Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2008., 12:02   #1
Tahikardija i aritmija u trudnoći

Danas sam u 32.tjednu trudnoće i često mi se u zadnjih mj dana događa da mi srce jako počne lupati (130 otkucaja) a tlak je normalan ili se malo snizi... tu pojavu prati općenita slabost,vrtoglavica,omamljenost. Moj gin sad me šalje kod kardiologa da napravim pregled.

Zanimaju me vaša iskustva s tahikardijom tj ubrzanim lupanjem srca, jel koja od vas trudnica to imala i kako je prošao porod.... bojim se da možda neću morat na carski, u biti u ovom slučaju bojim se i prirodnog poroda i carskog

Help!
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 12:59   #2
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
Danas sam u 32.tjednu trudnoće i često mi se u zadnjih mj dana događa da mi srce jako počne lupati (130 otkucaja) a tlak je normalan ili se malo snizi... tu pojavu prati općenita slabost,vrtoglavica,omamljenost. Moj gin sad me šalje kod kardiologa da napravim pregled.

Zanimaju me vaša iskustva s tahikardijom tj ubrzanim lupanjem srca, jel koja od vas trudnica to imala i kako je prošao porod.... bojim se da možda neću morat na carski, u biti u ovom slučaju bojim se i prirodnog poroda i carskog

Help!
O tahikardiji se dosta pisalo na rodinom forumu i zapravo nije ništa opasno sve dok je tlak u redu. Meni su otkucaji stalno između 85 i 105 otkucaja, ali tlak je normalan i moj dr. se uopće ne brine. Inače u trudnoći je sasvim normalno da se otkucaji srca ubrzaju za do 15-20 više nego što je inače.
Ako imaš niži tlak onda je sasvim jasno da srce mora jače lupati i pumpati da bi "nadrukao" tlak u normalu. Nemoj se brinuti, odi kardiologu, ali mislim da nema brige.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 17:49   #3
evo ja bas danas govorim muzu kako osjecam pritisak u prsima i jako lupanje srca,normalno sam pravila rucak i to mi se dogodilo
danas idem na kontrolu pa cu to rec doktorici,mada mi je tlak normalan,pa javim sta ona veli
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 17:51   #4
ja noćas nisam mogla spavati koliko mi je srce lupalo i nisam mogla doći do zraka...
ne znam zašto...
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 17:56   #5
moj liječnik tvrdi da ta tahikardija nije ništa strašno. Ali i ja od nje znam upadat u depru.
Dešavalo mi se, a naročito u ovom drugom tromjesečju da se ne mogu dignut iz horizontale od lupanja srca i variranja tlaka od 140/90 pa do 70/40. Ne bi mi tad pomagalo ništa. Ni tekućina, ni mirovanje , a opet sve bi nestalo samo od sebe kroz nekoliko sati.

Ujutro, kad bih se probudila znala sam na kilaži dobiti i do 2 kile. Pa liječnik sumnja da je razlog tim mojim tahikardijama baš to naglo skupljanje vode.

Moram češće kontrolirati i šećer... al kako sam lijena još nisam ponovila nalaz ogtt. Budem. Pa ti se javim
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 20:24   #6
I ja imam problem lupanja srca dok mi je tlak nizak. Isto kao i ostalima ginekolog se nije previše zabrinuo radi toga jer je to sasvim normalno u trudnoći s obzirom da je srce ubacilo u 5. brzinu. Ništa ne brini, dok izađe mala loptica sve će se vratiti u normalu
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 16:48   #7
malo podižem temu..

zadnjih otprilike mjesec dana osjećam da mi srce pri najmanjim naporima počne brzo lupati. nisam se previše zabrinjavala, ali danas sam bila na pregledu i puls mi je bio 135! onda sam se još i prestrašila i eto problema, jedva sam se smirila. Sestre su mi rekle da u zadnje vrijeme skoro sve trudnice imaju povišeni puls (valjda zbog izležavanja), ali svejedno me dr poslala da napravim dodatne pretrage (KKs i štitnjača).
Imate li vi sa time problema i ako imate kaj ste poduzele po tom pitanju?
__________________
Stigla nam je mala čupavica!
yellowzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 10:36   #8
Quote:
yellowzg kaže: Pogledaj post
malo podižem temu..

zadnjih otprilike mjesec dana osjećam da mi srce pri najmanjim naporima počne brzo lupati. nisam se previše zabrinjavala, ali danas sam bila na pregledu i puls mi je bio 135! onda sam se još i prestrašila i eto problema, jedva sam se smirila. Sestre su mi rekle da u zadnje vrijeme skoro sve trudnice imaju povišeni puls (valjda zbog izležavanja), ali svejedno me dr poslala da napravim dodatne pretrage (KKs i štitnjača).
Imate li vi sa time problema i ako imate kaj ste poduzele po tom pitanju?
hej, evo ja danas 6+3, osjećam ubrzano lupanje srca od kada znam da sam trudna, inača mi je malo niži tlak... puls od 77-102, kako kada, ali najčešće 80-90,osjećam ga stalno, i kad spavam....muči me užasno...cure kažu da je to normalno, ali me to ne tješi jer mi smata za poludit...
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 18:01   #9
meni je tahikardija dijagnosticirana puno prije trudnoće ... tada sam obavila preglede i uzv srca ... jedno na što me upozorio je da ukoliko idem na operaciju da bi trebala popiti neki antibiotik (da smiri srce ) ... iskreno, u svom tom uzbuđenju i komplikacijama tokom trudnoće na srce sam totalno zaboravila ... mada sam tokom cijele ove trudnoće, a pogotovo pred kraj bila užasno umorna, pospana ... inače imam i niži tlak (cca 90/60) ... a radila sam skoro do kraja
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:09   #10
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
meni je tahikardija dijagnosticirana puno prije trudnoće ... tada sam obavila preglede i uzv srca ... jedno na što me upozorio je da ukoliko idem na operaciju da bi trebala popiti neki antibiotik (da smiri srce ) ... iskreno, u svom tom uzbuđenju i komplikacijama tokom trudnoće na srce sam totalno zaboravila ... mada sam tokom cijele ove trudnoće, a pogotovo pred kraj bila užasno umorna, pospana ... inače imam i niži tlak (cca 90/60) ... a radila sam skoro do kraja
Ja inače nemem tahikardiju ni probleme sa srcem, ali imam niži tlak....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 20:20   #11
Hej,

Htjela bih podić malo ovu temu, evo u ponedeljak mi je termin, zadnjih tjedan dana mi je ili nizak tlak, i glavobolja ili dosadno lupanje srca koje traje po cijeli dan, ja ljenčarim i ono od tog lupanja se moram dič jer mi je tako iritantno... moja dr. kaže da pijem Fe, da je vjerojatno do toga, ja sam počela piti ali ne vidim da pomaže... cijelu trudnoću nisam imala probleme sa niskim tlakom ili lupanjem srca... da pijem i najmanju dozu Eutyroxa od 25, nedavno sam vadila hormone bili su ok... šta mislite???
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 23:09   #12
Skoro sam otvorila novu temu, jer me zanima koliko se trudnicama puls promijenio, ali sam ipak išla provjerit da li već postoji.

Ja sam prije trudnoće imala puls u mirovanju 60, a od kad sam trudna je stalno 90....čim se malo umorim ili napregnem ili uznemirim skače preko 120.
Prema krvnim nalazima anemična nisam, ali imam tlak 90/60, a prije T sam imala 120/80, pa je vjerojatno to razlog takvog pusla.
Nije mi nimalno ugodno kad krene pičit preko 120, a za to ne treba neki veliki poticaj. Baš se lako i brzo umaram.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 10:28   #13
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Skoro sam otvorila novu temu, jer me zanima koliko se trudnicama puls promijenio, ali sam ipak išla provjerit da li već postoji.

Ja sam prije trudnoće imala puls u mirovanju 60, a od kad sam trudna je stalno 90....čim se malo umorim ili napregnem ili uznemirim skače preko 120.
Prema krvnim nalazima anemična nisam, ali imam tlak 90/60, a prije T sam imala 120/80, pa je vjerojatno to razlog takvog pusla.
Nije mi nimalno ugodno kad krene pičit preko 120, a za to ne treba neki veliki poticaj. Baš se lako i brzo umaram.
e, draga ja ti od 5. tjedna trunoće vodim bitku s pulsom....ista situacija kao kod tebe...samo meni oduvijek niži tlak, inače puls 60, sad stalo ubrzan.....malo se smirio negdje u 11 tjednu i baš neki dan idem mjeriti, a nisam osjećala da je ubrzan (jer kad je do 80 ja sam sretna) kao ono 97!!! a uopće ga tako ne osjećam...eto navikla se skroz....nisma ni ja bila anemična, sad sam postala....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 13:01   #14
Curke, to je sasvim normalno. Ništa ne brinite
Kako se u trudnoći povećava količina krvi u tijelu, to treba i dodatno pumpati.
Tako nam srce radi puno brže nego prije pa nam je puls stalno oko 100tke. I ja se ponekad osjećam ko stara baba jer se umorim i uspušem na najmanju sitnicu. Ah, slatke brige trudnoće...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 14:41   #15
mene je taj brzi puls izludio. na jednom pregledu bio mi je čak 135!! to je stvarno grozan osjećaj, onda se još na to sve i prestrašiš pa ti je još gore. ma užas. to brzo lupanje pojavilo mi se oko 28. tjedna, i nekih 4-5 tjedana mi je bilo fakat loše. iz čistog mira, u mirovanju puls preko 100. i od najmanjeg pokreta srce bi mi podivljalo. sada sam se na to navikla, ali stvarno nije ugodno.
__________________
Stigla nam je mala čupavica!
yellowzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 18:22   #16
Danas sam imala 195 otkucaja i normalan tj nizak tlak...110/60...mislila sam da će me nešto strefiti...bila kod dr, sutra idem u labos, a u utorak kod interniste...baš me uplašilo sve ovo...
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 18:41   #17
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Danas sam imala 195 otkucaja i normalan tj nizak tlak...110/60...mislila sam da će me nešto strefiti...bila kod dr, sutra idem u labos, a u utorak kod interniste...baš me uplašilo sve ovo...
Ne mora biti nish, ali svakak odi na ekg i provjerit štitnjaču..
tak je mene ginich poslao.
zabrinula sam se kako to da mi ti otkucaji srca naglo porasli..do 115-120 i za svaki slučaj me poslao na pretrage.Kaže da to tako hoće kod trudnica i da ne treba previše paničariti. nalazi su bili OK.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 16:39   #18
Quote:
malalana kaže: Pogledaj post
Ne mora biti nish, ali svakak odi na ekg i provjerit štitnjaču..
tak je mene ginich poslao.
zabrinula sam se kako to da mi ti otkucaji srca naglo porasli..do 115-120 i za svaki slučaj me poslao na pretrage.Kaže da to tako hoće kod trudnica i da ne treba previše paničariti. nalazi su bili OK.
Prije trudnoće provjeravala štitnjaču...sve bilo ok
Danas vadila krv i dr kaže da je sve zadovoljavajuće...pa čak i željezo koje mi je zadnji put bilo u podrumu, a danas odlično

U utorak idem internisti na pregled
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 17:39   #19
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Prije trudnoće provjeravala štitnjaču...sve bilo ok
Danas vadila krv i dr kaže da je sve zadovoljavajuće...pa čak i željezo koje mi je zadnji put bilo u podrumu, a danas odlično

U utorak idem internisti na pregled
iiiii? kak je to prošlo? jel sve OK?
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 15:44   #20
ovih dana imam osjećaj da mi srce jako lupa, pogotovo dok ležim, ili tek kad se probudim.
na domaćem tlakomjeru mi je puls oko 90, a tlak 90/55
vjerujem da je to zbog ovih nenormalnih vrućina.....
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.