraš naći uvrijeđen i shvaćati stvari osobno?


aj se opusti malo
a po ćemu sam se ja to uvrijedio ili shvatio stvar osobno?? ja sam samo htio da netko tko napiše da je negdje nešto automatski bolje nego negdje drugdje da to objasni zašto .
Da ti napišeš da si u nekom restoranu jela užasno loše isto bi očekivao da napišeš zašto je bilo loše.
pa na kaj bi se ova gastronomija svela da svatko napiše kaj mu je bolje od istog proizvoda drugog proizvođača npr da samo nabarajamo : meni je Vindijino mljeko bolje od Dukatovog , a meni Koestlinove napolitanke bolje od Krašovih.....
Ak ti moji postovi ne odgovaraju postoji jednostavno rješenje da ih ne vidiš pa ni ne čitaš , staviš me na ignore
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 11:27   #11
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
da cijeli proces pripreme i odležavanja smjese traje dva dana,
e onda je HCCP kriv kaj kod nas nema tako kvalitetnih mljevenih oblika svinjetine kao kod Susjeda s one strane Dunava . Hccp dozvoljava da mljeveno meso stoji u frižideru maksimalno 24 sata
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 13:56   #12
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
e onda je HCCP kriv kaj kod nas nema tako kvalitetnih mljevenih oblika svinjetine kao kod Susjeda s one strane Dunava . Hccp dozvoljava da mljeveno meso stoji u frižideru maksimalno 24 sata
Nije, i dok ga nije bilo roštilj je bio lošiji. Siguran da su tebi i tvoji vlastiti ćevapi bolji od onih iz boljih restorana u bg.....kao što ti je super i lički hamburger....dakle ako velika većina ljudi (zapravo svi koje znam a da su probali na obje strane) kažu da je tamo roštilj bolji to gore po tu večinu. Još doduše nisam vidio reklamu u srbiji za poznati zagrebački ćevap, lički hamburger ili dalmatinske štrukle ali jesam za leskovački/srpski ćevap u RH, Sloveniji i Mađarskoj.....bit će da su svi oni u krivu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 16:10   #13
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nije, i dok ga nije bilo roštilj je bio lošiji. Siguran da su tebi i tvoji vlastiti ćevapi bolji od onih iz boljih restorana u bg.....kao što ti je super i lički hamburger....dakle ako velika većina ljudi (zapravo svi koje znam a da su probali na obje strane) kažu da je tamo roštilj bolji to gore po tu večinu. Još doduše nisam vidio reklamu u srbiji za poznati zagrebački ćevap, lički hamburger ili dalmatinske štrukle ali jesam za leskovački/srpski ćevap u RH, Sloveniji i Mađarskoj.....bit će da su svi oni u krivu.
To je relativno da su bolji, jer su ćevapi i pljeske iz ovih krajeva drugačijeg okusa.
Ali...
Općenito se slažem da su daleko bolji po pitanju mljevenih uradaka...za ove druge "mesine" od svinje se baš nužno i ne slažem.

A to što ih je puni Zagreb nije ništa čudno, niti što je puni Zagreb "konoba"...

...puno mi je čudnije što nema 3 poštena mjesta koja u nazivu imaju "Klet"...
...ili što do prije godinu-dvije u Zg nisi mogao pojesti pošteni fiš
...niti bilo što autohtono iz Slavonije ili Baranje.

Pa će se isto tako govoriti o pravoj srpskoj Šljivovici kojoj nema premca (koja je dobra)...ali meni ni po čemu bolja od Slavonske šljivovice, čak štoviše, uvijek imam zalihe dobre više godina odležale Slavonske "šljive", koja je za mene najbolja na svijetu.

I onda dolazimo do nečega što se zove marketing....
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 18:07   #14
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
a po ćemu sam se ja to uvrijedio ili shvatio stvar osobno?? ja sam samo htio da netko tko napiše da je negdje nešto automatski bolje nego negdje drugdje da to objasni zašto .
Da ti napišeš da si u nekom restoranu jela užasno loše isto bi očekivao da napišeš zašto je bilo loše.
pa na kaj bi se ova gastronomija svela da svatko napiše kaj mu je bolje od istog proizvoda drugog proizvođača npr da samo nabarajamo : meni je Vindijino mljeko bolje od Dukatovog , a meni Koestlinove napolitanke bolje od Krašovih.....
Ak ti moji postovi ne odgovaraju postoji jednostavno rješenje da ih ne vidiš pa ni ne čitaš , staviš me na ignore
zašto bih te stavila na ignore? zato što mislim da si preosjetljiv i što svaku temu shvaćaš osobno? ma daj me nemoj
nikad nikog nisam stavila na ignore listu pa neću ni tebe.
čovjek je otvorio temu sa sasvim drugim pitanjem, ali tebe je upiklo baš to što te upiklo, a to je da je roštilj u Srbiji bolji nego kod nas. a gle, bolji je
ja ne znam zašto je bolji, obični sam potrošač, ali da mi je ukusniji i bolji deset koplja iznad našeg, jest

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nije, i dok ga nije bilo roštilj je bio lošiji. Siguran da su tebi i tvoji vlastiti ćevapi bolji od onih iz boljih restorana u bg.....kao što ti je super i lički hamburger....dakle ako velika većina ljudi (zapravo svi koje znam a da su probali na obje strane) kažu da je tamo roštilj bolji to gore po tu večinu. Još doduše nisam vidio reklamu u srbiji za poznati zagrebački ćevap, lički hamburger ili dalmatinske štrukle ali jesam za leskovački/srpski ćevap u RH, Sloveniji i Mađarskoj.....bit će da su svi oni u krivu.
baš tako
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 19:24   #15
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
To je relativno da su bolji, jer su ćevapi i pljeske iz ovih krajeva drugačijeg okusa.
Ali...
Općenito se slažem da su daleko bolji po pitanju mljevenih uradaka...za ove druge "mesine" od svinje se baš nužno i ne slažem.

A to što ih je puni Zagreb nije ništa čudno, niti što je puni Zagreb "konoba"...

...puno mi je čudnije što nema 3 poštena mjesta koja u nazivu imaju "Klet"...
...ili što do prije godinu-dvije u Zg nisi mogao pojesti pošteni fiš
...niti bilo što autohtono iz Slavonije ili Baranje.

Pa će se isto tako govoriti o pravoj srpskoj Šljivovici kojoj nema premca (koja je dobra)...ali meni ni po čemu bolja od Slavonske šljivovice, čak štoviše, uvijek imam zalihe dobre više godina odležale Slavonske "šljive", koja je za mene najbolja na svijetu.

I onda dolazimo do nečega što se zove marketing....
Potpis od A do Ž....

"Leskovački roštilj" u svakoj drugoj birtiji, a do prije godine dana nije bilo slavonskog ili istarskog restorana u ZG. Za istarski ne znam ni sad da li ima jedan.
Novopečenim "purgerima" draža vešalica od čobanca ili mesa iz masti....
Užas..

Što se tiče srpskog roštilja najbitnija razlika je u materijalu.
Kod njih još uvijek ima domaćeg mesa bilo gdje za kupiti, te svinje se hrane domaćom hranom, a ne kupovnim smećem...
Restorani imaju svoje dobavljače iz unutrašnjosti i to je prvoklasna roba za jeftine pare...
Tako da ćete u Srbiji ne samo naći prave domaće suhomesnate na placu, nego i kupovno iz dućana je odlično..kod njih je i prehrambena industrija još u povojima..
Svake godine dobijem pošiljku iz BG, od špeka, kajmaka, sira do "pršuta", sve kupljeno na placu ili dućanu i sve odlično..
Dobijem uvijek i ljute zelene paprike koje se režu uz to...

Jednostavno je kod njih sve još uvijek kao nekad kod nas....
I zato je bolje...
Sjećate se kad ste nekad kod nas u mesnici mogli kupiti odličan špek?
Takav i dan danas možete naći u Srbiji u mesnici..

Napravim vam ja vratinu od domaćeg pajceka na roštilju bez ikakvih kerefeka, samo sol kao i uvijek, nakon toga odite da vam to naprave leskovački roštiljari, pa javite dojmove.
Ne možete očekivati ukusan, mek roštilj od uvoznog smeća iz Nizozemske kojeg će vam servirati u zagrebačkim restoranima..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 20:04   #16
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nije, i dok ga nije bilo roštilj je bio lošiji. Siguran da su tebi i tvoji vlastiti ćevapi bolji od onih iz boljih restorana u bg.....kao što ti je super i lički hamburger....
moja velika pogreška je kaj sam na forumu javno obznanio svoju profesiju ....

Ja nikad nisam radio u objektu koji je prodavao ćevape tako da ne mogu reći da su moji ćevapi bolji od onih iz Beograda , ćevape sam na poslu radio samo za svadbe jer ako netko ima 300 ljudi na svadbi, za menu bez pića plati po osobi više od 400 kuna e onda mu ne možeš reci ne, naš hotel ćevape ne radi.
al kad smo baš kod mojih ćevapa zadnji put sam ih radio prije dvije godine za piknik Hrvatskog kuharskog saveza kad sam pripremao svo meso za roštilj dan prije i kuhari su bili oduševljeni s njima , jedino su se ćevapi svi pojeli i tražili su me da im velim koje meso i u kojem omjeru sam stavljao. Naravno neću to podjeliti ovdje na forumu da me forumske gastro veličine ne popljuju jer ipak su one veći gastronomi od npr šefa kuhinje hotela Melia Coral iz Umaga ili bivšeg šefa kuhinje iz Westina ili Podravkinih gastropromotora
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 20:09   #17
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
zašto bih te stavila na ignore? zato što mislim da si preosjetljiv i što svaku temu shvaćaš osobno?
čovjek je otvorio temu sa sasvim drugim pitanjem, ali tebe je upiklo baš to što te upiklo, a to je da je roštilj u Srbiji bolji nego kod nas. :
ako sam ja preosjetljiv zato što sam htio da netko nakon što napiše da je srpski roštilj bolji od našeg da potkrijepi to razlozima zašto misli tako onda je vrijeme da se maknem sa foruma.
Ako ćeš ti napisati da je npr Dubravkin put po tebi najbolji restoran u RH onda isto očekujem da napišeš zašto ga smatraš najboljim.
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 20:38   #18
Prvo da prokomentiram ono offtopic

Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
To je relativno da su bolji, jer su ćevapi i pljeske iz ovih krajeva drugačijeg okusa.
Ali...
Općenito se slažem da su daleko bolji po pitanju mljevenih uradaka...
Više se slažem s ovim prvim dijelom, meni su isto prerazličiti ćevapi i pljeske.. Al ako bi koga tu onda hvalio, to bi bili bosanci, a ne srbi, srpski mi ćevapi većinom nisu gušt.. Ali..

Quote:
za ove druge "mesine" od svinje se baš nužno i ne slažem.
Se s ovim nikak ne slažem.. Fakat su im i vratine i vješalice i špekovi par kategorija iznad većine kaj ima kod nas..

Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
"Leskovački roštilj" u svakoj drugoj birtiji, a do prije godine dana nije bilo slavonskog ili istarskog restorana u ZG. Za istarski ne znam ni sad da li ima jedan.
Novopečenim "purgerima" draža vešalica od čobanca ili mesa iz masti....
Užas..
Istina. Ali kaj se tog "marketinga" tiče, mislim da to prvenstveno ide baš na "Leskovački", a s tim da se bilo kaj gura pod to..
Ja ne idem po zagrebačkim-leskovačkim, jednom bio kod Koste i to je to.

Ali kad sam već na putu u prilici, guštam..

Quote:
Što se tiče srpskog roštilja najbitnija razlika je u materijalu.
Kod njih još uvijek ima domaćeg mesa bilo gdje za kupiti, te svinje se hrane domaćom hranom, a ne kupovnim smećem...
Restorani imaju svoje dobavljače iz unutrašnjosti i to je prvoklasna roba za jeftine pare...
Tako da ćete u Srbiji ne samo naći prave domaće suhomesnate na placu, nego i kupovno iz dućana je odlično..kod njih je i prehrambena industrija još u povojima..
Generalno, slažem se, to sam i ja odmah na početku rekao, mislim da je 80% cake u tome..
Al opet, nekak mi se čini da oni to i cijene više. Ne mislim da je baš sve u tome da je prehrambena u povojima, pa se na prvom uglu kupi bolje meso, nego kao što kažeš, restorani se brinu za to da obavezno imaju svoje dobavljače i do toga drže. Čak i prčvarnice usput se brinu o tom..

Nekak mislim da mi nismo tak jako držali do toga, pa su i svi, ljudi i restorani jako lako i brzo prešli na kupovno, dok mislim da to tamo neće tako lako, bar ne za roštilj.. Moj dojam barem

Quote:
Napravim vam ja vratinu od domaćeg pajceka na roštilju bez ikakvih kerefeka, samo sol kao i uvijek, nakon toga odite da vam to naprave leskovački roštiljari, pa javite dojmove.
Siguran sam da bi bio blizu.. Al falilo bi mislim još onih 10-20% koje je mislim u pripremi, u vezi čega mi baš i nemamo neku tradiciju..
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 20:49   #19
Sad ontopic

Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
ako pri tome misliš na papriku koja se ispeče na roštilju i onda začini (sol, ocat, ulje, češnjak), onda možeš dobiti slično sa slatkim rog paprikama, samo ih začini uljem u kojem si otopio u prah samljevene ljute papričice... samo trebaju biti onako, baš pravo ljute, idealno bi bilo da si nabaviš od nekoga tko uzgaja chilli, habanero ili moruga. Prirediš si bočicu s takvim "ljutim" uljem i doživljaj će biti vrlo sličan onom koji ti se toliko dopada.
Pa nešto u tom smjeru i jesam razmišljao, al pitam jel ko probao i jel mislite da bi upalilo.. Očito mislite, tak da hvala

Jel mi možeš reći kolko čega ti tu stavljaš? Koji je omjer ulja u priči?

Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Lani je jedan Albanac na Kvatriću imao zeleni ljuti rog iz Makedonije. Poznam ga, vidjeti ću ga u petak, pa ti javim kakvo je stanje ove godine.
Lani sam je kupio i prvo nisam bio zadovoljan jer je imala vrlo tanko "meso" ali poslije mi je ispala najbolja jer nikada nisam imao papriku koja se tako lako gulila nakon pečenja. Kožica joj je bila tako debela i čvrsta da je "meso" nakon pečenja i uparivanja samo ispadalo. 10 kg paprika, na večer pečenih, preko noći uparenih, očistio sam za jedno prijepodne uz pivicu.

Inače imam ideju kako fejkati slatku.
Sakupiti sok koji paprika otpusti tijekom uparivanja. U tom viskoznom soku izblendati neku ubojicu kao Nagu Jolokiu, Carolina Reaper ili dobar Habanero. Potom sok procijediti i u njega uložiti očišćeno meso pečene slatke paprike. Zatvoriti u staklenke, sterilizirati u vodenoj kupelji i čuvati u hladnjaku.
Ako ih bude i ak budu dobre, javi, hvala

Stvar je u tome da niko kod nas nije pekao i tako radio papriku, samo standardna kuhana za zimnicu se radila, nisam nikad ni vidio, a kamo radio. Pa sam tukac za postupak... Čim više opisa kao ovaj tvoj s pivicom i prijepodnevom su dobrodošli

Ti radiš bez ulja? Samo 1:3 ocat i to je to?
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 20:57   #20
Zelene rog paprike ima svake jeseni za kupiti i u Vidovcu kraj Varaždina . Vidovčanci imaju nadimak -zeljari jer su oni najveći proizvođači varaždinskog zelja ali uz zeljemnogi sade i paprikui feferone. uglavnom prevladava crvena rog paprika ali zna se naći i zelene - obično papriku i zelje nude sa kučnog praga .
ja paapriku kad sam na poslu pekao nisam uparivao - ćisto bi se lijepo dala oguliti kad bi se ispekla samo prije guljenja treba ju malo posipati sa solju . e sad, mi tu papriku nismo pasterizirali nego bismo ju smrzavali i onda kad bi ju izvadili iz zamrzivaća bi ju prelijali sa otopinom octa ulja, vode, soli,šećera , bibera i češnjaka i u toj otopini može stajati bez problema dva tjedna u frižideru
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.