Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2015., 23:47   #1621
Pozdrav!

Naručio sam s AliExperss stvar vrijednu 24USD. Već je prošlo 32 dana od naručivanja i ništa. Platio sam VISA Electron karticom. Zadnje na trackingu mi stoji od 4.11. "Guangzhou, shipment." Do tad je tracking bil skroz u redu, ali sad stoji. Imam još 28dana Purchase Protection

Šta da radim? Ako otvorim dispute mogu dobiti povrat odmah? Inače, preferiram Paypal pa ne znam kak ide refund ak je plaćeno s karticom. Piše da je očekivana dostava između 15-60 dana. No sumnjam dal će išta biti jer već 19 dana stoji tracking. Da se javim selleru dolje preko "Leave a message for the seller?" Šta da radim?

Zadnje uređivanje beli6 : 24.11.2015. at 00:02.
beli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 05:32   #1622
Quote:
beli6 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Naručio sam s AliExperss stvar vrijednu 24USD. Već je prošlo 32 dana od naručivanja i ništa. Platio sam VISA Electron karticom. Zadnje na trackingu mi stoji od 4.11. "Guangzhou, shipment." Do tad je tracking bil skroz u redu, ali sad stoji. Imam još 28dana Purchase Protection

Šta da radim? Ako otvorim dispute mogu dobiti povrat odmah? Inače, preferiram Paypal pa ne znam kak ide refund ak je plaćeno s karticom. Piše da je očekivana dostava između 15-60 dana. No sumnjam dal će išta biti jer već 19 dana stoji tracking. Da se javim selleru dolje preko "Leave a message for the seller?" Šta da radim?
Najbolje prvo kontaktiraj sellera, objasni mu da item stoji od tog i tog dana. On ce ti vjerojatno reci da je to takva procedura, da roba putuje iz kine i treba dosta dugo da dode. Ti mu reci da ces pricekati jos odredeni period, a onda traziti novac nazad, ukoliko ne dode unutar tog perioda.

Tako ja inace radim Sad se vec dosta dugo navlacim sa sellerom jer mi neke narukvice vec mjesec dana stoje na jednoj lokaciji. On kaze da ce doci, ja mu kazem da sigurno nece. Dat cu mu rok jos jedno tjedan dana, a onda cu otvoriti dispute.
BlueOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 08:32   #1623
Bok, imam problem/ pitanje i nadam se da tu ika netko iskusan da odgovori

Naručila sam maskice za mobitel iz kine (tvc mall) u vrijednosti 30 dolara (doslovno za cijelu obitelj sam uzimala) ali mi seller nije napisao cijenu na paket i carina je zaustavila paket i trazila racun. Iduci dan mi je postar donio pismo od carine i ja sam isti cas poslala racun. Ali to je bilo 16.11., a danas je 24.11. i nije mi jasno zasto toliko dugo stoji na carini? Trebam li nekog zvati ili je normalno da to tako dugo traje?
__________________
Niz moje grlo klizi ljuta prepečenica, neka me složi kao složena rečenica
**sunčeko** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 10:53   #1624
Quote:
BlueOrange kaže: Pogledaj post
Najbolje prvo kontaktiraj sellera, objasni mu da item stoji od tog i tog dana. On ce ti vjerojatno reci da je to takva procedura, da roba putuje iz kine i treba dosta dugo da dode. Ti mu reci da ces pricekati jos odredeni period, a onda traziti novac nazad, ukoliko ne dode unutar tog perioda.

Tako ja inace radim Sad se vec dosta dugo navlacim sa sellerom jer mi neke narukvice vec mjesec dana stoje na jednoj lokaciji. On kaze da ce doci, ja mu kazem da sigurno nece. Dat cu mu rok jos jedno tjedan dana, a onda cu otvoriti dispute.

Selleru samo pošaljem poruku preko Leave a message for the seller?
No, ak dignem dispute bilo koji dan u onih 60 što se odbrojava. Dobit ću novce ukoliko nisam dobio item?
beli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 17:05   #1625
Quote:
beli6 kaže: Pogledaj post
Selleru samo pošaljem poruku preko Leave a message for the seller?
No, ak dignem dispute bilo koji dan u onih 60 što se odbrojava. Dobit ću novce ukoliko nisam dobio item?
Da i da. Samo nemoj da ti prođe tih 60 dana jer se onda automatski zatvara tj. vidio sam da su dodali nekih 15 dana zaštite, ali ako ti ne dođe 59. dan onda otvori. Ovo je normalno da ti se ne događa ništa sa trackingom, ako je na putu. Ažurirat će se kad dođe u ZG.
rf239 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:01   #1626
Quote:
rf239 kaže: Pogledaj post
Da i da. Samo nemoj da ti prođe tih 60 dana jer se onda automatski zatvara tj. vidio sam da su dodali nekih 15 dana zaštite, ali ako ti ne dođe 59. dan onda otvori. Ovo je normalno da ti se ne događa ništa sa trackingom, ako je na putu. Ažurirat će se kad dođe u ZG.

Poslal sam poruku pa budemo vidli. A ak otvorim prije budem onda dobil novce natrag prije ili? Pa već 20dana se tracking ne mjenja. Od Kine do Hrvatske bi za to vrijeme pješke došal, a ne 20 dana pa ništa
Mislim, da iz te pošiljke ne bude ništa.
beli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 23:00   #1627
Quote:
beli6 kaže: Pogledaj post
Poslal sam poruku pa budemo vidli. A ak otvorim prije budem onda dobil novce natrag prije ili? Pa već 20dana se tracking ne mjenja. Od Kine do Hrvatske bi za to vrijeme pješke došal, a ne 20 dana pa ništa
Mislim, da iz te pošiljke ne bude ništa.
Nećeš ih dobit prije jer sigurno neće seller prihvatit dispute nakon 30 dana.
rf239 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 16:42   #1628
Quote:
**sunčeko** kaže: Pogledaj post
Bok, imam problem/ pitanje i nadam se da tu ika netko iskusan da odgovori

Naručila sam maskice za mobitel iz kine (tvc mall) u vrijednosti 30 dolara (doslovno za cijelu obitelj sam uzimala) ali mi seller nije napisao cijenu na paket i carina je zaustavila paket i trazila racun. Iduci dan mi je postar donio pismo od carine i ja sam isti cas poslala racun. Ali to je bilo 16.11., a danas je 24.11. i nije mi jasno zasto toliko dugo stoji na carini? Trebam li nekog zvati ili je normalno da to tako dugo traje?
pretpostavljam da si slala mailom?
mozes ih pitat u kojem se statusu posiljka.
meni su zadrzali isto tako paket, mislim da sam cekao oko 9dana na njihov odgovor
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 16:35   #1629
Molim Vas savjet...gledam 1 vestu 23$ ,shipping 8.5$ ,ne znam da li ću platiti carinu i pdv?
Sin imao par malih stvari ,ništa platio ali jučer dobio pismo od carine za smartwatch od 28$ ,ženska u Branimirovoj mu rekla da će platit 25% pdv i 20 kn poštarine.To je koma.
Da li racunaju carinu na proizvod samo ili na proizvod i shipping? Strah me naručit. Hvala.
Ljupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 16:36   #1630
Zaboravih reći da je to bilo sa Aliexpressa
Ljupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 21:22   #1631
Na cijenu + shipping, nema tu pravila, mada sumnjam da gledaju veste, majice...Ja naručio par puta komplet trenirku, zimsku jaknu pa nisu tražili račun tako da sumnjam da bi i za vestu.
rf239 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 09:15   #1632
Nova u kupovini Aliexpres

Pozdrav,

evo ja sam nedavno počela naručivati sa njihove stranice, sad sam u išćekivanju paketa. Problem su mi njihove veličine, bojim se dal će mi odgovarat majice ili ne.Zanima me kad kupujete njihove cipele, dal uzimate broj koji nosite ili 1 veći broj? Koliko vidim u recenzijama se dosta spominje da ljudi uzimaju broj veći.Kupila bi čizme ali bojim se da ne fulam
Lilly sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 13:43   #1633
Quote:
Lilly sky kaže: Pogledaj post
Pozdrav,



evo ja sam nedavno počela naručivati sa njihove stranice, sad sam u išćekivanju paketa. Problem su mi njihove veličine, bojim se dal će mi odgovarat majice ili ne.Zanima me kad kupujete njihove cipele, dal uzimate broj koji nosite ili 1 veći broj? Koliko vidim u recenzijama se dosta spominje da ljudi uzimaju broj veći.Kupila bi čizme ali bojim se da ne fulam

Za nista ne mozes generalizirati. Sve su to drukciji selleri, drukcije stvari, vjerojatno i tvornice. Nikad ne kupuj nesto sto nema feedbacka. Vecinu stvari mozes naci da ljudi postaju svoje slike stvari kako su dobili i opis i objasnjenje. Tipa nosim taj i taj broj narucila sam taj i taj, dobro mi je, nije mi dobro. sve mozes saznati iz feedbacka


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ango is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 21:20   #1634
Ja sam danas otvoril dispute, iako je još 21 dan buyer protection. Kinez ne odgovara na poruke, a tracking stoji od 4.11. Već bi pješke stiglo iz Kine od tad. Kakva je sad procedura ako seller u ovih 5 dana ne odobri dispute? Ili ako ne odgovori uopće.
beli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 11:24   #1635
Quote:
Ango kaže: Pogledaj post
Za nista ne mozes generalizirati. Sve su to drukciji selleri, drukcije stvari, vjerojatno i tvornice. Nikad ne kupuj nesto sto nema feedbacka. Vecinu stvari mozes naci da ljudi postaju svoje slike stvari kako su dobili i opis i objasnjenje. Tipa nosim taj i taj broj narucila sam taj i taj, dobro mi je, nije mi dobro. sve mozes saznati iz feedbacka


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala
Lilly sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 22:57   #1636
nije moda, ali nadam se da će mi netko mozda moći pomoći.
naručih mobitel prije par mjeseci sa aliexa i stigao je, i sve okej bilo.
međutim, pokvario se i ja kontaktirala sellera da vidimo kako ga mozemo popravit.
no seller se ne javlja, ne odgovara na msge. Vrijeme za dispute prošlo.
ja kontaktirala nekoliko puta Help centar i oni njemu šalju mailove, al i na njih ne odgovara.
što ja tu mogu učiniti?
mogu li pisati kakvu reklamaciju ili nešto? na koji način me zakon potrošača štiti? Ja bih ili refund ili nešto čime mogu ostvarit svoju garanciju, a to je da će mobitel biti poslan na servis.
iz Help centra mi stalno pišu da ne brinem, seller će biti kažnjen, tralalala, onak, whukerz, želim mobitel ili pare nazad
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:31   #1637
Evo zanima me jel ko naruciva ove "air max" sa alia a da su mu dosle da posalje koju sliku da vidim kako izgledaju, ako moze hvala
Baldos55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 14:36   #1638
Quote:
Baldos55 kaže: Pogledaj post
Evo zanima me jel ko naruciva ove "air max" sa alia a da su mu dosle da posalje koju sliku da vidim kako izgledaju, ako moze hvala

Nece ti to proci na carini bas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ango is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 14:46   #1639
Pustaju oni i false ako im cijena odgovara. Moj prijatelj koji je narucio 4 para, platio ih je 1200kn a lazirao je racun na 2100kn i platio je jos 850kn. Tako da je skroz neisplativo platit toliko za kopiju. Ja ti iman link od sellera koji je 100% original.
http://www.aliexpress.com/store/1958300
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 20:39   #1640
Kako si tako siguran da su original?
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.