Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2010., 23:07   #1001
Thumbs up pa stiže odgovor

Quote:
lozac kaže: Pogledaj post
Bas nitko nis?
POZDRAV. Koliko sam shvatio, vidim da se ili spremate raditi pečenjaru, ili je več gotova pa još samo dimnjak.Što se tiče dimnjaka za koje pitate radi se o tipiziranim dimnjacima koji su dosta plitki tj. male visine iznad samog ložišta, pa u tom slučaju zbog mogučeg povrata dima moraju biti večih dimenzija, te su izrađeni većinom od šamotne opeke ili od gotovih cijevi, gus ili inox, ovisno o tipu. morao bi vidjeti vašu pečenjaru ili ideju, te samu izvedbu ložišta i dimenzije ložišta da bi vam mogao preporučiti optimalni dimnjak, i dimenzije kako bi mogli reči nešto konkretno.
zoki33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 23:13   #1002
dopuna

Quote:
lozac kaže: Pogledaj post
Bas nitko nis?
A što se tiče vanjskog izgleda dimnjaka, mogučnosti su velike, od siporeksa, obične cigle izvesti osnovu a završna obrada po volji, oblaganje kamenom, sep, ploćice,drvo, staklo, šta vam srce želi. a kad se izabere onda rješavamo način izvedebe i izolacije prema vanjskom završnom djelu.
zoki33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 11:01   #1003
Prvo pozdrav svima. Pratio sam malo ovu temu jedno vrijeme, zbilja ima lijepih uradaka, svaka čast. Planiram se i ja upustit u izradu pečenjare pa me zanima čisto jedna tehnička stvar. Da li smeta ako se isti dan sazidaju donji nosivi zidovi (ispod prve deke) i zalije ta prva deka? Nisam baš iskusan (čitaj totalni n00b ) oko zidanja i betoniranja pa me zanima. Hvala!
hakimaajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 11:03   #1004
Prvo pozdrav svima. Pratio sam malo ovu temu jedno vrijeme, zbilja ima lijepih uradaka, svaka čast. Planiram se i ja upustit u izradu pečenjare pa me zanima čisto jedna tehnička stvar. Da li smeta ako se isti dan sazidaju donji nosivi zidovi (ispod prve deke) i zalije ta prva deka? Izgled pečenjare bi bio sličan od D@nya, barem što se tiče dijela do prve deke (vidi gore). Nisam baš iskusan (čitaj totalni n00b ) oko zidanja i betoniranja pa me zanima. Hvala!
hakimaajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 13:17   #1005
Quote:
hakimaajka kaže: Pogledaj post
Prvo pozdrav svima. Pratio sam malo ovu temu jedno vrijeme, zbilja ima lijepih uradaka, svaka čast. Planiram se i ja upustit u izradu pečenjare pa me zanima čisto jedna tehnička stvar. Da li smeta ako se isti dan sazidaju donji nosivi zidovi (ispod prve deke) i zalije ta prva deka? Nisam baš iskusan (čitaj totalni n00b ) oko zidanja i betoniranja pa me zanima. Hvala!
dok zazidaš,a onda napraviš šalung za deku,već ti se bude stvrdnulo dovoljno,osim ako ti cigla nije bila na kiši i napita vode,a ovak ionak buš morao šalung pošprajcati da ti sve skup drži pa će ti šprajci držati šalung i beton
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 15:31   #1006
Ako sve to stigneš u jednom danu a sam kažeš da nisi baš vičan, nema problema zašto ne.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:16   #1007
pa bolje ne isti dan, jer dok šaluješ ti deku možeš razmdati zidove, slučajno se nasloniš ili ti ešto padne i eto štete. inače betonu i cigli je svejedno, oplatu ionako trebaš držat bar 10tak dana
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:21   #1008
Thumbs up






a ovo je djelo mojih ruku
zoki33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 23:03   #1009
Quote:
zoki33 kaže: Pogledaj post
POZDRAV. Koliko sam shvatio, vidim da se ili spremate raditi pečenjaru, ili je več gotova pa još samo dimnjak.Što se tiče dimnjaka za koje pitate radi se o tipiziranim dimnjacima koji su dosta plitki tj. male visine iznad samog ložišta, pa u tom slučaju zbog mogučeg povrata dima moraju biti večih dimenzija, te su izrađeni većinom od šamotne opeke ili od gotovih cijevi, gus ili inox, ovisno o tipu. morao bi vidjeti vašu pečenjaru ili ideju, te samu izvedbu ložišta i dimenzije ložišta da bi vam mogao preporučiti optimalni dimnjak, i dimenzije kako bi mogli reči nešto konkretno.
Hvala na odgovoru. Da izrada je u procesu i dosao sam do gornje grede koja se nalazi iznad lozista i sad di fali dimnjak.
Mala visina mi odgovara jer cjela pecenjara nesmije biti previsoka posto se nalazi uz medju. Moja ideja je bila da izlijem taj dimnjak iz betona (kao i prosirenje od jedno deste cm) . Sada trnutno nemam slike ali cu je postat za dan dva. Inace temelj je 80x270 i viskoka je oko 190.
Dilema mi je dali beton moze podnijet temperaturu ili ga moam oblozit shaotom.
Vanjski izgled me ne brine jer mislim nabacit neku glazuru i pofarbat ( isto tako i zadnju i bocne stranice, samo bi se napred vidjela cigla)
lozac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 23:31   #1010
Zoki 33 zblija super.
Ajde ako moze stavi sliku iz pecenjare prema otvoru dimnjaka da se vidi kako si to izveo
lozac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 00:11   #1011
Quote:
lozac kaže: Pogledaj post
Zoki 33 zblija super.
Ajde ako moze stavi sliku iz pecenjare prema otvoru dimnjaka da se vidi kako si to izveo
Može, ali sad je nemam. Ovih dana ču ić do ljudi kojima sam to radio, pa ču još poslikat, sad je pečenjara gotova, i dimnjak, te je i krov postavljen na cijelu sjenicu.
zoki33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 00:16   #1012
Quote:
zoki33 kaže: Pogledaj post
Može, ali sad je nemam. Ovih dana ču ić do ljudi kojima sam to radio, pa ču još poslikat, sad je pečenjara gotova, i dimnjak, te je i krov postavljen na cijelu sjenicu.
A što se tiče izvedbe, preko cigle je betonirana ploča s armaturnim pojačanjem i lateksom po posebnoj recepturi tako da je beton otporan na temperaturu i da ne puca, a dimnjak je zidani isto od stare cigle unutarnjeg promjera 20 x 20 cm, sa gotovom betonskom kapom na kraju.
zoki33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 10:24   #1013
Ja sam uvijek za gradnju !
Ove gotove što se kupe nekako mi ne odgovaraju dimenzijama,previse mi "plasticno" izgledaju,kvaliteta upitna,a nisu bas ni povoljne.

Sto se tice nacrta, tesko ces ista naci na internetu.
Najbolje da prosetas po mjestu ,dosta kuca ima pečenjare,pa pogledas sto ti se najvise svidja i najbolje uklaopa,popricas s gazdom,kako loži,da ne vraca dim....

Ja sam tako za svoj nasao ideju skroz u drugom selu onako usput vidio iz automobila,covjek bio ljubazan,popricao,sve mi objasnio,napravio skicu,uzeo mjere i po njemu sazidao. Jedina je razlika sto sam visinu loziste malo podigao,prilagodio sebi . Super sam zadovoljan !

http://img251.imageshack.us/i/dsc01739d.jpg/
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 15:32   #1014
Quote:
Oluja77 kaže: Pogledaj post
Ovo je mojih ruku djelo. Slobodno komentirajte (zanemarite kramu ispod roštilja).
http://img02.picoodle.com/img/img02/...8m_f45c491.jpg
dobro izgleda..
mogu li se znati dimenzije..i ja bi sebi radio takvu.https://www.forum.hr/images/smilies/s....gifsmile1.gif
ivano4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 15:47   #1015
Skoro pa gotovo, a gotov i godišnji

D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 10:47   #1016
Pozdrav svima,

zahvaljujem svima na informacijama koje sam našao na forumu, a koje su mi pomogle kod izrade! Evo par sličica, da vidite kak to izgleda. Svi komentari, savjeti i primjedbe su dobrodošli!









Crni Dodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 10:51   #1017
Zaboravio sam napomenuti da sad slijedi "ušminkavanje", ogradica od daski sa stare bačve, obijanje stropa dvom, šamot....., a onda, njami + živjeli. Pa mora se to malo i zalijevati, ne?
Crni Dodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:52   #1018
Quote:
Crni Dodo kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam napomenuti da sad slijedi "ušminkavanje", ogradica od daski sa stare bačve, obijanje stropa dvom, šamot....., a onda, njami + živjeli. Pa mora se to malo i zalijevati, ne?
Pa to je super...to je neka vikend kućica?
Šta imaš u prednjoj strani kuće, prostorije?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:52   #1019
Quote:
D@ny kaže: Pogledaj post
Skoro pa gotovo, a gotov i godišnji

Imat ćeš i lijep okoliš.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:11   #1020
Quote:
lozac kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Da izrada je u procesu i dosao sam do gornje grede koja se nalazi iznad lozista i sad di fali dimnjak.
Mala visina mi odgovara jer cjela pecenjara nesmije biti previsoka posto se nalazi uz medju. Moja ideja je bila da izlijem taj dimnjak iz betona (kao i prosirenje od jedno deste cm) . Sada trnutno nemam slike ali cu je postat za dan dva. Inace temelj je 80x270 i viskoka je oko 190.
Dilema mi je dali beton moze podnijet temperaturu ili ga moam oblozit shaotom.
Vanjski izgled me ne brine jer mislim nabacit neku glazuru i pofarbat ( isto tako i zadnju i bocne stranice, samo bi se napred vidjela cigla)
Evo i slike

http://img641.imageshack.us/i/17102010010.jpg/
lozac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.