Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2004., 10:43   #1
Smeće u vrećicama pored ulaza u centru Zagreba

Od kada sam se doselio u Županiju zagrebačku, jedno od najintrigantnijih pitanja mi je: zašto u centru Zagreba nisu poznata tehnička dostgnuća tipa kontejner za smeće, nego se smeće ostavlja u vrećicama ispred ulaza, pa to ljeti stvara poseban ugođaj svojstven recimo Veneciji ili Splitu prije nego li su izgradili kolektor?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 11:20   #2
Ja ne znam u kojem centru ti živiš mi već godinama imamo kante u koje se stavlja smeće, tzv. kućne kante a odvozi se svaku ut-cet-sub.

p.s. a Venecija ima kolektor?
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 12:21   #3
Da fakat sad si me na to podsjetio!
To sam se i ja pitala: pa zašto nemaju kontejnere??
Smeće im stoji u vrečama i vrećicama uz neko stablo, koje onda još probuše mace lutalice jer nanjuše ostatke nečega. I to u centru grada, baš kvari sliku tog lijepog grada
kleid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 12:31   #4
Quote:
kleid kaže:
Da fakat sad si me na to podsjetio!
To sam se i ja pitala: pa zašto nemaju kontejnere??
Negdje sam čuo priču da je to zato što netko u lokalnoj vlasti smatra da su kontejneri po cetru - ružni?

Inače, na Prisavlju, kod Boćarskog doma se nalazi uzorak odlagališta smeća za centar grada - kontejner koji se nalazi u posebnom ležištu u tlu, gore je samo otvor u koji se smeće ubacuje (kao kanta bez dna), i onda se kamionom samo dođe i taj konejner zamijeni. Jako uredno rješenje i ne nagrđuje izgled centra. Ali, dok se Poglavarstvo sjeti...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 13:10   #5
Re: Smeće u centru Zagreba...

Quote:
Vojky kaže:
Od kada sam se doselio u Županiju zagrebačku, jedno od najintrigantnijih pitanja mi je: zašto u centru Zagreba nisu poznata tehnička dostgnuća tipa kontejner za smeće, nego se smeće ostavlja u vrećicama ispred ulaza, pa to ljeti stvara poseban ugođaj svojstven recimo Veneciji ili Splitu prije nego li su izgradili kolektor?
to je i mene iznenađivalo.

4 godine sam zivjela u lijepom kvartu u lijepom urbanoj vili. al utorkom, cetvrkom i subotom se ostavljalo smece na ulici. jer nije bilo kontejnera. onda bi dosla koja macka i rasula vrece za semce i to bi smece bilo posvuda. il bi s enetko isao parkirat di su vrece pa bi opet bilo nereda.

sad zivim dalje od centra i ima kontejnera.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 13:24   #6
Mene zanima kak je moguće da svaki put kad se nosi glomazni otpad svaki cigan u gradu iznese na ulice centra grada Zagreba sve kaj ima za bacit.. Pa to je katastrofa.. Mene je sram proći kroz centar u to vrijeme..
Tu bi se nekaj moralo napraviti..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 21:56   #7
Ja živim ko gl. kolodvora i znam kaj su vreće smeća. To fakat ogavno izgleda. Imamo par kontenjera za papir i staklo koji se prazne kad oko njih ima dvaput više nego u njima. Mislim da je glavni problem postavke kontenjera mjesto, jer onda bi bilo manje parkinga. Dok fore o ružnim kontenjerima ne prolaze jer danas ima kontenjera koji su i više nego pristojnog izgleda!
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 23:51   #8
Quote:
Baklja kaže:
Mene zanima kak je moguće da svaki put kad se nosi glomazni otpad svaki cigan u gradu iznese na ulice centra grada Zagreba sve kaj ima za bacit.. Pa to je katastrofa.. Mene je sram proći kroz centar u to vrijeme..
Tu bi se nekaj moralo napraviti..
CIGANI ODNOSE OTPAD...NE DONOSE...



obično ti se cijela obitelj rasporedi, i svaki čuva ispred jedne kuće...

jednom je neki mali cijeli dan sjedio u nekom naslonjaču sipred naše kuće...i ond ate svaki put kad izađeš pita još dodatno 'imate šta za baciti'

nakon trećeg puta sam rekla da ću ga izdevetat i uzet sve što sam bacila natrag ako me to još jednom pita...i da je to moje smeće
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 09:27   #9
Najbolji su mi cigići kad ih pitaš oće si doć nekej uzet iz šupe, prvo te izrešeta s pitanjima kaj imaš. Ak uspiješ da ih zaheb.. da odu nekej isfurat, a onda vide da si ih zah... onda ti prohebu svu bližu i daljnju familiju!
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 00:38   #10
to sa smecem je interesantna stvar. zivim u jednom mirnom (no ludom ) kvartu i odmalena je mama (ko i svi susedi uostalom) vrecice sa smecem iznosila na cestu, pred ogradu. naravno i to prije smetlara ujutro, da cucki ne raznesu isto. sad ih doduse ima manje pa ja navecer ostavim smece, ali nema govora o kontejnerima...

kod mene na moru svaka ulicica ima fino svoj kontejner na uglu, smetlari samo to istresu i stvar rijesena. doduse, prije ih nije bilo, ali je svaka kuca imala svoju onu crnu kantu za smece ispred kuce, nisu bile preruzne a imale su smisla.

cini mi se da je to individualno, bilo bi okej kad bi ljudi razmisljali pa si kupili te crne kante i stavili ih ispred ulaza ili dvorista...

znam da naidjem na njih tu i tamo ispred kojeg ulaza u centru...ali da, ima smeca...a i krivi su ljudi uostalom. zasto to smece ne iznesu taman vecer prije sto idu smetlari?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.